KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Godine prilikom usvajanja

5 posters

Ići dole

Koliko ste imali godina u momentu usvajanja?

Godine prilikom usvajanja Vote_lcap0%Godine prilikom usvajanja Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Godine prilikom usvajanja Vote_lcap12%Godine prilikom usvajanja Vote_rcap 12% 
[ 2 ]
Godine prilikom usvajanja Vote_lcap29%Godine prilikom usvajanja Vote_rcap 29% 
[ 5 ]
Godine prilikom usvajanja Vote_lcap53%Godine prilikom usvajanja Vote_rcap 53% 
[ 9 ]
Godine prilikom usvajanja Vote_lcap6%Godine prilikom usvajanja Vote_rcap 6% 
[ 1 ]
Godine prilikom usvajanja Vote_lcap0%Godine prilikom usvajanja Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Ukupno Glasova : 17
 
 

Godine prilikom usvajanja Empty Godine prilikom usvajanja

Počalji od Simona 17/6/2016, 09:10

Ovo pitanje se često pokreće... Glasajte za godine starijeg partnera ili vaše ako ste singl osoba u trenutku usvajanja. Bar onda kada smo mi usvajali gledale su se godine starijeg partnera/partnerke pa stoga sam tako postavila anketu... Ako se nešto promenilo i sada se drugačije odlučuje informišite me... Ukoliko imate više dece napišite godine prilikom prvog usvajanja.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Godine prilikom usvajanja Empty Re: Godine prilikom usvajanja

Počalji od nina :) 17/6/2016, 09:53

kad smo mariju usvojili mm je imo nepune 36 a ja nepune 34 a kaqd smo mikija usvojili mm je imo 39 a ja 37 g
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Godine prilikom usvajanja Empty Re: Godine prilikom usvajanja

Počalji od Simona 17/6/2016, 11:41

Ja sam imala 43 godine a muž je imao 34 godine... No pošto se gledaju godine starije/g ovde sam glasala za ovu opciju 40 -45 god.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Godine prilikom usvajanja Empty Re: Godine prilikom usvajanja

Počalji od Danara 13/7/2017, 20:44

Ja sam imala blizu 41, a moj muž 39 godina
Danara
Danara

Broj poruka : 200
Datum upisa : 30.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Godine prilikom usvajanja Empty Re: Godine prilikom usvajanja

Počalji od Ambra 13/7/2017, 22:59

Nepunih 44 a on 42... sta je mladjih muzeva lol! lol! lol! lol!
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Godine prilikom usvajanja Empty Re: Godine prilikom usvajanja

Počalji od trkosoca 14/7/2017, 11:01

Moj muz imao 38 g ja 37
trkosoca
trkosoca

Broj poruka : 180
Godina : 44
Datum upisa : 13.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Godine prilikom usvajanja Empty Re: Godine prilikom usvajanja

Počalji od Simona 30/7/2017, 06:55

40-45 - šest osoba
36-40 - tri
30-35 - jedna

Mi na Kutku imamo dve mlade mame koje su tek prešle tridesetu Viktory i Jagodicu Bobicu. Možda još koja ali sam se njih dve setila prvo... Mada je Jagodici Bobici ćerka koju je dobila putem usvajanja treće dete, ona je baš bila mlada mlada mama u vreme radjanja sinova. I sasvim mi je inspirativno da je pratim i na fb jer pomera granice u mnogo toga.... I znam da su naišli i na mnogo predrasuda prilikom samog usvajanja i dugo su čekali jer je i socijalnim radnicima bilo neobično da neko ko ima biološke sinove želi da usvaja a mislim da je Jagodica Bobica imala oko dvadesetosam godina u trenutku kad su predali papire.

U svakom slučaju ja bih podržala da ne čekate poslednji voz pa onda usvajate. Svakako da svi imamo posebne okolnosti i snagu i nemojte me slušati ako drugačije razmišljate... Ali ja gledam to iz sopstvenog iskustva. Mada sam i sa mojih četrdesetosam zdrava i čila nije lako ni fizički ni psihički odgajati dete pa ni devetogodišnje kao moj sin a kamoli mladje... Da ne pričam da naši roditelji umesto da su tada podrška poboljevaju i umiru nažalost i nemamo onu podršku koju imaju mladji roditelji. Nama su roditelji živi ali imamo brige oko njihovog zdravlja. I da je koja godina manje možda bi moja ili muževljeva majka bar preko leta mogla da pričuva Viktora ovako moramo da se dovijamo kako znamo i umemo. I ono što nas čeka a to je otvaranje dosijea i susret sa biološkim roditeljima bar ja razmišljam kakva ću podrška biti ako budem jednom nogom u grobu. Jedan od razloga što podržavam rano otvaranje dosijea je da budem podrška a ne da još brine da neću infarkt da dobijem Very Happy Sem toga i biološki roditelji su mojih godina pa i oni mogu da se upokoje od stresa ako baš on bude čekao da ostarimo, da ne kažem da mogu da umru i pre što je najveći stres opet za usvojeno dete jer onda ne može nikad da ih upozna i postavi pitanja. Dobro na to koliko će biološki roditelji imati godina ne možemo da utičemo ali na sopstveni život svakako da...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Godine prilikom usvajanja Empty Re: Godine prilikom usvajanja

Počalji od Simona 19/2/2018, 08:22

46-50 jedna osoba
40-45 - sedam osoba
36-40 - tri
30-35 - jedna

Drago mi je da imamo jedan glas i u ovoj prvoj kategoriji od 46 - 50 godina. Ako vi pripadate njoj možda da nam napišete koliko je dete imalo godina, pretpostavljam da je starije. I vaše iskustvo sa njim/njom (ima i tema o usvajanju starije dece). To bi moglo biti korisno i drugim ljudima koji su prešli ili ulaze u te godine.

Ako niste dosad glasali svakako glasajte :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Godine prilikom usvajanja Empty Re: Godine prilikom usvajanja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu