KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+67
Nataly17
Bubamara
ne gubim nadu
pravnica
BabyBear
ivanicasale
MAAKKI
Bobaue
Smrdica
mata
Lena_83
ariadne69
OKacica
Tebi
Vecka
marija123
SladZana
tetreb
Afrodita
pticica
annci
plašljiva
srculence 84
makac71
nina :)
neris8
fmala
Dacaa
JocY
LAJTOP
Djurdjevak79
Sofija Veks
jovanka.draskic
ninica2
boni m
saska1
ganedina
Magnolie
dragmilk
cecilija78
insomnia
d77
noja
jelena*mama2andjela*
Vilaa
Vuchica
Erata
KoMetaK
BiKsi :)
Ninche
lela1984
kornjaca
hocukusurnecuzvaku
lelas
MalaSaJuga
PalcicaBg
ragaco
Star77
mamadabudem
sandrolina
Hiperaktivna
Petkana
Ema78
luckystar74
sanib
Niny
sareni leptir
71 posters

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 30/7/2014, 10:27

Zdravo devojke,treba mi pomoc,pila sam lek cikloproginova i sada treba da dobijem e sada me zanima da li kada dobijem opet pijem 5dana ciklusa isto kao prvi put. Jedna devojka kaze da u upustvu pise da se pravi pauza od 7dana nezavisno kada se dobije,molim vas ako neko zna da mi napise i hvala unapred.
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 40
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 30/7/2014, 10:30

Uvek 7 dana pauze,Srculence.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 30/7/2014, 10:34

Hvala lela puno,kada sam bila kod lekara sva sam se zbunila i nekako mi je isparilo iz glave Laughing 
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 40
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 30/7/2014, 10:45

boni m ::vucice e bas tako zvala je doktorka al odgovora jednostavno nema .....sad razmisljam da uradim na svoju ruku histeroskopiju sta ti mislis

Boni m, eto, ja sam svasta odradila, ali histeroskopiju jos nisam...  Rolling Eyes ...
Baci pogled na ovu temu https://kutak.forumotion.com/t2708-dodatne-analize?highlight=dodatne tu se govori o dodatnim analizama koje se ne traze, vec tek ukoliko bude vise neuspesnih vto postupaka ili spontanih pobacaja.
Dosta toga moze da odradi na uput, ja ti to preporucujem, samo polako i strpljivo jer treba vremena...uputi, zakazivanje, cekanje rezultata...
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 30/7/2014, 13:29

Bonim, zao mi je. Vucica ti je dala link, iscitaj detaljno. S obzirom da imas policisticne jajnike, verovatno imas mutaciju na pai 1 genu, a mozda i insulinsku rezistenciju. Ne znam sta si i da li si odradila koju analizu pre postupka, al za sledeci sve odradi, obavezno ogt test sa insulinemijama i urodjene i stecene trombofilije, vitamin d. Napravi spisak, pa otkacinji jedno po jedno, a onda kad sve to zavrsis, bices spremna na novi postupak i psihicki i fizicki. Srecno dalje u borbi!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Magnolie 30/7/2014, 15:37

Boni  cmoka

Magnolie

Broj poruka : 37
Datum upisa : 18.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 30/7/2014, 16:19

Drage moje, javljam se prvi put na ovu temu i treba mi vasa pomoc.
Imala sam prvi, neuspesni ET u PFC 29. maja (donacija jc) i 18. avgusta idemo na drugi pokusaj ET. Znaci, izmedju 2 pokusaja ce proci 10 dana manje od 3 meseca, ali ja mislim da sam se skroz oporavila (bar tako mislim) jer me vise ne bole grudi (koje su me toliko bolele da sam mislila da ce da otpadnu), nestao je i bol u materici (malo mi je materica pomerena udesno i imam neku priraslicu, pa je to zbog toga bilo), itd.
Mycroginon sam prestala danas da pijem, a morala sam da ga pijem jer imam neredovne cikluse, koji moraju da se izazivaju.

Imam nekoliko pitanja za vas:
1. Sta mislite da li sam poranila sa odlaskom na drugi ET, mada i da jesam, sad je gotovo jer je vec sve rezervisano?
2. Da li imate neki savet sta da radim za ovo kratko vreme do polaska u Prag (osim sredjivanja ishrane)?
3. Pitanje za Vuchicu (a i ostale koje su se bavile time): Da li dodatne analize koje su navedene vaze i za donaciju jc i da li da uradim neku sada dok ne krenem u Prag?

Ljubim vas puno i zelim puno uspeha svima koje ste u proceduri  as 
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 30/7/2014, 16:37

E da, dosta sam gojazna i pijem gluformin 1x500mg, a radila sam OGTT pre sigurno godinu dana, ali bez insulina, i glukoza mi je opadala, ali su rekli da je problem sto je opadala sporo, tako da nisu u pitanju samo vrednosti, nego i brzina smanjenja...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 30/7/2014, 19:50

Babybear,ja imala 2 pokusaja s doniranim jajnim cel. isto u PFC-u u Pragu,jedan svezi transfer i jedan FET.Iz FET-a je doslo do biohemijske trudnoce,pa sam dodatno odradila histeroskopiju sad,u junu i trombofilije-urodjene i stecene.Urodjene ne valjaju,zbog njih je bila biohemijska,pa mi je hematolog uveo fraxiparin za naredni pokusaj,kad bude.Pogledaj temu-DODATNE ANALIZE,vrlo je korisno. smajli angel osmeh srce 

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 30/7/2014, 20:41

Videla sam temu DODATNE ANALIZE, ali nemam sad vremena za sve to, pa sam zato i pitala da li ima nesto sto bi OBAVEZNO trebalo da uradim do 15. avgusta pred put (neki skraceni spisak i sl.). Znacilo bi mi da mi neko kaze.

Lela, sta je biohemijska trudnoca?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 30/7/2014, 20:52

Tu je doslo do implantacije,jer je beta pozitivna,ali joj je niza vrednost i onda samo vrlo brzo opadne.To ti je,u fazonu,da nisi uradila test za trudnocu,ne bi ni znala da si i kratko bila trudna,jer beta vrlo brzo opadne.Biohemijska trudnoca moze i prirodno da se desi,ne samo kod VTO.To je pozitivna,ali,na zalost losa implantacija,Babybear.Ja sam je imala u maju. Sad No 

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 30/7/2014, 21:10

Ja bih uradila urodjene trombofilije MTHFR i PAI-1, vitamin D i feritin. I sedela bih na soli. Ako imas neku od mutacija, ukljucice ti terapiju. Ako imas manjak vitamina D3 uzimaces kapi i ako imas manjak feritina uzimaces suplemente gvozdja. Jeste malo vremena, ali bolje ista nego nista. I ovo moze da pomogne i presudi.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 30/7/2014, 21:27

Hvala puno Erata.
Od tebe uvek dodju dobri saveti.

Hvala i tebi Lela na objasnjenju. Citam ovde o biohemijskoj trudnoci vec vise puta, a nemam pojma sta je  Laughing 

Stvarno sam puno naucila na Kutku. Zao mi je samo sto nisam znala za njega pre prvog pokusaja, ali nikad nije kasno za  sunny 
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 30/7/2014, 21:36

BabyBear ::Hvala puno Erata.
Od tebe uvek dodju dobri saveti.

Hvala i tebi Lela na objasnjenju. Citam ovde o biohemijskoj trudnoci vec vise puta, a nemam pojma sta je  Laughing 

Stvarno sam puno naucila na Kutku. Zao mi je samo sto nisam znala za njega pre prvog pokusaja, ali nikad nije kasno za  sunny 


Naravno da nije kasno.I ja sam se zahvaljujuci Kutku i stranicama o PFC-u odlucila gde cu na prvu donaciju,a nakon FET-a i biohemijske sam se i registrovala.Zaista mnogo pomaze i u lecenju i u podrsci. lol! likeit sreca 

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 30/7/2014, 22:06

baby bear,ja imam oko 67 kg a visoka oko 156 ,i stavljena sam na dijetu pred vto ..glukoza u 0 min 5,2 ...insulin u 120 min je  104 ...i prepisan mi je gluformin 500mg ujutru i 1000mg navece .i dalje to pijem ,uz ostalo terapiju ..
mozda bi trebala i insulin da odradis ,mozda ti treba jaca doza gluformina ,...dijeta ...proveri jos jednom .. cvet  cvet  cvet
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 30/7/2014, 22:12

jer moze neko da mi kaze jer ovo ok, molim vas,ja trazila da uradim trombofilije, a doktorkka je napisala uput, jer to ovo
pise PT I APTT u granicama normale, a ref. vrednosti
PT HS PLUS 15,2 s
1.113 INR 0,800-4.800
84.1% 70.0-130
APTT SP 29.7 s 27.0-45.0
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 31/7/2014, 08:29

markosanja, baci i ti pogled na temu Dodatne analize. Ti imas dve stavke odradjene koliko ja vidim. Moguce da ostalo uopste ne moze uraditi na uput ili da nemaju reagenasa.
Ispitivanje urodjenih trombofilija spada u genetske analize. U bgd na VMA rade na uput Faktor II i Faktor V


Stečene trombofilije:

Veliki koagulacioni status

Vreme krvarenja i koagulacije
Sedimentacija Er (citrat)
Protrombinsko vreme (citrat) INR
Brojanje trombocita
Aktivisano parcijalno tromboplastinsko vreme - APTT
Fibrinoliza
Protein C
Protein S
Rezistencija na aktivirani protein C
Antitrombin III
Lupus antikoagulans


Urođene:
MTHFR C677T
Faktor V Leiden
Faktor II G20210A
PAI 1
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 31/7/2014, 08:36

Erata ::Ja bih uradila urodjene trombofilije MTHFR i PAI-1, vitamin D i feritin. I sedela bih na soli. Ako imas neku od mutacija, ukljucice ti terapiju. Ako imas manjak vitamina D3 uzimaces kapi i ako imas manjak feritina uzimaces suplemente gvozdja. Jeste malo vremena, ali bolje ista nego nista. I ovo moze da pomogne i presudi.
 good job 

Ja bih samo dodala - I IZBACI SLATKISE, MEDO!!!
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 31/7/2014, 10:34

Izbacila :-)
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od boni m 31/7/2014, 15:35

biksi a sta je to mutacija na pai 1 genu i sta je insulinska rezinstencija h .....kako to da ispitam jel preko krvi .....boze boze i ovi doktori nista da ti kazu sreca pa imam vas ljubav 
boni m
boni m

Broj poruka : 187
Godina : 41
Location : mladenovac
Datum upisa : 21.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 31/7/2014, 16:11

Hvala Vushice..boni m slazem se ovo je haos sa lekarima ali i sestrama, bar u mom slucaju. ja sam otisla kod svog ginekologa i kazem da mi da da uradim trombofilije, stecene i urodjene i jos sta je potrebno...ona ispisala uput i na uput pisalo i dimer, valjda se tako zove, e sad sestra kad mi vadila krv ispitala me sta ce ti ovo, zar mora i dimer, a onda izasla da se konsultuje ...da li je sve odradjeno ili nema reagensa ne znam, ali moram opet po uput...niko nista ne prica, a kad im trazis upute oce da te pojedu, haos..znaci trebam da trazim uput za VMA..a onda da se iz leskovca zaputim u bg...
hvala vam...inace mi za ove analize niko nije reko sem vas...ni na klinici mi nisu trazili, ovo radim na svoju ruku, pa videcemo... Mad  Mad  Mad 
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od boni m 31/7/2014, 16:46

markosanja moramo se snalaziti i velika je sreca kad imamo jedni druge....nije mi jasno zbog cega doktori to ne preporucuju da se radi sta ih kosta da na onaj papir iskucaju jos neki nalaz vise jer njima ni u dzep ni iz dzepa ne rade ih oni...........
jel upute uzimamo od ginekologa ili iz opste prakse
boni m
boni m

Broj poruka : 187
Godina : 41
Location : mladenovac
Datum upisa : 21.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 31/7/2014, 17:17

Boni m, imas temu ovde https://kutak.forumotion.com/t2708-dodatne-analize?highlight=dodatne+analize

iscitaj pa napravi spisak.

Pai 1 je urodjena trombofilija, i ima je svaki 4 iksan uglavnom. Obicno prati policisticne, jer se valjda nalaze na istom genu. Bitno je za trudnocu, a za ostatak zivota  Laughing , bitno da se seta i vodi racuna, jer je to prakticno sklonost ka venskoj trombozi.

Insulinska rezistencija https://kutak.forumotion.com/t654-ogtt-test-i-implantacija-nevezano-za-pcos-br1?highlight=ogtt
da ne pisem, al ukratko znaci da neko ima poremecene vrednosti insulina i glukoze, ili samo jednog od ta dva, prosto metabolizam ne fercera kako treba, pa je potrebno uzimati lek. Takodje utice na odrzavanje trudnoce.

Nadam se da malo pomogoh, nema se bas vremena za detaljisanje. Videces vec kad ti uskoro bude stigla jedna bebica u narucje. Posle budes srecna sto kafu popijes bez prekidanja! lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od boni m 31/7/2014, 17:52

hvala biksi naravno da si mi pomogla usne usne usne 
boni m
boni m

Broj poruka : 187
Godina : 41
Location : mladenovac
Datum upisa : 21.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 31/7/2014, 18:38

Markosanja stecene koje ti je napisala Vucica mozes odraditi na uput u KCS u biohemijskoj lab,unutrasnjost ne zakazuje ali mislim da mora Sreda da bude.Napisu ti uput u Leskovcu sta sve da odradis i ako hoces dacu ti broj da pozoves i onda ides za BGD rezultati su istog dana.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu