KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+67
Nataly17
Bubamara
ne gubim nadu
pravnica
BabyBear
ivanicasale
MAAKKI
Bobaue
Smrdica
mata
Lena_83
ariadne69
OKacica
Tebi
Vecka
marija123
SladZana
tetreb
Afrodita
pticica
annci
plašljiva
srculence 84
makac71
nina :)
neris8
fmala
Dacaa
JocY
LAJTOP
Djurdjevak79
Sofija Veks
jovanka.draskic
ninica2
boni m
saska1
ganedina
Magnolie
dragmilk
cecilija78
insomnia
d77
noja
jelena*mama2andjela*
Vilaa
Vuchica
Erata
KoMetaK
BiKsi :)
Ninche
lela1984
kornjaca
hocukusurnecuzvaku
lelas
MalaSaJuga
PalcicaBg
ragaco
Star77
mamadabudem
sandrolina
Hiperaktivna
Petkana
Ema78
luckystar74
sanib
Niny
sareni leptir
71 posters

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 17/7/2014, 20:48

Lucky, znam kako se sada osecas, ali molim te da udahnes duboko, razmislis i krenes dalje. Uklanjanje hidrosalpingsa te nece odvesti u klimaks, ne znam ko ti je to rekao. Ovo ti pise zena koja nema jedan jajovod, izvadjen sa vanmatericnom trudnocom, na drugom je uklonjen hidrosalpings, tacnije zatvoren jajovod, nizak AMH (4 jajne celije uz 6 menopura dnevno!!!), tanak endometrijum, operisan subseptum, trombofilije, problem sa visokim secerom, kiretaza, sa prezivljenim psihickim i fizickim slomovima i sa razmisljanjima (1000 puta!), da dignem ruke od svega i sada sam u 23. nedelji trudnoce!
Imamo slicnu dijagnozu i razumem kako se osecas, ali nije vreme za ocajavanje, vec za borbu. Ako nisi do sada, sada je vreme da pokazes pravu zrelost i razumevanje svoje situacije.
Za kliniku i spijune nemam komentar, ne znam kako ih nije sramota!


Poslednji izmenio Erata dana 17/7/2014, 20:49, izmenjeno ukupno 1 puta
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 17/7/2014, 20:48

Lucky zao mi je ako ces zaista odustati.
Ja se sa svojih 25 godina nisam plasila da odstranim oba jajvoda jer je to bio uslov da udjem u vto posupak,a samim tim i moja sansa za trudnocom,jer prirodno 3 godine nije dolazilo do nje.
Razmisli jos jednom,svu srecu ti zelim kako god odlucila.
Ljubim te!
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 17/7/2014, 20:51

Da ne bude zabune, ja podrzavam svakoga ko odustaje od ove price. I sama sam bila na korak od toga. Ali to mora biti zrela i promisljena odluka, korak ka novom zivotu, a ne neki potez iz ocajanja i nemoci. Razlika je velika - u kvalitetu zivota koji sledi...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 17/7/2014, 20:53

PalcicaBg ::Lucky zao mi je ako ces zaista odustati.
Ja se sa svojih 25 godina nisam plasila da odstranim oba jajvoda jer je to bio uslov da udjem u vto posupak,a samim tim i moja sansa za trudnocom,jer prirodno 3 godine nije dolazilo do nje.
Razmisli jos jednom,svu srecu ti zelim kako god odlucila.
Ljubim te!

jeste uslov ali ako ga odstranim rizikujem klimaks... dr mi je rekla da je rizik veliki jer cackaju po jajniku i onda i ovako su mi kljakavi jajnici pa zato rizikujem...
tako mi je receno...
sto znaci ako udjem u klimaks tek onda nemam sanse da ista uradim...
ovako sto bi moja dr rekla cuda se desavaju :)

Erata, odluka je jako teska veruj mi...
Jako je tesko pomiriti se sa cinjenicom da nemam izbora i da nikada necu biti majka...
ali ja nemam alternativu...
tj imam ali da rizikujem klimaks...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 17/7/2014, 21:16

Lucky, ne cackaju oni tebi po jajniku, vec spaljuju jajovod na uscu u matericu. Samo je vazno da si u dobrim rukama. Pa evo ja sam primer, a i sve ostale cure sa istim problemom i sa izvadjenim ili zatvorenim jajovodima - da to nije tacno!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 17/7/2014, 21:23

Kada sam ja shvatila da od tog jednog jajovoda nemam nista osim problema, da sa njim necu zatrudniti, a bez njega imam vecu sansu sa vto - dileme nije bilo. Jedino sto sam ja nasla je da je bolje ostaviti jajovod, samo ga zatvoriti, bez vadjenja, jer toboz jajnik bolje radi kada mu je tu jajovod, oni "komuniciraju". To sam nasla u nekim istrazivanjima, naucnim radovima, jer sam kopala sve sto ima na tu temu po netu...Ali, meni je bolje radio jajnik bez jajovoda, a znam cure bez jajovoda, sa fantasticnim odgovorom jajnika u stimulaciji i oslicnim AMH. To dakle nema nikakve veze. Teorije i pretpostavke. Ali mi niko nikada nije rekao da se uklanjanjem hidrosalpingsa uvodi zena u klimaks, niti sam to negde procitala, a procitala sam gomilu materijala sa stranih sajtova, niti je to praksa pokazala.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ninica2 17/7/2014, 23:01

Pozdrav drage moje,pratim vas ali ne pisem jer nemam sta. Bodrim vas iz srca svaku ponaosob,Laki mila ja imam amh0,9 tj svaki put drugaciji nalaz,prva vto 10folikula 10j.celija,8oplodjeno sve 8celijski,druga vto 5fol.5j.cel,5 8celijskih,oba jajovoda zacepljena na drugoj vto zatajio levi jajnik od hidrosalpingsa koji je tada aspiriran. Godinu posle 2vto na uzi hidrosalpings na istom mestu presao 3cm,dobila sam uput za betaniju i sada cekam kraj septembra da mi otklone jajovod jer stvara stetnu tecnost koja steti embrionima... Pisem sa moba pa je malo konfuzno,ali i ja prvi put cujem za klimax i ne verujem u to,jer znam dosta zena sa bebicama posle odstranjenog jajovoda i pored niskog amh! Devojke puno srece u svim koracima., Meta :-*
ninica2
ninica2

Broj poruka : 1841
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 26.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 17/7/2014, 23:34

Cekaj bre Laki, stani malo...

Prvo, UVEK imas pravo na drugo  strucno misljenje.
Drugo, UVEK imas pravo na svoje misljenje, jer doktori su tu zbog nas, a ne mi zbog njih.
Trece, da uklanjnje jajovoda izaziva klimaks, sta bi radile s ve one zene kojima je jajovod uklonjen zbog vanmatericne trudnoce. A vecina njih ima decu...

Meni se cini da je tebe poljuljao stav dr, a to nikako nije smelo da se desi. I meni je jedan dr rekao da nikada necu imati dece, osim ako ne promenim partnera ( zbog teskog oblika ASA), pa eno uspe nam IUI iz prve.

Nego, malo se presaberi, brisi nos i trazi drugo misljenje. Kakav bre klimaks i bakraci.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 18/7/2014, 00:19

Ema, slazem se sa tobom...da se ne ponavljam , nemam puno iskustva,ali mislim da ste sasvim u pravu...
podrzavam svaku odluku, ali znate vec da je ovo teska borba I IDEMO DO KRAJA, DO CILJA-NASIH BEBA. Na ovom svetu ima mnogo ljudi, mnogo cudi,mnogo mozgova koji svasta pricaju. ne mora da uvazis prvog. u gradu u kome ja zivim, ljudi tj. lekari su nam malo @zbunjeni@, naravno svaka cast izuzecima, ali uvek zelim da cujem misljenje vise njih...pa onda presecem. mozda si sad pod ustiskom, ali kao sto rece ema, skupi snage i idi dalje... ZENICE IDEMO DALJE DO CILJA, NE JEDNOG NEGO 2,3...Pozdrav
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kornjaca 18/7/2014, 08:32

Ja se nerazumem bas, ali ne treba odustajati dok god ima i tračak nade, a svjedoči smo da se čuda stvarno dešavaju i to cesto...... Samo napred  c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c c  za svaku moju kutak drugaricu po jedan.
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 18/7/2014, 10:08

Lucky, i ja mislim da treba da potrazis jos jedno misljenje,pa da onda odlucis.Ja bih tako uradila.Uz  tebe sam,u svakom slucaju,sta god da odlucis.Ova borba nije laka,svakako,ali odluke o odustajanju ne treba donositi na precac,vec hladne glave.Ja te grlim jako. osmeh srce 

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 18/7/2014, 13:32

Imam drugaricu koja je neki dan rodila decaka, smanjena rezerva, priraslice, miomi, trombofilija, ciste, hidrosalping na oba jajovoda, predlagana joj donacija. Jajovode je zatvorila pred petu vto. To je bio prirodnjak, a sesta vto joj je uspela. 6 jajnih celija dobila. Vto u Pragu radila. Toliko o tome. Sta god da odlucis, postujem, al cenim da treba da potrazis jos jedno misljenje. Forumi su keva. Pa neka se preslisavaju i doktori i sestre i ko god sta ovde pisemo, svakome nek je na cast ono sta radi, pa ako radi iz dobre namere i onako kako treba, nema razloga da ih pogadjaju nasa pisanja, je li tako, tako je, sto bi rekla nasa Maus!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 18/7/2014, 14:25

BiKsi :) ::Imam drugaricu koja je neki dan rodila decaka, smanjena rezerva, priraslice, miomi, trombofilija, ciste, hidrosalping na oba jajovoda, predlagana joj donacija. Jajovode je zatvorila pred petu vto. To je bio prirodnjak, a sesta vto joj je uspela. 6 jajnih celija dobila. Vto u Pragu radila. Toliko o tome. Sta god da odlucis, postujem, al cenim da treba da potrazis jos jedno misljenje. Forumi su keva. Pa neka se preslisavaju i doktori i sestre i ko god sta ovde pisemo, svakome nek je na cast ono sta radi, pa ako radi iz dobre namere i onako kako treba, nema razloga da ih pogadjaju nasa pisanja, je li tako, tako je, sto bi rekla nasa Maus!


Tako je!!!  yes 
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 18/7/2014, 14:27

BiKsi :) ::Imam drugaricu koja je neki dan rodila decaka, smanjena rezerva, priraslice, miomi, trombofilija, ciste, hidrosalping na oba jajovoda, predlagana joj donacija. Jajovode je zatvorila pred petu vto. To je bio prirodnjak, a sesta vto joj je uspela. 6 jajnih celija dobila. Vto u Pragu radila. Toliko o tome. Sta god da odlucis, postujem, al cenim da treba da potrazis jos jedno misljenje. Forumi su keva. Pa neka se preslisavaju i doktori i sestre i ko god sta ovde pisemo, svakome nek je na cast ono sta radi, pa ako radi iz dobre namere i onako kako treba, nema razloga da ih pogadjaju nasa pisanja, je li tako, tako je, sto bi rekla nasa Maus!

 smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw 

Tako je, napisati istinu, pa neka se ljuti ko hoće! Ubiće ih sujeta.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 18/7/2014, 15:09

mamadabudem :) ::
BiKsi :) ::Imam drugaricu koja je neki dan rodila decaka, smanjena rezerva, priraslice, miomi, trombofilija, ciste, hidrosalping na oba jajovoda, predlagana joj donacija. Jajovode je zatvorila pred petu vto. To je bio prirodnjak, a sesta vto joj je uspela. 6 jajnih celija dobila. Vto u Pragu radila. Toliko o tome. Sta god da odlucis, postujem, al cenim da treba da potrazis jos jedno misljenje. Forumi su keva. Pa neka se preslisavaju i doktori i sestre i ko god sta ovde pisemo, svakome nek je na cast ono sta radi, pa ako radi iz dobre namere i onako kako treba, nema razloga da ih pogadjaju nasa pisanja, je li tako, tako je, sto bi rekla nasa Maus!

 smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw smiledraw 

Tako je, napisati istinu, pa neka se ljuti ko hoće! Ubiće ih sujeta.

Realno, meni je bas drago sto tako shvatamo da oni ipak prate nasa pisanija.
Sad, bzvz je sto su se kola slomila, Lucky, na tebi, ali, dobre si savete dobila - Drugo misljenje, i samo napred, nista jos nije izgubleno

Gde nam je Kornjaca?  cvet 
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 18/7/2014, 15:27

Ma ne bismo mi komentarisali u negativnom kontekstu da pojedini dr nisu vto shvatili isključivo kao unosan biznis, jbg.  Mad  Čast izuzecima!
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kornjaca 18/7/2014, 18:10

Tu sam  osmeh srce osmeh srce osmeh srce . čitam i pratimo sta se dešava i naoružavam se za drugi put, dobih traku za trčanje mislim brzo hodanje od drugarice kojoj ona smeta u stanu.... Pa krećem...... Biću tip top  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy a ti lekari mogu samo sa nas CITAJU Wink  
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kornjaca 18/7/2014, 18:11

E da dobila sam  veštica 
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 18/7/2014, 19:02

Da se ukljucim i ja...kao sto znate moj AMH je 0,15-znaci rezerva jajnika ocajna+levoj strani oko jajnika je dr bio uocio hidrosalpinx. Uradim teskom mukom laparo sa ciljem otklanjanja hidrosalpinxa i zatvaranja jajovoda. Ispostavilo se da je u pitanju samo pseudocista, ali posle par meseci nakon intervencije krece ludilo. Usled okluzije jajovoda, isti se strasno punio i sakupljao neku tecnost i tako prekrivao ceo levi jajovod, koji nije bilo moguce videti na UZ. Medjutim, da se vratim na pocetak-niko od dr nije smeo da radi uklanjanje jajovoda, jer su se bojali "prevremenog klimaksa", odn.da ne poremete tu mikrocirkulaciju i da jajnik jednostavno prestane sa radom (desni je bio otpisan, jer je radio 1x u 1,5god.).

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od boni m 18/7/2014, 21:27

e stvarno prvi put cujem da moze doci do klimaksa ako odstrane jajovode.....al eto ko zna.... Sad 

ajde jedno pitanje pa neka odgovori ko zna...zbog cega nekome ubace na primer cetvorocelijski embrion,kao meni a nekome blaste
boni m
boni m

Broj poruka : 187
Godina : 41
Location : mladenovac
Datum upisa : 21.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 18/7/2014, 21:44

KOrnjacice, jako mi je zao!  v 

Sto se tice Lucky i njenog iskustva i toga sto citaju, neka citaju, pa neka razmisle da li treba da se menjaju ili treba da rade sta zele, a mi samo da im iskesiramo po 2-3-4000 evra?! Zato ja obozavam kutak, jer moze da se pise sve, to ce nama zenama znaciti da se odlucimo za pravu kliniku, a onima sa klinike koji zele da se menjaju ce pomoci da shvate gde grese. Mislim da su se neke klinike popravile bas zato sto su citali ovaj forum, ali se zato neki nikako ne dozovu pameti. Eeeej, za mojih 4000 evra cu birati gde cu i sa kim cu i ocekujem da me neko ispostuje i uputi za te pare a ne da bude bezobrazan ili nedorecen ili radi sve i svasta (kao sto cuh price za tu kliniku). Prema tome, Lucky, ima jos klinika u Srbiji, i verujem da su mnogo bolje od ove sa kojom si ti imala iskustva. Saberi se, pa se konsultuj sa nekim jos lekarima, biraj strucnjake, pitaj nas ovde. Ja predlazem Kopitovicu i Genezis, kao i uvek. Prezadovoljna i ovoga puta sa svime, kakav god bio ishod!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 18/7/2014, 21:45

BoniM, negde videh da si i ti imala ET, kako shvatih u nedelju?! Drzim fige jaaaako, pa da se pratimo sa trudnocama!  igracice igracice igracice igracice igracice 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 18/7/2014, 22:21

A ja prasim i navijam za vas obe! konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete konfete

 b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b b vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv 

Kornjacice,septembar je tvoj,kao i moj,mi cemo biti jesenje  trudnica ! c 

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 18/7/2014, 23:11

KoMetaK ::KOrnjacice, jako mi je zao!  v 

Sto se tice Lucky i njenog iskustva i toga sto citaju, neka citaju, pa neka razmisle da li treba da se menjaju ili treba da rade sta zele, a mi samo da im iskesiramo po 2-3-4000 evra?! Zato ja obozavam kutak, jer moze da se pise sve, to ce nama zenama znaciti da se odlucimo za pravu kliniku, a onima sa klinike koji zele da se menjaju ce pomoci  da shvate gde grese. Mislim da su se neke klinike popravile bas zato sto su citali ovaj forum, ali se zato neki nikako ne dozovu pameti. Eeeej, za mojih 4000 evra cu birati gde cu i sa kim cu i ocekujem da me neko ispostuje i uputi za te pare a ne da bude bezobrazan ili nedorecen ili radi sve i svasta (kao sto cuh price za tu kliniku). Prema tome, Lucky, ima jos klinika u Srbiji, i verujem da su mnogo bolje od ove sa kojom si ti imala iskustva. Saberi se, pa se konsultuj sa nekim jos lekarima, biraj strucnjake, pitaj nas ovde. Ja predlazem Kopitovicu i Genezis, kao i uvek. Prezadovoljna i ovoga puta sa svime, kakav god bio ishod!

Sad sam u fazi moram da odmorim...
Od septembra idem u nove pobede...
A klinika fala bogu ima pa ce se naći neka i za mene...

Devojke jos jednom hvala na podrsci zaista ste divne... A uspele ste da me postidite zbog mog ponasanja na početku....
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 19/7/2014, 00:01

Lucky, kuckam sa tel tako da nemam onaj veeeliki zagrljaj koji bih ti najradije poslala. Ti si jedan borac! Normalno je da nekada klonemo, strasne su ovo stvari, ali vazno je podici glavu, otresti prasinu i krenuti u jos jednu rundu. Za septebar!!! Evo i ja se prikljucujem septembarskom klanu.

kornjacice, veeeliki poljubac. Baci se na traku za trcanje i vezbaj do septembra. Bices nam bas zgodna trudnica
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 8 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 40 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu