KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
Orline
Simona
ivi
Struzzo
Erata
bulevarka
dzefri
nina :)
malena 92
mijaki
bundevica
Olja-B
tara01
zoxa
suzanasakii
Afrodita
Shizika
Mili
ragaco
djole42
OKacica
Vuchica
jovanka.draskic
fight&faith
laKole
masato
luckystar74
Endzi
ivanicasale
d77
MAAKKI
noja
ganedina
bak
missile
PalcicaBg
karakaca
ChillyVilly
Ema78
Ceca797
ninica2
hocukusurnecuzvaku
Niny
lilly13
jelena*mama2andjela*
mamadabudem
anasrce
BiKsi :)
saska1
annci
SladZana
neca73
snedra
JocY
insomnia
lenjivica
leptirko82
SoJa
JednaSova
Star77
lelas
Ninana
Petkana
Sofija Veks
sareni leptir
KoMetaK
70 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 27/2/2014, 15:40

cekalice  igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice nemate pojma koliko navijam !!!!

Radilice  radost radost radost radost radost 

Otkazan mi danas randevu sa Kopitovickom, u subotu novi termin.  Rolling Eyes 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/2/2014, 16:31

Javi mi u subotu kako si prosla. Si bakisha?!

I ja navijam cure!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 27/2/2014, 16:44

Bak brzo ce subota,nadam se da cete se lepo dogovoriti  zagrljaj 

Devojke srecno,grlim sve i ljubim!  ljubav ljubav ljubav 

Za Arsu poseban grlica i cmokic  srcasti poljupci 
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 27/2/2014, 16:50

Devojke moze mala pomoc?
Zakazala sam kod lekara opste prakse da uzmem uput za krvnu sliku,pa me zanima sta jos mogu da joj trazim da odradim od analiza,mislim na ono sto je u domenu lekara opste prakse?
Ko daje uput za OGGT i test za insulin?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 27/2/2014, 16:59

Palcice, meni je moj ljekar opste prakse dao uputnicu za Oggt, hormone itd...ali sa preporukom mog ginekologa...tako je kod nas u Bosni...nadam se da ce ti se uskoro javiti jos neko...veliki pozdrav :)
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 27/2/2014, 17:01

Hvala Suzo  cvet 
Pretpostavila sam da mi nece dati uput na moj zahtev,vec da moram imati napismeno od ginekologa.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 27/2/2014, 18:23

Palcice, ja radila privatno, tako da ne znam kako je kod nas.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anasrce 27/2/2014, 18:27

Masato, Sovo, ivanice, Niny  igracice igracice igracice 
Navijam za sve vas svim srcem!!!

Bak srecno u subotu, Kopitovicka je retko dobar dr i covek!!! U odlicnim si rukama!!!

Palcice, ja sam uzela od opste prakse uput za endokrinologa za Kc i tamo su mi uradili oggt test, tako ti je najbolje :*

Meni su odlozili betu u Frontu za ponedeljak, tako da cu zbog duplanja ja najverovatnije da je radim u subotu  beta
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 27/2/2014, 18:30

Anan, navijam za subotu!!!  igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice srca srca srca srca srca srca sreca sreca sreca sreca sreca zagrljaj zagrljaj likeit likeit srca1 srca1 as as trudnica srce srce igra igra ljubav ljubav 
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Endzi 27/2/2014, 18:43

Vuchica ::ff Cekalice nase, Anasrce, Ivanicasale, Masato, Niny.....NAVIJAM DA PRAVIMO ZURKU ZA ZURKOM!!!!! Kod svake da bude makar po mrvica do dve  yes 
 igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
 igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv prasimoooooooooooooo vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv  bb  bb  bb  bb  bb  bb  bb  bb  bb  bb
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 27/2/2014, 19:29

Anasrce, drzim fige za suboru i veliku betu!!!  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice 

Ivanice, Masato, Niny, navijam! igracice igracice igracice igracice igracice
igracice igracice igracice igracice igracice

KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Petkana 27/2/2014, 19:37

Palcice,mislim da uput za ogtt s insulinom može da ti da samo endokrinolog.Ja sam išla kod svog ginekol.radi uputa za Uz dojki jer su mi napisali u Genesisu na izvestaju da to donesem sledeci put,no oni su kategoricno odbili;kao dali su sve sto je bilo na spisku fonda i to je to.Ja zvala zastitnika za prava pacijenta,kaže javice mi sta su resili.Sta mislite o tome?Da li mi koji smo upali kod privatnika treba sve analize da placamo sami a platila sam vec stosta?
Petkana
Petkana

Broj poruka : 436
Datum upisa : 16.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 27/2/2014, 20:00

Petkana imam vrlo neprijatno iskustvo sa ovim tvojim pitanjem, odlazila sam privatno da odradim analize, naplacala se cuda para, da bi mi dr na kraju rekla kako ja koristim drzavne institucije da bi se lecila privatno, kada je nisam ubila tada, a trazila sam bas uput za OGTT. Mislim da su oni vodjeni tim da ti ne mozes da izigravas dr i trazis na svoju ruku uput za nesto, ako opet kazes da ti traze na klinici, onda je tu tek sujeta kulminirala. Smatram da ne trabaju sa se placaju analize, jer ono sto je na spisku je za sve isto, a znamo da svaka zena nije ista, treba da se izborite i da sto vise analiza uradite pre postupka, kako bi sto spremnije usle u postupak.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 27/2/2014, 20:18

Drage moje

Ja sam zaboravila - da li PFC klinika u Pragu radi i nedeljom? Po mom proracunu velika je sansa da bi bas tog dana meni trebao da bude transfer...

I jos jedno pitanje/konsultacija sa vama: u ovom ciklusu mi se folikuli razvijju mnogo sporije nego u prvom. N.pr. prosllog meseca mi je 12-ti dan perioda glavni folikul bio 22x18mm, a endometrijum 7,5mm. Danas mi je 11-ti dan ciklusa, i upravo sam dosla od doktorke, glavni folikul je 14,7x11,5 a endo 5,7mm. Sada, da li mi je proslog meseca ovulacija malo poranila, a sada malo kasni, ne znam. Doktorka kaze moze biti zbog stresa, a ja sam pod velikim stresom na poslu tako da moze biti i da je to...  Shocked  Ima li neka od vas iskustva po tom pitanju? U pitanju je prirodni ciklus...

 cvet 


Poslednji izmenio Sofija Veks dana 27/2/2014, 20:34, izmenjeno ukupno 1 puta
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 27/2/2014, 20:25

Maaki,Petkana vrlo mi je poznato to o cemu pricate.Mi nismo svesne koja sve prava imamo,jednostavno nismo upucene u to.Ja sam za to da sta god nam nije jasno ili nam je sumnjivo da treba da se obratimo zastitniku za prava pacijenata.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/2/2014, 20:38

Meni je endokrinolog dao uput za ogtt.

SOfija, verovatno ti kasni ovulacija ovog meseca.

Anasrce, navijam za subotuuuuuuuu!

Ostale cekalice, idemo, napred samo, da pljusti od pozitivnih beta, od anine u subotu, pa da nastavite niz !
igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice

VUcice, da sve bude ok na kontroli, i da krenete od sledeceg ciklusa, od srca ti to zelim! I da bude jedan lep i uspesan postupak!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 27/2/2014, 20:42

BiKsi :) ::

SOfija, verovatno ti kasni ovulacija ovog meseca.


Biksi, utice li na nesto ako kasni?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/2/2014, 20:49

Pa mislim da ne, samo je bitno da ti folikul raste a i endometrijum, da ne ode jedno napred, a drugo da zaostane. Mislim da je kod tebe to ok, da ce u skladu sa rastom folikula, koji raste oko 1 do 2mm dnevno i endo da raste 1 mm, da bi bio spreman za vracanje smrzlica. Je li koristis estrofem sada ili ne?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 27/2/2014, 20:51

Hvala draga, utesila si me sada  ljubav 

Ne koristim estofem, Sonja je rekla samo folnu kiselinu...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/2/2014, 20:55

Ok, samo proprati endometrijum, on inace ne moze biti debljine kao u stimulaciji, cisto da znas, u prirodnom ciklusu je uvek tanji, bitno da bude 8mm ili vise.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hocukusurnecuzvaku 27/2/2014, 21:16

Mile moje,
vidim da koračate snažnim i sigurnim koracima. Navijam svom snagom za vas i vaše uspehe, mislima sam sa vama svaki trenutak. Mene uhvatila neka mrza, najiskrenije, to mi se bilo desilo i prethodni put...a i sad se sve nekako namešta, da sam se prosto utopila u jednoličnost.
Sve vas jako  zagrljaj  i svim srcem sam uz vas poljubci poljubci poljubci 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 27/2/2014, 21:49

Ana osmeh srce , navijam za beturinu u subotu!!!!!
 b b b b b b b vv vv h vv 
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 27/2/2014, 23:41

Nesto sam googlala pa naisla na interesantnu recenicu koju vec znamo al da ponovimo :
:
" poštovana, vi imate više razloga za neuspeh VTO i gubitak trudnoće. Svi problemi moraju da se rešavaju istovremeno i da potpuno pripremljeni uđete u postupak. Prvo je rešavanje subkliničke hipotireoze. Obavezan je OGTT sa 75g glukoze i merenjem glikemija i insulinemija, pa uključivanje terapije. Treći uzrok, pozitivan LAC rešava se primenom heparina+aspirina. Ureaplazma je bakterija koja normalno živi u genitalnom traktu žene, ne može se iskoreniti nego je samo bitno da je u niskom titru pred VTO. dr Jelena Todorović, specijalista interne medicine iz specijalističke ordinacije Thyreo Medicus "
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 28/2/2014, 08:39

Noja veoma koristan post. Hvala.  Very Happy 
Koračaljke prašim za debele bete.  vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 28/2/2014, 11:54

PalcicaBg ::Hvala Suzo  cvet 
Pretpostavila sam da mi nece dati uput na moj zahtev,vec da moram imati napismeno od ginekologa.

Danas sam zvala Klinički centar - Endokrinologiju (pošto i ja hoću da proverim OGTT) i piltala koja je procedura za OGTT. Sestra mi je rekla da sa uputom iz Doma zdravlja se zakazuje kod odabranog endokrinologa, pa onda endokrinolog izdaje nalog za OGTT. Nisam smela da pitam koliko se dugo čeka da se ne izneviram. fd  Videću, idem sledeće nedelje do KC da vidim kada će da mi zakažu i ako je neko cimanje da se potroši više živaca nego kinte radiću privatno.... c 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu