KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Junska topla jutra stizu svuda

+24
leptirko82
Mirjana
dacans
plavaptica
cicsa80
fight&faith
Shizika
bubi80
medolino
KoMetaK
cufta
caci
maus
djole42
Niny
Tanja83
BiKsi :)
Orline
Botox
bobica83
emilie
twinsi
missile
filipa.panko
28 posters

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od Orline 27/6/2013, 22:36

Haha, šizo, opleti, bona slobodno. Meni sad sve ravno, mm stiže tako da me ne možeš nasekirati.
I ja virka zbog vesti o Medi
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od heart84 27/6/2013, 22:54

Vece cure,
ja danas vodila dragog na veceru i u bioskop Very Happy baba cuvala Rasu, a sutra zurka idem na Cecin koncert sa 5 drugarica, nije bas da je volim i slusam ali nadje se po neka pesma Very Happy bice sigurno zabavno
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od fight&faith 27/6/2013, 23:07

heart84 ::Vece cure,
ja danas vodila dragog na veceru i u bioskop Very Happy baba cuvala Rasu, a sutra zurka idem na Cecin koncert sa 5 drugarica, nije bas da je volim i slusam ali nadje se po neka pesma Very Happy bice sigurno zabavno

Super bravo za baku. Very Happy  Novi avatar je prelep naočare i želim da ti se ispuni rođendanska željica. bebe

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od heart84 27/6/2013, 23:09

Hvala vam na lepim zeljima d
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od Tanja83 27/6/2013, 23:27

Vece cure ff


Samo da legnem indijance pa vam pisem izvestaj yes


Za sada cu napisati samo ovo:


Privilegija je poznavati nasu Medolino i njenog muza  srecasrecasrecasrecasrecasrecasreca
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od Tanja83 28/6/2013, 00:34

E ovako drage moje...


Prvo cu vam napisati da je Medolino dobro,da je skinula konce,da cekaju PH nalaz i da uradi sintigrafiju celog tela pa da javi doktoru kakvi su nalazi i da 15 jula dodje na kontrolu. Trebala je da ide na terapiju jodom ali ako bude trebala jos jedna operacija onda nece moci da ide posle joda nego da sacekamo PH nalaz,tako Dr kaze pa kad bude gotov  znace se sve sta ce se raditi i kada ce ici u Kamenicu za jod! Ex tempore nalaz(to je brzi nalaz,uzima se isecak dok je pacijent jos na stolu i za 5min se dobija rezultat da li je benigni tumor ili maligni)  je pokazao da je na desnoj strani BENIGNI tumor :aa15:ali ceka se zvanicni PH nalaz koji ce,nadamo se,biti gotov do 15 jula i :qq:da nalaz bude isti kao sto je ex tempore pokazao molitva



Nasa Medolino kao i njen muz su jedni toliko divni ljudi da ja nemam reci! Takve osobe se retko radjaju

Znam jedno sigurno da je nasa porodica od danas bogatija za jos jednog prijatelja tj prijatelje,Medolina i njenog muza osmeh srce:


SRECNA SAM mili moji srecasrecasreca



Medolino moj,hvala vam sto ste me ispostovali i svratili kod nas,hvala na divnim,divnim poklonima koje ste kupili za nas i moje bebe(znas da nije trebalo ali dobro),hvala vam sto ste tako divni ljudi i sto sam od danas srecnija sto imam prijatelje kao sto ste Vi sreca


Sve vas je puno pozdravila,zahvalila se na poljupcima,pozdravima,zeljama i rekla cim bude mogla da ce se javiti


Sutra ide na kontrolu i videce se sa nasom Dacom osmeh srce


Eto drage moje to je nasa Medolino! Divna,voljena,dobrica jedna koja ima divnog muza i koji su se jednostavno nasli osmeh srceosmeh srce
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od Tanja83 28/6/2013, 00:49

cufta ::..... a dolazi mmov drug veceras u goste. Lucija vadi stvari iz ormana i rasporedjuje ih po dnevnoj sobi..... taman da ovaj nema gde da sedne jadnik


lol!lol!:lol!:Ovo me tako potseca na mog Novaka lol!lol!lol!


Cufto,nasmejala si me samo tako  b Tacno je zamisljam kako to radi onako sa dudom u ustima  b



Caci i Parizani se druzili bdbd


Divni ste drugari :12a:Markic i Duci su se bas sprijateljili osmeh srceosmeh srce


Anci i Lazi,srecan rodjendanko,da uvek budu zdravi,srecni,veseli lovelove


Heart,i tebi draga srecan rodjendanko :aa62:i da se super provedes na Cecinom koncertu,prijace ti bilo kakva promena i kada dodjes uvece vise ces voleti Rasu Very Happy


Sta jos htedoh da kazem zbunjen 



Godine stigle... Zaboravlja se...



Ako se setim nastavljam...



Lepo mi pajkite Sleep



I jedna slicka za kraj,opisuje mene upotpunosti lol!

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 O888zn
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od Shizika 28/6/2013, 01:18

Jupiiiii za ex tempore nalaz! vv
Sada navijamo da rezultati PH nalaza budu dobri, a vjerujem da hoce.
Hvala Tanja shto si nam javila i shto si zagrlila Medolino i od nas. c
Ja sad odoh spavanjac, gasim sve uredjaje, u krevetu nishta na baterije ili charger! Wink
ff
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od lilya 28/6/2013, 07:06

Super za dobar nalaz radost
Sad navijamo i za PH da bude isti igraciceigraciceigracice

Tanja, hvala na izvestaju cmoka

Daco, Tanja nam je pozdravila i stiskala Medu i za nas, ali ajde i ti opet. Od viska dobrih stvari, glava ne boli Wink
Lep provod i odmor na moru Very Happy
Medo, stisak draga saljem i pozitivne vibracije i mislim na tebe puno, puno ljubav

Heart, zelim ti lep provod. Novi avatar je love
Vidim cure se ovde sinoc lepo zabavljale ;)To me posebno raduje Very Happy

Moj "budilnik" jutros pre 6h zvonio i evo zvrci od tada. Nema dugme za iskljucivanje lol!
Danas sam jos jedan dan bliza misiji da postanem mama, sutra cu biti jos bliza g

Ajde odo kafu da pokusam da skuvam ako mi Denis napast dozvoli Very Happy
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od dacans 28/6/2013, 07:22

Bobice ja pomislila da je dijabet problem pa odma preporucila endokrinologe..sto se tice ginekologa ja licno isla kod prof Vejnovica, a pored njega dala bi se u ruke jos jedino Novakovki...naravno kada su trudnoce u pitanju , njihovo vodjenje i porodjaji...ja se kunem u mog profesora..vecito nasmejan, sarmantan, optimista..Novakovka ekstra strucnjak ali mi nije legla njena licnost..malo vise tmurna za moj ukus..sve u svemu nece pogresiti kod bilo koga da ode...poyy
Ej Biksi taj 'Posto karas' nas nije mnogo izasao ni pre dve godine ni sada jer ja to uplatim u januaru kada su i popusti 40%..mislim nije skupo ya to sto dobijem..skupo za danasnje vreme pa necu o cenama javno, ali ako te interesuje, mogu ti slati ma pp..odlicna stvar ni jedno dete mi nista ne placa..sobe bas prostrane, i terase i kupatilo..i nisu plocice u sobi..trenutno smo jos u fazi kad mi je to bitno..imam fobiju od klizanja i padanja po istim kad dodju mokri sa plaze ili kupatila..nasa kumica tako sa 2,5 godine slomila nogu u sobi u grckoj..pa citava gungula..nisu hteli u bolnicu da je prime jer je viza isticala narednog dana-to je bilo ono 'dobro vreme sa vizama'..nego su je nakljukali lekovima protiv bolova i poslali za Ns..sa polomnjenom butnom kosti, naravno kolima..ShockedShockedShockedShockedShockedaffraidaffraidaffraidaffraidaffraidaffraidaffraidaffraid:affraid:ja od tad i od kad msm imam decu samo trazim sobe sa tepisima i svi me gledaju kao najveceg snoba..i neka gledaju..znam da nisam
Medu stiskam danas, dolazi da vadi krv i dogovori se za terapiju jodom, jer smo joj bili sredili oma za 11.jul..ali sad moramo pomerati pa cemo videti sta i kad..ima da je istiskam ya sve pare
Tanja..i ti i Meda ste divni..divno je ppoznavati vas obe..i privilegija..stiskam te do bolaaaa
Stiskam i ljubim i ostale cure..odoh da odradim jos ovih par satiiiii
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od maus 28/6/2013, 08:45

Dobro jutro!

PIVO photo: pivo pivo.jpg

Od jutros nema vise kafe. Za sve je "kriva" Cufta jer je tek juce otkrila recePAT za nasmejana jutra, podna, veceri, za ruzicaste stvari.
Znaci od sabajle udrite po pivu, rezultati vidljivi nakon 3-5 gutljaja.
AJD ZIVELI i u zdravlje!

Ak` pocnem da brljavim ne zamerite. Otvorih i drugu limenku piva, nekako mi sladje iz limenke, lepse zubori...

UTISAK jucerasnjeg dana je druzenje MEDE i TANJE i njihovih muzica. I ODLICAN prvi nalaz i navijam za ostale da budu isti.

Medo draga specijalan za tebe:ydpj:

Tanjo , zmaje i za tebe, dje tebe da preskocim a da te ne zagrljaj

Cufta hahaha i kod tebe ulecu vrapci u kucu. Kod mene redovni gosti, laganice udju kroz kuhinjski prozor i bez ikakve zurbe kupe mrvice sa stolnjaka. I nisi baba, lepo si to pomislila i bice tako! ZNAM!!!

Lilya koji je med ovaj Milutin, kako se laganice prikrada vama. I ranoranioc:lol!:

Malaaaaaaaaaaaaaaaaaaa si stigla kuci:aa2:radostradostradostradost:aa2:Bas se radujem odlicnom prvom porodicnom putovanju. Super za divan provod, za upoznavanje sa Caci i Markicem, za dobru i poslusnu decicicu...nisam ni sumnjala u sve to. Jedva cekam slike:aa2:radostradostradostradost

Bobice veliki pozdrav za vas dvoje i poljubac:aa45:

Boki radovi brzo odmicu, super. Radujem se zbog prelaska u novi stan i nadam se da je glavobolja utihnula.


Dje si Orliska, stig`o muz JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE uzivancija sada, uzivancija:aa68:ddd:aa68:Meni se prvi deo vk cini da se beba muci i da je mama forsira da pregnjuri bazen. Drugi deo ok, beba sama skace i pliva za svoj gros.

Daco danas da stisnes Medu za sve nas. I jos malo palite na more. Sneza je tamo takodje, samo sa druge strane. Juce se cule , super je vreme, uzivancija.

Shiz samo pleti po nama slobodno:aa78:

Srce lep provod veceras a vidim da ni sinoc nije bilo lose.

Miro lepo se provedite danas na slavlju i sa nestrpljenjem cekam izvestaj i slike.

Ja sada masem i pozdravljam sve vas.



maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od missile 28/6/2013, 09:11

Jutro!!!!!

Petak, divota.

Mišice, hvala na pivcetu, da znaš da ću da drmnem - treba mi. yes

Shizika ::
Ihhh, Missile, pusti romantiku, daj neshto konkretno. Wink
Nego u vezi aspirina i andola, zashto ih toliko pijesh? Znam da ovde imaju ove male doze sa opcijom da se ili rastvore u vodi ili imaju sloj koji zashticuje zheludac. Pretpostavljam da i te doze od 500mg dolaze u istoj formi, hocesh da pogledam pa ti poshaljem? Bolje da te budnom drzhi ne'ko poput Milutina nego aspirin? Very Happy
Jes, pliz, Šiz!!!! yes poljubac
 
dacans ::..odoh da polako pripremam stvari za pakovanje...ostajte zdravo i veselo
Sutra ja stiskam i ljubim Medu..i to je jedino sto me raduje u sutrasnjem danu na poslu..poslednjem pred godisnji
Ljubi Medu i od mene, i od svake od nas ovde!!! Radujem se za dobre rezultate, ne znam da izgovorim šta je to, ali znam da je najgore prošlo i da je svakim danom Meda sve bliža konačnoj pobedi!!!!
I blago tebi za morence!!!!
Biksi, slike su ti fantastične, al me baciše u bedak što sam tako daleko od te lepote....
 
dacans ::Shiz onaj komentar za Cuftu je vrh..i ja padoh sa stolice:queen:queenqueenasasasas b b b b b
Jeste!!!!
 
cufta ::..... a dolazi mmov drug veceras u goste. Lucija vadi stvari iz ormana i rasporedjuje ih po dnevnoj sobi..... taman da ovaj nema gde da sedne jadnik
Lepa Lucija, ljubim je u onu kosicu i oke!!!! poljubac srca


Cure, sve vas pozdravljam!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od BiKsi :) 28/6/2013, 12:31

Bravo za Medu, da rezultati budu isti kao ti prvi! Držim fige, al znam da će biti! Samo polako! Dan po dan! Važno je da ona vrati energiju koju je izgubila i da bude pozitivna! A mi ćemo da pomognemo u tome, je li tako, tako je!

Daco, nema potrebe za cenama, mada i mi smo ranije uvek do kraja marta uplaćivali i nalazili ekstra povoljan smeštaj u Grčkoj, još septembar. Divota.

Htedoh još nešto reći, al što reče Tanja, stigle godine, pa se zaboravilo! A ona slika i mene opisuje što je tanja okačila, samo kad mm ne radi noćnu, pa ćapim njegov telefon u krevetu! Umesto njega da ćapim!lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od bubi80 28/6/2013, 14:13

Jako mi je drago za Medine nalaze!
Sad samo da se oporavi i dobije snagu,a najvecu ima u deci!
Ljubim te Medo!

Parizani dosli kuci!Drago mi je da vam je bilo lepo i da ste se lepo druzili sa Caci i Markanom!

Mirka nek je srecno veselje!sa nestrpljenjem cekam izvestaj i slike!

Ja jutro ipak moram zapoceti kafom a posle moze pivo.Hvala Maus

Danas opet lepo druzenje!Daco srecsn put i lep provod

Moji klinci spavaju posle cemo napolje.
Nista novo kod nas!

Pozdrav svima
bubi80
bubi80

Broj poruka : 521
Godina : 43
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od plavaptica 28/6/2013, 15:15

Добар дан Јутра.
Јако су ме обрадовале ове вести о Меди, само нека тако буде и на даље. Медо навијамо и шаљемо позитивну енергију.c 
Ми прослависмо рођендане....када ми се комп мало опорави качим слике и пишем извештај. Хвала свима на лепим жељама.love love 
Ја данас отишла по резултате са санитарног прегледа, кад оно имам Стафилокок у брису носа, тако да до уредног налаза сам на боловањуVery Happy Не да ми се да кренем на посао.
Одох да читам пропуштеноljubav 
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od cufta 28/6/2013, 15:37

Vidi, vidi sto nam je danas lep dan!

Medin nalaz dobar, daj to Mausovo pivo - valja se!

Ja krenula na kafu u grad, posldnji radni dan odmora, onako bas u radno vreme, i vidim onaj autobus na sprat sa otvorenim krovom sto vozi turiste po gradu. Udjoh i provedoh se za 500 dinara sat i po kao queen 

Sto volim kada se prica o moru.... Very Happy 


cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od Orline 28/6/2013, 17:21

Medooo, bravoooo.
Tanja, stvarno si sjajna. Obe ste, u stvari.

Ćufta, super ideja za taj bus, ja htela da vodim mamu prošle godine, pa nikako da se nakanim. Bila u drugim gradovima, a ovde jok.

Granu sunce. Meni takodje. Mm stiže večeras sunny  Ne mogu da iščekam
Mihailo raspoložen, probi zub konačno. Ljubam moja. Sve sam više u neverici kako ja rodih tako neodoljivo dete lol! Šetali smo se danas pevajući, tj on pevao sa nogama na prečki i rukom na šeširiću. Gedža majkin king Čak ga danas nije ni svukao, inače šeširić obično završi na ulici dok si rekao keks.

Evo jedna lepa fotka za sve nas. Ključna je prva rečenica lol! 
Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 T9hi
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od Orline 28/6/2013, 17:23

Ooo, ptičice, vidim teško ti je pao taj stafilokok Laughing  I meni bi lol!
Drago mi je da je bilo lepo
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od djole42 28/6/2013, 17:57

Dan !
Samo da vas sve jako stisnem d 

Poseban ljubac za Medu usne 
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od SladZana 28/6/2013, 20:56

Samo kratko da mahnem, citacu cim stignem, a Medu saljem srcasti poljupci 

SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od cufta 28/6/2013, 21:11

Ovo sto cu dole da stavim jeste dugacko, ali je super.

  Uz veliko postovanje prema svojim i svim učiteljima ovog sveta, ovaj tekst posvecujem svim devojkama sa Kutka koje se bave poslom edukacije!

 “Ви сте професори” – проф. др Рајна Драгићевић

Извор: ΜΕΔΙΑΣ
23.06. 2013.

Један говор намењен дипломцима Филолошког факултета доспео је ових дана у јавност. Написала га је професорка на истом факултету, проф. Др Рајна Драгићевић, и прочитала будућим професорима на њиховој апсолвентској вечери.

Иако је био намењен уском кругу људи, младим колегама, овај говор је за неколико дана поделио све дежурне имаоце мишљења у Србији. Једни поздрављају оштар и јасан став професорке према скоројевићком моделу образовања, накарадно преузетом из неког ни по чему нам блиског света. Други је осуђују због “сујетне горчине” и ниподаштавања које испољава према савременим образовним профилима.

Да ли је ова критика покондирености, агресије и полуписмености покушај да се врати достојанство једној професији и систему вредности уопште? Да ли је написана у форми оштријој него што професорска етика дозвољава, или је то права мера, и онај ниво буке који ће успети да усталаса муљ на површини српског школства у вечитој реформи?

*****

Драги моји студенти, поштоване колеге, будући професори,

На дан када смо прослављали ваше апсолвентско вече, одложен је матурски испит малих матураната јер су се тестови које је требало да попуњавају појавили у јавности. Овај догађај само је једна од бројних манифестација урушености нашег просветног система, као и друштвеног система у свим областима. Долазећи на ваше вече и гледајући вас онако дотеране, насмејане, младе и пуне позитивне енергије, размишљала сам о томе хоћете ли успети да задржите тај оптимизам и када дипломирате и када се суочите с ниским платама, недовољним уважавањем професорске професије, прилично незаинтересованим ученицима, родитељима који су увек на страни своје деце (чак и ако је то на њихову штету), различитим притисцима и омаловажавањем.

Много тога око вас убијаће вам мотивацију. Ипак, ако мене питате, на листи врхунских занимања налазе се следећа: професор, лекар, адвокат, судија, инжењери, још једном, професор. Ако питате све родитеље овог света чиме би желели да се њихова деца баве, одговориће вам на исти начин. Разноразни неписмени и полуписмени људи данас себе олако могу назвати некаквим пи-аровима или менаџерима, необразоване водитељке себе зову новинаркама, а фолк-певачице уметницама, да и не говорим о арт директорима, бизнис консултантима, бек-офис администраторима, велнес консултантима, ивент координаторима, копи-принт оператерима, маркетинг консултантима, офис-асистентима, портфолио-менаџерима, продукт дизајнерима.

Иза звучних назива занимања најчешће се крију фолиранти који мисле да се углед може стећи преко ноћи, крију се они који нису имали издржај да заврше факултет који су започели, они који мењају занимања и професије као прљаве чарапе. Немојте заборавити да се професором, лекаром или судијом нико не може самопрозвати.

Поносите се својим занимањем које се може стећи само упорним, вредним радом, одрицањем, неспавањем и вишегодишњим самосавладавањем и самоодрицањем. Не дозволите да вам бахати, хвалисави и самоуверени власници разноразних ресторана, фирми, приватних авиона, луксузних станова држе лекције о успеху, јер ВИ СТЕ ПРОФЕСОРИ, а они су само власници квадратних метара!

   Покушавају да омаловаже професорско занимање. Имајте на уму то да сте ви чувари достојанства своје професије. Звање професора стиче се са пуно труда, али још више муке треба уложити у знање како носити ту важну титулу. Водите рачуна о начину на који се понашате и када нисте у школи, размишљајте о свом одевању, ставу, односу према колегама, према ученицима и њиховим родитељима. Ако себе срозате у сопственим очима, онда ће вас и околина гледати са омаловажавањем. Будите поносни, самоуверени, будите спремни да учите и да се доживотно усавршавате, јер ВИ СТЕ ПРОФЕСОРИ!

Волите своје ученике. Упознајте их са оним племенитим што носе у себи, а чега често нису свесни. Извуците оно најбоље из њих. Подигните им углед у њиховим сопственим очима. Нипошто им не поклањајте оцене, али им стално омогућавајте да поправе оцене које имају. Препознајте и поштујте њихов труд. Покажите им да могу бити успешни ако раде. Не убијајте им вољу. Професорски ауторитет не стиче се претераном строгошћу и самовољом, већ праведношћу и недвосмисленим договором којег обе стране треба да се придржавају. Хвалите најбоље јер ћете тиме инспирисати и остале да се потруде и понекад буду најбољи. Пружајте шансу многима да понекад буду најбољи. Немојте бити другари са својим ученицима и покушавати да им се на тај начин приближите. Ви треба да постављате правила у својој учионици, да одређујете границе, да држите конце у својим рукама, јер они су ученици, а ВИ СТЕ ПРОФЕСОРИ!

Не заборавите да ћете предавати главни предмет, први у рубрици у дневнику, и да ћете са својим ученицима проводити више времена од свих осталих професора. Ваш утицај на ученике биће најважнији. Будите свесни те одговорности.

Као професори српског језика, ви сте чувари нашег језика и културе. Учите ученике да воле своју земљу. Често се може чути како професори својим најбољим ученицима саветују да што пре оду одавде. Почело је да се подразумева да је најбољи успех у школи сигурна пропусница за одлазак из Србије. Хајде да преокренемо перспективу! Укажите најбољим ученицима на то да треба да остану у Србији јер ће јој, као најбољи, помоћи да се опорави и постане боље место за живот. Не дозволите им да оду и да препусте земљу свакојаком олошу! Зацртајте им као животни задатак да се боре против живог блата у које тонемо. Усадите им осећај за друштвену одговорност и објасните им да ову земљу нико не може очистити осим њих. Ако се потрудите, видећете да ће вас ђаци послушати, јер ВИ СТЕ ПРОФЕСОРИ!

   Будите уверени да семе свих економских, политичких, културних, моралних реформи у овој земљи може да проклија само у породици, али и у вашој учионици, и то управо на часовима српског језика и књижевности!

Зато се трудите да будете узор својим ученицима. Крените у рат против свих старлета, спонзоруша, певачица, манекенки, тајкуна, бизнисмена и победите их. Ви им морате постати оријентациона тачка, светионик у животу! За тај рат имате 45 минута дневно скоро сваког радног дана, а то није мало. Победићете тако што ћете дати све од себе да саржаје које треба да представите својим ученицима учините занимљивим, узбудљивим, свежим. Успећете у томе само ако много знате, ако волите оно што радите и ако сте посвећени. Ученици то могу да препознају, и то непогрешиво. Не обазирите се на чињеницу да се неке ваше колеге не припремају за часове, да многи ништа не раде, а примају плату, не обазирите се на трулеж око себе и не предајте му се! Нека ваш час буде оаза знања у свеопштој пустињи, светла тачка у мраку, зрно смисла у бесмислу.

   Ви имате мисију: ако успете да повратите ауторитет школе и знања (а то се не може постићи ниједним законом, већ ентузијазмом професора), падаће као домине све препреке ка бољем животу у Србији. Од часа српског до економских реформи! Од часа српског до борбе против корупције! Од часа српског до космоса! Ваша моћ је огромна и ваш задатак је од стратешког значаја. У томе је разлика између вас и разноразних менаџера, консултаната, координатора, администратора, оператера, богатих власника локала и осталих експерата за продавање магле. У њиховим рукама су пројекти, локали, авиони и камиони, а у вашим рукама је будућност ове земље. Никада немојте заборавити: ВИ СТЕ ПРОФЕСОРИ!

19. VI 2013.године
Проф. др Рајна Драгићевић


Poslednji izmenio cufta dana 28/6/2013, 21:38, izmenjeno ukupno 1 puta
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od leptirko82 28/6/2013, 21:27

Zena me je ostavila bez teksta!!!
Cufto, hvala ti na ovm postu!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od BiKsi :) 28/6/2013, 21:31

cufta ::      Ja krenula na kafu u grad, posldnji radni dan odmora, onako bas u radno vreme, i vidim onaj autobus na sprat sa otvorenim krovom sto vozi turiste po gradu. Udjoh i provedoh se za 500 dinara sat i po kao queen   
Kraljice!

Tico, vidim ti se baš nasikirala zbog te kokoške u nosu i crče plačući što ne možeš na posao!lol! 

Orle, uvek sebe podsetim na tebe, kao da zaličimo! Često isto razmišljamo!yes Ista ću ja biti ti, za kolko ono, za dve godine, kad budem u tvojim godinama! lol! lol! lol!  Dobra ti ona sličica!

Ćufto, pročitah ovaj km post, a manta mi se od piva lol! , i znam po ljudima oko mene koji rade u prosveti kako su tretirani, a sve je gore, al roditelji se gube do bola, rekla bih, a deca koriste, dato im tako! Rolling Eyes  Ne znam dokle će stići prosvetni sitem, al mi se ovo ništa ovako ne svidja ...
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od cufta 28/6/2013, 21:42


U crnogorskim novinama daju dobre savjete:
"Bolje se sramotit 7 dana na plaži, nego godinu dana se mučit u teretani".
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od BiKsi :) 28/6/2013, 21:43

lol! lol! lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Junska topla jutra stizu svuda - Page 4 Empty Re: Junska topla jutra stizu svuda

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu