KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
SoJa
smile :)
Smrdica
Star77
marija123
Bobaue
Bubamara
Hiperaktivna
pravnica
ninica2
srculence 84
JocY
Endzi
Jelica74
MalaSaJuga
maki021
JednaSova
d77
sareni leptir
ne gubim nadu
Sofija Veks
Niny
mamadabudem
luckystar74
sandrolina
ganedina
Nataly17
Vuchica
Erata
Petkana
saska1
atomski mrav
annci
lela1984
ivanicasale
mata
Ancica 87
BabyBear
Vecka
Tebi
cecilija78
zvoncica36
BiKsi :)
Ema78
Kovalski87
ariadne69
Djurdjevak79
51 posters

Strana 25 od 41 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 33 ... 41  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 15/9/2014, 21:29

Hvala D77. : D
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hiperaktivna 16/9/2014, 00:10

Jao devojke, od srca cestitam svim pozitivnim betama koje sam propustila, i zelim uspesan pocetak svima radost radost radost

Ja evo yes kam famozni ciklus da stigne vec 8 dana da pustim krv za hormone pa da predam na komisiju kad ono....nista.....mene bas hoce, a jos su napravili guzve oko komisija sada kuku b b b vidim ja da nam ne gine kredit i o svom trosku da radimo
Hiperaktivna
Hiperaktivna

Broj poruka : 203
Godina : 39
Datum upisa : 29.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 16/9/2014, 08:43

Ivanice sretan početak  Sledece godine u ovo vreme da ljuljuskate vase cedo,a mozda i dva Wink

Vucice draga bravo za pasuljce,da i nadalje sve bude u najboljem redu.Uzivaj u toj sreci ogromnoj sreca sreca sreca
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 16/9/2014, 09:56

Hvala palcice,juce je mom dragom bio rodjendan pa se nadamo da nam doneti srecu.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 16/9/2014, 10:03

ivanicasale ::Hvala palcice,juce je mom dragom bio rodjendan pa se nadamo da nam doneti srecu.

Hoce,nego sta ce!Sad cu ja,a ti i Palcica odmah za mnom! sunny osmeh srce Very Happy

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JednaSova 16/9/2014, 10:35

ivanicasale ::Hvala palcice,juce je mom dragom bio rodjendan pa se nadamo da nam doneti srecu.

Meni su vratili embrione na nasu godisnjicu braka i eto - imalo je to neku simboliku yes

Neka i tebi bude tako igra ljubav
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bubamara 16/9/2014, 11:40

Drage moje moze mala pomoc...
Radila hormone prvi put u zivotu pa ne znam koliko je strasno ovo stanje i jos bolje pitanje da li se moze resiti?!
Tsh mi skocio na 4,4...pijem Euthyrox i verovatno ce mi povecati dozu,to ok.
Prolaktin u nebesa..1126,32.
A ovde neka gornja granica 566,5.Da li se on moze popraviti?
Estradiol 95...pise da je donja granica 99...E sad da napomenem da tu ima 4 opsega u skolpu kojih treba da su svi ovi hormoni pa neke skracenice tipa F.F, S.C., L.F., P.M. Ja sam ovo radila treci dan ciklusa pa ne znam u koji se oni uklapaju.Stoje pored skracenice F.F.
Progesteron 3,94..To navodno vidim da je u opsegu.
LH 0,37..Ovde ima tri opsega najmanji je 1,20,pa 2,12 pa 19,18..U svakom slucaju ispada meni ovo nisko.
FSH mi je 2,45,pise minimum 3,85.
I testosteron ok 1,60..treba izmedju 0,35 i 2,60.
Ja posle idem na posao necu biti aktivna na netu,zeljno iscekujem ako mi neko makar moze reci da li se ovo resava ili sam ga nadrljala...Nadam se i da ce mi brzo resiti knjizicu da odem kod lekara..muzu su tako resavali mesec dana i tek onda dobio knjizicu,raspad sistema znaci.
Sta govore ovi hormoni,ovaj haos?
Bubamara
Bubamara

Broj poruka : 31
Location : Beograd
Datum upisa : 22.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 16/9/2014, 12:42

Pa ja BebyBear na osnovu tvog "otisao u penziju" poludeh i zakazah privatno lol! lol! lol!
Ma nema veze, draga. Sta da se radi. Ja cu poraniti u ponedeljak na Klinicki, ako nije tamo tj vec je otisao u penziju, onda cu otici u 13 privatno, necu otkazivati termin. Ako radi, lepo cu zavrsiti posao, a ordinaciju cu zvati da otkazem jer mi je nesto iskrslo...

Bubamarice, meni je dokumentacija kod kuce, tako da mogu da ti mogu svoja iskustva napisati tek popodne. NE bi bilo lose da napises i jedinice, da ne bude zabune

Leki, da samo posaljem neku
roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
otvaraj prozore! Kisa nista ne smeta
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 16/9/2014, 12:53

Naravno da ne smeta kisa.Hvala,Annci! osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 16/9/2014, 13:09

Pravnice cestitam osmeh srce
Ivanice srecno! osmeh srce

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vecka 16/9/2014, 13:18

Bubamaro ja nisam bas strucna da bih ti davala misljenje al ja imam neko iskustvo sa prolaktinom
..
Meni je godinu dana nakon prpestanka dojenja krenula laktacija ispostavi se da mi je Prolaktin jako visok. A estradiol mi je bio ispod donje granice. Ispadne da visok prolaktin ne dozvoljava estradiolu da poraste. Pila sam bromakriptin i kada sam spustila prolaktin estradiol mi se sam pomerio u granicne vrednosti bez terapije. E sad,da l to stvarno ima veze jedno sa drugim ne znam, ne mogu da tvrdim jer se ne razumem previse...

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 16/9/2014, 13:36

Tako je Ancice, na to sam i mislila. Proveri u KCS, a ovamo ne otkazuj termin Wink
Jbg, tako su mi rekli, a ostalo su moja logicna razmisljanja osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 16/9/2014, 13:45

Bubamara ::Drage moje moze mala pomoc...
Radila hormone prvi put u zivotu pa ne znam koliko je strasno ovo stanje i jos bolje pitanje da li se moze resiti?!
Tsh mi skocio na 4,4...pijem Euthyrox i verovatno ce mi povecati dozu,to ok.
Prolaktin u nebesa..1126,32.
A ovde neka gornja granica 566,5.Da li se on moze popraviti?
Estradiol 95...pise da je donja granica 99...E sad da napomenem da tu ima 4 opsega u skolpu kojih treba da su svi ovi hormoni pa neke skracenice tipa F.F, S.C., L.F., P.M. Ja sam ovo radila treci dan ciklusa pa ne znam u koji se oni uklapaju.Stoje pored skracenice F.F.
Progesteron 3,94..To navodno vidim da je u opsegu.
LH 0,37..Ovde ima tri opsega najmanji je 1,20,pa 2,12 pa 19,18..U svakom slucaju ispada meni ovo nisko.
FSH mi je 2,45,pise minimum 3,85.
I testosteron ok 1,60..treba izmedju 0,35 i 2,60.
Ja posle idem na posao necu biti aktivna na netu,zeljno iscekujem ako mi neko makar moze reci da li se ovo resava ili sam ga nadrljala...Nadam se i da ce mi brzo resiti knjizicu da odem kod lekara..muzu su tako resavali mesec dana i tek onda dobio knjizicu,raspad sistema znaci.
Sta govore ovi hormoni,ovaj haos?

Pošto prvi put radiš iste referentne vrednosti se gledaju za fazu ovulacije.Prolaktin ti jeste visok,ali on kad se vadi treba pre vađenja neko vreme da budeš budna, a u labu pre vađenja da malo odsediš minimum 15 min. Njega možeš da spustiš Bromokriptimom(samo ako ti dr prepiše) od njega hoće da bude muka nekome. Da li su ti grudi tvrde? Važan je i uz da se vidi kakvo je stanje sa jajnicima. Hormone će dr da ti sredi stimulacijom. Vučem te a nosić da uskoro budeš debela kao ja.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 16/9/2014, 17:11

Bubamara ::Drage moje moze mala pomoc...
Radila hormone prvi put u zivotu pa ne znam koliko je strasno ovo stanje i jos bolje pitanje da li se moze resiti?!
Tsh mi skocio na 4,4...pijem Euthyrox i verovatno ce mi povecati dozu,to ok.
Prolaktin u nebesa..1126,32.
A ovde neka gornja granica 566,5.Da li se on moze popraviti?
Estradiol 95...pise da je donja granica 99...E sad da napomenem da tu ima 4 opsega u skolpu kojih treba da su svi ovi hormoni pa neke skracenice tipa F.F, S.C., L.F., P.M. Ja sam ovo radila treci dan ciklusa pa ne znam u koji se oni uklapaju.Stoje pored skracenice F.F.
Progesteron 3,94..To navodno vidim da je u opsegu.
LH 0,37..Ovde ima tri opsega najmanji je 1,20,pa 2,12 pa 19,18..U svakom slucaju ispada meni ovo nisko.
FSH mi je 2,45,pise minimum 3,85.
I testosteron ok 1,60..treba izmedju 0,35 i 2,60.
Ja posle idem na posao necu biti aktivna na netu,zeljno iscekujem ako mi neko makar moze reci da li se ovo resava ili sam ga nadrljala...Nadam se i da ce mi brzo resiti knjizicu da odem kod lekara..muzu su tako resavali mesec dana i tek onda dobio knjizicu,raspad sistema znaci.
Sta govore ovi hormoni,ovaj haos?

E, nisam mnogo pametnija ni kod kuce. Ocigledno da nisu iste jedinice.
Taj prolaktin je svakako visok. Moj je 300, takodje 2 dc, ali kod mene (u Konzilijumu), granicne vrednosti su do 497 za zene van trudnoce. Sto znaci da ne zavisi od dana ciklusa. On se regulise lekovima, tako da se opusti.

Estradiol ukoliko je u pmol/L, ti je dobar. 2 dc je FolikularnaFaza i tu su granicne vrednosti od 46 do 607. Za njega je bitno u folikularnoj fazi da raste. Cudno je da ti je toliki Prolaktin kod sasvim dobrog estradiola. Da nije greska u Labu?

Ostale tvoje rezultate ne mogu da uporedim sa sobom, jer su izgleda neke druge jedinice, a i referentne vrednosti. Ali su ti svakako niski FSH i LH. Kod mene su oni poviseni, sto uopste nije dobro, i sto je pokazatelj male rezerve jajnih celija. Po toj logici, ti si super draga.

Ali svakako pravac dr, cim dobijes knjizicu.
Javni sta je bilo. Drzim fige

annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 16/9/2014, 17:29

Hvala drage moje od srca vam hvala. Lela sledimo te a ti za nosice da nas vuces.
A meni je TSH-a sada 2.82 i Kopitovicka mi je rekla da je to ok i ukunula mi eurtirox.Rekla sam joj da mi je Stojkovic rekao da treba da bude ispod dva a ona mi rekla da je to glupost da je tsh-a ok i da nema potrebe da ga pijem.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 16/9/2014, 17:32

A kod mene FSH i LH uvek normalni,a ovarijalna insuficijencija.Ti hormoni su cudo,stvarno.
Bubamaro,svakako treba da se javis endokrinologu.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 16/9/2014, 18:50

Ivanice, srecan pocetak bockanja sretan početak
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 16/9/2014, 20:21

Hvala Vucice,vuci Lelu a posle mene da krenemo na trudnicke teme...:)
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 16/9/2014, 20:30

Ivanice,srecno :) da sve dobro protekne pa dam se uskoro pridruzis na trudnickim stranama :)
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 16/9/2014, 21:52

Ivanice, srecno.... I da nas uskoro obradujes pozz betom.
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 16/9/2014, 22:05

Imam novu info od danas iz KCS, posto ovih dana kampujem tamo:
DR ELEZOVIC OD NOVE GODINE IDE U PENZIJU!
Da ne bude zabune kao juce, ovo mi je rekla glavna sestra na hematologiji na poliklinici, a ja posto kupila poto prodala Wink
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 16/9/2014, 22:16

Lela kako si trudnice...saljem rode roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
Ivanice, uskoro si nam i ti trudnica
pozdrav devojke...
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 16/9/2014, 22:33

Bb, bas ti hvala. Ja sam nameravala da odem pred porodjaj do ;jega, zbog fraxija nakon trudnoce.... 
A zvanicn9 sam i dobila izvestaj iz belmedika, ukoliko je d dimer svo vreme ok onda sledi hematolog tek pred porodjaj, ukoliko je d dimer veci javiti se odmah.... 
Hvala ti jos jednom na info...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 16/9/2014, 23:00

Nema na cemu Leptiricu. Mene je danas "oladio" i nisam uspela da dodjem do zakazanog prvog pregleda kod njega, ali to je zato sto bi mi bilo prvi put kod njega, a mislim da kontrole zakazuju, ali cini mi se da mi rekose da tek u novembru ima prvi termin ako bas hocu kod Elezovica i za taj prvi pregled, ali da on ide od Nove godine u penziju. Ja sam onda bila malo popizdela, prvo zato sto je Elezovic, kad sam otisla kod njega na kliniku, bio malo i neprijatan prema meni, a drugo pa nije on jedini tamo, a mozda on jeste najbolji, ali cula sam i ovde na forumu, a i tamo, da ima jos dobrih.

Ja cu onda ipak otici kod dr Miljica na KCS jer sam cula da je i on dobar, a i na KCS su mi rekli da je dobar zato sto em je dobar strucnjak, a i zato sto je Elezovicev ucenik Very Happy
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 17/9/2014, 00:34

I Antic je Elezovicev ucenik kod koga ja idem,odlican je!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 25 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 25 od 41 Prethodni  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 33 ... 41  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu