KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+67
Nataly17
Bubamara
ne gubim nadu
pravnica
BabyBear
ivanicasale
MAAKKI
Bobaue
Smrdica
mata
Lena_83
ariadne69
OKacica
Tebi
Vecka
marija123
SladZana
tetreb
Afrodita
pticica
annci
plašljiva
srculence 84
makac71
nina :)
neris8
fmala
Dacaa
JocY
LAJTOP
Djurdjevak79
Sofija Veks
jovanka.draskic
ninica2
boni m
saska1
ganedina
Magnolie
dragmilk
cecilija78
insomnia
d77
noja
jelena*mama2andjela*
Vilaa
Vuchica
Erata
KoMetaK
BiKsi :)
Ninche
lela1984
kornjaca
hocukusurnecuzvaku
lelas
MalaSaJuga
PalcicaBg
ragaco
Star77
mamadabudem
sandrolina
Hiperaktivna
Petkana
Ema78
luckystar74
sanib
Niny
sareni leptir
71 posters

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 16/7/2014, 17:39

Da podsetim i ja na svoje iskustvo:
Postupak radjen kod Ivanovica prosle godine. Vracena 2 dvodnevna embriona i 14. dana od ET beta je bila 13,6!
Javljeno mi je da nastavim terapiju i ponovim betu za 2 dana.
Ponovim - beta 45. Opet javi sestra da nastavim terapiju i da ponovim betu za 2 dana.
Sledeca beta 250 i nesto, pa onda 760 i nesto, pa 2059.
Prvi UZ je bio dobar, a svaki naredni ne, tj. plod nije rastao. Od pocetka sam imala i krvarenje. Epilog: Kiretaza sa 10+0.

Na osnovu ovog mog iskustva, a i forumskih prica, ne volim male pocetne bete. Sa druge strane, da nisam primala progesteron, mozda se sve ne bi toliko daleko odvuklo i mozda bih prosla jednostavnije, bezbolnije, bez lazne nade i na kraju kiretaze...
Ipak, ne kajem se, iako sam prosla pakao. Drago mi je da mi je data sansa za trudnocu. Ja bih ponovila za 2 dana...
Postoji neka mala nada, a to je "implantacioni prozor" koji postoji oko 4 dana ako se dobro secam i moze da se desi da se plod zakacio kasnije. Nalazila sam pozitivne primere na stranim forumima. Nasla sam i primer da je cura prekinula terapiju, a trudnoca napredovala uprkos tome, ali zbog nedostatka progesterona koji je bio ukinut je na kraju doslo do spontanog...

Kornjaca, odluka je samo tvoja. Cudi me da Goca predlaze razlicite stvari u istim situacijama, po principu kako joj dune.
Ustvari, kad se svega setim - ne, ne cudi me!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 16/7/2014, 17:50

Kornjaca ja sam takodje imala biohemijsku, ali su meni odmah rekli da prekinem sa terapijom...odluci sama, ali ja bih nastavila sa terapijom jos dva dana pa ponovila betu,ako je opala to je to...a sta ako je porasla, razmisli...ipak je ovo sve individualno i ni jedna od nas nije ista..sreca je ovde presudna i pravila nema...srecno
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 16/7/2014, 17:58

Kornjaca ne znam sta bih ti rekla.
I ja sam imala biohemijsku,prva beta 10dpt je bila 17,rasla je ali nazalost nepravilno.
Ja bih na tvom mestu ponovila betu za 2 dana,eto da me ne grize savest.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kornjaca 16/7/2014, 19:15

Devojke drage sad sam ušla u kuću šetala sam malo po gradu tako mi lakše bilo nastavila sam terapiju i ponovbicu betu za dva dana pa kako bude da smirim savest vama hvala najbolje ste i Izvinite za nejavljanje .... Malo sam se sastavljala sama sa sobom to razumete.... Puno mi znacite ..... Hvala .... Idemo dalje ... Septembar je moj....
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Magnolie 16/7/2014, 19:40

Kornjacice  ljubav  ljubav  ljubav  ljubav  ljubav  ljubav  ljubav  ljubav    ljubim te do nebaaaaaaaaaaa!
cuvaj se

Magnolie

Broj poruka : 37
Datum upisa : 18.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 16/7/2014, 20:57

kornjaca ::Devojke drage sad sam ušla u kuću šetala sam malo po gradu tako mi lakše bilo nastavila sam terapiju i ponovbicu betu za dva dana pa kako bude da smirim savest vama hvala najbolje ste i Izvinite za nejavljanje .... Malo sam se sastavljala   sama sa sobom to razumete.... Puno mi znacite ..... Hvala .... Idemo dalje ... Septembar je moj....

Draga, da ti se javi jos jedna biohemijska.... Ja sam radila u Jevremovoj, beta 13.dan 46, i receno mi je da nastavim terapiju, a cak i posle dva dana kada je beta bila 30 i nesto, jos dva dana sam nastavila...
 zagrljaj 
Ipak, nikad se ne zna... Iznenadi nas u petak, bas bi bilo dobro!! navijači1 
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 16/7/2014, 21:36

Kornjacice, drzi se... grlim te jakooo  zagrljaj 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 16/7/2014, 21:45

Kornjačice držim fige  molitva svakako nastavi s terapijom nikad se nezna.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 16/7/2014, 22:16

Kornjaca ne gubi nadu moja drugarica sa kojom sam zajedno radila prvu vto beta joj je bila 18 nastavila je sa terapijom tada su joj ubacili Progesteron depo i sve je bilo ok.Beta je rasla,beba je rasla...Tako da moj ti je savet da kupis progesteron depo i primis ga nikad se nezna.Uz tebe sam Grlim te jako...
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 16/7/2014, 22:54

Kornjacice, nadam se da si se malo smirila. Jbg, draga. Nada i dalje postoji...do petka svasta moze da se desi. Ja nikada nisam imala cak ni biohemisku, tako sa nemam nikakav savet. Znam samo da bih proverila ponovo i da bih nastavila sa terapijom.

Grlim te jaaaakoooo
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kornjaca 16/7/2014, 23:02

d d d 
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 16/7/2014, 23:44

Ja sad videh, bas mi je zao. A bila sam skoro ubedjena da je beta dobra... Grlim d n
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 17/7/2014, 08:23

Kornjačice, ostaje petak, nikad se ne zna. Ali, u svakom slučaju septembar je tu.  grljenje  Znam kako je, i ja sam se smorila posle prve bezuspešne vto.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kornjaca 17/7/2014, 08:50

Ganedina ratni druze naravno da se neljutim pa kako bi mogla Very Happy Very Happy 
Zao mi je kad vam kažem, znate kako mi je, voljela bi da niko od vas to nije osjetio. Nisam ni pretpostavljala da ce mi toliko biti teško i da cu osvetiti strah da to meni nikad neće da se desi i to nažalost vjerovatno znate.... Ali proci ce znam , moram da odtugujem, idem da pokušam da otvorom bolovanje ako mi daju posto sve dane potrošnih za histeroskopije, aspiracije.... Pa ako mi daju da se malo odmorim i negdje da odem ......
kornjaca
kornjaca

Broj poruka : 284
Godina : 46
Datum upisa : 21.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od boni m 17/7/2014, 13:09

kornjacice bas mi je zao nesmem ni pomisliti kako je to Sad 
ja sam et imal pre 4 dana pa me zanima dali je neko imao neke simptom vec taj dan ....malo me bolucka stomak i cesto piskim ali to je vanjda od naduvenih jajnika i hormona.....
ljubim vas sve.........
boni m
boni m

Broj poruka : 187
Godina : 41
Location : mladenovac
Datum upisa : 21.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 17/7/2014, 16:23

Kornjacice, pravilo je da pravila nema. Moze beta da bude i niska i visoka, pa cvrc Milojka, a moze da bude i radost nevidjena, tako da cemo sacekati jos dva dana! Ja cu tiho da se nadam da ce beta ipak da odskoci gore!

Boni, mislim da je rano, mada ako su ti vratili blaste, onda i nije, gnjezde ti se decica, drzim fige!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 17/7/2014, 16:49

Kometice,Boni m,da poskocim za vase uskoro  beta beta beta beta!

navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost radost b b b b b b b b b b b b b


Hiperaktivna,da zalijemo malo za folikulice i endo! zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje 

Kornjacice,navijam da beta sutra poraste,nikad se ne zna! ff  osmeh srce 


lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od boni m 17/7/2014, 17:12

biksi,lela hvala na podrsci,,,meni su drugi dan od punkcije radili et a zeni koja je radila u isto vreme punkciju kad i ja njoj je et bio peti dan ...e bas sam zbunjena ,dali neko zna zasto je to tako
boni m
boni m

Broj poruka : 187
Godina : 41
Location : mladenovac
Datum upisa : 21.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od boni m 17/7/2014, 17:16

kornjacice drzim fige jaaaaakooooo ljubav 
boni m
boni m

Broj poruka : 187
Godina : 41
Location : mladenovac
Datum upisa : 21.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 17/7/2014, 17:35

daraga boni m, puno srece i da se bebice lepo ususkaju kod tebe. to sve zavisi oda razvoja embriona i da li su vracali blaste... osmeh srce 
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od boni m 17/7/2014, 18:30

sanjice nisu blaste nego cetvorocelijski embrioni....daj boze da se lepo ugnezde
evo sada me boli stomak kao da trebam da dobijem ado sada nista....mozda od hormona otkud znam jel nekoga boleo tako 6-ti dan od transvera
boni m
boni m

Broj poruka : 187
Godina : 41
Location : mladenovac
Datum upisa : 21.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 17/7/2014, 19:31

draga boni, opusti se malo. nemam mnogo iskustva, ali sam imala jednu oplodnju i znam sta cu promeniti sledeceg puta, a to je da budem opustena i da ne trazim siptome, jos je rano za njih, veruj mi...napisacu ti pp
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 32
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 17/7/2014, 20:08

Ovde cu ostaviti svoj poslednji post na temu steriliteta, mozda treba da idem na temu izlazna strategija ali kako sam odavde krenula ovde cu i zavrsiti...
Zelim da se zahvalim svima na podrsci i ujedno izvinim svima koje sam mozda uvredila na pocetku. ZAista sam mislila na pocetku da je neka greska i da ja ne mogu da imam problem sa sterilitetom... Svaki naredni nalaz je to demantovao...
Pre neki dan mi je saopstena dijagnoza od koga se verovatno svako jezi... sanse su minimalne za prirodnu trudnocu ali kako moja dr kaze cuda su moguca...
ako skinem hirdosalpings rizikujem klimaks, ako ga ne skinem ne mogu dalje u postupke...
da samo da kazem ono sto je definitivno izazvalo ceo problem je hidrosalpings koji se upalio...
BTW nekako je doslo do moje dr i klinike post koji sam ovde napisala.. dr mi je pre neki dan rekla na kontroli kada sam bila...
Ja mislim da nisam blatila ugled klinike vec da sam samo napisala sta mi se desilo, tj zelela sam da ljudima skrenem paznju na moguce komplikacije...
Toliko od mene, sve vas volim i ljubim... i zelim vam puno srece u onome sto meni nije uspelo...
nemam snage dalje da pisem jer cu se rasplakati i ovako vec danima placem...
juce mi md dosao i rekao za neke prijatelje da cekaju trece dete.... zaista nekim ljudima ide trudnoca od pogleda...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 17/7/2014, 20:35

Sad Ja ne znam kako uklanjanje jajovoda može da uvede u klimaks?  Shocked 
Nemoj mnogo da se potresaš oko toga šta je rekla dr, neka drukara očigledno nema preča posla, a usput je htela dr da se dooooobro učepi. Ili je to neki bot klinike na kojoj si radila vto.  Mad Ima i drugih lekara koji su dobri, nije ona jedina. Ajd, ne bedači se, nego smišljaj strategiju za dalje  yes yes cvet
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od boni m 17/7/2014, 20:47

hvala draga sanjice puno mi znce tvoja iskustva i potrudicu se da budem opustenija i tebi kao i svima zelim puuuuuno srece...... smajli angel smajli angel smajli angel 
boni m
boni m

Broj poruka : 187
Godina : 41
Location : mladenovac
Datum upisa : 21.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 7 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 40 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu