KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+42
kornjaca
BabyBear
jelena.kuburic
tiramisu
Tavita
branka86
MalaSaJuga
mamadabudem
nina :)
Jerapetra
BiKsi :)
Blanka
daduska
saska1
kolibri5
masato
alisa
kiki5
marina_82
winni
Tebi
Zmajuška
Lija
Vanilla
Mimi12
lolipop
fight&faith
zsuki75
Ancica 87
PalcicaBg
Lena_83
Lola021
HappyGirl
Šašava
Bobaue
alex11
Sirijus
bak
bebko
Vanja80
mirjanamirjana1986
Amna84
46 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 17/9/2016, 15:43

Mimi jel ti stigao nalaz urina? Kakav je?
Joj Tiramisu pojma nemam sta je to.I meni kontrolisu koliko sam shvatila protoke kroz pupcanik i valjda posteljicu, a mislim da se kad se mere protoci strucno nazivaju ili mere doplerima.Al ne drzi me za rec, jer nisam sigurna, tako kao da sam cula negde. Ne verujem da Jurisic to ne bi odradio da zna da treba.
Ne moram u bolnicu, moram da mirujem zbog kontrkacija, mada se na poslednjem UZ pokazuju da su se smirile i da pijem sto vise tecnosti da izbacim taj pesak.Samo ne znam gde cu vise, jer pijem svaki dan 3-4 litre, a muz samo kupije balone vode i wc papir, mislim da radnica u prodavnici misli da smo neki ludaci lol!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 17/9/2016, 16:30

Pa bre kako da znam sta mi meri kad samo cuti ☺ ja sam trebala da imam kontrolu u 24 nedelji bas ali nema mesta pa mi je zakazala sestra u 25-oj. Nadam se da nije problem tih nedelju dana.
Au koliko ti vode pijes! Pa ti ne izlazis iz wc-a.


Poslednji izmenio tiramisu dana 17/9/2016, 16:38, izmenjeno ukupno 1 puta
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 17/9/2016, 16:35

Evo sad mi stigli rezultati. U urinu jedina vanredna stavka jeste nesto malo eritrocita, pa ja laicki zakljucujem da je meni pesak vec izasao, posto je prestao i bol u donjem delu stomaka. Leukociti i CRP su mi u redu, tako pretpostavljam da nije bakterijska infekcija. Cekam jos rezultate vaginalnih briseva, ali mi je prestao i onaj sekret da curka. Sad samo ono malo, na sto sam vec navikla.

Ali sam se ja dala u potragu za onim uloscima za detekciju plodove vode koje je Vanilla pominjala. E pa da vas sve obavestim da se ne uvoze vise kod nas. Zovu se Al-sense, nisu apsolutno tacni, ali pomazu kad se treba obratiti doktoru na proveru. Rade na principu ph vrednosti tako sto je ph vrednost urina niza od ph vrednosti plodove vode. Zapravo, i prave samo razliku da li je urin ili nesto drugo u pitanju. I kad se oboje, treba ici kod dr. Mogu online da se poruce, mnogo su skupi, i verovatno su zato prestali kod nas sa uvozom. Jedan komad izadje oko 10 eur. U pakovanju su dva, razmisljala sam eto bar toliko da porucim...ali stizu negde iz Australije. Bojim se da cu se ja pre poroditi nego sto oni stignu, pa cu razmisliti jos malo zbunjen

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 17/9/2016, 16:36

Winni i marina,jeste verovatno bebica ali necete biti sigurne da je to to jos nekoliko nedelja. Ja moje zovem mrvoljci zbog tog mrvoljenja u stomaku ☺ tek sad u 23 nedelji mogu nekad da osetim blagi udarac, kada imaju po pola kile ☺
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 17/9/2016, 16:40

tiramisu ::Pa bre kako da znam sta mi meri kad samo cuti ☺ ja sam trebala da imam kontrolu u 24 nedelji bas ali nema mesta pa mi zakazala sestra u 25-oj. Nadam se da nije problem tih nedelju dana.
Au koliko ti vode pijes! Pa ti ne izlazis iz wc-a.
[hide]

Pa pretpostavljam da ti je zato i zakazao u toj nedelji. Kazi mu sto ti je hematolog rekao, i pitaj da li ti on to meri dok gleda u ekran i cuti ili igra igrice Laughing .
Verujem da on sve to pokrije pregledom. Kad njega vec toliko placas, glupo je jos negde da ides.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 17/9/2016, 16:48

Tebi ::Mimi jel ti stigao nalaz urina? Kakav je?
Samo ne znam gde cu vise, jer pijem svaki dan 3-4 litre, a muz samo kupije balone vode i wc papir, mislim da radnica u prodavnici misli da smo neki ludaci lol!

Tvome muzu ne treba teretana, a u prodavnici trljaju zadovoljno ruke Laughing .
Svaka ti cast kad uspes toliko vode da popijes. Ja samo onu jednu flasu od 1,5. Stavim je ispred sebe kao meru, jer inace ne bih ni dve case. Popijem svakog dana i jos po neki cedjeni sok, pa to racunam da je 2l. Meni toliko rekli da moram.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 18/9/2016, 09:15

Mimi moji simptomi tada ti nista ne znace jer ja sam tada bila bukvalno pred porodjajem... vec sam lezala u bolnici jer sam presisala termin za 7 dana... a inace nikakve simptome nisam ni imala osim tog curkanja i to je stvarno bilo smesno... ja klinka u sobi sa 5 zena ... spavala i probudila se bukvalno skroz mokra kao da sam se upiskila... ulozak natopljen al bez ikakvog mirisa i boje... kazu mi zenice iz sobe idi presvuci se mozda ti je pukao vodenjak... ja se presvucem kad ono nista.... nista ne curi... sedele tako sat, dva i nista... opet zaspim i budim se posle 2-3 sata ponovo skroz mokra... tako bilo celu noc, 3,4 puta sam se presvlacila i ujutru dezurna doktorka uzme da me pregleda i odmah ustanovi da je vodenjak... ako si bila na pregledu dr bi odmah znao da li jeste ili nije tako da ne brines osmeh srce
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 46
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 18/9/2016, 11:54

da vas pitam mene uhvatila prehlada grlo mes steglo kasljem i nos curi temperaturu nemam da li smem fervex da popijem ili da se drzim febricita
tiramisu hvala na odgovoru znaci krenulo je kako ti kazes mrvoljenje ..suuper lol! lol!
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 18/9/2016, 12:44

Nemoj fervex, on je neka mesavina. Samo cisti paracetamol. Febricet moze.
I ne brini, vazno je samo da nemas visoku temp. Nemoguce je 9 meseci proci bez ijedne prehlade ili virusa.

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 18/9/2016, 13:45

mimi hvala osmeh srce osmeh srce
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Amna84 18/9/2016, 20:02

Mi smo danas studirali ova dva lista papira koja smo dobili od doktorice u vezi info o prenatalnim  testovima i nasoj odluci sta cemo zaokruziti i potpisati..
U  papirima uvjek isto  pod 1.ultrazvuk  i samo on kao najvaznij!!!
Svi testovi izmedju se stavljaju pod oznaku statistika nije dijagnoza!!!
Zadnja opcija koju uzimaju pod dijagnoza je AC- uzorak plodne vode.Rizik 1%
Cak i tu pise da ni ona ne iskljucuje rjetka oboljenja ..

Opet nismo pametniji ,na kraju smo se i posvadjali,ustvari ja sam napala mm kako je nezainteresiran i vjeruje samo dr. koja nebi da radi testove i on se ko sljepac drzi njenog..
In lol! ace mi se ne svadjamo ja se svadjam sama sa sobom kad  se ne mogu odluciti pa sam ljuta na sebe
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bebko 19/9/2016, 17:33

Devojke, jedna molba Very Happy
Treba da radimo statistiku za 2015. god,
pa koja se jos nije upisala neka skokne da svrljne neku... lol!

https://kutak.forumotion.com/t2962p25-statistika-za-2015-godinu

Pozdrav od mene za svu staru i novu familiju iz racunara lol!
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 19/9/2016, 23:17

Pozdrav trudnjačice, evo kod mene počela sezona gorušice i kiseline. Jedem manje a češće, al džabe. Kad sam u ležećem položaju mislim da ću povratiti.
Ima li tu pomoći?
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od alisa 20/9/2016, 08:51

Moja sestra je grickala djumbir i to joj je pomagalo
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 46
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 20/9/2016, 10:11

Retko mi se desi i pomazu mi grisine.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 20/9/2016, 10:53

Vanilla ::Pozdrav trudnjačice, evo kod mene počela sezona gorušice i kiseline. Jedem manje a češće, al džabe. Kad sam u ležećem položaju mislim da ću povratiti.
Ima li tu pomoći?

Eeee Vanillla, ja bih ti pomogla da znam. I ja muku mucim. Pocelo krajem sestog meseca ponekad, a sad svakodnevno uvece otkad je stomak porastao i podigao zeludac. Zbog toga ne mogu da spavam, vise sedim nocu nego sto lezim, postavila tri jastuka...i ono najgore: ne uspem svakog dana da popijem sve lekove. Prosto moj zeludac vise ne prima.
Znam da Rupurut sme ponekad da se koristi, ja nisam, nista mi ne znaci to "ponekad".

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od winni 20/9/2016, 11:37

meni zasada pomazu kiseli krastavcici lol!
winni
winni

Broj poruka : 436
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 20/9/2016, 12:23

Pitala sam drugaricu koja je doktorka, ona kaže može 2-3 Rupuruta na dan, i sama je tako koristila.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 20/9/2016, 12:50

Vanilla ::Pitala sam drugaricu koja je doktorka, ona kaže može 2-3 Rupuruta na dan, i sama je tako koristila.

Nesto sam citala da sadrzi aluminijum, pa mi se ne da...
Ja iskreno, nisam ni ocekivala drugacije "finale" sad kad mi je zeludac fizicki odmah ispod grla, s obzirom da mi je do pola cetvrtog meseca bilo muka i da sam povracala. Imala sam po tom pitanju mirna dva meseca u celoj trudnoci. Znam da ni ti nisi bolje prosla, eto tako se nekom zalomi....

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Amna84 20/9/2016, 12:54

Da li je iko dozivjeo da mora izbjegavati duze  razgovore  sa mamom u trudnoci zbog kolicine stresa koji ona prenese na covjeka!!??
Amna84
Amna84

Broj poruka : 1022
Datum upisa : 15.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vanilla 20/9/2016, 13:34

To oko aluminijuma mi se ne sviđa Mad
Da Amna, ako treba izbegavaj osobe koje te nerviraju pa makar to bila i rođena mama. Zna se šta je sad najvažnije.
Vanilla
Vanilla

Broj poruka : 298
Datum upisa : 23.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 20/9/2016, 14:19

Amna mene najvise u trudnoci nervira muz lol! Ne znam kako njega da izbegnem lol! Mada mi i mama ide na zivce cesto lol! Najbolje se slazem sa svekrvom i tek tad shvatam znacenje statusa - drugo stanje lol!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tiramisu 20/9/2016, 17:50

I ja bih da izbegnem muza ako je moguce,mada mi je i svekar tu negde ali njega je za sada lakse izbeci.
tiramisu
tiramisu

Broj poruka : 922
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 01.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tebi 20/9/2016, 19:22

Tiramisu dodji ti kod mene, a muzeve da spojimo. lol! Ja sam rekla mom da jedva cekam da ode na seminar i da ostane tamo dok ne prodje mesec dana od porodjaja da dodjem malo sebi lol!
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 20/9/2016, 19:31

Kako vi mene slatko zasmejavate debelice moje lol! lol! lol! lol! lol!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu