KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Tudja deca"

+35
majat
nina :)
HappyGirl
Daca88
Tangerine
snedra
milkyway
kockicaaa
Jagodica-Bobica
menora72
SoJa
SannI-AlL
Vuchica
LaFolie
hocukusurnecuzvaku
lilymar
djole42
Shizika
KoMetaK
detlic
zoxa
ragaco
JocY
zvoncica36
luckystar74
InNaturaVeritas
red
laKole
Struzzo
Stenli
MAAKKI
leptirko82
Republica
Erata
Simona
39 posters

Strana 4 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Republica 23/12/2013, 18:46

E nemam vremena da citam shta se pishe ali me ovo vasha, nasha, tudja podseti na jedan momenat.

"Draga ,tvoja i moja deca tuku nashe dete"  Laughing Laughing Laughing 

Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od djole42 23/12/2013, 19:55

Pročitah sve i.....šta reći ....Lucky ,da nisi pomenula svoje godine ,bila bih ubedjena da imaš svega 15-ak .
Ja lično poštujem svačiji stav jer svako ima prava na svoje mišljenje ,da li je to ispravno mišljenje ili ne ...nije moje da sudim ....ali da neko sa 40 god napiše sve to što ti napisa.. affraid ......imam samo dva predloga
-Ako imaš 15 god ,bezi odavde i ne za*bavaj ove tete ovde jer pola nas mogu ti mame biti
-Ako imaš 40 godina -podhitno potrazi psihijatra (veruj mi nekad je to neophodno MM i ja smo išli 15 god)

PS nadam se da ćeš dobiti bebu po zelji jer u suprotnom tvoje dete bi moglo postati tudje????

djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od luckystar74 23/12/2013, 20:29

InNaturaVeritas ::Ja ću još nešto reći iako sam rekla da prestajem i rekla ti da se nosiš;-)

Lucky, ako ovako nastaviš ostaćeš bez deteta. Brutalna sam, znam ali ja ne vidim na koji način da ti priđemo sa istinom. U off-u sam jer je ovo tema o tebi ali napisaću ti još jednom jer ne znam da li ćeš pronaći na drugoj.

Foruma ima mnogo. Ovaj je poznat po korisnim savetima i iskustvu žena koje je dragocenije od 95% lekara u Beogradu koji se bave ovim problemom. Ovaj forum je i strah i trepet za lekare i ordinacije jer je izgrađen na argumentima. Ja nikada ne posećujem neki drugi. Znam da je ovde mnogo žena koje i previše znaju jer su ih ti isti lekari naučili da znaju ono što im nije potrebno.

Dakle, poslednji put (pojma nemaš, bezobrazna si, vređaš, ne poštuješ) ću ti ipak reći:

hidrosalpinks je vrlo zeznuta stvar. ako je barem jedna osoba videla nešto na UZ nečega ima, dakle ili je zadebljanje ili je neka cisturina. Kako god bilo, NE MOŽE se potvrditi osim na HSG-u ili laparoskopiji. Pošto imaš 40 godina, moj ti je savet d apreskočiš HSG i ideš pravo na laparo, nije opasno i teško i tu će sigurno znati da li jeste ili nije i kada već ulaze otkloniće ga. Štediš vreme. HSG to može d apokaže ali ni to nije sigurno i tu nema operacije a vrlo je mala razlika između ove dve intervencije, za obe jurcaš po nalaze kao muva bez glave i z aobe te uspavljuju. Bolje jednom istrpi u tim godinama i vozi dalje.

Kao što rekoh, doluka je tvoja ali sa ovom kobasicom VTO preti da neće uspeti. Ako uspe, dolazi u većini slučajeva do pobačaja i vanmaterične trudnoće. Da li kapiraš koliko je to zeznuto. Ti enmaš vremena z arizik, super ako nije ali ja mogu da potpišem da tu nečega ima ako se i na uz vidi, jer obično ga ne vide jer ili ne umeju ili nemaju dobar uz.

Uh...toliko od mene, uprkos svemu, ja te neću pustiti da ostaneš bez deteta. Ali pisneš li još nešto treći put ću da te gurnem da potoneš.

Dr. INV

Hvala sto brines o meni... ali ja i dalje smatram da samo moja dr moze da mi kaze da li treba nesto da operisem ili ne i za sada se drzim toga...i ako mogu izbegla bih operaciju...Izvesticu te posle sledeceg UZ sta sam odlucila...
Da vidim da je ovo forum na kome su devojke sa problemom steriliteta... za mene je sve ovo novo, ali nisam navikla u zivotu da mi se desavaju ovakve stvari, obicno sam radila ono sto sam zelela (cak i posao nisam htela da radim koji ne volim)..i ne nisam dosla na forum da vredjam nikoga a mene su svi izvredjali sto nije fer... zaista.. dosla sam otvorila sam se i onda ispade haos... a otvorila sam svoju dusu ovde nepoznatim devojkama....
i da ti dodam necu raditi HSG nego HSSG gde te ne uspavljuju i ne zrace jajnike vec je kontrast fizioloski rastvor a ulaze sa vaginalnom sondom...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od lilymar 23/12/2013, 20:34

Secam se izjave jedne moje prijateljice, kad smo krenuli u obradu za usvajanje:"Trebalo bi uvesti obavezan psihijatrijski pregled za sve one koji zele da postanu roditelji, a ne samo za one koji idu na usvajanje".

Najezila sam se od izjava na ovoj temi, a sad odoh da SVOJE dete sa smedjom kosom i smedjim ocima, stavljam na spavanje, da mi, kad legne u krevet i pozelim joj laku noc kaze: Mame, ti si moja. . .
lilymar
lilymar

Broj poruka : 318
Location : Beograd
Datum upisa : 06.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Struzzo 23/12/2013, 21:12

Kao što Simona reče zašto je uopšte otvorila ovu temu je da pričamo o predrasudama, da pokušamo da ukažemo nekom ko ih ima da greši, da eventualno razmisli i pokuša da shvati i prihvati različitosti. I to ne činimo zbog nas već zbog naše dece, da budućnost naše dece bude bolja i lepša.
I sutra kad u školi priđe mom detetu jedna plavokosa devojčica i kaže: tvoja mama nije tvoja mama, ti si tuđe dete, ja to znaaam, rekla mi je mama...Sama ta scena je ružna ali je očigledno neminovna jer istoj toj mami ceo dan petnaestak žena ne može da ukaže da je takav stav ružan i uvredljiv.

Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od InNaturaVeritas 23/12/2013, 21:23

Ček da vidim šta je HSSG, nisam znala;-)
Mene supersoničnim švedskim megazrakometom u kombinaciji sa ultrazelenim likverastvorom obično zrače, pa nisam baš upućena, hvala Madame.

Još uvek nisam otkrila kako da se borim protiv zračenja ali se nadam da će 2089. doći moj tajming.

InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od InNaturaVeritas 23/12/2013, 21:35

Mame, zaboravite ovo, cmačite decu i uživajte!  c 
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Struzzo 23/12/2013, 22:29

InNaturaVeritas ::Mame, zaboravite ovo, cmačite decu i uživajte!  c 

Naravno, teta INV....

Ova mama vaspitava decu da budu dobri ljudi, široki, plemeniti ali i samopouzdani i jaki da im malo ko i malo šta može da naudi u životu na temu "usvojen", "ne liči fizički na svoje roditelje" itd, itd.

Ali da istrpe ovaj ekran danas svašta, vala baš...

Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od MAAKKI 23/12/2013, 22:40

Struzzo bas tako istrpe ekran danas svasta  No No No 

Tema je otvorena da bi se razbile predrasude, ali hoces vraga ode to u nekom drugom pravcu. Uvek volim da procitam sve sto napisu mame koje su usvojile decu, pogotovo na temu razbijanja predrasuda, jer smatram da u tom poslu morate biti jake, brze i osmisljene, jer se nikada ne zna kada ce neko nesto da kaze sto bi povredilo dete.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od hocukusurnecuzvaku 23/12/2013, 22:47

Struzo, moja mama je učiteljica, imala je slučaj u razredu usvojenog deteta. Isto tako prilazi devojčica, kaže- Ja znam da tvoja mama nije tvoja mama,rekla mi je mama da si ti usvojen. I mali joj je rekao -A ko kaže da je tvoja mama, baš tvoja mama  lol! I kakava god da je moja mama,ona je najbolja na svetu,devojčica se okrenula i otišla.Nikad mu više niko ništa nije rekao celo školovanje  c 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Struzzo 23/12/2013, 23:00

hocukusurnecuzvaku ::Struzo, moja mama je učiteljica, imala je slučaj u razredu usvojenog deteta. Isto tako prilazi devojčica, kaže- Ja znam da tvoja mama nije tvoja mama,rekla mi je mama da si ti usvojen. I mali joj je rekao -A ko kaže da je tvoja mama, baš tvoja mama  lol! I kakava god da je moja mama,ona je najbolja na svetu,devojčica se okrenula i otišla.Nikad mu više niko ništa nije rekao celo školovanje  c 

To bih ja volela da postignem kod moje dece. Da ih osnažim, da ne daju na sebe... Jer iluzorno verovati da je moguće promeniti proste i bezobrazne ljude. Takvi se ne daju promeniti.

Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Struzzo 23/12/2013, 23:06

A opet bilo je i koristi od čitave ove današnje ujdurme... Možda su se neke od vas zapitale na temu biološkog kad nam je tako plastično objasnila gospođica "Želim biti Carrie a ne Sharlot"... Koliko to sve ima smisla... Možda su neke prvi put pročitale mišljenje jedne usvojene mame... I zaista se bavile terminom "svoje" dete... Šta to zapravo znači.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od hocukusurnecuzvaku 23/12/2013, 23:13

Struzzo ja verujem da ćeš ti u tome uspeti, ti si jedna snažna i pametna žena i umećeš to da preneseš i na njih- snagu uma.
Avaj puno je na žalost takvih koje zapravo ne znaju šta stvarno žele biti...
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Simona 23/12/2013, 23:16

Evo i mene... Mislila sam da će biti reakcija na temu ali nisam očekivala šest ispisanih strana... Ako pišem na ovakvim temama ili pričam uživo to je zbog mog Vilenjaka. Mene ne pogadja toliko da li će neko moje dete nazvati "tudje dete" ili neće, nije mi prijatno ali sam svesna da ima raznih ljudi na ovom svetu i da ih ne mogu sve promeniti ni ubediti niti nekako želim da to činim. Ali onda pomislim na ovu scenu koju Struzzo opisa i da ja nisam učinila ništa da tu scenu sprečim, da bar malo koliko mogu izmenim svet... I onda pričam i kada mi se ne priča i reagujem i kada mi se ne reaguje...

I kod mene je bio naglasak na tome da želim dete koje će biti svoje. Nisam nikad želela da gledam svoju kopiju niti kopiju mm... I čak mislim da je ozbiljan problem kad roditelj ne vidi u detetu posebnu ličnost sa svojim snovima, talentima, željama već u njemu pronalazi sebe, babe, dede ko zna koga još...

"Tudje dete" verovatno dolazi od toga što osoba smatra da je majka ona koja je rodila. Usvajanje je komplexno kako ste rekle. Meni radjanje nije osnova majčinstva, da sam to smatrala presudnim ne bih se upuštala u usvajanje. Ne smatram Vilenjaka manje svojim što ga nisam rodila, naprotiv mi imamo naš susret, našu priču... Ne osećam se kao da sam ga rodila, meni je naš susret fantastičan i filmski. Ne želim da oduzmem radjanje njegovoj biološkoj majci, naprotiv toj ženi sam zahvalna što je svojim postupcima omogućila sav ovaj život koji mi sada imamo. I ako je Vilenjak na neki način i njen i na neki način i hraniteljicin to ne umanjuje stepen u kome je on moj, nisu valjda osećanja nešto ograničeno pa ako se neka daju ostaje malo manje za ostale... S tim što se ja ne sećam biološke majke a još manje hraniteljice svakog dana, već rekoh na nekoj temi da ne pišem ovde i da me neka "dobronamerna" osoba ne podseti skoro bih zaboravila da je dete usvojeno. Ali naravno nema razloga da se zaboravlja, to je njegova/naša priča. Ja shvatam da neka žena može sopstveno majčinstvo da poveže samo sa radjanjem, da ne bi mogla da se snadje u našem roditeljstvu i svemu što ono nosi. Ali to ne znači da i u stavovima ne može da ima bar neku širinu nego obeležava našu decu kao tudju a nas kao malo manje roditelje od sebe...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od InNaturaVeritas 23/12/2013, 23:39

Ne bih ja ovde ništa dirala. Svako ko ne razmišlja na sličan način, greši u koracima.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od InNaturaVeritas 23/12/2013, 23:43

Kod mene je under construction situacija ali u ime svih Vilenjaka - reagujem.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od LaFolie 23/12/2013, 23:53

Mozda nije tema, ali sam se setila da je meni baba objasnila kako je ranije surovo bilo... Udas se, ako ne ostanes trudna, ti si problem, vrate te porodici. Vecina bi tada pokusala sa jos nekim muskarcem, mozda i zatrudni...
E sad, kad god bi neki muskarac ostao bez zene, a ima malu decu ili tek rodjenu bebu, doveli bi mu u najkracem mogucem roku jednu od onih sto je vracena porodici jer ne moze imati dece. I na taj nacin je svako imao priliku da ima dete.
Tako je babin brat ostao bez supruge, zena je umrla na porodjaju, bebac je dobio novu mamu. Ona njega toliko voli, ne sme niko da joj kaze da on nije njen. Jednostavno, njen je.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Vuchica 23/12/2013, 23:56

upravo videh ovu sliku, i odmah mi je asocijacija bila na celu ovu danasnju pricu....

"Tudja deca" - Page 4 Kzd1

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od SannI-AlL 24/12/2013, 00:12

luckystar74 ::

Hvala sto brines o meni... ali ja i dalje smatram da samo moja dr moze da mi kaze da li treba nesto da operisem ili ne i za sada se drzim toga...i ako mogu izbegla bih operaciju...Izvesticu te posle sledeceg UZ sta sam odlucila...
Da vidim da je ovo forum na kome su devojke sa problemom steriliteta... za mene je sve ovo novo, ali nisam navikla u zivotu da mi se desavaju ovakve stvari, obicno sam radila ono sto sam zelela (cak i posao nisam htela da radim koji ne volim)..i ne nisam dosla na forum da vredjam nikoga a mene su svi izvredjali sto nije fer... zaista.. dosla sam otvorila sam se i onda ispade haos... a otvorila sam svoju dusu ovde nepoznatim devojkama....
i da ti dodam necu raditi HSG nego HSSG gde te ne uspavljuju i ne zrace jajnike vec je kontrast fizioloski rastvor a ulaze sa vaginalnom sondom...
Lepo je imati poverenje u svog dr-a ,ali ti čim si došla na Kutak,znači da ga nemaš 100% i da i sama počiinješ da tražiš odgovore i rešenja ,što je još jedan kporak bliže ka ostvarenju cilja.Ponekad ne treba slepo verovati jednom dr,to su ti devojke ovde i ukazale iz najboljih namera,već raspitati se ,tražiti,upoređivati....Bogu hvala, danas je putem Interneta ta mogućnost istraživanja zlata vredna, a ne kao nekada kada smo mm i ja kretali u bitku i godinama lupali o pogrešna vrata i lečili se kod nestručnih ljudi.Ne zato što smo to hteli,nego zato što nismo imali znanja za neke druge doktore.
Pa,nismo ni mi navikli da nam se dešavaju ovakve stvari,ali dešavaju se  affraid  Wink .Život je čudo i treba mu se prilagoditi i prihvatiti puteve koji se sami otvaraju.Zlatna ribica ,ponekad ,pliva u suprotnom pravcu i ispunjava želje na desnoj strani obale,a ti si se zakucala npr, baš na levoj.Valja preći i most i prepreku i stići do obale gde je zlatna ribica.Ali, ponekad je put dug i trnovit.
Želim ti da uspeš da prihvatiš trenutnu situaciju kakva je,jer i to je pola uspeha, i da kreneš da je rešavaš onako kako je najbolje ,najpre za tvoje zdravlje,a potom i za planove za bebu.Veoma težak period je iza tebe, i čovek nekad izgubi kontrolu nad sobom,što je takođe razumljivo,ali ,treba znati da i za to ima rešenja,samo ga treba potražiti na pravoj strani.Jedan,dva,deset razgovora sa osobom koja ume da pronikne u tvoju bol i frustraciju će te povratiti.


Iskreno se nadam da ćeš uspeti da prevaziđeš sebe i prihvatiš da budeš majka svom detetu ma kog pola,boje očiju i kose ono bilo.


P.S. E,sad ako sam mETla na se' magareće uši ,neće mi biti prvi put  Wink  sunny 
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od SoJa 24/12/2013, 00:26

Pročitah sve što ste napisale, ne znam više šta sam na trenutke htela da napišem...

zvoncica36 ::Juče sam na koracima napisala post i posle njega sam mislila da više neposećujem forum,ali pošto sam ja:agresivna,žustra,bez takta,a ja bih sve to lepo oblikovala kao sirova nisam mogla da izdržim.Kod mene je sve crno ili belo.Sivo za mene nije opcija.Termin ''tuđa deca'' je nasleđen.Ljudi koji tako vaspitavaju decu,a onda njihova deca svoju decu,...Samo se pitam da žive među ljudima drugih rasa kako bi njih gledali?Koliko smo mi nazadovali.Šta ljudi sa razmišljanjem ''tuđa deca'' kad dobiju decu usade toj deci u glavu i dušu?Kako se njihova deca odnose prema deci sa drugačijom sudbinom?Da li ti ljudi pomišljaju da igrom sudbine i njihova deca mogu da postanu ''tuđa deca''?Da li pomišljaju da nema ljudi koji znaju da vole da i njihova ''tuđa deca'' onda nikad ne bi imala ljubav i dom?Sebični,zli,sujetni,....mogu decu nazvati ''tuđom'' pogotovo što se svi rodimo nevini,a ljudi nas u toku odrastanja pretvore u zveri.Životinje usvajaju mladunce druge vrste,a čovek čak i dete u stomaku žene naziva ''tuđim'',a srce te iste žene kuca za to dete.

Tebe sam već iscmakala na koracima, ali me ovaj tvoj post asocirao na priču mog muža. Naime, on radi u prosveti. Na njegovom času dva učenika se posvađala (jednog od njih su roditelji dobili putem vantelesne oplodnje), drugi dečak mu je pred ostalim učenicima rekao: "tebi tvoj otac nije pravi otac, nije te on napravio." Moj muž je odlepio, a tek ja kad mi je ispričao  c 
A pričam o VTO!!! Šta onda očekivati kod usvajanja ili donacije. Taj dečak je od svojih roditelja čuo takvu nebulozu. Baš kao što si napisala, NASLEĐE.

Što se tiče bojazni da usvojeno dete bude bolesno, evo jednog primera, moji rođaci imaju dva sina, mlađi je zdrav dečak, bez ikakvih problema. Stariji je rođen sa autizmom. Roditelji mladi, zdravi... Nije samo usvajanje ili donacija rizik da dete ima neki zdravstveni problem.

I da, ja svoje bratanice nazivam svojom decom, ali najozbiljnije, kad pokazujem nekome njihove slike, kad pričam o njima, šta god, ja kažem "moja deca". I stvarno to mislim, volim ih više nego ikog, život bih dala za njih, čuvam ih, mazim i pazim. Pa naravno da su moja deca! Naša deca!

Svako ima pravo na svoje mišljenje, ako ne želiš usvajanje ili donaciju-ne želiš i tu je kraj. Nemaš pravo da nazivaš tu decu "tuđom"

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od SannI-AlL 24/12/2013, 00:33

Videh večeras da se otvorila i ova tema.Čitala sam vas cure i čitala i došla do kraja i shvatih da se slažem sa većinom.
Da ,ne postoje tuđa deca.Mrsko mi i da napišem.
Postoje samo deca koja, ko što reče DŽubran :oni su lukovi u strelama vašim...(to prvi put pročitah sa svojih 18-19 godina i ostade mi urezano za vjeke vekova), se vole srcem celim i kojoj se pruža ljubav bezuslovna i neizmerna.Ne uvek ,na žalost,Ali zato postoji usvojenje koje decu koja nisu imala šansu da od početka svog života to osete,učini srećnim i voljenim sa svojim roditeljima.Po meni nema razlike,jer dete je dete.
Takođe,još jednom,opet na žalost,se potvrdilo ono o čemu ja sve češće i češće pričam mm: da smo mi jedno zatupalo društvo,sa predrasudama,licemernim normama,nakaradnim kodeksima i sve u svemu ,ja lično, se osećam ko u izvrnutom ogledalu.
Tako,da mene ništa više ne čudi,ali ,da ,smeta mi.Onako ljudski.
Podržavam različitost mišljenja uvek,ali ovo je previše i za mene.
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od LaFolie 24/12/2013, 00:35

U pravu je Zvoncica. Agresija; rasizam i sve ostalo se uci; nismo se sa tim rodili....
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od menora72 24/12/2013, 07:18

https://www.youtube.com/watch?v=aLiJqmCRFws

Lavica odbranila "tudje" mladunce
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Simona 24/12/2013, 07:20

SoJa ::Pročitah sve što ste napisale, ne znam više šta sam na trenutke htela da napišem...

zvoncica36 ::Juče sam na koracima napisala post i posle njega sam mislila da više neposećujem forum,ali pošto sam ja:agresivna,žustra,bez takta,a ja bih sve to lepo oblikovala kao sirova nisam mogla da izdržim.Kod mene je sve crno ili belo.Sivo za mene nije opcija.Termin ''tuđa deca'' je nasleđen.Ljudi koji tako vaspitavaju decu,a onda njihova deca svoju decu,...Samo se pitam da žive među ljudima drugih rasa kako bi njih gledali?Koliko smo mi nazadovali.Šta ljudi sa razmišljanjem ''tuđa deca'' kad dobiju decu usade toj deci u glavu i dušu?Kako se njihova deca odnose prema deci sa drugačijom sudbinom?Da li ti ljudi pomišljaju da igrom sudbine i njihova deca mogu da postanu ''tuđa deca''?Da li pomišljaju da nema ljudi koji znaju da vole da i njihova ''tuđa deca'' onda nikad ne bi imala ljubav i dom?Sebični,zli,sujetni,....mogu decu nazvati ''tuđom'' pogotovo što se svi rodimo nevini,a ljudi nas u toku odrastanja pretvore u zveri.Životinje usvajaju mladunce druge vrste,a čovek čak i dete u stomaku žene naziva ''tuđim'',a srce te iste žene kuca za to dete.

Tebe sam već iscmakala na koracima, ali me ovaj tvoj post asocirao na priču mog muža. Naime, on radi u prosveti. Na njegovom času dva učenika se posvađala (jednog od njih su roditelji dobili putem vantelesne oplodnje), drugi dečak mu je pred ostalim učenicima rekao: "tebi tvoj otac nije pravi otac, nije te on napravio." Moj muž je odlepio, a tek ja kad mi je ispričao  c 
A pričam o VTO!!! Šta onda očekivati kod usvajanja ili donacije. Taj dečak je od svojih roditelja čuo takvu nebulozu. Baš kao što si napisala, NASLEĐE.

Što se tiče bojazni da usvojeno dete bude bolesno, evo jednog primera, moji rođaci imaju dva sina, mlađi je zdrav dečak, bez ikakvih problema. Stariji je rođen sa autizmom. Roditelji mladi, zdravi... Nije samo usvajanje ili donacija rizik da dete ima neki zdravstveni problem.

I da, ja svoje bratanice nazivam svojom decom, ali najozbiljnije, kad pokazujem nekome njihove slike, kad pričam o njima, šta god, ja kažem "moja deca". I stvarno to mislim, volim ih više nego ikog, život bih dala za njih, čuvam ih, mazim i pazim. Pa naravno da su moja deca! Naša deca!

Svako ima pravo na svoje mišljenje, ako ne želiš usvajanje ili donaciju-ne želiš i tu je kraj. Nemaš pravo da nazivaš tu decu "tuđom"

Ja tek sad videh ovaj Zvončicin post - odlično rečeno.

Neverovatno da i prema vto postoje takve predrasude. Ja strepim od škole, mislim pokušaću da Vilenjaka pripremim, ojačam, razvijam već sa njim odnos poverenja pa da mi ispriča i da mogu ja da mu pomognem u takvim situacijama. Ali opet strepim...

Što se nasledja tiče mi dobijamo neke bar osnovne informacije od socijalnih radnika... Nema garancije da se neće pojaviti neka bolest koja nam nije spomenuta ali nema garancije da se neće pojaviti i kod biološkog deteta nešto što se nije pojavljivalo ili mi ne znamo da se pojavljivalo. Usvajanje jeste nešto veći rizik u tom pogledu neko taj rizik može da prihvati, neko ne... Meni se nekad čak to neznanje čini i dobro jer često vidim da se ljudi opterećuju da su im roditelji bolovali od nečega pa će i oni. To s jedne strane može uticati na dozu opreza a s druge strane i psiha deluje. U svakom slučaju od 15 ili beše 16 godina usvojeno dete može da zatraži otvaranje dosijea (uz saglasnost roditelja), može i da potraži biološke roditelje pa se može saznati o eventualnim bolestima od kojih su bolovali. Pretpostavljam da čak i ranije ako bi bila sumnja na tako nešto, detetov život ugrožen mogli bismo da nazovemo socijalne radnike da nam iščitaju informaciju o postojanju neke bolesti na koju se sumnja ako je ima ili da nam daju podatke kako bismo došli do pomoći od strane bioloških srodnika (ako i ne bi hteli u slučaju nužde bismo ih našli i sami). Naravno, daleko bilo, nadam se da nikom od nas to neće biti potrebno, kažem samo nije da je sad nešto o bolestima nepoznanica pa nikako ne može da postane poznato.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od menora72 24/12/2013, 08:05

Shizika ::Shocked 
Mijenjam plavokosu djevojchicu, sa plavim ochima, natprosjechne visine, za bilo kakvo/chije dijete koje  Sleep  od 8 do 8 i po mogucnosti 2 sata poslijepodne.  Laughing 
Stvarno je  ovo strashno, kad pomislim da ustvari ima puno ljudi koji dobiju bioloshku djecu kakvu nisu zheljeli. Da ti se to desi Luckystar, da li bi dala dijete na usvajanje?
Inache, isto mislim da je nama teshko se staviti u poziciju ljudi chija djeca su data na usvajanje, postoje razne okolnosti, zhivot je surov, teshko je suditi.
Teshko je i predrasude razbiti.  No

Shiz ote mi rec iz tastature ... htedoh da ponudim moju plavooku ,sve je OK Hvala Bogu ali  ima jak stav da zaspiva tek posle ponoci ... menjam za dete koje upisuje fax i leze u 22:00 ...
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 4 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu