KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
menora72
Dacaa
InNaturaVeritas
boki82
Simona
lilly13
neca73
saska1
Ambra
fmala
ivka
Tinche
MAAKKI
Niny
Vuchica
Crvic
sareni leptir
stomacic
Stenli
dragana76ns
LaFolie
laKole
vivijen
Endzi
d77
leptirko82
lilya
Sofija Veks
lenabeograd
ragaco
Ninche
Vilhelmina
AriesGirl
zvoncica36
JecaPereca
missile
Erata
misic
PalcicaBg
BiKsi :)
dunjas
heart84
Orline
lelas
vero
bebica mala
cicsa80
pegaz
maus
zoxa
Angie83
karakaca
kristina33
Xena
tetreb
noja
ariadne69
midori
fight&faith
lenjivica
SladZana
KoMetaK
hany
djole42
labradorka
red
70 posters

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od boki82 7/7/2013, 12:42

Što se tiče donacije, o tome smo pričali, ali mm još to nije svario. Možda se nekad odlučimo za to, ali trenutno ne. Ne mogu protiv njegove volje, a ja sam i za usvajanje.
Znam ja da je sve ovo Božja volja, i znam za sve te primjere iz Biblije, ali svaki dan gledam taj krstić i drvce, želim ih iskoristiti, a ne znam kako.

Erata, ako nešto saznaš, javi.

boki82

Broj poruka : 44
Datum upisa : 17.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 7/7/2013, 12:53

Sladjana, hvala ti na pomoći koju nudiš.
Ukoliko budem dolazila ovo leto, rado ću ti se javiti.
Ne oslanjam se ni na šta posebno, želim samo mir u duši koji već dugo nemam, a čeka me borba velika.
Za koji dan započinjem turneju po lekarima...
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 7/7/2013, 12:57

Vivijen, Stenli, Fmala, ceeestitaaam Vam! igracice igracice igracice 

Endzi, Sofija, Neca, Brbljiva, Erata, Niny - sve vi imate razlicite probleme, ali grlim Vas sve! ljubav zagrljaj 
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 7/7/2013, 12:58

Boki, evo ovako cu javno. Ovaj covek ne zna kako se to koristi. Takodje zna za lozu, ali za ovo ne. Isao je 3 puta na Svetu goru, ja sam nesto pobrkala. :) Medjutim, predlozio mi je da kontaktiram agenciju Dobrocinstvo iz Beograda, jer oni prave te poklonicke ture, pa bi mogli znati. To je agencija pri crkvi. Na njihovom sajtu sam sada videla da im je prvo putovanje u septembru, tacnije 25.09. su u Jerusalimu. Ako neko od njih ne zna sada, a neko zna kako se to koristi, jer su verovatno donosili, mozes zamoliti nekog ko bude isao u septembru da donese novo uputstvo.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od boki82 7/7/2013, 13:01

Slađana, hvala na ponudi,zaista lijep gest.

Erato, hvala, pokušaću nazvati tu agenciju i ispitati.

Cure,osmeh srce  ste

boki82

Broj poruka : 44
Datum upisa : 17.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od boki82 7/7/2013, 13:02

Erata, izvini, sad tek vidim da sam te stalno oslovljavala sa erato, a ne erata.

boki82

Broj poruka : 44
Datum upisa : 17.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 7/7/2013, 13:46

boki82 ::Što se tiče donacije, o tome smo pričali, ali mm još to nije svario. Možda se nekad odlučimo za to, ali trenutno ne. Ne mogu protiv njegove volje, a ja sam i za usvajanje.
Znam ja da je sve ovo Božja volja, i znam za sve te primjere iz Biblije, ali svaki dan gledam taj krstić i drvce, želim ih iskoristiti, a ne znam kako.

Erata, ako nešto saznaš, javi.

Draga Boki, iskreno se nadam da ces naci nacin da iskoristis krstic i drvce i da ce ti Bog uslisiti molitve! srca1 
Ako zaista nema sanse da se spermogram popravi, onda se nadajmo pravom cudu, jer Bogu je sve moguce! Za njega je veliko cudo isto sto i malo. Iz nase ljudske logike nesto nije moguce , a nesto jeste, Bogu je sve moguce... Meni je Bilja vise puta rekla kad sam je pitala u vezi spermograma mm da je to 'promenljiva kategorija', da je moguce da pre ili kasnije u buducnosti se stanje popravi samo od sebe ili pod uticajem nekih lekova, cajeva, promene stila zivota, ishrane, sporta itd...
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 7/7/2013, 14:10

boki82 ::Erata, izvini, sad tek vidim da sam te stalno oslovljavala sa erato, a ne erata.

Bila sam erato, sad Erata, tako da je svejedno :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od boki82 7/7/2013, 14:23

Hvala Vilhelmina,

ja se molim Bogu za sve nas koji se borimo sa sterilitetom da nam da snage da ovo izdržimo i da nam pokaže put kojim trebamo ići da doživimo mir i sreću. Ako je naša sreća u usvojenom djetetu, onda da pomogne da mm i sam to prihvati. Iskreno, kad su u pitanju donacija i molitve, nisam sigurno kako to ide zajedno. Da li je neka od vas pričala sa sveštenikom o toj temi? Da li oni na to gledaju kao grijeh?

boki82

Broj poruka : 44
Datum upisa : 17.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 7/7/2013, 14:41

boki82 ::Hvala Vilhelmina,

ja se molim Bogu za sve nas koji se borimo sa sterilitetom da nam da snage da ovo izdržimo i da nam pokaže put kojim trebamo ići da doživimo mir i sreću. Ako je naša sreća u usvojenom djetetu, onda da pomogne da mm i sam to prihvati. Iskreno, kad su u pitanju donacija i molitve, nisam sigurno kako to ide zajedno. Da li je neka od vas pričala sa sveštenikom o toj temi? Da li oni na to gledaju kao grijeh?
Verovatno neki sveštenici gledaju na donaciju kao greh.Znam da su neki protiv vto,ali ja mislim da je greh mržnja,krađa,zlostavljanje,...Šta je sa decom kojoj moraš da transplantiraš bubreg da bi živela?Pustiš ih da umru pošto je donacija greh.Mislim da je svaka duša dobrodošla bez obzira da li je vto ili prirodno,ali da mi treba da sačuvamo te duše da ostanu čiste.da znaju šta je ljubav i da vole.Nije bitno kako dobiješ dete već u šta će to dete da izraste.To je moje mišljenje,ali nisam sigurna za crkvu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 7/7/2013, 14:46

Svaki čovek pa i tvoj muž da mu život zavisi od donacije(ne daj Bože) pristao bi na istu.Ja bih pre pristala da dobijem srce nekog praseta nego pojedinih ljudi.Donirana jć,sperma ili usvojeno dete nemaju ništa lošije gene od naših.Možda zvuči grubo,ali ako smo mi toliko posebni zašto nam jć,sperma,..nisu ok?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Endzi 7/7/2013, 14:49

No No No No No No  definitivno sam dobila,a bas sam se ponadala...No No No No No No No No No No No No
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 7/7/2013, 14:55

Endzi ::No No No No No No  definitivno sam dobila,a bas sam se ponadala...No No No No No No No No No No No No
Draga žao mi je!!!Baš sam se nadala da si nam trudna.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od boki82 7/7/2013, 14:57

Endzi,

žao mi je. Isplači se i skupljaj snagu za dalje.

Zvončice, i ja dijelim tvoje mišljenje, ali me je interesovalo kakav je stav naše crkve o tome. Ja bih na to pristala bez razmišljanja jer smatram da nije bitno čiji su geni već da mi to dijete odgajamo u dobrom duhu, da bude poštenomilostivo,..

boki82

Broj poruka : 44
Datum upisa : 17.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 7/7/2013, 15:00

Endzi ::No No No No No No  definitivno sam dobila,a bas sam se ponadala...No No No No No No No No No No No No
Endži, zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj zagrljaj 
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 7/7/2013, 15:04

Evo i mene, zaboravljene;-) dugo me nije bilo pa svratih da vas vidim;-)
Pročitala sam par strana, ne mogu sve da ispratim, čestitam novim mamama a čestitam i budućim! Put takođe zaslužuje čestitke Very Happy 

Post koji su ostavile Erato, Biksi, Meta...mnoge od vas...predivno, iskreno, hrabro! Volela bih da znate da niste same u razmišljanjima i malo je reći da se slažem. Svakoj od nas je potrebno da zna da nije solo u ovoj igri.

Mogu samo da pošaljem podršku u vidu šuta u d### lol! 

Ljubim vas sve i grlim, nadam se da su moje drugarice dobro? Pozdrav svim ostalim devojkama, ljub!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 7/7/2013, 15:10

Ivv pa gde si ti?Žalosno je što nas ima previše na ovim stranicama.Više bih volela da smo na trudničkim,ali...za trudničke treba da se '' radi''.Kako si ti?Šta ima novo kod tebe?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 7/7/2013, 15:14

Hej Zvonce, dobro sam. Trenutno potpuno izvan priče, odmaram i u septembru krećem u nove pobede:aa: Prvo laparo pa vto početkom godine. Dotle, moj takozvani život;-)

A ti? Jub
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 7/7/2013, 15:19

Endzi, jesi li sigurna da je to to? Jesi li radila betu? Ako nisi, moj savet je da ipak izvadis betu.

Biksi, Kometa...hvala vam do neba :))

Hvala i za savetovaliste. Da li se te psihodramske grupe formiraju tamo? Razmislicu o tome, mada ne obecavam. Ja sam nekada davno otisla kod psihologa i covek je rekao da ne moze da me prati. Bojim se da ne izludim ove. Kad ja krenem, kad krenem da im razvijam filmove tamo, bojim se da ce se pokajati sto su se reklamirali :))
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 7/7/2013, 15:23

Ja sad razmišljam gde ćemo na odmor.Neka planina,ali nisam sigurna koja.Šta ću dalje nemam pojma.Mi smo spremni i na život bez dece.Ako bude super,a ako ne opet super.Umorila sam se od vađenja krvi,injekcija,..

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 7/7/2013, 15:27

Erata ::Endzi, jesi li sigurna da je to to? Jesi li radila betu? Ako nisi, moj savet je da ipak izvadis betu.

Biksi, Kometa...hvala vam do neba :))

Hvala i za savetovaliste. Da li se te psihodramske grupe formiraju tamo? Razmislicu o tome, mada ne obecavam. Ja sam nekada davno otisla kod psihologa i covek je rekao da ne moze da me prati. Bojim se da ne izludim ove. Kad ja krenem, kad krenem da im razvijam filmove tamo, bojim se da ce se pokajati sto su se reklamirali :))
Pa šta fali tvojim filmovima?Ti treba da im budeš izazov.Za razliku od mnogih ti si iskrena.Kažeš sve što misliš,a to je hrabro.Danas se velika većina folira.Radi sve što si oduvek želela da uradiš,a nisi.Ja se spremam na skok sa padobranom,naravno iz aviona.To mi je ostalo još da uradim.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fmala 7/7/2013, 15:47

Endzi, ja sam takodje za betu, bez obzira na krvarenje!

Erato, skroz te razumem, isti problem imam, na kraju bih ja lecila psihijatra  b Mislim, psihodrama sam ja  b 
Nema tu neke velike mudrosti, na zalost, sve se svodi na pomoc da se otvorimo, priznamo i sazivimo problem, a vidim da ni ti nemas problema s tim i da imas visok stepen samosvesti. Mada je to dragocemo ljudima koji imaju problem da govore o onome sto i muci i isprazne to iz sebe, zaista se osecaju bolje posle toga.

fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 7/7/2013, 16:08

Evo jedna moja omiljena pesma...kad potonem, ja pustim ovo da potonem jos vise, pa mi bude bolje:)

https://www.youtube.com/watch?v=uG6ee9ZIVKk

Evo jos jedna, koju verovatno niko od vas ne zna, ali divan je i tekst i muzika - vredi poslusati, jer ovakvih ljudi vise nema:

https://www.youtube.com/watch?v=wMr-wManDdk
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 7/7/2013, 16:10

Erato draga, kad su preziveli mene i jos su tamo, slobodno mozes da odes! lol! Rolling Eyes Oni se ne reklamiraju mnogo, ali ja nisam htela mnogo da pricam o tome ovde i o psihodrami, a juce sam pitala da li mogu da napisem kako se osecam posle odlaska kod njih i rekose da mogu. Pa mi je tvoj post i tvoje stanje bio povod i poceh da ti pisem pp pa odustadoh i napisah sve ovde javno, da moze da znaci i nekom drugom.
Sto se tice misljenja crkve o VTO, reci cu vam sta sam ja dobila kao savet svojevremeno, pre prve VTO. U to vreme Patrijarh Irinej je bio episkop Niski, pa je moj prijatelj svestenik (koji je meni rekao da on smatra da je nasa zrtva koja nas ceka posle radjanja dece i spremnost da dobijemo i izvedemo na put novi zivot toliko velika da nebi trebalo da je VTO zabranjena) pitao i ondasnjeg episkopa a sadasnjeg patrijarha za misljenje i ovaj je potvrdio isto. Spremnost da se bori za novi zivot novim tehnikama (koje su opet Boziji blagoslov) je samo nas trud, koji ce biti nagradjen i da tu nema niceg pogresnog. Za donaciju nisam pitala. I par mijoh prijatelja koji su svestenici su mi rekli isto to i stalno se mole za nas i za uspeh VTO.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 7/7/2013, 16:23

Meta, ja sam ti gundjalo :)
Imam averziju prema psiholozima, psihijatrima, takvim knjigama itd...ali ja gundjam, gundjam, pa uvek na kraju popustim i kazem: Vidi majku mu, ovo je prava stvar! Verovatno cu otici, a posebno sto su mi blizu posla. Mogu na pauzi da skoknem :)
Sledece nedelje odoh do Zajecara i Knjazevca, kod prijatelja, pa malo u banju. Kad se vratim Vucice idemo na kafu :))
Zvacu i savetovaliste.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu