KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

+88
makateca
tatjanica
Dreamerka
jelena*mama2andjela*
Strumfeta78
ella82
winni
loly
greeneye
Meri01
Zmajuška
ivabuku
Blanka
Amna84
bonafides 77
AriesGirl
PalcicaBg
Ancica 87
noja
lenjivica
sunny.tp
flebodia
dzenica
sretnazvijezda
KoMetaK
annci
zvoncica36
pegaz
mikica023
mirka14
Mimi12
pufana
tamarako
alo-alo
Iva79
lela1984
JocY
millena
BabyBear
ShareLove
mata
Sofija Veks
sandrolina
Dora1
mamadabudem
ne gubim nadu
ariadne69
Tinche
milivoj73
snedra
Malena88
mildra
Stenli
stela
Bubica28
krol
Krastavica
missile
breskva
SoJa
bundevica
ChillyVilly
najdi10
Vuchica
ivi
pereca82
Vanilla
Erata
makac71
MAAKKI
allure
Struzzo
fight&faith
leptirko82
hocukusurnecuzvaku
bak
Endzi
Gogoli
pavlovic_miljana
Magnolie
Tebi
Iva01
LaFolie
ganedina
zoxa
mijaki
lelas
Olja-B
92 posters

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Magnolie 5/6/2014, 21:31

hvala lelo Very Happy super taman dok stignem do klinike Very Happy :* hvalaaaaaa

Magnolie

Broj poruka : 37
Datum upisa : 18.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od makac71 12/6/2014, 21:17

Dr Sonja je na odmoru u julu, a rekli su mi da klinika radi. Trebalo bi da idem tada. Ne znam sta da radim. Nervi mi igraju da idem sto pre, jer sam mnogo vremena izgubila, a ne znam ko radi umesto nje. Znate li ko nju zamenjuje? Jos sad kad sam procitala da i glavnog embriologa menjaju mnogo mladi strucnjaci, nemam bas mnogo poverenja kao prvi put.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od sandrolina 12/6/2014, 22:49

makac71 Sonju menja Alena doktorka koja je jako fina i korektna skoro da i nema neke razlike, videla sam je oba puta kada sam bila na klinici, zajedno sa Sonjom radi aspiracije, mislim da su približnih godina...a sto se tice embriologa ja jos nisam imala susret sa glavnim, ivek su bile neke zene, mada sve oni rade pod njegovim nadzorom jer sam ga svaki put susrela na klinici...ja sada u ponedeljak idem na kliniku i raspitacu se ko menja Sonju i napisacu da znas...ona je ceo jul na odmoru...
Imam jedno pitanje za devojke, Sima taksista trenutno je odsutan iz Praga, da li imate broj nekog taksiste koji vas je vozio, negde sam procitala da ima neki Milenko koji menja Simu, klinika mi je obezbedila taksi koji me čeka, ali meni je sa Simom bilo najbolje, on dodje po nas i dovede bas ispre vagona, ja kao tele nisam nista gledala sada imam trip kako cu se snaci bez Sime...

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od makac71 13/6/2014, 10:37

Draga Sandrolina, hvala na brzom odgovoru i ja mislim da oni ne bi zaposljavali ljude koji nisu strucni. Trenutno imam najvise folikula pa cekam odgovor za prirodnjaka, ako ne, idem u Prag bez obzira ko radi.
Sto se tice Sime, mozes da pitas svoju koordinatorku verovatno je Sima ostavio njegov broj. Ako nikoga ne nadjes, koliko sam ja u aprilu primetila, Sima naplacuje 30E sa aerodroma, a hotelski taksi je 20E. Pitas u svom hotelu ili na aerodromu nadjes taksi. Imaju cak i odlican bus prevoz, ali ako vise volis taksi, bez brige, ima ih po aerodromu, a cena ne verujem da ce biti skuplji od Sime.
Sadrolina, zelim ti puuuuno srece. Znam kako se osecas. Evo dok ti pisem krecu mi suze kad se setim kakav je osecaj pred polazak. Zelim ti uspesan boravak i dve tri rode  roda
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 13/6/2014, 10:58

Sandrolina,pitaj Ivanu koordinatorku za broj,cula sam da je nekom preporucila kao Siminu zamenu Ceha taxistu Marinku,kazu da je korektan.To sam videla na ovom forumu,na ovoj temi proslog leta,otprilike,pa,probaj.Pitaj je za zamenu, slobodno.  osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od sandrolina 13/6/2014, 11:20

Makac hvala bice valjda sve ok.
Lela pitala sam oni su mi sami organizovali zamenu ali mi nisu dostavili broj taksiste vec ce on mene da kontaktira u ponedeljak kada bi trebali da budemo tamo...
Javljam vam sve kako je bilo...

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 13/6/2014, 11:33

Pa dobro,zvace te on.A kako ides,avionom?Ja oba puta isla vozom,avion mi bio jako skup.Za prvi put nije ni postojao direktan let.Javljaj sve!Drzim fige,i,kao sto rekoh,TRECA SRECA!  lol! osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od sandrolina 13/6/2014, 11:44

idem vozom, avion mi je preskup karta za nas dvoje mi izadje kao i cena transfera...oba puta sam isla vozom, karta je zajsta smesna a put se izdrzi nekako...avionom je super ali ja ne znam kada se sve uklapa da bih mogla da je bukiram ranije i uvek mi je voz sigurna varijanta... sunny  sunny  lol!

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 13/6/2014, 11:52

sandrolina ::idem vozom, avion mi je preskup karta za nas dvoje mi izadje kao i cena transfera...oba puta sam isla vozom, karta je zajsta smesna a put se izdrzi nekako...avionom je super ali ja ne znam kada se sve uklapa da bih mogla da je bukiram ranije i uvek mi je voz sigurna varijanta... sunny  sunny  lol!
Pa,i ja cu opet vozom ako budem isla na donaciju opet,iz istih razloga!  Very Happy 

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Bubica28 13/6/2014, 14:58

Drage cure, da li je neko od vas isao skoro automobilom? Interesuje me dio autoputa od Brna do Praga. Neke cure su prošle godine pisale da se sređivala jedna traka auto puta i da je bio opšti haos od gužvi, čekanja... Da li neko zna kakva je sada situacija i je li cesta u boljem stanju nego sto je bila??

Bubica28

Broj poruka : 30
Datum upisa : 29.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od makac71 13/6/2014, 17:06

Kad smo vec kod saobracaja, evo jos jedno pitanja za devojke koje ste isle vozom, kakva je bezbednost? Ja bih isla sama pa me nesto strah tako dugo biti sama u kupeu, imam fobiju da neko moze da mi ukrade stvari... Inace, prosli put smo kupili avionske karte par dana pre poletanja i bile su papreno skuplje nego kad se kupuje ranije.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 13/6/2014, 17:26

makac71 ::Kad smo vec kod saobracaja, evo jos jedno pitanja za devojke koje ste isle vozom, kakva je bezbednost? Ja bih isla sama pa me nesto strah tako dugo biti sama u kupeu, imam fobiju da neko moze da mi ukrade stvari... Inace, prosli put smo kupili avionske karte par dana pre poletanja i bile su papreno skuplje nego kad se kupuje ranije.
Pa,ja sam oba puta isla s muzem,ali bezbedno je.U nasem vagonu budu sedista kao u busu,mi uvek tu sedimo,jer nam se cini da je tu ipak malo veca privatnost,bas zbog toga sto ne znamo kakvi bi nam "cimeri" bili u kupeu.Kupei su u ceskom delu voza,tj., u njihovim vagonima.Kad smo se vracali sad,u aprilu s FET-a Sima nas ubaci u taj njihov deo,ali se mi,posle,u Budimpesti prebacismo u nas deo.Rezervacije nisu potrebne,mesta ima.U ceskom delu je isto nezgodno sto su vrata od toaleta na laser,ne zaklucavaju se,pa ne znas kad je zauzeto,a kad slobodno!  affraid 

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Koliko se odmara (lezi) nakon transfera.

Počalji od stela 15/6/2014, 11:46

Olja-B ::Mijaki,ja sam hotel rezervisala preko booking com. ukucas centar i datume i oni ti ponude sta imaju.

stela

Broj poruka : 1
Datum upisa : 15.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od makac71 17/6/2014, 19:30

U PFC preporucuju da se nakon punkcije pocne piti Prednison 5mg 1 dnevno. U drugoj klinici mi nisu to preprorucili. Zna li neko za sta sluzi taj Prednison i koliko se dugo pije?
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 17/6/2014, 20:00

makac71 ::U PFC preporucuju da se nakon punkcije pocne piti Prednison 5mg 1 dnevno. U drugoj klinici mi nisu to preprorucili. Zna li neko  za sta sluzi taj Prednison i koliko se dugo pije?

Prednison(pronison) je kortikosteroid i sluzi protiv odbacivanja embriona koje nas organizam prepoznaje kao strano telo.Pije se do 12-e nedelje,obavezno.Moje misljenje je da ga treba piti.Ja sam ga pila u oba postupka donacije jajne cel. u "PFC-u",i sa svezim i sa zamrznutim embrionima.U FET-u je doslo do trudnoce,na zalost,bila je biohemijska,ali svakako mislim da pronison moze samo da pomogne.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 17/6/2014, 22:02

Slazem se sa Lelinim opisom. I ja sam ga pila prvih 12 nedelja.
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od makac71 17/6/2014, 22:39

Lela i Sofija, hvala vam obema, upravo sam prelomila da pijem Prednison, iako sada gde probam nisu predlozili, a dr Sonja jeste pre par meseci. Rekli su mi da samo Utrogestan i Estrofem, a Prednison cu na svoju odgovornost-nadam se ima da su kupi u Srbiji u slobodnoj prodaji. Kopala sam po netu i nasla da u Americi i na zapadu Evrope, kao i dr Sonja preporucuju Prednison, (u jednoj klinici u Srbiji kaze sestra da nema pojama sta je to-znaci da ga nikada ne prepisuju) pa verujem da moze samo da pomogne.
makac71
makac71

Broj poruka : 226
Datum upisa : 31.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 17/6/2014, 22:58

makac71 ::Lela i Sofija, hvala vam obema, upravo sam prelomila da pijem Prednison, iako sada gde probam nisu predlozili, a dr Sonja jeste pre par meseci. Rekli su mi da samo Utrogestan i Estrofem, a Prednison cu na svoju odgovornost-nadam se ima da su kupi u Srbiji u slobodnoj prodaji. Kopala sam po netu i nasla da u Americi i na zapadu Evrope, kao i dr Sonja preporucuju Prednison, (u jednoj klinici u Srbiji kaze sestra da nema pojama sta je to-znaci da ga nikada ne prepisuju)  pa verujem da moze samo da pomogne.

Ima da se kupi u Srbiji u slobodnoj prodaji u svakoj apoteci i nije nesto skup.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sofija Veks 17/6/2014, 23:40

Da, ima ga svaka apoteka, i nesto je oko 60-tak dindzi...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od sandrolina 19/6/2014, 10:39

Makac, nisam te zaboravila, pitala sam na klinici, Sonju menja čehinja Alena, kao sto ti vec napisah divna je, opet sada sam je srela na klinici...
puno srece zelim

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Stenli 19/6/2014, 11:52

Makac, i ja sam ga pila po Sonjinoj preporuci do 12 nedelje, onda 13 i 14 polako smanjivala i prestala kada i estrofem. Utro i aspirin protekt pila do nedelju dana pred porodjaj, mada znam da mnoge zene prestaju ranije i sa jednim i sa drugim.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od BabyBear 20/6/2014, 00:31

Javljam se prvi put i zelim sa vama da podelim moja iskustva i mozda da postavim par pitanja.
Erati zelim da zahvalim za iscrpan izvestaj o svemu iz Praga i da kazem da su moja iskustva sa njima, pa skoro ista. Ni meni se nije svidela sestra Sladjana, nesto mi je odbojno bilo u njenom nastupu i nekako cudno gleda, kao da je bila malo neozbiljna, nesigurna...ne znam, ali opet bila je korektna i u klinici i posle kad mi je odgovarala na mejl. Medjutim, nisu mi se svideli neki njeni odgovori na pitanja, tipa, uradite kako osecate ili mozete i ovo i ono, kako vam prija.

Takodje, ni Danica mi nije bas legla (previse mi je zvanicna i mislim da treba da bude posvecenija pacijentkinjama), i menjala bih je za drugu koordinatorku (ne znam koja je ta Ivana), ali ne znam kako. Vec sam drugi put u kontaktu sa njom jer treba da odem na drugi pokusaj, tako da ne znam sta sad da radim.

Elem, bili smo na prvom ET sa donacijom jajne celije 29. maja. Pre toga sam u Beogradu pokusala kod dr Radunovica (BIS Intermedicus), ali mi je FSH bio visok i nije mi izolovana jajna celija prilikom aspiracije, a imam 45 god (muz 39) i nemam vremena za cekanje.

Nismo uspeli, 16 dc beta je bila <1  Sad  Odmah sam im pisala (Danici jer nisam znala da postoji neka druga za nas) i pitala kad najranije mogu da dodjem na sledeci transfer i zakazali su mi za 19./20. avgust.

Kad sam bila na prvom transferu, dr Sonja nije bila tamo (nisam to ni znala niti sam znala da mi ona nece raditi, ja sam bila ubedjena da ona to tamo radi svima). Kad sam dosla na prvi pregled, ultrazvuk mi je radila dr Alina, a onda mi je transfer radila neka dr Gabriela. Kad sam nju videla, bas sam bila neprijatno iznenadjena, jer em sam otisla da bi mi radila dr Sonja, em kad sam pitala hoce li mi ona raditi, rekli su mi da ce mi raditi dr Alina, i na kraju se pojavljuje treca doktorka, za koju sam mislila da ima oko 25 god. Na kraju sam je pitala koliko ima god i rece da ima 34. Ne znam da li im je to fora, ali ja sam na tu kliniku otisla zbog dr Sonje. Sada sam trazila da mi drugi put ona radi i rekose da ce ona biti u avgustu na klinici, pa cemo da vidimo. Ne znam da li direktno njoj da pisem i kako da osiguram da mi bas ona radi transfer, a ne da se uce neke mlade na meni. To mi se uopste nije svidelo.

Meni su bili vratili samo 1 embrion, zato sto sam gojazna i imam secer na gornjoj granici i smatrali su da bi veci rizik bio za mene da vrate 2. Ok, kako kazu. Mada verujem da je veca verovatnoca kad vrate 2...

Mozda ja ipak nisam bila dovoljno za to pripremljena, tj. informisana. Nisam ni znala da postoji ovaj forum i vec sa danasnjim citanjem znam mnogo vise :)

Molim samo da mi neko objasni sta su metode ICSI i PICSI.

Takodje, ne znam kakva je bila cena ranije, ali mi smo platili 4.500 evra i ne znam sta je sve uslo u strukturu te cene, niti mi je neko ranije dao neki cenovnik.

Ali ja mnogo i ne zapitkujem, sta mi kazu da treba da radim, to i radim. Racunam, oni najbolje znaju svoj posao. Ni ja ne bih volela da mi se neko mesa u moj posao.

E da, i jos nesto...sta treba raditi posle transfera? Jel preporucuju da se lezi ili ne? Sladjana je rekla mirovanje, sto ne znaci striktno lezanje, kao niste bolesni, samo ste trudni, i kao moze setnja, ali sa odmaranjem, kako osecate. Onda sam dosla ovde i svi znalci su mi rekli da treba da lezim. Sto rece Simo, ima onih koji su lezali 15 dana i nista, a i onih koji su odmah sutradan putovali kuci i setali, pa su trudni, tako da...

Ja sam drugi dan posle transfera pocela da imam neke bolove dole, kao kad treba da dobijem menzis. Bolelo me je toliko da nisam mogla da sedim skoro uopste. Nisam mogla npr. ceo rucak sedeci da izdrzim...jedva. Kad sam lezala, zavisi na kojoj strani, na nekoj je bolelo, na nekoj ne. Kad sam se protezala u krevetu (znam da to ne smem, ali ujutru pre nego sto se probudim to uradim u nekom polusnu), bolelo me je bas jako. Negativnu betu kao rezultat sam dobila prosli vikend i isto vece su me bolovi prestali, tek pomalo ponekad zaboli. Kao da sam luda, doslo mi je bilo da vristim na sav glas da me svi cuju "nisam se folirala, majke mi!" Jel imala jos neka od vas takva iskustva?

Prvi put smo isli vozom i voz je bio super udoban jer smo bili u nekom biciklistickom vagonu i bili smo sami u kupeu (osim u Slovackoj gde se narod vozi vozom kao lud), ali 16 sati je ipak 16 sati. Lezis, spavas, citas knjigu, jedes, opet spavas, citas knjigu, jedes i tako u krug 3 puta i opet nisi stigao. Procitali smo po knjigu u vozu. E sad, za odlazak i nekako, ali u povratku posle transfera...too much. Ovaj put cemo avionom iako je skuplje, ali jbg.

Prosli put smo bili u hotelu Esprit. Hotel nije neki, ima 3* (sto muz kaze, ne znam kako su ih dobili), ali je pristojan. Star je, nije mnogo ulagano u njega, ali moze da prodje. Ako ne trazite nista wow i ako hocete nizu cenu (30 evra nocenje sa doruckom), onda mozete tamo da odsednete, a blizu je PFC (10 min hoda). Imaju wifi, ali nije u svim sobama dobar, imaju tv u sobama, ali imaju samo 2 kanala na ceskom, i tako. Dorucak je skroz ok i tako. Mi cemo ipak ovaj put potraziti neki stan :) Hvala vam na sajtovima, ne bih ih nasla bez vas :*

Verujem da ce mi drugi transfer biti uspesan i zelim svakoj od vas ono sto i sebi  bebe bebe 
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od lela1984 20/6/2014, 08:44

Babybear,ICSI je metoda gde se spermatozoidai(najkvalitetniji i najpokretniji) ubrizgavaju u citoplazmu jajne cel.Radi se kod losijih spermograma,kao sto ima mm na pr., tj.,kod azospermije.PICSI je metoda koja se radi kod jos losijih spermograma(u "PFC-u" mozes da trazis to i dodatno se placa).Kod PICSI metode spermatozoidi se,nakon ispiranja ubacuju u aparat s hijaluronskom kiselinom,koja vrsi selekciju spermatozoida,tj., samo najkvalitetniji se vezuju za nju.Ja cu traziti PICSI za muza ako budem isla na novu donaciju,kod prve donatorke nisam.U otpusnoj listi ti pise kakva metoda je radjena,ICSI,verovatno, ako nisi trazila ovo drugo i ako ti muz nema los spwrmogram.Srecno na FET-u u avgustu!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od JocY 20/6/2014, 09:53

Baby Bear sad sam pogledala u cenovnik koji mi je Danica poslala i donacija JC ovde piše da je 4500 tako da te nisu zavrnuli za cenu, toliko košta. Što se tiče koordinatorke ti uvek možeš da se opbratiš ili Mirni ili Ivani ukoliko nisi zadovoljna Danicom. Slađana se meni dopala brinula je o meni nemam zamerke na to i odgovorila mi je na svako pitanje. Meni je i aspiraciju i transfer radila Sonja a kasnije i FET, ali sam čula da je i Alena odličan dr tako da sad kad budem išla ponovo, a ići ću, neću se buniti ako mi ona bude bila. Ja tamo idem zbog vrhunske laboratorije koja je jako bitna za ovu našu priču a transfer je rutinska stvar, makar po mom mišljenju. Za uspeh je jako bitna priprema, vidim da imaš povišen šećer, pa bi ti ja savetovala pre nego što odeš na FET da odeš kod endokrinologa uradiš OGTT i ako bude potrebe da se uvedu gluformini da se taj šećer reguliše jer je to jaaaaako bitno. Imaš ovde temu o dodatnim analizama pa vidi šta nemaš pokriveno i udri po tome. Želim ti svu sreću na FET-u  c  ali se obavezno dobro pripremi jer smo za uspeh zaslužne i mi same a ne samo klinike. Pozitivno razmišljaj, daj sve od sebe, nemoj ostaviti ni jednu stvar da nisi proverila i uspeh će to uz malo sreće da prati... yes
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od sandrolina 20/6/2014, 11:01

Babybear, dobrodosla na forum pomocice ti puno kao i svima nama ovde, znaci puno, jer ovde kazes, pitas sve sto te muci a pritom ne smaras nikog jer smo svi u istoj prici...
procitala sam sve sta si napisala, slažem se sa odgovorom Lele i Jocy, e sada znamo da se nisi folirala, jer i vecina nas je imala iste bolove a oni su od untrogestana, bolovi u donjem delu stomaka, meni su bili u oba prethodna puta i sada se javljaju u trecem pokusaja...
jedino sto mogu da ti pomognem ukoliko zelis da ti posaljem mail koordinatorke Ivane koja  je zajsta divna i odgovara na majlove veoma brzo.
srecno na postupku u avgustu a do tada ti preostaje da uradis analize i dobro se pripremis jer sam transfer je rutinska i tehnicka stvar i njije bitno koja Dr ti ga radi sve je isto...

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska - Page 9 Empty Re: Prague fertility centre - dr. Sonja Lazarovska

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 40 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu