KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

+38
lola1980
BiKsi :)
micam
HappyGirl
Hipatija
mimi85
alisa
Bobaue
Nella
Sanjosh88
ixxa77
snedra
Dragan 1
Cekica
mamadabudem
Danara
Simona
tanjaz
ninica2
Sirijus
BabyBear
trkosoca
Gabriela
Zmajuška
sanja 73
marina_82
Alex78
nina :)
lilymar
Ambra
JAmajka
miksa
bak
Viktory
Tangerine
Struzzo
majat
Jagodica-Bobica
42 posters

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 23/1/2018, 19:29

Nella, dobro došla i što pre postala usvojena mama!
Danara
Danara

Broj poruka : 200
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od tanjaz 23/1/2018, 22:17

Srećno Nella!😘
tanjaz
tanjaz

Broj poruka : 439
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 07.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 24/1/2018, 07:55

Nella,
dobro došla i u ovaj deo foruma i da nam brzo pišeš kao mama srca

Većina nas ovde je prvo bila u vto priči pa poznajemo i taj put ali nam je ovaj doneo roditeljstvo. Nadam se da te osećaj ne vara i da uskoro sledi Pravi Poziv. I ja sam tako imala niz predosećaja, nekako sam znala, slutila, osećala.... A baš tog jutra kad su nas zvali za našeg mališana nekako uopšte nisam razmišljala o tome, otišla kod lekara i... suprug mi se javlja da su nas zvali na razgovor. Više ne znam šta se dalje dešavalo kod lekara i kako sam izašla... ostao je samo taj prvi čas i oni koji dolaze posle i dani roditeljstva koji se nižu a onda pretvaraju u mesece, godine.... Tako ćete i vi, ne brini. I meni je delovalo neverovatno da ću biti majka, pa onda da će proći taj prvi period, pa da će proći godina, dve, tri.... ali sve to prođe :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Nella 24/1/2018, 21:09

Hvala svima na lepim recima! Nadam se da ce biti tako. Puno mi je znacilo citanje raznih prica i iskustava svih vas, u momentu kada sam se lomila, da li ici na jos jednu Vto ili pokusati ovako da se ostvarimo kao roditelji, posle citanja prica na Kutku sam prelomila, (iako imam jos zaledjenih embriona) da krenemo, da pokusamo da se na ovaj nacin osvtarimo kao roditelji, da ovo moje srce, koje jedva ceka jos nekog da voli, konacno bude puno... a pritom, vecinu vas kao da licno poznajem... tako se osecam Very Happy Very Happy

Nella

Broj poruka : 58
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od tanjaz 24/1/2018, 22:28

Nella,kad god procitam o necijem pocetku,automatski se setim sebe u tom periodu!Moram priznati da ja nisam imala osecaj kada ce uslediti pravi poziv,ali sam znala da ce uslediti sigurno!Nada me je napustila kod dvanaestog razgovora za moguce usvajanje!Posle tog razgovora sam se slomila!A onda se sve samo od sebe razresilo.Nisam mogla da imam predosecaj,nista nije ukazivalo na to.Narocito zato sto smo mi na svim razgovorima bili uvek u najuzem krugu.Nisam znala kako,all sam znala da cu uspeti.Ulozila sam 150% snage,bukvalno!Bilo bi neverovatno da nismo uspeli.
tanjaz
tanjaz

Broj poruka : 439
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 07.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 24/1/2018, 22:44

Ja sam videla da je ovo naš put i po tome što sam dobijala nove ideje... A inspiraciju i nove ideje dobijam samo ako sam na nekom sopstvenom putu... Dok sam bila u postupcima vto ja se jesam nadala ali ništa mi nije padalo napamet da radim, a recimo i sada kada čitam vidim kako devojke dobiju ideje pa rade nove analize pa menjaju klinike itd.... A kako sam krenula u usvajanje iako je i to neizvestan put sam odmah osetila strujanje neke energije, i imala sam plan A, plan B, plan C... pa onda čitala ovo, pa ono, pisala, sve slike razne držala u glavi... i naravno relativno brzo je počelo da se ostvaruje. Što kaže Tanjaz nekako sam bila sigurna u svoju snagu i te razne planove dok me ta sigurnost nikad nije krasila u vto postupcima.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od tanjaz 24/1/2018, 23:26

“....nekako sam bila sigurna u svoju snagu i te razne planove dok me ta sigurnost nikad nije krasila u vto postupcima..”
Simona,potpisujem ovu recenicu!Isti osecaj!
tanjaz
tanjaz

Broj poruka : 439
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 07.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 25/1/2018, 10:00

Draga Nella, dobrodošla!

Srećno na ovom putu roditeljstva!

Very Happy Very Happy Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od trkosoca 26/1/2018, 11:28

Srecno i da sto pre postanes mama. Muz i ja nismo hteli na vto vec cim su nam to predlozili rekla sam usvojicemo dete.On i nije bio za to dok ne probamo bar jednu vto ali ja nisam htela, bojala sam se tog postupka i nisam htela da prodju godine a da ne uradimo nista... Jednostavno nestrpljiva sam i nisam htela da cekam rezultate vto. Mnogi su mislili da gresim cak i moji i njegovi roditelji ali... Cesto idem sama protiv svih pa i glavom u zid. I posle sest meseci i treceg razgovora postali smo roditelji. I sad mi nije zao sto nisam isla na vto.Mozda bi i uspeli to nikad necu saznate jer ni sad kad smo roditelji ne zelimo pokusati vto. Ako se desi prirodno da dobijemo dete ok a ostalo nista.Imamo sina uzivamol sa njim u septembru krece u predskolsko i imamo puno obaveza , ucenje slova, citanje ...I najverovatnije ce ici u dve osnovne skole, redovnu i muzicku....
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Nella 26/1/2018, 18:34

hvaaalaaaaaa! Trkosoca, pratila sam tvoju pricu.... divnooo
Kutak povukao nogu, za nekoliko dana 4 poziva Very Happy Very Happy : Very Happy Very Happy
jedan nam je baaaas privukao paznju i srce mi ubrzano kuca kada o tome razmisljam, videcemo..... nesmem nista da kazem da ne izbaksuziram
uglavnom drage moje obavestavacu uredno Very Happy

Nella

Broj poruka : 58
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Nella 26/1/2018, 18:36

da... ta prica za Vto, mi smo imali 5.... i bukvalno spremnu situaciju za 6-tu...uvek smo se borili nismo odustajali,
ali neka, prvo ovo, tako smo resili...

Nella

Broj poruka : 58
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 26/1/2018, 19:00

Bravo Nella, četiri poziva, pa to je fantastično!

Srećno!

Very Happy Very Happy Very Happy
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 26/1/2018, 23:21

Pa jedan od ta 4 poziva bice dobar Nella. Srecno! yes
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od BiKsi :) 27/1/2018, 17:28

Nella, srecno! Kako me raznezi sa postom da jedva cekas nekome poklonis ljubav! Onome ko to tako oseca, nema sanse da ne bude roditelj, ako mene pitas! Srecno na usvojenom putu!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 30/1/2018, 06:22

tanjaz ::“....nekako sam bila sigurna u svoju snagu i te razne planove dok me ta sigurnost nikad nije krasila u vto postupcima..”
Simona,potpisujem ovu recenicu!Isti osecaj!

srca srca srca

To su ona naša prepoznavanja zbog čega ja kažem da usvojene mame, mame kao ja imaju posebno mesto u mom srcu, tj vas prepoznajem srcem ne toliko rečima....

Nella,
hajde i ti da nam se pridružiš d Jedan od četiri poziva mora biti pravi.... Javljaj nam da li jeste, da li je to baš taj koji si osetila.

Snedra i ja smo mnogo puta prepričavale priču kako je stigao poziv za našeg Viktora. Dok smo čekali za njega dobili smo poziv za Lepotana. Snedra je dobila poziv za njega takodje ali ona u to vreme nije pisala na forumu. U jednom trenutku ja ne znam ništa, zagledam se u svoje srce i znam da je Viktor naš sin (iako realne stvari nisu bile povoljnije, za godinu dana je bio stariji od Lepotana, Viktorova priča nije bila od onih koje ljudi mnogo priželjkuju...). Napišem ja da ja znam da je Viktor naš sin a da osećam da na Lepotana negde čekaju njegovi roditelji. Tek kasnije nam socijalni radnici potvrdjuju da smo izabrani i mi zovemo da kažemo da odustajemo od dolaska na razgovor za Lepotana. Snedra je kasnije počela da piše na forumu i mnogo puta citirala taj moj post. Naknadno se ispostavilo da se nas dve znamo iz srednje škole a da se naši sinovi takodje znaju jer su odrastali u istom selu. Tako da se i danas družimo svi, idemo uskoro i na zajedničko zimovanje a nije nam prvo.... Ovo stare Kutanjke znaju, dosadile smo im Very Happy Nego volim da napišem za vas buduće mame ako niste negde pročitale jer je to priča koja jasno govori koliko je toga predodredjeno, dogovoreno već odavno (na nekom duhovnom planu) i da negde vas čekaju vaša deca. Samo krenite sa puno vere da je tako, prepustite se i stići će :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 30/1/2018, 06:30

Devojke,
da vam napišem i ovde pošto ovu temu najviše posećujete par aktuelnih informacija sa foruma...

Knjiga Antologija priča o neplodnosti je počela da se prodaje. U njoj će biti pet priča o usvajanju Ninina, Lilimarina, Snedrina, Jovanova i moja. Kupovinom te knjige pomažete izlazak naše knjige o usvajanju kao i druge knjige o vto. Za sve dalje informacije i prijavljivanje možete da odete na sledeći link https://kutak.forumotion.com/t3268-kako-narueiti-knjigu-antologija-priea-o-neplodnosti-1

Rok za knjigu o usvajanju je kraj marta. Ukoliko stigne dovoljan broj priča pre tog roka može biti i skraćen. Tako da.... ako želite da napišete vašu priču vreme klizi ali većina nas je napisala priče za dan, tako da sigurno možete i vi. Priče šaljite na moj mail msimona32@gmail.com
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Nella 30/1/2018, 21:33

jaooo hocu. nego ovo cekanje i razmisljanje je nastrasnije...... videcemo. Javljam cim imam nesto konkretno da kazem

Nella

Broj poruka : 58
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od snedra 31/1/2018, 10:09

Simona, nemam da dodam ni jednu reč, sve si lepo poslagala i svaki put se naježim kada se podsetim svega toga, svih tih naših "sinhroniciteta".

:-)
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 7/2/2018, 12:20

Pozdrav za sve, do sada se nisam oglašavala na ovom delu foruma jer sam do sada bila u vto priči , međutim i pre neuspele 3. vto suprug i ja smo se dogovorili da tu bude kraj što se tiče pokušaja dobijanja biološkog deteta. Tako da smo rešili da uđemo polako u priču o usvajanju i krenemo u prikupljanje papira , tako da je suprug juče išao u czsr da se konktretno raspita. I naravno dobio je spisak sa kog ima stvari koje ja ne znam kako ću pa ću vas moliti da mi pomognete. Prvo piše potvrda o zaposlenju -treba li potvrda u kojoj piše samo da smo zaposleni i gde ili treba da sadrži i visinu primanja? Drugo -uverenje o imovnom stanju- suprug i ja živimo kao podstanari tj.nemamo nikakvu nekretninu koja se vodi na nas ,imaju naši roditelji ali mi ne živimo zajedno a suprugovi su čak i u drugom gradu, pa šta da radimo oko tog papira ? Izvinjavam se na ovim za vas verovatno banalnim pitanjima ali meni je za sada sve ovo još velika nepoznanica i apsolutno nisam ušla u materiju, ali uhodaću se ja uz vašu pomoć Very Happy A za svoje strahove i nesigurnosti tek ću da vas gnjavim Wink

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 7/2/2018, 17:11

Bobaue,
jako se radujem.... I ja sam imala tri pokušaja vto i bila nešto malo starija od tebe kad smo krenuli.... Ali ti želim da prodjete kao mi, odmah prvi poziv i da stigne vaše dete srca No prvo to dobijanje podobnosti Very Happy

Ja mogu da kažem kako je bilo u naše vreme ali ako se nešto menjalo neka napišu druge Kutanjke. Potvrdu o zaposlenju je izdavalo preduzeće koliko se sećam... Ja sam potvrdu o zaradi iz poslednja tri meseca uzela od knjigovodje. Možda može i to firma da izda ali sam ja tome  pribegla s obzirom da sam vlasnica firme pa sam htela da neko drugi bude potpisan, pa pošto imam firmu koja vodi knjige onda sam tu potvrdu uzela od njih. Što se potvrde oko imovine tiče ja bih vam savetovala da uzmete ugovore od roditelja o stanovima i to priložite. Ja imam imovine na moje ime ali suprug nema. Priložili smo ugovor o stanu njegove majke, pošto je on jedinac svi su izgledi da će naslediti taj stan... To ne može da udje u zvaničan izveštaj ali nama su to gledali.  Pisali su ljudi ovde da su prilagali i da imaju auto, bilo šta da imaju... Socijalnim radnicima je cilj da steknu što više utisaka o vama i životu vašeg budućeg deteta. Imamo mi i na forumu ljude koji nisu bili nekog finansijskog stanja pa su usvojili, nije to merilo toliko kod nas, negde jeste (mislim recimo u Rusiji da ne može da usvoji niko ko nema stan bar od  70 m2 a u Nemačkoj kako mi je prijateljica rekla samo bogati usvajaju...). Ali u svakom slučaju jeste neka slika, i neko ko odlučuje o sudbini deteta koje je već bilo u ekstremnom siromaštvu i to je jedan od razloga da je otišlo na usvajanje sigurno će biti umiren da će dete kako bar procenjuje na dalje živeti finansijski stabilnije. Stoga vi priložite sve što vam i u tom pogledu može ići u prilog. Slobodno pitaj sve, ja se baš radujem kad ovaj deo foruma živne :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Danara 7/2/2018, 17:49

Bobaue, 
Dobro došla! Ako ste oboje zaposleni uzmite potvrde iz firme da tj računovođstva kolika su vam prosečna primanja u zadnjih (čini mi se) tri meseca. Meni su na toj potvdi napisali pored primanja da sam zaposlena na neodređeno vreme od tad i tad. Nije bitno što ste podstanari. Ako ste prijavljeni na adresi gde ste podstanari prilozite ugovor ako imate ili ako ste prijavljeni kod tvojih roditelja uzmite njihove listove nepokretnosti ili tvoj suprug od svojih roditelja. U principu to nije prioritet.
Danara
Danara

Broj poruka : 200
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Ambra 7/2/2018, 18:12

Takodje dobro dosla. :)
Ja cu samo da pridodam na vec receno...

Potvrda o zaposlenju iz firme sa prosekom primanja u zadnja 3 meseca. Ako ste prijavljeni na neodredjeno neka i to dodaju, ako niste precutite taj detalj trazite samo prosek primanja.
Ako je neko od vas preduzetnik/vlasnik firme, istu tu potvrdu trazite od knjigovodje. U slucaju da ste na minimalcu (konkretno moj muz je bio) onda prilozite i dobit za 2017 god. To sam ja uradila i nije bio nikakav problem sto je imao 20.000 platu ali je dobit bila druga prica. Mi smo oboje imali u momentu predavanja papira zvanicno 35.000 dinara primanja.
Posto ste podstanari, prilozite ugovor o zakupu (posedovanje imovine nije presudno). Ukoliko ga nemate - napravite ga. Bez tog papira ne moze. Mi nismo pominjali imovine nasih roditelja vec samo ono sto je na nase ime. U principu CZSR se fascinira tim stvarima i vole da vide kuce, stanove, kola itd... na zalost, ali tako je (pricam za BG). Opet nije presudno. Stan koji iznajmljujete trebalo bi da ima sobu za dete. Doci ce kod vas u posetu pa ako nemate deciju sobu recite da cete iznajmiti veci stan kad vas usrece i ucine roditeljima. :)
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Nella 7/2/2018, 20:59

Pozdrav i od mene! mi smo najsveziji u skupljanju papira, u novembru mesecu smo ocenjeni kao podobni Very Happy . Nama su trazili u nasem centru sve sto se vodi na nas, cak i saobracajne dozvole. Mene je to zacudilo ali smo prilozili dokaz o svojini svega sto imamo. Potvrda je bila na jednom papiru o proseku primanja, odnosno visini zarade i stalnom zaposlenju. Srecno!

Nella

Broj poruka : 58
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Bobaue 7/2/2018, 22:11

Puno ,puno vam hvala, mnogo ste mi pomogle naročito oko te imovine. Polako počinje da mi se neki kostur cele price slaže u glavi. Mada pošto živimo u relativno malom gradu svi sve i svakoga znaju , mislim da će i oni u czsr i onako sve već znati ,jer ovde svako svakom dođe ili neka familija ,komšija ,kolega ili nešto slično Very Happy

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Simona 7/2/2018, 22:54

Bobaue,
Onda je to druga situacija u odnosu na naše.... Kod nas socijalni radnici su nas videli prvi put i ništa nisu znali o nama i morali su za to relativno kratko vreme da nas upoznaju kako bi tamo u onom svom izveštaju napisali neko svoje mišljenje. Vas već poznaju a i vi njih, pa će to možda ići i slobodnije i opuštenije...

Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti - Page 23 Empty Re: USVAJANjE od prikupljanja dokumenata do dobijanja podobnosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 23 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu