KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+58
bebica mala
sanjicica
OKacica
AriesGirl
pegaz
Angie83
Klarica
SladZana
ivka
bubi80
Star77
Dacaa
Januar
makica84
saska1
laKole
nena beba
brankav
korpica
BiKsi :)
tetreb
ivi
Frida
lenjivica
srna ns
hany
anak
Niny
suncokret
cicsa80
KoMetaK
Vuchica
Ninche
zoxa
Mirjana
Bekanicaa
MAAKKI
karakaca
bulevarka
ninica2
noja
HappyGirl
Xena
SannI-AlL
Struzzo
sareni leptir
Gramatika
Ambra
missile
neca73
lilya
Erata
dragana76ns
vikica800
zvoncica36
lenabeograd
InNaturaVeritas
bak
62 posters

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Star77 4/4/2013, 12:03

Srna, ne mogu ti pomoci sa odgovorima, i ja sam na samom pocetku pa se ne razumijem mnogo ali zelim da ti pozelim sve najbolje na tvom putu i da sto prije stignes do cilja Very Happy
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 4/4/2013, 12:10

srna ,nekima traje oko 12 dana stimulacija ,,a nekima duze -sve zavisi od tvog organizma tj hormona ... sunny
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 4/4/2013, 12:12

srna ns ::Devojke od juce sam krenula sa stimulacijom , Diphereline i dalje a
dodat je i Gonal F X 2 i Menopur x 2
do 08 sam na terapiji onda UZ
imam jednu nedoumicu , hocu li ja ovaj mesec dobiti menstruaciju ili ne i da li cekamo moje pl. dane ili oni prave "vestacke" pl .dane
i koliko najduze moze da traje stimulacija ?!
ljubim vas sve puno i drzim palceve za sve nas srcasti poljupci

Gonal i Menopur - znaci pocela stimulacija! napred scuro neces dobiti...8,...10,..12 dana stilumulacije, onda stop i aspiracija! Srecno!
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 4/4/2013, 12:49

Suzo, srećno!!!!! Wink

Devojke, može li neka da mi objasni kakve veze ima krvna grupa sa zatrudnjavanjem? Shocked
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 4/4/2013, 12:53

ne znam sta da ti kazem brbljiva probaj da se opustis i mislis na uspeh vto
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 4/4/2013, 13:17

missile ::Suzo, srećno!!!!! Wink

Devojke, može li neka da mi objasni kakve veze ima krvna grupa sa zatrudnjavanjem? Shocked
Ja kad sam pitala dr je l problem jer su nam iste krvne grupe ladno su rekli ne, a moja baka kad je cula da smo iste krvne grupe i jos 0 rekla gde se nadjoste
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 4/4/2013, 14:37

E i nas dvoje smo oboje nulta. Negde sam nasla podatak da zene sa nultom krvnom grupom imaju vise problema sa sterilitetom i ranije ulaze u menopauzu. Ali ko to moze dokazati?

Krenula sam danas sa stimulacijom. 2dc - 5 menopura danas i naredna 2 dana, a onda u nedelju vadjenje estradiola, pa kod njih.
Bila sam danas kod Biljane. Zena mi se bas dopada i sve mi je lepo objasnjavala, ali sam se nesto rastuzila zbog mojih jajnika. Na levom nekoliko folikula, na desnom samo 1. Opet me izdao. Mada doktorica kaze da je to to, da je moj kapacitet 4-5 jajnih celija, nebitno da li samo sa levog, samo sa desnog, ili sa oba...Da sam mlada, ali da su mi jajnici takvi kakvi jesu i da su tome doprinele operacije, koje mogu da poremete mikrocirkulaciju i pusenje.
Ipak, ja mislim da je najveci krivac genetika.
U toku tog objasnjavanja pokazala mi je snimak slike sa UZ od neke pacijentkinje, a ono jajnici puni folikula i kaze: Eto, ona ce biti trudna, jos ce imati blagu hiperstimulaciju, uz najmanju dozu hormona.
Ja se sjebala u momentu! Pomislim - znaci li to da ja necu??? A onda pomislim - Ma sve je u Bozjim rukama. Ali ipak nije svejedno. Volela bih da je drugacije, ali sta je tu je.
Pitala sam za zamrzavanje i ona je rekla da je rano o tome govoriti, posebno u mom slucaju, ali da oni zamrzavaju embrione u stadijumu blastociste, nevezano za to da li je preko fonda ili ne.
Nazvala je Jelenu internistu na tel. Rekla joj moje ime i prezime, a Jelena odmah zna o kome se radi. Rekla je da proverim D dimer za 7 dana. U medjuvremenu ostaje aspirin 1 dnevno. Drago mi je sto sve pamte i sto su se udubili u moj slucaj. Biljana je rekla da je mozda caka kod mene to sto sam proslog puta primala clexane od prvog dana stimulacije. Da ne znaci da su Grci pogresili, vec da prosto o takvim stvarima ne postoji jedinstven stav i da je moguce da je to meni odmoglo, a ne pomoglo. Svidja mi se to, temeljni su, vec me svi znaju, razmisljaju sta i kako. Biljana je prema meni okrenula monitor, pokazivala mi jajnike, folikule, objasnjavala.
Zadovoljna sam i osecam da sam u sigurnim rukama.

Posle pregleda sam otisla da se malo promuvam po gradu i vratila se u 13h da primim terapiju. Obuku mi je odrzao Srdjan anesteziolog. Super tip. Pravi dasa :)
Ali majko sveta, treba razmutiti 5 menopura. On je to za 2 minuta, a meni ce trebati cela vecnost. I to mi se dopada. Nisam dobila jeftinije merionale, vec menopure. Ko god da je zasluzan za to - bilo da je fond, ili klinika - pozdravljam svaka cast! Ni u snu nisam ocekivala menopur, pored jeftinije varijante.

Eto tako...krenulo je! :-)
Na povratku kuci sretnem par sa blizancima u kolicima. Dodjem do naseg ulaza u zgradu, a ono zalepili veliku reklamu za obdaniste. Dobar znak!

Hvala Bogu dragom pa upadoh kod privatnika. Stvarno sam zahvalna sto sam imala toliko srece. Na klinici sam kao u spa centru. Za sada sam bas zadovoljna.

I da - i Biljana misli da ne treba prekidati glukofaz. Kaze, nema tog leka koji vi uzimate pored hormona, koji moze povecati ili smanjiti broj jajnih celija. To je taj broj i nema tu promene zbog glukofaza. Nastavljam dalje i to je to.

Ljubim vas
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 4/4/2013, 14:47

erato samo napred, bitno je da ima folikula
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 4/4/2013, 14:50

Erato, divan izveštaj! To što nećeš imati 20jć NE ZNAČI nikako da nećeš ostati trudna! yes
Želim ti sve najbolje s njima, da i sledeći izveštaji budu ovako pozitivni i da do kraja budeš zadovoljna!!!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 4/4/2013, 14:52

Ma da, kad bi ih bilo 5-6 ihaaaaaaaaaa....to bi bila zurka! Kako god, samo da se istreniram sa menopurom. :-)

Kaze meni menopur trener - ne okretati bocicu naopacke kada se uvlaci sadrzaj ampule, jer guma u ampuli apsorbuje aktivne komponente. A ja na netu gledala kako neki okrecu bocice. On se pita odakle im to, jer kaze ni slucajno ne treba tako - velika greska!

Eto da podelim ovo sa vama...
Ja sam za cetrotide okretala.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 4/4/2013, 14:53

Devojke, hvala za podrsku! Ljubim vas! poljubci
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 4/4/2013, 14:56

Erato, sjajno radost
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 4/4/2013, 14:57

erato ::Da sam mlada, ali da su mi jajnici takvi kakvi jesu i da su tome doprinele operacije, koje mogu da poremete mikrocirkulaciju i pusenje.

Pa ti vise ne pusis. Ne razumem Erato, jedan folikul na desnom jajniku, a ista ta doktorka ti je rekla na prvom pregledu da joj nije jasno zasto ti taj janik nije radio u Solunu, na drugom se i Goca i slozila sa njom po pitanju desnog jajnika. Necu da kazem sta osecam prema njenom dodatnom objasnjenju da se radi o pusenju. Necu,
jer ti zelim srecan i uspesan postupak i sto manje briga i razmisljanja.


Poslednji izmenio neca73 dana 4/4/2013, 15:13, izmenjeno ukupno 1 puta
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 4/4/2013, 15:07

karakaca ::
missile ::Suzo, srećno!!!!! Wink

Devojke, može li neka da mi objasni [b]kakve veze ima krvna grupa sa zatrudnjavanjem? [/b] Shocked
Ja kad sam pitala dr je l problem jer su nam iste krvne grupe ladno su rekli ne, a moja baka kad je cula da smo iste krvne grupe i jos 0 rekla gde se nadjoste

I ja bih volela da mi to neko objasni. Stvarno me interesuje Very Happy, to objasnjenje.



Poslednji izmenio neca73 dana 4/4/2013, 15:36, izmenjeno ukupno 1 puta
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 4/4/2013, 15:11

Neco, to za pusenje sam i ja nasla na internetu. Nije ona to rekla da me nesto konji, vec kao neku pretpostavku, jer je mene zanimalo sta mogu biti razlozi. Pusenje je meni sigurno jako stetilo, to sam ja zakljucila i sama. Najvazniji su geni. Nekome nanosi veliku stetu, nekome ne. Neka moze da se drogira i rodi petoro zdrave dece, ali ja sam osetljiva i znam da mi je stetilo. Nazad nema! Sta je tu je! Ali da utice na matericu i jajnike - utice. Ja bih prva volela da nije tako...

Pokazala mi je snimak od proslog meseca i uporedila sa sadasnjim. Proslog puta nekoliko folikula na desnom i 2 na levom. Sada, nekoliko na levom i jedan veci na desnom i jedan maleni na kojeg ne racuna. Nizak amh, UZ od ova 2 meseca, prethodna stimulacija i rezultat...zakljucak, to je to - 4, 5 jajnih celija, nebitno da li sa jednog jajnika, ili sa oba zajedno. To je moj kapacitet.
I drago mi je da mi tako kaze, nego da mi prica bajke.
Ja znam da je i jedna dovoljna i nadam se da se medju ovim folikulima nalazi moja beba, mozda i dve :)
Ali isto tako sam svesna da je ovo samo jedan pokusaj, koji mi moze doneti najvecu srecu, ali moze i da ne uspe.

To meni oni ne mogu garantovati. Ali, cinjenica je da su me proslog meseca ispratili. Ja ne ocekujem da mi doktor na prvom susretu kaze najvecu mudrost na svetu. Oni ne mogu na osnovu jednog UZ i pregleda dokumentacije da zakljuce bas sve. Ali, dobro je to sto su spremni da prate stanje koje jeste promenjivo i u toku ciklusa i u razlicitim ciklusima, da razmisljaju o tome, uporedjuju. To je pozitivno.

Vase misljenje slobodno mozete reci. Nisam na to osetljiva. Cim sam iznela svoje iskustvo, normalno je da se komentarise, bilo pozitivno, ili negativno.

Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Klarica 4/4/2013, 15:23

erato, super izveštaj d Biće to sve kako treba sretan početak A to mućkanje jeste komplikovano i sporo, ja sam slepo radila kako mi Srdjan pokazao good job
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 4/4/2013, 15:24

erato, ja se slazem za pusenje, i da je tebi kao osetljivoj to sigurno smetalo.
htela sam da ti kazem i posle tvog prvog UZ kod Bilje, da ne moze da na osnovu jednog pregleda zakljucuje o radu desnog jajnika......

ali nije to vazno sad, vazno je da ti vec neko vreme ne pusis, a 5 jajnih celija je sasvim dovoljno za bebirona. i to je cilj i tvoj i moj i svih nas ovde. bude i preko 10 jajnih celija pa se oplodi jedva dve. hocu da kazem bitan je kvalitet....a ne kvantitet...bar ja tako mislim

mene je nrp goca poslednji put kinjila za pusenje svetski, a mesecima pre toga me nije ni pitala da li pusim, ja joj rekla sama...........e to mene nervira


Poslednji izmenio neca73 dana 4/4/2013, 15:40, izmenjeno ukupno 1 puta
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 4/4/2013, 15:30

Klarice.... ljubav

Inace, moja vanmatericna trudnoca je bila u levom jajovodu, znaci i sa levog jajnika, tako da...nemam nista protiv ovog mog levaka! :)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od neca73 4/4/2013, 15:33

Navijamo za levaka sreca
igra igra igra
poljubci
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od korpica 4/4/2013, 15:45

Cure,gde ste? Very Happy
Evo Korpice,napokon Rolling Eyes Very Happy
Napokon kuci,napokon internet
Pratila sam vas sa telefona ali nisam mogla da se javim
Izvestaj od kog neznate:
Stop mi bio prosle srede
Aspiracija u petak,izvadjeno 11 jajnih celija
7 upotebljivih i dobrih
Oplodjenih 4 od kojih se jedna od pocetka nije razvijala kako treba
U ponedeljak mi bio ET,vracena 3 embriona d
Ispostovala sam nekih 48 sati i ostala u BG,jutros dosla kuci
Kako ubuduce da se ponasam,i dalje strogo mirovanje ili ne?
LJubim vas sve puno,puno i nadam se da ce me odasad biti vise ovde,kao pre
ff
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 4/4/2013, 15:46

korpica ::Cure,gde ste? Very Happy
Evo Korpice,napokon Rolling Eyes Very Happy
Napokon kuci,napokon internet
Pratila sam vas sa telefona ali nisam mogla da se javim
Izvestaj od kog neznate:
Stop mi bio prosle srede
Aspiracija u petak,izvadjeno 11 jajnih celija
7 upotebljivih i dobrih
Oplodjenih 4 od kojih se jedna od pocetka nije razvijala kako treba
U ponedeljak mi bio ET,vracena 3 embriona d
Ispostovala sam nekih 48 sati i ostala u BG,jutros dosla kuci
Kako ubuduce da se ponasam,i dalje strogo mirovanje ili ne?
LJubim vas sve puno,puno i nadam se da ce me odasad biti vise ovde,kao pre
ff

o bre korpice bas sam se pitala kako si :)
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 4/4/2013, 15:48

korpice imas pp
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SladZana 4/4/2013, 15:50

Bravo Korpice draga cveće
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 4/4/2013, 15:51

Korpice, bravo, superiska roda
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 4/4/2013, 16:02

Korpice prasimoooooooik radost
Tri dana odmora, cituckanje, tv muzika
lagane setnje bez dizanja teskih kesa i savijanja,
kosa se pere kod frizera Very Happy narandze zbog folne, bareno jaje proteini, meso, vode...
cuvaj bebce roda
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu