KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+58
bebica mala
sanjicica
OKacica
AriesGirl
pegaz
Angie83
Klarica
SladZana
ivka
bubi80
Star77
Dacaa
Januar
makica84
saska1
laKole
nena beba
brankav
korpica
BiKsi :)
tetreb
ivi
Frida
lenjivica
srna ns
hany
anak
Niny
suncokret
cicsa80
KoMetaK
Vuchica
Ninche
zoxa
Mirjana
Bekanicaa
MAAKKI
karakaca
bulevarka
ninica2
noja
HappyGirl
Xena
SannI-AlL
Struzzo
sareni leptir
Gramatika
Ambra
missile
neca73
lilya
Erata
dragana76ns
vikica800
zvoncica36
lenabeograd
InNaturaVeritas
bak
62 posters

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 19/3/2013, 13:31

erato ::
Da li si na početku ciklusa u kojem je bila stimulacija radila 2dc FSH, LH, E2. Koliko znam da ona to ne traži, ...
draganica ::
Erato, nije mi tražila te hormone, i meni je bilo čudno.
Shocked Shocked Shocked
Pa kako sad....
Prosto mi neverovatno, u frontu bez toga ni HSG neće da rade.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 19/3/2013, 14:10

Miss, ne traže hormone za HSG u Frontu, barem meni nisu pre godinu dana.

Za Prag, meni je rečeno da uradim FSH 2dc i ako je manji od 15, da krenem sa stimulacijom. Nakon toga UZ 8dc. I to je to. Bez hormona i UZ-ova u međuvremenu. Tako su meni rekli, za druge cure ne znam.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 19/3/2013, 14:10

ovde
https://kutak.forumotion.com/t1230p210-prague-fertility-centre-dr-sonja-lazarovska
možete naći ovo pismo koje je Makica84 dobila iz Praga i iskopirala nam:

makica84 ::sve moguce, evo iskopiracu ti

Nema potrebe da dolazite na prve konzultacije.Postupak vodimo e-mailom i telefonom.
Stimulacijski protokol potrebno je prilagoditi svakoj ženi individualno, zato nam za početak treba trebaju:
- Informacije o vašem ciklusu
- Vaše godine
- Bazični hormoni iz krvi 2.-5. dana ciklusa: FSH, LH, estradiol, prolaktin, testosteron, TSH, fT3, fT4 - planirajte već u idućem ciklusu
- Anti Mullerian Hormon (AMH), iz krvi, bilo kojeg dana ciklusa – planirajte već sada
- Izgled jajnika na UZV
- Prethodni IVF ciklusi (protokol, rezultat punkcije i fertilizacije)
Važno je da nalazi nisu stariji od 6 mjeseci.
Prije smog transfera embrija, za nas je važno znati da ste zdrava. Zato se rade standardni pregledi (ako je prošlo više od 6 mjeseci, ponovite):
- pregled materice,endometriuma i jajnika na ultrazvuku,
- briseve kojima se otkrivaju specifične infekcije (Chlamydie,Mykoplazma i Ureaplazma)
- preventivni citološki PAP test sa grlića materice
- kod žena kojima je rađena neka operacija na materici dobro je napraviti kontrolni histeroskopski pregled kavuma (šupljine materice)
Obavezan je novi spermiogram za gospodina.
S obzirom da se punkcija jajnih stanica radi u anesteziji, potreban nam je internistički pregled:
- EKG, krvna slika, jetrene probe, urikult, pregled srca i pluća sa zaključkom da je žena sa internističkog gledišta zdrava i da nema ozbiljnih kroničnih oboljenja kao ni familijarnu skponost prema trombozi.



missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 19/3/2013, 14:13

Missile, htedoh reći da mi nije tražila u tom ciklusu kad sam počela sa stimulacijom, a tražila mi je pre nego što mi je odredila stimulaciju. Takođe, ni jednom u toku stim. mi nije rekla da vadim e2 ili lh...Nemam pojma, a opet velika je uspešnost kod nje...Izgleda da sve to nije toliko bitno koliko dobar embriolog i naravno da se potrefi da je tvoja jć kvalitetna, pa makar bila i jedna
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 19/3/2013, 14:14

erato ::Miss, ne traže hormone za HSG u Frontu, barem meni nisu pre godinu dana.

Za Prag, meni je rečeno da uradim FSH 2dc i ako je manji od 15, da krenem sa stimulacijom. Nakon toga UZ 8dc. I to je to. Bez hormona i UZ-ova u međuvremenu. Tako su meni rekli, za druge cure ne znam.

U pravu si, sad sam se prisetila. To sam ja nezavisno od HSG radila hormone kad sam bila kod Arsićke.

http://www.gakfront.org/pacijenti/savetovaliste-za-sterilitet.php
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 19/3/2013, 14:14

Da, ali ja sam pitala za ciklus u kojem se radi stimulacija. Nevezano za protokol. Recimo, izvadite hormone ovog meseca, ali tek za 4 meseca idete na VTO. E tada, nakon 4 meseca ponovo radite FSH, LH, E2, a onda proveravate LH i E2 svaki drugi, treći dan i u skladu sa tim se prilagođava terapija. Tako je u većini klinika. Zato sam i pitala Draganicu, jer meni tako nisu rekli - samo FSH u startu i to je to.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 19/3/2013, 14:17

draganica ::Missile, htedoh reći da mi nije tražila u tom ciklusu kad sam počela sa stimulacijom, a tražila mi je pre nego što mi je odredila stimulaciju. Takođe, ni jednom u toku stim. mi nije rekla da vadim e2 ili lh...Nemam pojma, a opet velika je uspešnost kod nje...Izgleda da sve to nije toliko bitno koliko dobar embriolog i naravno da se potrefi da je tvoja jć kvalitetna, pa makar bila i jedna

Draganice, u onom pismu i piše da rezultati važe 6 meseci. Dobro je da smo se razumele najzad, već sam počela da brinem zašto ne traže hormone! lol!
Erato, pojma ti ja sad nemam zašto je to tako, ja ću sigurno da im uvalim taze hormone iz ciklusa u kom krećem sa stimulacijom, makar ću da izvadim da uporedim jel se nešto promenilo.
A E2 što ne vade, e to mi je šokantno, pa čak i u Jovanovoj to rade! yes A kad tamo rade, onda bi trebalo svuda. lol! lol! lol!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 19/3/2013, 14:23

Traži hormone, ali ih ne prati u toku stimulacije. Tako sam ja razumela. Ne sumnjam ja da ona zna šta radi, ali me čudi da drugi prate i proveravaju, a oni ne. Ja sam od njih odustala najviše zbog toga što su mi rekli da dr. Hlinka - embriolog ima dosta obaveza, da mi ne mogu garantovati da će on biti embriolog u mom slučaju. Ja sam opet pitala za njega, ali mi nisu ništa odgovorili. A ja sam uvrtila u glavu - on ili ništa! Nakon svih pročitanih hvalospeva o njemu, ja sam htela da bude on, a ne neko nepoznat. Wink
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 19/3/2013, 14:31

Erato, ako se spremaš u Srbiji, ti na UZ ideš kod nekog dr u Srbiji, dakle ON treba da traži E2, a ne dr Sonja. Pa kad taj dr kod nas kaže da krećeš, onda krećeš. Tamo primiš samo stop.
Jesam li u pravu?
Da li dr koji te sprema ovde i dr Sonja komuniciraju (direktno ili preko nas) u toku UZ-ova, po pitanju E2, isl....??? Rolling Eyes

zbunjen
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 19/3/2013, 14:36

Kada sam se spremala za Solun, meni su oni rekli koje hormone i kada vadim i kada idem na folikulometrije. Ja sam vadila u Konzilijumu i oni su te rezultate slali meni i klinici. Rezultate folikulometrije sam ja skenirala i slala njima. Nema taj dr. koji ovde radi UZ nikakve veze sa tim. Oni određuju protokol i stimulaciju, kao i praćenje. Doktor ovde radi UZ i nema nikakve odgovornosti za količinu terapije i promene hormona u toku stimulacije.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 19/3/2013, 14:39

Kada sam popunjavala prvi upitnik za kliniku, bilo je pitanje da li oni mogu po potrebi kontaktirati mog ginekologa ovde. Odgovor je bio da. Verovatno bi ga pitali ako im nije jasan nalaz sa folikulometrije, ili slično, ali nikako da dr. ovde određuje kad se koji hormoni vade. Ovde se može ići kod bilo kojeg doktora na UZ, a taj ne mora da ima nikakve veze sa VTO (mada je preporuka da ima, jer će bolje uraditi taj UZ).
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 19/3/2013, 15:01

erato ::Kada sam popunjavala prvi upitnik za kliniku, bilo je pitanje da li oni mogu po potrebi kontaktirati mog ginekologa ovde. Odgovor je bio da. Verovatno bi ga pitali ako im nije jasan nalaz sa folikulometrije, ili slično, ali nikako da dr. ovde određuje kad se koji hormoni vade. Ovde se može ići kod bilo kojeg doktora na UZ, a taj ne mora da ima nikakve veze sa VTO (mada je preporuka da ima, jer će bolje uraditi taj UZ).

Izvinite, sto upadam, a nisam sve procitala, ali dobro pazite kod koga cete na UZ ako ste se vec upustile u pricu VTO napolju. Ja sam mislisla da je sve jedno, a onda kad sam otisla u Prag, i eto ga tamo omanji zacetak polipa koji zena 2 dana ranije ovde nije videla. Da ga je videla na vreme mozda sam mogla otici na histero pre postupka, ovako mogu samo da zalim sto nisam. Zato toplo preporucujem dobrog dr za UZ ovde. Nije to tek tako virkanje. Eto, ne znam, mozda i je preterujem zato sto sam imala lose iskustvo. Mozda bi ishod bio isti i da nije bilo tog zacetka. Verujem da mi Sonja ne bi vracala embrione da je mislila da taj polip ili sta god smeta (sta vise da nije uverena da to ne smeta, 100% joj verujem), ali znam da sam znala za njega da ne bih takva usla u pricu. Sto vreme vise prolazi, to sam sigurnija da sam se tu zeznula. Ili mi je tako lakse da se zalepim za neki uzrok neuspeha Rolling Eyes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anak 19/3/2013, 16:37

Danas sam čula da mi je jedna poznanica ostala trudna (prirodno, nakon 3 godine borbe). I bila vanmaterična, i njena snajka, lekarka, ugovori da joj urade laparaskopiju da bi izbegli odstranjivanje jajovoda.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 19/3/2013, 16:45

meni su radili laserski kad sam imala vm ali odstranili jajovod, u principu sad i rade laserski bez obzira da li jajovod ostaje ili ne
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Frida 19/3/2013, 21:30

Ćao devojke!
Ja sam nova.. zbunjena... i vrrrlo uzbuđena, jer uskoro me očekuje početak procesa... Dobila sam poziv za maj.. piše da treba da se javim do petog dana ciklusa meseca maja, i da se pre polaska na konsultacije javim klinici radi zakazivanja "početka procesa", (inače, ja sam još prošlog maja predala papire, dobila potvrdu u avgustu 2012. ali zbog ove gužve tek sada ću...), tačnije u KC Srbija, tada sam izabrala to, jer i nije bilo velikog izbora..Zovem jedini broj koji imam, a to je br.sa šaltera klinike, oni me upute na neki drugi na ART odeljenju, gde se daaaanima niko ne javlja... Ja nemam pojma kome treba uopšte da se javim, da li treba da se javim tada kada dobijem u maju, ili i pre toga?
Znam da treba da ponovim briseve i mm spremogram, ali u vezi svega ostalog sam totalno konfuzna!! Nemam nikog poznatog u blizini ko je to prošao i gde bih se informisala...
Da li neka od vas može da mi pojasni to, kada se u stvari, javljamo njima i kada se ide na te konsultacije, da li je to taj pregled za određivanje protokola? Da li se odmah od tog pregleda počinje sa terapijom, ili kasnije..?
Ovo mi je prva VTO... zbunjen


p.s. Pisala ja ovo na drugoj temi, pa me uputili ovde! Wink
Frida
Frida

Broj poruka : 53
Godina : 51
Location : Kragujevac
Datum upisa : 18.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 19/3/2013, 21:42

Frida dobrodosla c Ja imam iskustvo sa KC, potrebno je da poneses sveze briseve, vaginalni i cervikalni i za muza nalaz spermokulture. Naravno ponesi i kopije starih nalaza, jer ce ti ih dr pregledati. Pre toga je potrebno da uzmes uput od ginekologa i da se javis u Nemanjinoj da ti overe resenje i sa tim ides u KC (ne znam da li si to vec uradila).
Kada dodjes u KC, javi se u prizemlju na salteru, oni te unesu u komp, daju vam neku izjavu oboje da potpisete i onda idete kod dr. Najbolje se javi prvi ili drugi dan ciklusa, da bi eventualno ti izvadili krv ili uradili uz.
Nadam se da si razumela, ako nisi pitaj slobodno ff
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 19/3/2013, 23:13

niny ne treba suprug da ide s njom sad , ona je prosla komisiju a izjavu popunjavas kad ides na drugostepenu komisiju tj kad predajes papire za drugostepenu komisiju, frida ako ih ne mozes dobiti nista strasno samo se javi petog dana ciklusa
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 20/3/2013, 00:15

Hany, ja kad sam se javila 1. dc, na salteru su nam trazili da popunimo papir sa nasim podacima i da se oboje potpisemo, a to je bilo pre par dana.

Trebala bih sutra da odem do Visegradske da odnesem nalaze dr, kada je najbolje da odem da je uhvatim. Mislila sam oko 8?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 20/3/2013, 00:20

Niny ::Hany, ja kad sam se javila 1. dc, na salteru su nam trazili da popunimo papir sa nasim podacima i da se oboje potpisemo, a to je bilo pre par dana.

Trebala bih sutra da odem do Visegradske da odnesem nalaze dr, kada je najbolje da odem da je uhvatim. Mislila sam oko 8?

to je nesto novo , ja kad sam isla nisam dolazila sa suprugom, da ide do 5og dana kod kog dr bese ides, mislim da nije pamteno da ides odmah u 8 samo ces da cekas
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 20/3/2013, 00:23

A kad je najbolje da idem, sta mislis?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 20/3/2013, 00:25

Niny ::A kad je najbolje da idem, sta mislis?
kod kog si lekara
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 20/3/2013, 00:26

Kod dr Stojnic. Prosli put sam je nasla oko 8
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 20/3/2013, 00:28

kod nje mozes oko 8, ja sam obicno isla kasnije, jel te primila u 8 , jesu ti dali semu kad kreces s bockanjem
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 20/3/2013, 00:28

ja sam kod Ljubica obicno sam kasnije isla, jer ujutru im bude guzva
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Niny 20/3/2013, 00:31

Ok, hvala love Nije htela da pocne dok ne dobije misljenje od hematologa, zbog mutacija, danas sam bila kod njega (pisala sam na temi imunologija), pa treba da joj odnesem taj izvestaj i da se dogovorimo za dalje. Verovatno cu cekati novi ciklus, pa cemo onda zajedno yes
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 12 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu