KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nakon konacnog usvajanja...

+23
maki79
JocY
KoMetaK
BiKsi :)
milkyway
noja
Jadraban
Tangerine
majat
Nela72
era
bak
snedra
Maman
JAmajka
pudza
anak
Sara
Masha UK
Struzzo
lilymar
ZarPtica
nina :)
27 posters

Strana 3 od 13 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 23/11/2012, 13:18

Nina,
nadam se da je ta greska samo onda kod nas a kod vas nije... ali meni tako objasnise u domu zdravlja, unece nove podatke ali ce uvek izlaziti i stari, kazu to ne moze da se izmeni. Mozda da neke nove usvojiteljke kad budu isle u dom zdravlja pitaju oko toga.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 23/11/2012, 13:22

Da, nama su opet rekli socijalni radnici da ime moze da se menja ali nakon konacnog usvajanja... Ma sto Struzzo rece, krem bananica drzava...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Struzzo 23/11/2012, 13:24

Simona,
a da to nije zbog nepromenjenog matičnog broja? Ili što kaže Nina da odeš kod matičara da proveriš tamo za te stare podatke?
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Struzzo 23/11/2012, 13:25

I kod nas u oba centra su rekli da se ime menja.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 23/11/2012, 13:31

Da, nama su rekli u domu zdravlja da je zbog maticnog broja, spomenuse neke poreze i doprinose... bila sam vec umorna i bilo mi je dosta pa nisam razumela sem da to ne moze drugacije i pokazala mi je u sistemu sestra da izlaze oba prezimena. Ali eto sad cujem da su Nini rekli drugacije... Mada se secam da je Sara navodila jedan primer da je isto sestra u domu zdravlja videla stare podatke i maltretirala je da kaze zasto je to tako. Ako se budem raspitivala i nesto saznala oko toga javicu vam... U svakom slucaju najsigurnije je da promenite maticni broj ukoliko mozete.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 23/11/2012, 15:02

E da, sad sam se setila jos neceg... Sestre posto nisu mogle da obrisu bas te stare podatke iz sistema, stavile su napomenu promena prezimena a ne usvajanje... Trudile su se stvarno da pomognu, bas im je bilo zao sto ne mogu da to obrisu pa su onda smislile to resenje da bi nam koliko toliko pomogle. Kazu da se desava da ljudi menjaju deci prezimena i da to onda je bolje i da nece buditi paznju nego ce biti objasnjenje sto izlaze dva prezimena. Tako da ako vam u domu zdravlja budu rekli kao nama da moraju da budu i stari i novi podaci pokusajte da vam upisu bas tako, to ce vas bar zastititi od sestara koje imaju predrasude...

A ja razmisljam da i mi zovemo socijalnu radnicu samo sto ja nemam vise snage da ikog zovem i ista vise radim nego cu nagovoriti muza da to uradi pa cu vam javiti sta je nama rekla...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 27/11/2012, 15:33

Evo muž je dobio najzad socijalnu radnicu pošto ju je više puta zvao... Elem, rekla je ne zna ona ništa o tome, svaka ustanova ima svoja pravila, pa ako u dz kažu da je u njihovom sistemu tako onda je tako affraid Moj muž je insistirao da nam je u školi roditeljstva rečeno da će stari podaci ostati samo u policiji i da niko nije spominjao domove zdravlja. Takodje je pitao da nije nešto matičar pogrešio (to zbog ove info koju sam čula od Nine). Rekla je da će pitati pravnicu pa da se još jednom čuju. Javiću vam...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 12/12/2012, 10:50

Evo tek danas je muž dobio soc. radnicu a da je ona pitala pravnicu. Kaže to sa domovima zdravlja nije njihova ingerencija, ne mogu oni tu ništa, ako domovi zdravlja tako rade onda je to tako... U svakom slučaju za buduće usvojiteljke, pitajte to oko sistema kad stignete do promene podataka u domu zdravlja pa napišite šta vama kažu...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od nina :) 12/12/2012, 12:25

eto koliko nas je usvojilo decu isvuda je drukciji sistem u domovima zdravja umesto da svuda bude jedan i jedinstven a ne ko da zivimo u drugim drzavama znaci ispade svaka opstina ima drugaciji pristup organizacije
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 12/12/2012, 12:30

Nina,
ma i za sve ostalo nam socijalni radnici govore različito... Jedni da može da se menja matični broj, drugi da ne može, jedni da može da se menja mesto rodjenja, drugi da ne može, jedni kažu ime može da se menja drugi ne može i sve tako... kao da svi iz posebnih zakona čitaju a ne valjda iz istih... Rolling Eyes
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Struzzo 12/12/2012, 12:59

Struzzolino ima nov zdrastveni karton sa novim podacima ali med. sestra traži kopiju dokumenta o usvajanju..Pitam zašto. Kaže mora. I pravo da vam kažem ne uzbuđujem se...Nemam nikakve strahove da li to može neko da iskoristi ne znam ni ja kakav način
..jer ću definitivno vaspitavati dete da bude samopouzdano i samosvesno "usvojen sam pa šta"...Već sad vidim da ima stav, da nije pekmeza, veseo je, vedar.
.neka tako i ostane..
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od pudza 12/12/2012, 13:12

Mi smo prvi put nakon konacnog usvojenja odneli u dom zdravlja staru i novu zdravstvenu knjizicu i tada su nam uneli nove podatke u elektronski karton, a na papirnatom kartonu pobeleli staro prezime i uneli novo.
pudza
pudza

Broj poruka : 158
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 12/12/2012, 13:52

Pa da Struzzo, ali ne bi to trebalo da ostaje na nama da čeličimo decu nego da postoji neki zakon i da znamo kakav je i da znamo koliko nas (ne)štiti. Ako su nam rekli da se stari podaci vide samo u policiji, a nama su tako pričali u školi roditeljstva, trebalo bi da to bude tako. Ili neka nam ne pričaju tako nego da podaci mogu da se vide i u policiji, zdravstvu i u socijalnom i... Ako je to tako neka onda piše i u izvodu kao što je bilo nekad, što su se trudili da to toliko menjaju ako nemaju ingerencije (kako reče naša socijalna radnica) nad raznim ustanovama pa tamo podaci ostaju? Ili neka uzmu ingerencije nad tim ustanovama, nisu one valjda država iznad države, pa uklone podatke sem iz policije ako tu moraju da ostanu...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Struzzo 12/12/2012, 15:41

Apsolutno si u pravu, Simona...Strašno, zaista strašno, kao što rekoh - ovo je krem bananica država...
I u takvoj državi, u takvim uslovima šta drugo da čini roditelj (roditelj usvojenog deteta) nego da ga čeliči?
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od JAmajka 12/12/2012, 18:25

Bravo,čelična mama Struzzita,sviđa mi se tvoj stav yes .Mislim da ću i ja isto postupiti(kad dobijem dete).
JAmajka
JAmajka

Broj poruka : 1906
Location : BG
Datum upisa : 25.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 13/12/2012, 07:37

Naravno... i ja ću isto činiti.

Nego što god mi radili neka deca su nežnija, ima teških priča i ne mogu dobiti sigurnost koliko god roditelji nastojali da to učine. Mislim na primer na zlostavljano dete i neke slične priče. I sad takvo dete bude izloženo dodatnom zezanju vršnjaka jer će sestra neoprezno insistirati da se kaže otkud mu drugo prezime (setila sam se one Sarine priče). Ili biološki roditelji kojima su oduzeta deca a smatraju da je to nepravedno, izmučeni ljudi koji više nemaju šta da izgube a ako su podaci svuda olakšava se put da pronadju dete (setila sam se Mimine priče). Mislim sad ja pišem neke filmske scenarije ali zasnovani su na istinitim motivima Laughing U svakom slučaju, to je nehat, bezobrazluk, nadam se da nikom od nas neće zaista otežati život, ali eto nešto što je bespotrebno ostaje da nas tera da dodatno čeličimo decu i pored svega drugog još i o tome razmišljamo...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Maman 14/12/2012, 09:16

Citam i ne mogu da verujem Shocked . Pa svako od nas usvojitelja ima drugacije iskustvo, kao da zivimo na 5 kontinenata a ne u istoj drzavi, vecina cak u istom gradu.......srtasno.
Mi nismo dobili prilikom konacnog usvajanja karton, vec na memorandumu iz Zvecanske prepisane podatke iz kartona, tako da slicne probleme nismo imali. Jedino sto pise da je bio stacioniran u Zvecanskoj od 4. meseca pa do dana usvajanja.

Maman
Maman

Broj poruka : 264
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od pudza 14/12/2012, 09:32

Zvrkica je prilikom izlaska iz Zvecanske dobila na memorandumu iz Zvecanske prepisane podatke iz kartona. Kada je dobila odabranog lekara po dolasku kuci, javila sam u Zvecansku u koji Dom zdravlja i kod kog lekara da se posalje karton. Tako da se sada u Domu zdravlja nalazi njen karton iz Zvecanske sa upisanim novim prezimenom.
Ja mogu da kazem u Domu zdravlja nismo imali problema i da sada ima predivnu lekarku i med. sestru.
pudza
pudza

Broj poruka : 158
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Maman 14/12/2012, 11:17

Ja nisam javljala tetama iz Zvecanske koji dom zdravlja, mozda nam zbog toga nisu ni menjali karton :/. Ja sam mislila da oni to rade po sluzbenoj duznosti. Kako god, nikada za ovih skoro 6 godina problem nismo imali.
Maman
Maman

Broj poruka : 264
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od anak 17/12/2012, 16:41

Nama su već na ovom razgovoru iz našeg centra rekli da zakonski staro ime i prezime ostaje samo u policiji i u centru. Sve ostalo imamo zakonsko pravo da promenimo i u DZ uopšte neće biti nikakvih "starih"podataka. Pa......videćemo. Ni ja nešto ne verujem da je sve tako idealno.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od snedra 19/2/2013, 17:17

Da napisem i ja nesto na ovoj temi nakon konacnog usvajanje.

Tokom cina usvajanja u L. CSR smo odmah dali izjavu i potpisali da se necemo zaliti na resenje te su nam na 2 resenja koja treba da nosimo maticaru i na 2 nasa stavili klauzulu sa pecatom da je resenje pravosnazno.



U ponedeljak, primetim da na jednom od resenja koje treba da odnesem u opstinu, u zurbi nije stavljen pecat, pa se javim L. CSR da dodjem da mi stave taj pecat. Otisla sam do L. centra, to obavila i zatim do opstine na kojoj je on rodjen. Tamo sam ih pitala da li je moguce da se upis u MK rodjenih izvrsi na nasoj opstini tj. "prema prebivalistu usvojioca". Rekli su da je po ranijem zakonu to moglo, sada moraju da provere. Pa je dosla i sefovica ali na kraju su dosli do toga da bi trebalo da se vratim u L. CSR da mi isprave resenje ili naprave novo resenje gde iz L. CSR nalazu maticaru nase opstine novi upis podataka za Lepotana. U medjuvremenu su iz opstine proverili i sa MUP-om i navodno posto L. ima beogradski JMBG, nema mogucnosti za promenu JMBG, jer upis u MK na drugoj opstini ne bi nista promenio u pogledu promene JMBG.

Probala, ali nista. Na kraju uradim onako kako su u L. CSR rekli - da se L. ponovo upise u MK sa novim podacima na opstini gde je rodjen, kad vec, navodno ne moze da se menja JMBG...

Sve u svemu shvatila sam da treba sa vasim timom tj. timom iz detetovog CSR pre konacnog usvajanja da porazgovarate sta ce stajati u resenju, tj. kojoj maticnoj sluzbi ce detetov CSR naloziti da izvrse novi upis u MK rodjenih - da li tamo gde je dete rodjeno ili gde zive usvojioci.

Sto se tice toga da ostanemo u Registru usvojioca, u ponedeljak sam pozvala nas CSR da se dogovorim sa pravnicom da mm i ja odemo da damo tu izjavu, jer bismo zeleli da usvojimo i devojcicu stariju od Lepotana. A pravnica vec upoznata sa tim, nudi nam vise termina, da izaberemo, bas mi je bilo milo! Idemo u petak, pa cu vam pricati. Pitala sam je da li treba da opet vadimo papire, mada nam jos nisu istekli, rekla je da ne treba nego kasnije ako nas bude zvao neki centar.
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od snedra 19/2/2013, 17:18

Tokom nedelje idem po novi izvod iz MK rodjenjih, pa sa tim dalje, pisacu...
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od snedra 27/2/2013, 22:20

Evo da prenesem iz mog dnevnika:

U sredu 20.2. sam izvadila izvod iz maticne knjige rodjenih i drzavljana pri cemu sam platila i republicku taksu, jer ako to ne platite, nece posle da vam prime dokumenta za pasos.
Zaista izgleda nestvarno kada citate izvod u kome ispod detetovog stoje ime vaseg muza i vase na mestu za imena oca i majke... nama koji smo toliko cekali, zaista nestvarno!!!

sunny
U sredu sam u Lepotanovom CSR predala kopiju novog izvoda iz MK, kopiju resenja o usvajanju i original zdravstvene knjizice (uradila sam kopiju, za svaki slucaj) da bi L. CSR uradio odjavu knjizice.

Zatim sam otisla kod mene u firmu da podnesem zahtev sa novim izvodom iz MK, za dodatnih 2 meseca odustva, jer Gradska uprava prvo donosi resenje za odsustvo od 6 meseci pa po konacnom usvajanju donosi resenje na jos 2 meseca. (Inace, meni su u firmu doneli resenje odmah na 8 meseci).


Posle smo mm i ja otisli do policije na nasoj opstini i prijavili novo L. prebivaliste sa originalom izvoda iz MK rodjenih i drzavljana (na uvid).

Mi imamo razlicite adrese u licnim kartama, ali to nije bio problem, prijavili smo ga na istu adresu koja je kod mm u l.k. s tim da sam se ja saglasila (cisto da znate ako neko ima slican slucaj). Najavili smo da cemo ga sutradan dovesti za pasos.

U cetvrtak smo ga lepo obukli i posle vrtica odveli na slikanje za pasos. Poneo je autic pa je zabavljao tetu i pozdravljao se sa policajcima! Bio je show! Bice pasos za 7 dana, bas super. Uradili smo sada jer sa prolecem mozda krenu guzve, zbog letovanja.Danas sam isla u centralu gde pripada Lepotanov vrtic i tamo su mi u racunovodstvu opet uz kopiju izvoda iz MK rodjenih i resenja o usvajanju promenili u racunaru njegove podatke, tako da ce uplatnica od sada stizati sa novim prezimenom. Posle sam sa kopijom ugovora otisla u njihovo kadrovsko da tamo na njihovom i mom primerku promene podatke. Svi su bili veoma predusretljivi i bas je sve teklo super!!!

Nasmesim se (kada prilazim svim tim salterima) i kazem sa srecom u ocima i glasu: Mi smo usvojili jednog divnog decaka! Molim Vas da mi promenite njegove podatke!

Onda se i oni uglavnom nasmese i sve bude lakse i lepse!

Simona, za pasos:

Izvod iz MK rodjenih,
izvod iz MK drzavljanja prilikom cijeg vadjenja placas tu taksu (oko 650 din) i maticari ti onda na tom izvodu lupe pecat da je r. taksa placena,
uplata od 2000 din za pasos,
potvrda o novom prebivalistu - tako je bilo kod nas
plus nase 2 licne karte i
L. slikanje,

znaci prisustvo oba roditelja i deteta obavezno!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od snedra 27/2/2013, 22:28

Danas je 27.2. U L. CSR jos uvek nisu uspeli da urade odjavu...

On se u medjuvremenu razboleo, mi bez knjizice. Kod mene u firmi sam predala sve sto treba za prijavu za L. zdravstveno - resenje o usvajanju, Izvod iz MK rodjenih, nas izvod iz MK vencanih, potvrdu o L. prebivalistu (jer ce biti osiguran preko mene, a ja imam formalno drugu adresu)... Moji iz firme isli gde treba da pokusaju da ga prijave, u zdravstvenom pogledali u bazu podataka i videli da ga CSR jos nije odjavio...

No comment, sto bi rekli Englezi...

Nudila sam u L. CSR da ja nosim i odradim odjavu, kazu mora zvanicni kurir CSR... No
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Simona 28/2/2013, 06:34

Snedra,
baš mi je žao zbog tih novih neprilika... To uopšte nije tačno da moraju oni, ja sam išla da odjavim Vilenjaka sa obrascem. Rekla sam još da sam majka deteta, ne unapred nego me ona službenica na šalteru pitala... I nikakve probleme nisam imala što sam ja donela odjavu za czsr, još se ispričala sa tom ženom... Ali već znamo kakvi su socijalni radnici, jednima kažu jedno drugima drugo... Nadam se samo da će brzo odjaviti Lepotana.

Vezano za pasoš ovo me zanima - "potvrda o novom prebivalistu". Kakva je to potvrda i gde se vadi?
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nakon konacnog usvajanja... - Page 3 Empty Re: Nakon konacnog usvajanja...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 13 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu