KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
Orline
Simona
ivi
Struzzo
Erata
bulevarka
dzefri
nina :)
malena 92
mijaki
bundevica
Olja-B
tara01
zoxa
suzanasakii
Afrodita
Shizika
Mili
ragaco
djole42
OKacica
Vuchica
jovanka.draskic
fight&faith
laKole
masato
luckystar74
Endzi
ivanicasale
d77
MAAKKI
noja
ganedina
bak
missile
PalcicaBg
karakaca
ChillyVilly
Ema78
Ceca797
ninica2
hocukusurnecuzvaku
Niny
lilly13
jelena*mama2andjela*
mamadabudem
anasrce
BiKsi :)
saska1
annci
SladZana
neca73
snedra
JocY
insomnia
lenjivica
leptirko82
SoJa
JednaSova
Star77
lelas
Ninana
Petkana
Sofija Veks
sareni leptir
KoMetaK
70 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 26/2/2014, 10:48

Niny sada uzivaj sa tri mrvice  radost radost radost 

Kometice mnogo mi je drago da je sve u redu  igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 

Ana i Ivana  igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 

Ganedina svakako si pokrivena terapijom i nema sta da brines, ipak imas cilj sada i treba da se odreknes svega sto ti moze zasmetati. Sto vise setnje, slatkise ni pogledati, a lepo cure rekose imas i temu o ishrani sa IR.  sreca 

Ostale koracaljke samo napred navijam jako za svaki vas korak igracice igracice igracice igracice 
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 26/2/2014, 11:06

Drage koracaljke, navijam jakooo za sve  igracice igracice igracice 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 26/2/2014, 11:11

Niny, bravo za 3 mrvice koje su kod mame!!!!  d d d d d Sad se opusti maksimalno, setaj po malo, zbog prokrvljenosti materice, uzivaj, mozes da uzmes i persen ili bromazepam od 1.5 za opustenciju. Sad mi je Kopitovicka pricala kako ona savetuje nesto za opustanje i kako im je uspesnost veca ako se uzima nesto od antidepresiva. Ja sam uzimala persen sve vreme do srcane radnje, ne smeta, biljni je, a opusta.  Very Happy TI se opusti a mi cemo da navijamo i da se radujemo sa tobom za 2 nedelje!  igracice igracice igracice igracice igracice igracice 

Genedina, bas mi je zao da ti je rezultat gori, ima na temi o IR dijeta, a ja sam prosle godine bila kod Ane Gifing za hrono ishranu i ona mi je rekla da se hrono ishranom moze da regulise IR bez terapije. Ja sam ipak bila na glukofazu, mislim da ti nece smetati 2x1000 i ja sam na istoj terapiji. Svakako, kod hrono ishrane se svodi na to da se hleb (obavezno tostiran ili prepecen i crni) jede samo uujutru, a da se za rucak i veceru izbacuje, i da se rucak i vecera svode samo na meso i salate i da se jede sa minimum 4h razmaka izmedju obroka. Voce se isto izbacuje u prvih mesec dana, posle moze i voce i kolaci, ali tek od 16-18 zimsko racunanje vremena ili 17-19 letnje, jer tad organizam moze da ih svari i iskoristi na najbolji moguci nacin. Ujutru jedino organizam ima enzime za varenje hleba. Ima na netu i o hrono ishrai, pa probaj da iskombinujes sa namirnicama i dijetom za IR.

Navijam cure za uspesne korake!!!  igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 26/2/2014, 11:15

Ganedina za početak do postupka koriguj svoju ishranu potpuno kao da si pravi dijabetičar, može samo da ti koristi, jer su to principi zdrave ishrane. Ukoliko baš imaš krize i da ti se manta moja preporuka ti je da kupiš čokoladu za dijabetičare i da nju pojedeš po malo kad ti se sloši. Ona je sa fruktozom koja ne podiže šećer u krvi ko običan šećer a isto je super. Moja drugarica koja je na insulinu, kupuje ove proizvode, sladoled za dijabetičare isto. Samo treba voditi računa o tzv brzim šećerima (beli hleb, testenina, slatkiši, sokovi...) a ostalo je samo zdrava ishrana.


Niny navijam za tvoje mrvice....
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/2/2014, 11:23

karakaca ::A ja cekam b  oduzise se ove komisije

 ....draga karakaca ,strpi se ,,,jos sao malo ..jesu li rekli nesto ,kad ce da zovu otprlike ?
 ne nerviraj se .---blizu si ....polako ....drzim palceve zagrljaj  zagrljaj  zagrljaj 
 ninyyyyyy.....uh uh,,,,brojimo dane uskoro ,javlja rezultate . srca1  srca1  srca1 
 anasrce, ivanice  ljubav  ljubav  ljubav  ljubav  ljubav 
 kometak ,nije lose uzimati nesto za opustanje ...a koliko persena si dnevno uzimala ?!meni to totalno slabo deluje ,ali sam kupila valerijanu kapi i ona me tako lepo uspava ....neverujem da smsm valerijanu tokom procesa i nakon bete ....

  genedina ,i ja sam na dijeti ..hm... h  sad sam se i ja uplasila da necu uspeti da sredim insulin....,kako to  sad losi rezultati  zbunjen 

 noja ,,,,ljubac za tebe grljenje  poljubci  poljubci  poljubci  poljubci  poljubci
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 26/2/2014, 11:26

Uh...kakve bi rezultate pokazao ogtt, da ga sada radim?!
Ja sam pre ovg prekinutog postupka uzimala Glukophage 800, 2x1, izbacila secer, mleko i ml.proizvode i sve glutenske proizvode...necete verovati, za mesec ipo dana 3kg manje, a s obzirom da nikada nisam imala problema sa viskom kg, ovo je bas primetno bilo i svi su se pitali sta mi je...naravno, ja to pripisala virusu gripa.  Very Happy 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 26/2/2014, 11:37

Evo nesto interesantno, na zalost, ne skontah juce da ima live stream i da moze da se prati uzivo, pa ne otpratih, mada je trajalo ceo dan. U organizaciji casopisa "MOja beba" se odrzala juce Konferencija "Baby friendly" i bilo je price o svemu i svacemu, pocev od VTO, steriliteta, cuvanja maticnih celija, porodjaja do usvajanja i nege beba. NEma mnogo na ovom linku, ali mozda ce izaci specijalizovani casopis moja beba u kome ce biti vise o konferenciji: http://www.svet.rs/najnovije-vesti/konferencija-baby-friendly-2014

Jocy, nije bezazlena ni fruktoza, bar mi je Gifing tako rekla, kao ni zasladjivaci jer sadrze aspartam. Najbolji zasladjivac je stevia, tj. prah koji se dobija od biljke iz Juzna Amerike, koji ima 0 kalorija i koji ne utice na povecanje secera u krvi ni malo. Ima ga u svim prodavnicama zdrave hrane, u tableticama, prahu, kapima i sa njim moze da se napravi i neki kolac i pojede, ako uhvati kriza. Ja i mm od prosle godine koristimo steviu (a pre toga nikad nisamo culi za nju) za kafu, caj, slatkise... na zalost samo u periodu kad smo na dijeti, a trebalo bi to stalno raditi jer je najbezbednija. Proguglajte ako mi ne verujete.  Very Happy

Brbljiva, ja sam persen uzimala minimalnu dozu, jednu dnevno, cisto da me opusti. Mislim da moze i valerijana, samo minimalna doza (ne znam kako se koristi). Svakako i bromazepam od 1.5 i u postupku i posle njega, jer to je cilj, da se telo opusti za implantaciju. Ja i dalje tvrdim da je kod nas koje imamo vise postupaka samo glava u pitanju, tj. strah od neuspeha koji ne mozemo da kontrolisemo i zato nam ne uspeva pored svih pokusaja. Mislim da taj stres koji imamo (iako nam se cini da smo opustene, telo nam je u grcu) ima dosta uticaja na uspeh. Jer kad uradimo sve analize, pokrivene smo kompletnom terapijom, sta moze da bude uzrok da se dobar embrion ne implantira?! I kako neke zene ostanu trudne sa drugim detetom prirodno, a za prvo se namuce. Samo grc i stres kao slag na tortu od svih dijagnoza koje imamo.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/2/2014, 11:43

meni je endokrinolog koji je radio kod ivanovica odredila porcije ...recimo za dorucak porcija hleba ,2 porcije mesa,porciju mleka i porciju masti ,stim sto za sva tri obroka mogu jesti neograniceno povrca iz grupe A (imam spisak ,da ne duzim ovde ) 
rucak mi je 1 porcija hleba ,1 porcija masti ,3 porcije mesa ,povrce iz grupe B
 vecera -1 porcija hleba ,2 porcije mesa ,1 por mlecnih proizvoda .
 naravno izmedju dorucka i rucka je uzina (voce ) pa za rucak voce isto i posle rucka takodje uzina -voce ...
 voce -(1/2banane ,1 manja jabuka ,3 suve sljive ,1 suva kajsija ...,1/2naradndze ,2 limuna ...)
 i onda imam tabele za zamenu za hleb ,za zamenu za meso ,za povrce iz Bi A grupe,voce ,mle.proizv.,i masti .
 uglavnom se jedna porcija npr ,hleba sastoji od 1 tanke kriske hleba (crnog ,kukuruznog ,...)2 takne kriske dvopeka itd.
 meso ili zamene za meso-porcija je 30gr .
 ml proizv .-jogut 200ml,kr mleko -260ml.,posni sir -60 gr.....
 masti -5ml(biljne ) a kao zamena -lesnik ,badem ,kikiriki,orah 
povrca a -neograniceno (k kupus ,kelj ,spanac ,blitva ,pecurke[size=12.727272033691406],krastavac,persun ,kis.paprika ,paradajz ,tikvice,karfiol ,brokoli...)[/size]
[size=12.727272033691406]povrce b- 1 porc,sirova -sargarepa 200gr,grasak -200gr,boranija ,200gr., paradajz pire .50gr...--)[/size]
[size=12.727272033691406]ako sam nesto pomogla kome treba....mada sam mozda trebala pisati na temi o IR..[/size]
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 26/2/2014, 11:48

Nije bezazlena fruktoza znam, ona je za trenutke kad ti se sloši. Ova moja drugarica je na insulinu 4 puta dnevno i ona se trudi da vodi normalan život a to znači da pojede po nekad sladoled, ali samo onaj koji je namenjen dijabetičarima, spremi kolače za neke specijalne prilike sa fruktozom. E sad ona kaže da nije dobar ni pad šećera zato uvek treba imati neku čokoladicu za dijabetičare kad se oseti da joj se sloši. Nisam razgovarala sa njom na temu Stevije baš ću da je pitam. Ona se baš zdravo hrani, prodržava se satnice, strogo pazi šta jede, beli hleb ne okuša nego samo tonus, vitka je, čak ne jede ni svinjetinu jer je masna. Dosta povrća, voće umereno. Ona svoj dijabetes baš drži pod kontrolom, tako da mi je ona veliki učitelj. A pošto je živ stvor i ona, mora da sebi dozvoli neko sitno zadovoljstvo u vidu nekih kolača koji su prilagođeni njoj. Mislim da je to pravi način...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 26/2/2014, 11:59

Brbljiva, prebaci ovaj svoj post na temi o ishrani kod IR, da se ne pogubi ovde.

Jocy, ma jeste, apsolutno si u pravu! Dijabeticari bas moraju da vode racuna o ishrani, i sto kazes, zivi su ljudi, pa mogu da ponekad ugode sebi sa necim sto je slatko a nije secer. Ja nisam cula za steviu do prosle godine, pa otkad sam cula, samo nju koristimo i savetujem je svima.  Very Happy MOzda njoj stevia i ne pomaze, jer nema uopste secera, samo slatkast ukus. Svakako je bolje uzeti fruktozu nego zaspadjivace sa aspartamima, zdravija je od svih mogucih slatkih stvari.  Very Happy Nisam zastupnik stevie, samo da se zna, ali je preporucujem iz sopstvenog iskustva!  lol! 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 26/2/2014, 12:01

niny bravo za tvoje mrvice  roda  roda  roda  roda  roda  srca  srca  srca  srca  srca  srca  srca  srca  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice  igracice ,ana navijam za petak povuci nogu jakom betom  beba beba beba beba roda roda roda ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav 
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 26/2/2014, 12:03

Ja se odavno oštrim da probam Steviju ali nikako da nadjem kako se upotrebljava. Meta kaži mi kad spremaš kolače npr sa njom kako ih spremaš, po standardnim receptima pa se samo zameni šećer ili moraju da se koriguju recepti?
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 26/2/2014, 12:13

Ja sam pravila po standardnim receptima. Na svakoj steviji ima uputstvo koliko grama je koliko grama secera. Mislim da se razlikuju od proizvodjaca do proizvodjaca, pa se ne secam kako ide za steviu koja se moze naci u Srbiji. Otprilike je 1 kasicica praha kao 100 grama secera, 1 tabletica kao 1 kasicica secera, ali to pise na kutijici. Mnogo vise zasladjuje nego obican secer. Moj savet je poceti prvo da se koristi sa kafom, cajem, limunadom, da se navikne na njen ukus (malo je drugaciji nego secer) i tek onda mozes da koristis ovu u prahu i pravis kolace. Ne treba stavlajti vise od preporucene doze, jer onda bude bas gorka. Mm je na pocetku stavljao par tabletica vise, nije bilo moguce piti ni caj ni kafu od gorcine. Sad imam iskustva sa steviom iz Italije, Madjarske, sve zavisi od proizvodjaca, jer neki stavljaju dodatke, pa treba da se stavi vise da bi se osetila slatkoca, al iu Srbiji je dobra stevia i nema dodataka, pa je valjda zato i gorkastog ukusa. Mi smo kupovali i biljku u it, samo nismao znali sta da radimo sa njom, pa je moj svekar, inace dijabeticar, zvakao povremeno listice kad mu padne secer!  Laughing 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Endzi 26/2/2014, 12:39

KOMETAK  srca  srca  srca  srca  srca  srca  zagrljaj  zagrljaj  zagrljaj  zagrljaj zagrljaj divna,hrabra zeno...toliko mi je drago da te vidim da kreces u nove pobjede...divim ti se i znam,ubjedjena sam da ces ostvariti najveci san...do tad  vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv  vv
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 47
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 26/2/2014, 12:52

Neca73, Sofija Veks, Karakaca...ljubim vas puno :) ja sam jutros predala papire u socijalno...sad cekam rjesenje....

Svima saljem mnoooogooooo poljubaca :)
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 47
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/2/2014, 12:55

sreca  sreca  sreca  likeit  likeit
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninana 26/2/2014, 13:26

Drage koračaljke, kad je već o ishrani reč, imam jedno pitanjce. Šta mislite o uzimanju femibiona ili sličnih suplemenata tokom procesa? Mislim da je folna kiselina važna pa ne znam da li da uzimam samo nju ili je bolji ovaj kompleks sa drugim vitaminima. Dr mi nisu ništa savetovali, ne znam da li je neka od vas pitala? Inače bockanje puregonom prošlo uspešno, jako sam sporo ubrizgavala i tek malko je peckalo  Very Happy Jedno mi mesto gde dajem diferelin natekne i bude crveno i nateklo par sati pa se vrati u normalu, valjda je to normalna reakcija? Hvala na svim dosadašnjim savetima kao i onim koji će tek da uslede  ljubav ljubav ljubav 
Ninana
Ninana

Broj poruka : 149
Datum upisa : 23.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/2/2014, 13:28

meni doktorka ukinula b kompleks i rekla samo folnu da pijem i nista od vitamina....
inace sam i ja pila ranije razne vitamine od prenatala do femibiona itd...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JednaSova 26/2/2014, 13:32

Cure, aspiracija uspesno zavrsena, dobijeno 8 jajnih celija. Sutra idemo da cujemo kako napreduje zaljubljivanje  naočare
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 26/2/2014, 13:35

Bravo Sovo to je super broj sad sledi žurka i u to ime da ih malo poguramo  juriš  juriš  juriš  juriš  juriš  juriš  juriš  juriš
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 26/2/2014, 13:48

Suzo, super! Drzim fige jako!

SOvice, bravo za 8 jc! Navijam za dobro druzenje u labu!  igracice igracice igracice igracice igracice igracice 

Endzi, grlim jaaaako! Jos malkice do upoznavanja!  sreca 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/2/2014, 15:04

JednaSova ::Cure, aspiracija uspesno zavrsena, dobijeno 8 jajnih celija. Sutra idemo da cujemo kako napreduje zaljubljivanje  naočare
 radost  radost  radost  radost  radost krenula je zurka ,... juriš  juriš  juriš  juriš  juriš  juriš  juriš 
 super radost  radost  radost  good job  good job  good job za j celije !
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninana 26/2/2014, 16:28

Bravo Sovo  juriš juriš juriš vv vv vv igra igra igra 
Ninana
Ninana

Broj poruka : 149
Datum upisa : 23.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od luckystar74 26/2/2014, 16:36

Meni je dr rekla da nastavim sa feroglobinom (gvozdje, folna i vit B) a ako bude poz beta nista da ne pijem do ne znam sada tacno koje nedelje....
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 26/2/2014, 17:49

JednaSova ::Cure, aspiracija uspesno zavrsena, dobijeno 8 jajnih celija. Sutra idemo da cujemo kako napreduje zaljubljivanje  naočare

Braaavoooo  juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš juriš 
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 3 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu