KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Tudja deca"

+35
majat
nina :)
HappyGirl
Daca88
Tangerine
snedra
milkyway
kockicaaa
Jagodica-Bobica
menora72
SoJa
SannI-AlL
Vuchica
LaFolie
hocukusurnecuzvaku
lilymar
djole42
Shizika
KoMetaK
detlic
zoxa
ragaco
JocY
zvoncica36
luckystar74
InNaturaVeritas
red
laKole
Struzzo
Stenli
MAAKKI
leptirko82
Republica
Erata
Simona
39 posters

Strana 3 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od zvoncica36 23/12/2013, 15:28

luckystar74 ::
InNaturaVeritas ::Ludo, pomažem ti aman, zaman! I ne može da se utvrdi dok ne uradiš laparoskopiju i tako ga rešiš u isto vreme, šta ima da se gleda pre toga više, pobogu, u 4 banke!!!! HSG i vide ga i onda na laparo. Sve vreme ti rpičam da odmah zakažeš operaciju jer nećeš stići na program.Ej bre!!!!
Drugi put idem pod nož zbog toga!

Ja odustajem. Nisam lekar, tačno. Idi kod lekara, trebaće ti više uputa.

U drzavni program vise ne mogu da udjem to mi je receno..
a drugo ako moja dr za godinu dana ga nije videla, kako su mogli oni da ga vide? to nikako ne razumem ako kako ti kazes se vidi samo na laparo? Nije mi jasno?????
Pa očigledno imaš lošeg dr.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Erata 23/12/2013, 15:35

Kako mislis da utvrdis? Mi ti lepo rekosmo kako. Znaci ima vas jos? Tvoje drustvo? Znala sam ja da nisi sama, uostalom veliki deo naroda i jeste takav, nazalost. Ne zove se ovo dzabe KUTAK. Ja mislim da ti trebas da se kloniras, jer sudeci po razmisljanjima o tvom decku, on je za tebe tudjin, koji je zahvaljujuci onoj vestici u Frontu dobro poentirao. Sa njim bi ti deca bila tudja, razmisli malo. A i tvoje drustvo.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od MAAKKI 23/12/2013, 15:37

luckystar74 ::
U drzavni program vise ne mogu da udjem to mi je receno..
a drugo ako moja dr za godinu dana ga nije videla, kako su mogli oni da ga vide? to nikako ne razumem ako kako ti kazes se vidi samo na laparo? Nije mi jasno?????

I ja mislim da dr nije bas dobar, a laparo i histero lepo sredjuju unutrasnost da ne bude nekih prepreka, obzirom da ne mozes drzavno znaci da ces da platis postupak sve zajedno sa stimulacijom koja brat bratu kosta oko 3000 eur, pa ti sada vidi da li je bolje da u postupak kakav god da se odlucis krenes nepripremljena i bacis te pare, ili da se maksimalno pripremis i odes sigurno u postupak, obzirom i na godine koje imas.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od luckystar74 23/12/2013, 15:41

Erata ::Kako mislis da utvrdis? Mi ti lepo rekosmo kako. Znaci ima vas jos? Tvoje drustvo? Znala sam ja da nisi sama, uostalom veliki deo naroda i jeste takav, nazalost. Ne zove se ovo dzabe KUTAK. Ja mislim da ti trebas da se kloniras, jer sudeci po razmisljanjima o tvom decku, on je za tebe tudjin, koji je zahvaljujuci onoj vestici u Frontu dobro poentirao. Sa njim bi ti deca bila tudja, razmisli malo. A i tvoje drustvo.

Moja najbolja drugarica je dr... doduse nije ginekolog...pa mi je rekla da stalno tako u frontu nalaze nesto da bi operisali, nju kada su otvorili nista nisu nasli...
ostatak posta zaista ne razumem..... sta je pisac hteo da kaze?????
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od detlic 23/12/2013, 15:41

E, stvarno ima raznih u Bozjoj basti. Lucky, da imas dvadeset, pa bi te i razumeli, ali da tako razmisljas sa blizu cetrdeset, ne znam. Potpisujem Eratu.

detlic

Broj poruka : 7
Datum upisa : 02.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Erata 23/12/2013, 15:42

I da dodam da usvajanje nije poslednja opcija, ni human cin. Ja sam oduvek zelela da usvojim dete, kada jos nisam ni sanjala da cu dovde doci. U mom komsiluku imam primer roditelja sa 2 bioloska deteta i trece su usvojili. Vlade Divac. Mnogo primera. Nije to cin ocajnika, ni poraz, samo jedan od nacina da imamo SVOJU decu.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od ragaco 23/12/2013, 15:49

Erato,pa zar to nije humano?
Opet kažem,češći su slučajevi da se prvo isprobaju neke druge opcije,eto ovde na Kutku bar-ne kažem da nema i onih kojima je to prvi izbor.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Erata 23/12/2013, 15:52

Nije humano. Kao sto nije humano zeleti trudnocu i porodjaj. Razlozi su potpuno isti. Nema razlike. Ima razlike u borbi sa predrasudama i nevidljivim alama, ali motivi su isti.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Struzzo 23/12/2013, 15:58

ragaco ::Erato,pa zar to nije humano?
Opet kažem,češći su slučajevi da se prvo isprobaju neke druge opcije,eto ovde na Kutku bar-ne kažem da nema i onih kojima je to prvi izbor.

Ja sebe ne smatram humanom. Nisu moja deca nešto manje vredno pa sam ja, velika udostojila njih svog prisustva. Možda su oni mogli imati i bolju mamu od mene. Uopšte nemam postavku da sam ja njih usrećila nego su oni mene i MM usrećili. Oni, kao što je vas vaša mrvica.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od luckystar74 23/12/2013, 16:01

Ajde molim te mi reci, kada si usvajala kako si znala kakvo ces dete i cije dobiti?
To me zanima....
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od InNaturaVeritas 23/12/2013, 16:02

Ja ću još nešto reći iako sam rekla da prestajem i rekla ti da se nosiš;-)

Lucky, ako ovako nastaviš ostaćeš bez deteta. Brutalna sam, znam ali ja ne vidim na koji način da ti priđemo sa istinom. U off-u sam jer je ovo tema o tebi ali napisaću ti još jednom jer ne znam da li ćeš pronaći na drugoj.

Foruma ima mnogo. Ovaj je poznat po korisnim savetima i iskustvu žena koje je dragocenije od 95% lekara u Beogradu koji se bave ovim problemom. Ovaj forum je i strah i trepet za lekare i ordinacije jer je izgrađen na argumentima. Ja nikada ne posećujem neki drugi. Znam da je ovde mnogo žena koje i previše znaju jer su ih ti isti lekari naučili da znaju ono što im nije potrebno.

Dakle, poslednji put (pojma nemaš, bezobrazna si, vređaš, ne poštuješ) ću ti ipak reći:

hidrosalpinks je vrlo zeznuta stvar. ako je barem jedna osoba videla nešto na UZ nečega ima, dakle ili je zadebljanje ili je neka cisturina. Kako god bilo, NE MOŽE se potvrditi osim na HSG-u ili laparoskopiji. Pošto imaš 40 godina, moj ti je savet d apreskočiš HSG i ideš pravo na laparo, nije opasno i teško i tu će sigurno znati da li jeste ili nije i kada već ulaze otkloniće ga. Štediš vreme. HSG to može d apokaže ali ni to nije sigurno i tu nema operacije a vrlo je mala razlika između ove dve intervencije, za obe jurcaš po nalaze kao muva bez glave i z aobe te uspavljuju. Bolje jednom istrpi u tim godinama i vozi dalje.

Kao što rekoh, doluka je tvoja ali sa ovom kobasicom VTO preti da neće uspeti. Ako uspe, dolazi u većini slučajeva do pobačaja i vanmaterične trudnoće. Da li kapiraš koliko je to zeznuto. Ti enmaš vremena z arizik, super ako nije ali ja mogu da potpišem da tu nečega ima ako se i na uz vidi, jer obično ga ne vide jer ili ne umeju ili nemaju dobar uz.

Uh...toliko od mene, uprkos svemu, ja te neću pustiti da ostaneš bez deteta. Ali pisneš li još nešto treći put ću da te gurnem da potoneš.

Dr. INV


Poslednji izmenio InNaturaVeritas dana 23/12/2013, 16:11, izmenjeno ukupno 1 puta
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od ragaco 23/12/2013, 16:04

Ja ipak mislim,Struzzo,da je vaša ljubav i sreća uzajamna i mislim da ste im divni roditelji,a oni vaša divna deca.
Nehumani su oni koji su ih ostavili.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Struzzo 23/12/2013, 16:05

Drugo, ja sam paralelno išla na postupke i razgovore za dete.
Htela sam više dece. Svejedno kako.
Proletos sam ugovarala PFC sa kordinatorkon Mirnom i desio nam se poziv za našu curu. Nisam oklevala.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od zvoncica36 23/12/2013, 16:06

Žene njoj treba pomoć,ali i naša.Sad sam najozbiljnija.Pročitala sam na drugoj temi da pije tablete za spavanje i alkohol.To može samo loše da utiče na kvalitet jajnih ćelija,a i nosi veliki rizik da dobiješ bolesno dete.Daj sredi se pa onda korak po korak.Ovde žene žele da pomognu,ali ti prvo pomozi sebi.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od luckystar74 23/12/2013, 16:08

Da pijem sedative ali ne zajedno sa alkoholom...
sedative pijem zbog stresa koji sam imala u toku godine sa kojim ne mogu da se izborim i ne spavam....
alkohol kada pijem ne pijem pilule mada po lekarima to nije povezano moze se...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Simona 23/12/2013, 16:09

Uh šta sve ispisaste... Pišem večeras ako mi tema dotad bude na Kutku  lol! Nemam kad sada da pišem pošto vodim "tudje dete" u bioskop Very Happy

Elem tema nije otvorena ni zbog kog drugog nego zbog naše dece koja se eto s punim pravom nazivaju tudjom... Mislila sam da objasnimo zašto je to (po meni/nama) predrasuda, zašto je to uvredljivo, pa ko shvati dobro jeste a ko ne, bar sam/smo pokušala/e...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od ragaco 23/12/2013, 16:11

E,pa upravo sam o tome pre pričala,za takve je ljude i usvajanje i donacija-kojima je svejedno na koji način će biti roditelji.
A nismo svi isti,neko tu opciju neće uzeti u obzir,neko će prvo probati VTO i sl,pa se onda odlučiti,a neko to oduvek želi bez obzira na okolnosti.
A kad postanemo roditelji-na bilo koji od navedenih načina-pa svi ćemo do neba voleti SVOJU decu.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od zvoncica36 23/12/2013, 16:12

ragaco ::Ja ipak mislim,Struzzo,da je vaša ljubav i sreća uzajamna i mislim da ste im divni roditelji,a oni vaša divna deca.
Nehumani su oni koji su ih ostavili.
Već sam napisala,ali ću ponoviti.Niko od nas nije siguran da naše biološko dete neće postati ''tuđe'' dete.Ljudi umiru,a deca nekad budu ostavljena i od najbližih jer su ''tuđa''.Nekima dete bude teret jer već imaju ''svoju'' decu.Ovde ljudi nisu svesni da smo prolazni i to može da se desi svakog minuta,sekunde,...Moja baba je ostala siroče sa braćom u kratkom vremenskom roku.Nisu zapamtili roditelje.Stric je uzeo samo najmlađeg brata,ali ostale nije želeo.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od zvoncica36 23/12/2013, 16:15

luckystar74 ::Da pijem sedative ali ne zajedno sa alkoholom...
sedative pijem zbog stresa koji sam imala u toku godine sa kojim ne mogu da se izborim i ne spavam....
alkohol kada pijem ne pijem pilule mada po lekarima to nije povezano moze se...
I jedno i drugo ti upropaštava jć i smanjuje ti dodatno plodnost.Što pre vidi sa dr da prestaneš.Ozbiljna sam.Možeš da dobiješ dete sa mentalnim problemom.Šetaj kad osetiš potrebu da piješ.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od KoMetaK 23/12/2013, 16:15

Moram da se upisem i ja ovde, a na temu "tudje" i "nase".
Moj muz je pre 5 godina kad smo usli u celu pricu, u tom trenutku samo zbog loseg spermograma, moji rezultati su bili super, je rekao: - nije roditelj onaj koji rodi dete vec onaj koji ga izvede na put, vaspita i napravi od njega coveka! Ja sam se i onda i sada slagala sa tom izjavom. U prevodu, za nas postoje i druge opcije, pre svega za njega, ja se lomim sa donacijom (ne zato sto zelim copy-paste moje dete, ovakve kose i onakvih ociju, nego zbog toga sta cu mu reci sutra kad odraste o bioloskom roditelju), ali sam od svoje 18. godine htela da usvojim dete i mislim da cemo jednog dana imati "nase" dete, bilo putem VTO, bilo putem usvajanja. Bice nase, jer cemo ga mi vaspitavati i izvesti na put, kakvo god bilo i kakav god geneticki kod imalo.
Od prvog trenutka sam "njegov" problem sa spermogramom shvatila kao "nas" i tako se i nosila, a onda kad su meni poceli da postavljaju dijagnoze i dijagnozice i on je na problem gledao kao "nas", ne kao moj. Da li ja treba da se osecam bolesno ili lose zato sto ni jednom u 5 postupaka moje telo nije prihvatilo embrion? Da li treba da se osecam lose da je moje telo odbacilo bebu na pocetku 6. meseca kad smo najzad uspeli? Da li mm treba da me osudjuje zbog toga? Ne, jer smo sve ucinili da budemo "mi" u celoj prici i da niko ne osudi onog drugog zbog necega.
Sva deca ovog sveta su za mene i mm "nasa" deca i radujemo im se od srca. I sada, kad je mozda za ocekivati da ne mozemo da gledamo "tudju" decu zbog gubitka koji smo imali pre 2 nedelje. Zalimo smo sto nemamo mnogo dece u okolini sa kojima bismo se igrali i provodili vreme trenutno, zalimo sto nemamo "nase" dete, cije ono god bioloski bilo! Ali su "nasa" deca i deca nasih prijetelja, rodjaka, poznanika, komsija... i sva se raduju nama, bas zato sto ih tako i gledamo, kao "nasu"!

Lucky, niko te ovde ne osudjuje niti napada, sve ove zene su prosle trnovit put od spoznaje da imaju problem do resavanja istog, put je samo drugaciji. Ali ni jedna nije zelela dete po sablonu (musko/zensko, sa crnom/plavom kosom i plavim/crnim ocima, zdravo), vec dete, kakvo god bilo! Ono sto i one pokusavaju da ti kazu a i ja svojim primerom je da je ova borba za dete mnogo kompleksnija i neizvesnija od onoga sto ti zamisljas u ovom trenutku i da se parovi uce u ovome, preusmeravaju, menjaju prioritete i zelje. Majcinski i roditeljski instikt su ono sto nas menja. Ali, ni jedna nikad (nisam za ovih 5 godina naisla na takav post) nije zelela "naslikano" dete sa odredjenom bojom kose i ociju i karakteristikama. Samo dete! Imamo i mi zelje, mastu, ali smo spremne da prihvatimo kakvo god "nase" dete. Ti izgleda nisi i tu trebas da porazmsilis ozbiljno i da portazis savet psihologa da li uopste trebas da se upustas u ovu borbu sa takvim stavom ili ne. TU smo da ti pomognemo savetom za klinike, lekare, dijagnoze, ali ako i dalje budes imala takav stav, mi ne mozemo da ti pomognemo. Mnoge od nas su posecivale psihologa, nije nista strasno, samo moze da ti pomogne da shvatis sta zelis i da li zaista to zelis ako ne bi mogla da prihvatis drugacije dete od onog sto si zamislila. Nije ni problem td i tvoj samo njegov ili tvoj, nego vas. Znam da si u soku i zbog gubitaka koje si imala i zbog saznanja (koje btw. od Garalejicke nikad ne bih uzela za ozbiljno!) ali moras da se malo sredis i porazsmilis o svim opsicjama - sta ako i da odlucis da li mozes da se nosis sa tim ili da odustanes na vreme, da se ne maltretiras bez razloga!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od MAAKKI 23/12/2013, 16:18

Simona i jeste predrasuda, koju treba razbiti, a to mogu samo zene koje su ili jos uvek prolaze kroz ovu veoma nezahvalnu pricu.

Znam da su mnoge zene na forumu povredjene ovakvom izjavom, pa i sama jesam, jer sam jedna od onih koje su isle na donirani materijal. Uvredljivo jeste iz prostog razloga sto svaka od nas koja je ili isla na donaciju ili je usvojila jednako bi volela ili voli dete.

Zvoncice i ja sam procitala isto da pije sedative i alkohol, zato stalno i potenciram da se obrati nekoj strucnoj osobi jer joj je pomoc u tom domenu potrebnija nego za laparaskopiju, na kraju krajeva niko je u takvom stanju nece uvesti u anesteziju, a o kvalitetu jc, embriona i dalje necu ni da pricam.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Struzzo 23/12/2013, 16:19

Simona ::Uh šta sve ispisaste... Pišem večeras ako mi tema dotad bude na Kutku  lol! Nemam kad sada da pišem pošto vodim "tudje dete" u bioskop Very Happy

Elem tema nije otvorena ni zbog kog drugog nego zbog naše dece koja se eto s punim pravom nazivaju tudjom... Mislila sam da objasnimo zašto je to (po meni/nama) predrasuda, zašto je to uvredljivo, pa ko shvati dobro jeste a ko ne, bar sam/smo pokušala/e...

Hehe rekoh ti ja....

Prvo gledaj ko te vređa pa se onda uvredi.

Lep provod u bioskopu!
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Struzzo 23/12/2013, 16:30

Ragaco,
i za to da su nehumani oni koji ostavljaju....To je vrlo kompleksna priča, ima raznih situacija. Kad ulaziš u u proces usvajanja, moraš da imaš širinu, tj. sposobnost da sagledavaš šire, dalje, da budeš empatičan...Ja ne osuđujem te ljude jer da nije bilo njih, ne bi bilo nas, mislim na mm, mene i naše klince.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od ragaco 23/12/2013, 16:45

U pravu si ,Struzzo,to je još jedna strana svega ovoga.
Pola moje familije sa tatine strane nije nam u krvnom srodstvu,ali sve su mi to stričevi,tetke,braća,sestre,bratanci i sestrići...
Da nije bilo tih okolnosti da ostanu sami,ja danas ne bih bila bogata za toliko ljubavi.
Iako je tu reč o hraniteljstvu,a ne o usvajanju,sva su se ta deca-kasnije kao momci i devojke-ženili i udavali i odlazili iz svojih kuća-bez obzira što ne potiču odatle.
Iako za njih njihovi rođeni nisu imali snage,mogućnosti,volje-a svega je bilo-Bog,sudbina ili nešto treće ih je spojilo sa onima koji su to mogli da im pruže,a ta su deca njima za uzvrat dala veliku sreću,radost i ljubav,zajedništvo i familiju kojoj mi je čast da pripadam.
To je moja poenta-da deca,a ni njihova deca nikad nisu bila *tuđa* niti stranci i apsolutno ne podržavam komentare takvog tipa,svejedno što ja lično ne bih usvojila.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Shizika 23/12/2013, 16:56

Shocked 
Mijenjam plavokosu djevojchicu, sa plavim ochima, natprosjechne visine, za bilo kakvo/chije dijete koje  Sleep  od 8 do 8 i po mogucnosti 2 sata poslijepodne.  Laughing 
Stvarno je  ovo strashno, kad pomislim da ustvari ima puno ljudi koji dobiju bioloshku djecu kakvu nisu zheljeli. Da ti se to desi Luckystar, da li bi dala dijete na usvajanje?
Inache, isto mislim da je nama teshko se staviti u poziciju ljudi chija djeca su data na usvajanje, postoje razne okolnosti, zhivot je surov, teshko je suditi.
Teshko je i predrasude razbiti.  No
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" - Page 3 Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu