KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

"Tudja deca"

+35
majat
nina :)
HappyGirl
Daca88
Tangerine
snedra
milkyway
kockicaaa
Jagodica-Bobica
menora72
SoJa
SannI-AlL
Vuchica
LaFolie
hocukusurnecuzvaku
lilymar
djole42
Shizika
KoMetaK
detlic
zoxa
ragaco
JocY
zvoncica36
luckystar74
InNaturaVeritas
red
laKole
Struzzo
Stenli
MAAKKI
leptirko82
Republica
Erata
Simona
39 posters

Strana 1 od 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

"Tudja deca" Empty "Tudja deca"

Počalji od Simona 23/12/2013, 08:08

Znam da smo o ovome pisale na temi o predrasudama i ostalim ali pošto vidim na forumu na žalost često postove "neću tudju decu hoću svoju" od direktnih i za moj pojam bezobraznih pa i ne zaslužuju neki duži odgovor do onih sa možda slučajnim greškama u terminologiji pa bi trebalo pisati i objašnjavati... Ali možda nije loša jedna cela tema o tome, ako se jedna osoba zamisli pre nego što napiše post o tudjoj deci - tema je postigla cilj...

DakleM jesu li vaša deca tudja deca?  lol! Kako odgovarate na takve komentare ili možda ne odgovarate? Jeste li možda i same imale dileme takve vrste i kako ste ih prevazišle?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Erata 23/12/2013, 09:00

"Vasa deca nisu vasa.
Ona su sinovi i kceri zudnje Zivota za samim sobom.
Oni nastaju preko vas, ali ne od vas,
I, iako su sa vama, ona vam ne pripadaju.
Mozete im darovati svoju ljubav, ali ne i svoje misli,
Jer ona imaju misli sopstvene.
Mozete im skuciti tela, ali ne i duse,
Jer duse njihove obitavaju u kuci sutrasnjice,
koju vi ne mozete pohoditi, cak ni u snovima svojim.
Mozete teziti da budete kao oni,
ali ne pokusavajte da ih terate da oni budu kao vi.
Jer, zivot ne ide unazad, niti se zadrzava u proslosti.
Vi ste lukovi iz kojih se deca vasa poput zivih strela odapinju napred.
Strelac vidi metu na stazi beskraja i On vas savija snagom svojom,
kako bi strele Njegove letele hitro i daleko.
Neka vas ispuni sreca sto vas
Strelac savija u ruci svojoj;
Jer, bas kao sto voli strelu sto leti,
On voli i postojani luk."

HAlil Džubran


Evo ovo bi bio moj odgovor svima koji decu dele na "svoju" i "tuđu". Neka pročitaju i zapitaju se koliko njih poznaju njihovi roditelji, rođaci, da li su i koliko uspeli da produže "lozu vitešku" i da li zaista sebe vide kao "deo plemena", ili ličnost za sebe.
A pitanje i za mame koje su rodile decu, da li stvarno misle da je to "njihova krv"? Ako misle, može im se desiti da jednog dana ugledaju stranca kojeg su rodile...tada će da bude strašno, jer se svet ne gradi na iluzijama, običajima, udovoljavanju svom egu i drugima, već na realnosti koja kad tad izađe pred nas.
Znači sva su deca naša, ali su prvenstveno svoja i treba im pomoći da se ostvare.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Republica 23/12/2013, 09:14

Deca su svoja. A mi smo tu da ih negujemo,cuvamo pazimo,omogucimo shkolovanje,obrazovanje ,koju pametnu & mudru.

Da opstanu kao individuE.
Ne ovako  Laughing Laughing Laughing 
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 55
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od leptirko82 23/12/2013, 09:34

Ne postoje tudja deca.
Ne opravdavam takve termine. Nisam majka, ali svu decu nasih braca i sestara mm i ja nazivamo nasom decom.
Svoje djake nazivam svojom decom, u prici, naravno.
Kad se ostvarim kao bioloska, usvojena mama, mama sa doniranim jc, to ce biti moje, nase dete, a ne tudje.
Drago mi je sto ova tema postoji!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od MAAKKI 23/12/2013, 10:07

Moram priznati da sam ostala sokirana procitanom izjavom "tudja deca", po meni tako nesto moze da kaze izuzetno sebicna osoba, ili ako hocu da nadjem opravdanje osoba koja je jako pogubljena. Mislim da je ljubav ono sto decu cini nasom, a ne donirane jc, sperma, ili usvajanje. Nikako ne mogu da shvatim taj termin zato sam i trazila da mi se to objasni, ali na zalost nisam dobila objasnjenje koje bi moj mozak mogao da registruje. Smatram da osoba koja ne voli tudju decu, koja je naprasno dobila zelju za potomstvom i to onim svojim, a ne tudjim ne treba ni da ulazi u bilo kakvu pricu za potomstvo. Na kraju krajeva svaka zena sa ovog, a i drugih slicnih foruma je krenula u pricu da dobije "svoje" dete, medjutim okolnosti su takve da ne ide bas sve tako glatko, da su mnoge od njih usvojile i ipak dobile svoju decu.
Na zalost osobe koje tako razmisljaju siguno nece citati ovu temu, jer mislim da bi im se glava itekako razbistrila citajuci postove zena koje su prosle nekoliko vto prica, na kraju ili odustale od potomstva ili usvojile dete i smatraju ga svojim.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Stenli 23/12/2013, 10:49

Uopste mi nije bilo jasno zasto bi neko koristio termin poput tudja deca. Mama po definiciji oznacava nekoga ko ima dete, tako da ne vidim prostor za nesto poput mama tudjeg deteta? Zamisljam samo zenu koja se uda za nekoga ko vec ima dete, dete zivi sa njima a ti ceo zivot karakterises dete kao tudje. Donaciju i usvajanje ne pominjem jer smo mi toj deci jedine majke za koje znaju, prema tome, komentar je suvisan.

E sada, naravno da svako od nas bira da li ce i na koji nacin krenuti u borbu za dete i to niko nema pravo da osudi li kritikuje, svaka odluka je za postovanje. Ali treba biti obziran i prema svima koji misle drugacije i ne staviti na papir prvo sto vam padne na pamet. Tesko je odgovoriti trezveno i hladne glave na takve postove, a da to bude vrlo jasno shvaceno kao stav i misljenje, a ne kao kritika.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Struzzo 23/12/2013, 12:35

Simona,
ja isto ne verujem da te osobe koje tako lako izgovaraju "tuđe/svoje dete" uopšte dolaze na ove strane. Njima su ovo "tuđe" teme.
Pitaš da li smo imali susreta sa ovim izrazom...pisale smo na predrasudama - sve je to isto, npr. kad ti neko izjavi "a, usvojili ste, ne brinite, sad ćete vi dobiti svoje dete". Znači da je usvojeno dete tuđe dete, zar ne....

Meni je u životu uvek bilo bitnije ko mi nešto kaže nego šta mi je rekao. Što znači, da od određenih ljudi ne očekujem ništa pa me ne mogu razočarati svojim izjavama.

Ako se traži iskren, iskren do bola odgovor, kako ja doživljam decu koju sam usvojila -doživljam vam ih isključivo kao svoju. Volim ih do srži, do kraja, bez rezerve, obožavam ih i ubeđena sam da veću i dublju ljubav od ove ne bih imala da sam rodila i da imaju moj nos ili zadnjicu ili MM noge i obrve. Ne žalim ni za čim biološkim. Bukvalno ni za čim. Ni što nisam bila trudna (trudnoće umeju biti komplikovane i stresne), ni za porođajem (takođe ko zna kakav), ni za dojenjem (moja mama nije dojila ni mene ni sestru). Ako me pitate da li sam sve to želela i žalila za tim - jesam. Ali sam takođe i sve to prevazišla. I sad mi pomalo smešno kad se setim mene očajne.
Čovek se menja, život te menja.... Ja sam oduvek volela decu i uvek sam svako dete doživljavala jako blisko. I nikad nisam toliko volela sebe, ni MM, ni mog ćelavog tatu, ni moju mamu sa hipertenzijom da moram, ali moram da imam isključivo biološko dete. Naprotiv. Zaista mislim da je biološko nasleđe precenjena stvar.
Ja da mogu (a ne mogu jer želim da ih zaštitim) da vam pokažem fotke moje dece. Da mogu da vas sve dovedem u našu dnevnu sobu da vidite tu radost, lepotu, pamet, da vidite te zagrljaje, poljupce...kad me moj sin zagrli i kaže: lepa mama...I da ja nekome objašnjavam da li su oni tuđa deca ili ne i da li mogu da ih volim kao da sam ih rodila...Stvarno smešno.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od laKole 23/12/2013, 13:02

ja s posla da provirim a vi se raspisale po raznim temama kutka a ja nemam vremena.....
samo ću potpisati leptirkov post  Wink 
leptirko82 ::Ne postoje tudja deca.
Ne opravdavam takve termine. Nisam majka, ali svu decu nasih braca i sestara mm i ja nazivamo nasom decom.
Svoje djake nazivam svojom decom, u prici, naravno.
Kad se ostvarim kao bioloska, usvojena mama, mama sa doniranim jc, to ce biti moje, nase dete, a ne tudje.
Drago mi je sto ova tema postoji!
sva djeca oko mene su i naša djeca (od sestara, braće, prijatelja, rođaka, kumova...). djeca su jednostavno djeca!
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od red 23/12/2013, 13:09

Iskreno, nasmejala sam se kada sam procitala termin: tudja deca...
odrasla sam u porodici u kojoj je deda sa dva sina sklopio brak sa babom koja je imala troje dece (dve cerke i sina) i zajedno su dobili jos dve cerke.
Nikada, ali nikada nisam cula da je jedno od njih dvoje reklo: moja deca, tvoja deca, uvek je bilo: nasa deca.
Tako su izgradili odnose medju decom, a kasnije i sa nama unucima, da smo svi njihova deca, i tu nikad, ali nikad nisu dozvolili da neko pravi razliku...
izmedju nas cetrnestoro unuka postoji jaka povezanost...
njihova ljubav, paznja, pozrtvovanost...bez odvajanja na moje-tvoje-tudje ih je ucinila roditeljima sve dece i babom i dedom svih unucica bez razlike.
deca su svoja, i samo svoja, mi smo tu da im pomognemo, da im olaksamo da sami sebe pronadju, da nadju mesto pod ovim suncem...bila ona nasa bioloska, ili od doniranog materijala ili usvojena...bez razlike...
i nikako drugacije...
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od InNaturaVeritas 23/12/2013, 13:10

Reče mi stru d apostoji i ova tema, ja sam spontano odreagovala na Izlaznoj strategiji potpuno šokirana jučerašnjim reakcijama pojedinih članica foruma. Post je pisan na drugu temu ali deo iz posta prepisujem ovde jer sam morala da udenem i "tuđ" komentar;-)

...Dalje, juče me je pogodila priča o biološkoj deci. Dok se u nauci "bio" zamenjuje gender-om, dakle prirodna selekcija i prokreacija pretvara u drušveno-političku kod nas se o tome uopšte ne govori. Ostaje u intelektualnim krugovima a zapravo je vrlo jasno i jednostavno. Okvir otac-lovac i majka-domaćica su toliko daleki jedno od drugog da je poimanje roda a samim tim i naše prokreativne uloge (otac + majka=dete model) u ovoj državi potpuna nepoznanica. Dete je dete, nema prideva ispred, nema obogaćivanja imeničke grupe, zajebi. To je i naše i svačije dete, tačka. Užasno je vezivati se za DNK, nekako je jadno i primitivno. Svojatanje i zamenice su uzrok ratova, MI, ONI...
Logično je, slušaš prirodu. Nisi kriv što ti se to dešava, kriv si ako misliš da možeš brže od nje i ne prezaš u nameri da je pobediš. Tako se i događa tamna strana medalje u nauci.
Prilagodiš se, uzmeš od prirode ono što ti je pružila. Dete bez roditelja i roditelj bez deteta? Jasno je šta nam je činiti...prirodno je...

Prirodno nije samo ono što je bio. To je baj baj. A opasno je jer se na taj način kreira i porodica, zajednica, šta god...svojata se, nacionalizuje...dakle, tu nema mesta za promenu niti širinu u svakom smislu.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od luckystar74 23/12/2013, 13:39

Videla sam naslov i iznervirala se...
Ne razumem zasto su odredjene clanice toliko besne....zaista...
Odjednom drvlje i kamenje... kao da sam ne znam sta rekla...
Izvinula sam se doticnoj clanici na temi ok mozda nije bilo mesto i pogresila sam, ali svako ima pravo na svoj stav... ja ga imam...
zelim malo plavo sa plavim okicama i kosom i da bude devojcica, ne zelim cak ni musko dete, tacno znam kakvo dete zelim i sta zelim... i to dete mora da bude kombinacija mojih roditelja kojih vise nema, da im podarim unuce koje nisu na zalost docekali... mome dedi praunuce koje ce liciti na njih a biti visoko na md...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Struzzo 23/12/2013, 13:50

Luckystar,
i šta će da se desi ako budeš rodila dečaka i ne bude imao plavu kosu, ni plave oči i ne bude ličio na tvoje roditelje ni tvog dedu i ne bude ličio ni karakterno ni na koga od vas? I bude bio od one zahtevne dece koja su te najverovatnije uglavnom smarala?

Ako ti ne uviđaš (a ne uviđaš) da je uvredljivo reći "tuđe dete" roditelju koji gaji dete iz donacije ili usvojenja, slaba vajda od dalje priče....

Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od MAAKKI 23/12/2013, 13:54

luckystar74 ::Videla sam naslov i iznervirala se...
Ne razumem zasto su odredjene clanice toliko besne....zaista...
Odjednom drvlje i kamenje... kao da sam ne znam sta rekla...
Izvinula sam se doticnoj clanici na temi ok mozda nije bilo mesto i pogresila sam, ali svako ima pravo na svoj stav... ja ga imam...
zelim malo plavo sa plavim okicama i kosom i da bude devojcica, ne zelim cak ni musko dete, tacno znam kakvo dete zelim i sta zelim... i to dete mora da bude kombinacija mojih roditelja kojih vise nema, da im podarim unuce koje nisu na zalost docekali... mome dedi praunuce koje ce liciti na njih a biti visoko na md...


I na koracima sam pitala sta smatras bas tudjim detetom, a sta ako ne bude devojcica kakvu si opisala, ako bude decak (hoce i on biti tudje dete, ili ces njega manje voleti???), ako pokupi genetiku nekog dalekog rodjaka koje se tebi nece svidjati????? Meni licno je interesantno i sokantno tvoje razmisljanje, jer prvi put i u zivotu, a i na forumu se susrecem sa nekim ko ima takav stav, i zanima me sta dovede nekoga da razmislja na takav nacin. Ako se upustas u ovu pricu iz razloga da zadovoljis drustvene norme koje je od tebe neko ocekivao, moram da kazem da je motiv skroz pogresan, ovo je moje misljenje.


Kako si i sama rekla svako ima pravo na svoje misljenje, tako i clanice koje su "besne" u koje i sama spadam imaju pravo na svoje misljenje, na ovim stranama ima dosta zena koje su posle bezbroj vto pokusaja usvojile decu, po tvojoj konstataciji su i to tudja deca, one imaju puno pravo da se ne slazu sa tvojom izjavom i razmisljanjem, jer su one tu tudju decu prihvatile sa ljubavlju, koju mnoga deca u bioloskim porodicama nikada nece osetiti. Na ovim stranama se u nekoliko tema raspravljalo o predrasudama, te koliko se borimo sa njima svakodnevno, a ova tema jeste svakako za razmenu misljenja.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od MAAKKI 23/12/2013, 13:55

Struzzo pisale smo u isto vreme, ali sam zaboravila da naglasim ovo zadnje sto si napisala.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od zvoncica36 23/12/2013, 14:00

Juče sam na koracima napisala post i posle njega sam mislila da više neposećujem forum,ali pošto sam ja:agresivna,žustra,bez takta,a ja bih sve to lepo oblikovala kao sirova nisam mogla da izdržim.Kod mene je sve crno ili belo.Sivo za mene nije opcija.Termin ''tuđa deca'' je nasleđen.Ljudi koji tako vaspitavaju decu,a onda njihova deca svoju decu,...Samo se pitam da žive među ljudima drugih rasa kako bi njih gledali?Koliko smo mi nazadovali.Šta ljudi sa razmišljanjem ''tuđa deca'' kad dobiju decu usade toj deci u glavu i dušu?Kako se njihova deca odnose prema deci sa drugačijom sudbinom?Da li ti ljudi pomišljaju da igrom sudbine i njihova deca mogu da postanu ''tuđa deca''?Da li pomišljaju da nema ljudi koji znaju da vole da i njihova ''tuđa deca'' onda nikad ne bi imala ljubav i dom?Sebični,zli,sujetni,....mogu decu nazvati ''tuđom'' pogotovo što se svi rodimo nevini,a ljudi nas u toku odrastanja pretvore u zveri.Životinje usvajaju mladunce druge vrste,a čovek čak i dete u stomaku žene naziva ''tuđim'',a srce te iste žene kuca za to dete.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od zvoncica36 23/12/2013, 14:03

Struzzo ::Luckystar,
i šta će da se desi ako budeš rodila dečaka i ne bude imao plavu kosu, ni plave oči i ne bude ličio na tvoje roditelje ni tvog dedu i ne bude ličio ni karakterno ni na koga od vas? I bude bio od one zahtevne dece koja su te najverovatnije uglavnom smarala?

Ako ti ne uviđaš (a ne uviđaš) da je uvredljivo reći "tuđe dete" roditelju koji gaji dete iz donacije ili usvojenja, slaba vajda od dalje priče....

Još bolje,ako joj u labu. greškom ubace tuđ embrion???A ja joj iskreno želim crnookog i crnokosog dečaka.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od luckystar74 23/12/2013, 14:03

Krenula sam u celu pricu deteta jer zelim samo devojcicu, ne zelim musko dete jer mi nisu zanimljivi, devojcice su mi slatke umiljate i dobre....ne znam da li bih mogla da volim musko zaista nisam ni razmisljala o opciji musko dete vec samo devojcica... imam partnera i imam musko mace dovoljno (i tu sam htela zenku pa zavrsih sa muzjakom ponovo), ali sledece ce biti zenkica...
meni je recimo moja macka moje dete i vise je volim od bilo koga drugoga...
Jednostvano to dete ne bi bilo moje, bilo bi tamo neke zene po meni kada bih imala donatorsku jc... jednostavno to ne bi bilo moje... isto mi je od drugarice, sestrica od md ili usvojeno, nije moje..
BTW plave oci mora da ima jer i md i ja ih imamo, i svi njegovi i moja mama...to je bila i zelja moga oca da mu dete ima plave oci, ispunila mu se :)
ne znam sta usvajam, kakve gene ce imati, sta ako je neki los gen (mislim ako nosi ludacki gen nervno labilne osobe), po meni ni jedna normalna osoba ne bih ostavila svoje dete na usvajanje...

luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Erata 23/12/2013, 14:08

luckystar74 ::Videla sam naslov i iznervirala se...
Ne razumem zasto su odredjene clanice toliko besne....zaista...
Odjednom drvlje i kamenje... kao da sam ne znam sta rekla...
Izvinula sam se doticnoj clanici na temi ok mozda nije bilo mesto i pogresila sam, ali svako ima pravo na svoj stav... ja ga imam...
zelim malo plavo sa plavim okicama i kosom i da bude devojcica, ne zelim cak ni musko dete, tacno znam kakvo dete zelim i sta zelim... i to dete mora da bude kombinacija mojih roditelja kojih vise nema, da im podarim unuce koje nisu na zalost docekali... mome dedi praunuce koje ce liciti na njih a biti visoko na md...


Razmišljam...definitivno ništa luđe u životu nisam pročitala.  sestro slatka 
Da ima neki automat koji izbacuje decu po receptu, ukucaš karakteristike, sve šta želiš od osobina fizičkih i psihičkih i on ti izbaci dete. Bilo bi idealno, zar ne?
Znam mnogo žena koje zatrudnjuju čim se "očešu o onu stvar", pa nikada nijedna nije izvoljevala sa osobinama, već samo da je živo i zdravo. A ti ovde imaš problem i to veliki, došla si da nađeš pomoć, a onda odjednom - hoću dete ovakvo, onakvo, ne volim decu, volim decu...
Mislim da je tvoj problem mnogo dublji od imanja ili nemanja deteta. I nismo mi besne. Da nas bolje poznaješ, shvatila bi koliko smo strpljive, jer nas je ova borba tome naučila, barem većinu. Ti si besna, jer ne možeš da se nosiš sa trenutnom situacijom. I to je razumljivo. Ali ako očekuješ da ti Bog podari dete, znaj da On nije gore pomenuti automat. Nema izvoljevanja, hoću ovo, neću ono. Da bi bila sutra dobra majka, moraš pre svega da voliš decu. Svu decu sveta. To je barem moje mišljenje. Ne mogu da shvatim da neko ne voli kako ti kažeš tuđu decu. Pa i najgori ljudi "padaju" pred nevinim detetom. I moraš da imaš širinu, da shvatiš druge ljude, da malo razmisliš...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od JocY 23/12/2013, 14:10

Hm devojcica plave kose i ociju... Sad ja tebe pitam a da odgovoris iskreno, jer nikad ne znas sta ti zivot moze doneti, sta bi radila da je decak, ili da je npr autisticno dete kao moj sestric, dakle ako nije dete kakvom si ga zamislila, da li bi ga volela ili bi ga ostavila jer ne zadovoljava tvoje kriterijume? Naravno da je uvredljivo cak sta vise primitivno takvo razmisljanje. Zivot nikad nije ono sto si zamislila a cini mi se da ti upravo daje bas tu lekciju....
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od InNaturaVeritas 23/12/2013, 14:11

Imam ja vezu u "Enterprajzu", genetičar mi je usvojeni čukundeda. Za kilo krompira sve ovo namikeri, samo poneseš 3D zapis. Za kacu kupusa jedan drugi i dušu prodaje ali taj je u Jovanovoj.
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od zvoncica36 23/12/2013, 14:13

Tvoji geni su SUPER!!!Jedina si ti živa.Nisam ljubitelj labilnih osoba,ali manje od njih volim osobe bez srca i duše.Volela bih da postoji neka ustanova za iste.Ja obožavam mačke,ali volim i sve ostalo što je živo.Imam tamne oči,a želim dete sa svetlim očima.Želim dete koje neće ličiti na mene jer da sam to želela išla bih na kloniranje.Skupi pare i idi u London da vidiš kako tamo neće da kažu ženama kog je pola beba,pošto žene iz određenih zemalja abortiraju devojčice.To su žene iz ''Trećeg sveta''.Mnoge želimo dete određenog pola,ali nam je svima najvažnije da je živo i zdravo.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Erata 23/12/2013, 14:14

luckystar74 ::Krenula sam u celu pricu deteta jer zelim samo devojcicu, ne zelim musko dete jer mi nisu zanimljivi, devojcice su mi slatke umiljate i dobre....ne znam da li bih mogla da volim musko zaista nisam ni razmisljala o opciji musko dete vec samo devojcica... imam partnera i imam musko mace dovoljno (i tu sam htela zenku pa zavrsih sa muzjakom ponovo), ali sledece ce biti zenkica...
meni je recimo moja macka moje dete i vise je volim od bilo koga drugoga...
Jednostvano to dete ne bi bilo moje, bilo bi tamo neke zene po  meni kada bih imala donatorsku jc... jednostavno to ne bi bilo moje... isto  mi je od drugarice, sestrica od md ili usvojeno, nije moje..
BTW plave oci mora da ima jer i md i ja ih imamo, i svi njegovi i moja mama...to je bila i zelja  moga oca da mu dete ima plave oci, ispunila mu se :)
ne znam sta usvajam, kakve gene ce imati, sta ako je neki los gen (mislim ako nosi ludacki gen nervno labilne osobe), po meni ni jedna normalna osoba ne bih ostavila svoje dete na usvajanje...


Ja ozbiljno brinem za tebe! Ili treba da potražiš pomoć, pod hitno, ili si ubačen lik, koji je došao ovde da provocira.
Ne bi me ni to čudilo, jer se naš glas ipak daleko čuje i ovde ne štedimo nikoga.
Ako si stvarna ličnost, bez zezanja ti kažem, potraži pomoć, ako nije kasno...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Danara likes this post

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od zvoncica36 23/12/2013, 14:14

Erata pesma koju si postavila je PRELEPA!!!!Još je napisao musliman.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Erata 23/12/2013, 14:21

luckystar74 ::Krenula sam u celu pricu deteta jer zelim samo devojcicu, ne zelim musko dete jer mi nisu zanimljivi, devojcice su mi slatke umiljate i dobre....ne znam da li bih mogla da volim musko zaista nisam ni razmisljala o opciji musko dete vec samo devojcica... imam partnera i imam musko mace dovoljno (i tu sam htela zenku pa zavrsih sa muzjakom ponovo), ali sledece ce biti zenkica...
meni je recimo moja macka moje dete i vise je volim od bilo koga drugoga...
Jednostvano to dete ne bi bilo moje, bilo bi tamo neke zene po  meni kada bih imala donatorsku jc... jednostavno to ne bi bilo moje... isto  mi je od drugarice, sestrica od md ili usvojeno, nije moje..
BTW plave oci mora da ima jer i md i ja ih imamo, i svi njegovi i moja mama...to je bila i zelja  moga oca da mu dete ima plave oci, ispunila mu se :)
ne znam sta usvajam, kakve gene ce imati, sta ako je neki los gen (mislim ako nosi ludacki gen nervno labilne osobe), po meni ni jedna normalna osoba ne bih ostavila svoje dete na usvajanje...


Ja mislim da si samoj sebi sve odgovore dala! Ako nekada rodiš dečaka i ne budeš ga volela, daj ga jednoj od nas. Mi ćemo ga bezgranično voleti i nećemo razmišljati o tvojim genima! Jednostavno ćemo ih izbrisati svojom ljubavlju i vaspitanjem. Može tako???
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od InNaturaVeritas 23/12/2013, 14:25

lol! Shocked
Si ti bre normalna?
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

"Tudja deca" Empty Re: "Tudja deca"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu