KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+65
gaga.ristic1
*AIDA*
key
seka 35
tuli
ivi
ninica2
SannI-AlL
Mali Princ
Jejaaa
Milijana
pegaz
Simona
Niny
bak
MAAKKI
lolipop
nina :)
mamajednogprinca
daxi011
lilya
flyki
veki1
rada78
Struzzo
Tanja83
Tinche
bulevarka
OKacica
ananana
JocY
dr mali pariz
Shizika
Dacaa
saska1
Vuchica
Orline
zoxa
anak
malaplava
MIRKA85
Jelica
plavaptica
KoMetaK
BiKsi :)
Marija86
Botox
dra00
Mirjana
noja
Nensy85
Mrvica
medolino
heart84
shenon
maki79
sanjicica
lilly13
stefi :*
Ema78
mijaki
krol
jagodica
M.
Gramatika
69 posters

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 29/11/2012, 15:52

Hvala punoooo poljubci poljubci poljubci poljubci
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od flyki 29/11/2012, 16:06

igra

bas super ananana!!!
flyki
flyki

Broj poruka : 38
Godina : 45
Location : bg
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od medolino 29/11/2012, 16:16

Pozdrav trudnice ff
Devojke,hvala vam na savetu,nadam se da nije taj drugi stepen posteljice toliko strasno pa necu da se opterecujem jer su moje bebe hvala Bogu u redu,dobro i vrtljive Very Happy

Ananana,draga,cestitam na najlepsoj muzici za uvo srce Ljubimo tebe i tvoju bebicu ljubav ljubav ljubav

Flyki,dobrodosla na nase debele strane Very Happy Sada ti je najmanje potrebno da se nerviras,bice to sve u redu i cuces srce svoje bebice! Pokusaj da budes sto opustenija da ne bi nervirala svoju malenu bebicu yes

Shenon,jos si 2 u 1 Very Happy Bice to sve dobro,izgleda se bebici svidelo kod tebe pa nece napolje Very Happy Ljubim vas usne usne

Draoo,drugarice, pa od danas brojis dvocifreno Very Happy Ljubim tebe i dva decaka ljubav ljubav ljubav

Srce,najbitnije je da se nisi otvorila,zato sada miruj maksimalno zbog bebice i videces izdrzaces ti nama yes

Ostale devojke sve vas grlimo moji vragolani i ja d
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lilya 29/11/2012, 17:06

Lilly13, cestitam na rodjenju vase cerke čestitamo
Ananana, bravo bravo bravo bravo bravo Cestitam draga. Zelim laganu i lepu trudnocu i da u njoj maksimalno uzivas čestitamo


Ostale trudnice poljubci
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od rada78 29/11/2012, 17:19

kontrakcije, kontrakcije, kontrakcije....

Počela prva prošle srede u noć, uspaničila sam se skroz. Bol kao menstrualni.
druga bila sinoć (sreda), bol jači nego menstrualni, pokušam iz prve da ustanem i prošetam ali nema šanse od jačine bola. Nije bilo sve jedno, trajalo nekih par minuta i kad sam piškila prestalo.

da li Ja to slutim da cu se poroditi neke srede? Very Happy

rada78
rada78

Broj poruka : 1030
Location : Beograd
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od malaplava 29/11/2012, 20:21

Zene koji magnezijum pijete? mislim jel imate neku preporuku za proizvodjaca?
malaplava
malaplava

Broj poruka : 221
Datum upisa : 12.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MIRKA85 29/11/2012, 20:27

rado ja jos ne znam kako izgledaju kontrakcije,al to da ti se javljaju na nedelju dana e to mi je zanimljivo Very Happy
MIRKA85
MIRKA85

Broj poruka : 374
Godina : 39
Datum upisa : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 29/11/2012, 20:40

Mala plava ja pijem Magnezijum 300 Direkt on je u kesici kao prasak i tako se pije,bez vode i super ima ukus
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 29/11/2012, 20:55

malaplava ja uzimam Bioelektro, ista doza kao i srculence 300...To mi je ginekolog u DZ preporucila, imaju kapsule i kesice, ja uzimam kapsule i super je...
Povremeno preskocim kapsulu i uzmem Donat vodu

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jagodica 29/11/2012, 21:07

Ananana, čestitam draga!
Rado, šta kažu lekari? Čudno mi to, čuvaj se!
Ne pijem magnezijum, ponekad šumeći kad imam jake grčeve. Uzimam elevit tablete i za razliku od prethosne trudnoće kad sam bila anemična, sad nisam.
Pusa za sve!
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od malaplava 29/11/2012, 21:22

Hvala vam, divne ste ljubav
Ma svaki put zaboravim ponesto pitati dr, moracu papirce da nosim od sad. Embarassed Posto me nocu ponekad uhvate grcevi u nogama, znam da je mg dobar za to, a i bez njih nece da skodi. Very Happy
Bas cu sutra da kupim. A ovaj mali danas se nekako namestio udara dole ceo dan, ljubi ga majka nogatog...
malaplava
malaplava

Broj poruka : 221
Datum upisa : 12.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od medolino 30/11/2012, 09:26

Pozdravcic trudnice moje Very Happy

Malaplava ja pijem sumeci magnezijum complex300 od Biofarma Very Happy

Rado,samo ti miruj i uzivaj a decaku-puzicu je lepo kod tebe u stomaku usne

Mirka85 vec 34 nedelja Very Happy Kako vreme prolazi! Ljubimo tebe i decaka ljubav ljubav ljubav

Mi smo nocas slabo spavali,oni su se gurkali,vise je licilo kao da trckaraju po stomaku a jos me spopali neki grcevi u nogama i rukama,mada mozda sam juce preterala bila sam na nogama od 10ujutro pa do 15h u gradu,sredjivala papire i nosila izvestaj sa UZ u dom zdravlje Wink

Sve vas ljubimo ljubav ljubav ljubav
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 30/11/2012, 09:54

Devojke a kada ste pocele da pijete Magnezijum?
Meni su rekli da pijem neki Ogestan, do tada nisam cula za njega, kao komplex vitamina i minerala, malo sam citala, ima svega u njemu, deluje dobro, najvise ima omega3. Do juce sam pila i Q10, ali mi je receno da ga ne pijem vise u trudnoci. A za magnezijum niko nista nije spominjao. Kada ste vi pocele i zasto da ga pijete?
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od medolino 30/11/2012, 10:23

Anana ja sam cini mi se od neke 12 nedelje jer sam stalno imala neki cudan bol u materici pa dr rekla da uzmem cist magnezijum da popijem uvece Very Happy I dan danas ga pijem plus mamavit tablete i to je sve od vitamina sto koristim Very Happy
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 30/11/2012, 10:28

Ananana, meni je moj dr rekao da do daljnjeg uzimam samo folnu kiselinu i vitamin E, i da sto vise jedem voca i povrca. Ja sam na to dodala i lesnike, bademe, orahe, suve sljive, suve kajsije( tu ima dosta magnezijuma i cinka), i povremeno pivski kvasac, zbog vitamina b ( metformin hoce malo da smanji resorpciju vit b).
Kada sam lekara pitala za te komplekse, samo se najsmejao i rekao da mi to uopste ne treba. To mi je rekla i dr opste prakse. Ono sto su mi preporucili je revita, jer je na bazi meda i propolisa, ali ja je ne pijem jer ima secera.
Svi ti vitamini i minerali su vestacki, i treba ih koristiti racionalno, ako ima potrebe. Po meni, bolje je napraviti onu energetsku bombu sa medom, i suvim vocem i bademima,lesnicima, naravno ko sme, nego piti hemiju. Ja sam svesno izabrala suvo voce, iako zznam da ima secera,barem je fruktoza, umesto tabletica. Ako se hranis raznovrsno, ako su ti nalazi u redu, sta ce ti ta hemija.?
Naravno, ovo je moje misljenje, i ja to takao, ali ako ima drugacijih, pozdravljam, samo se ne slazem sa tim.

Nego, devojke, ima li neko da je radio dabl test u NF? Treba uskoro daidem, pa ne znam sta treba da ocekujem ! Ljubim vas sve !
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 30/11/2012, 10:37

Ja pijem svasta nesto, ne moze da skodi...Prenatal, vitamin C, folnak, Mg, Fe, a pila sam ranije i Vit E....

Double test u frontu izgleda ovako: UZ pregled od 2min, tu vide NK i velicinu CRL...onda odes izvadis krv i sutradan su rezultati...meni nisu ulili poverenje, pogotovu sto su ga radili u 11+2, pa sam u 12+1 ponovila privatno, gde je UZ pregled trajao citavih 40min....i tada smo vec videli pol....





mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 30/11/2012, 10:44

Hvala devojke osmeh srce

Ema, kako smes da uzmas suvo voce ako pijes metformine? Meni je dr. rekla da ne uzmimam suvo voce, samo sveze.

A utrogestan, da li stavljate i do kada se on koristi? Meni nije nista rekla, napisala samo Utrogestan 3x200, valjda je to do kraja, jel moguce?
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od rada78 30/11/2012, 10:46

Evo i Ja da dodam za vitamine. Ja od 3 meseca pijem MG- MAGNAHAT, i meni je super.

Što se tiče kontrakcija- ako se to stezanje može tako nazvati Laughing javljaju se samo jednom nedeljno. I meni je čudno. Kad sam pitala dr on kaže da je to normalno- važno je da je grlić zatvoren, onda me baš briga samo da nije prebolno! Razz

ubacila sam od prošle nedelje MAMVIT...i on je pun vitaminčića Wink
rada78
rada78

Broj poruka : 1030
Location : Beograd
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od plavaptica 30/11/2012, 10:52

Ja sam isto radila double u Frontu, u kratkim crtama isto sto je napisala i Mijaki, a Ema mozes da ocekujes pored toga jos i veliku guzvu i cekanje bez obzira sto ti je zakazano da dodjes u odredjeno vreme. Kada sam ja bila, dolazile su trudnice koje su uvodile mame, tetke, strine, komsinice.....preko reda dok nisam totalno pop....la, i usla unutra besna ko ris, pa su me posmatrale i dr i sestre ko ludacu. Premerili su mi NT, velicinu bebe, nosnu kost mi niko nije tada spomenuo pa sam se ja nervirala intenzivno, za besiku mi rekli kako se ne vidi-ponovo se nervirala jer ti niko nikakvo objasnjenje ne da....Posebnu paznju obrate na tom uz na srce i da li ima nepravilnih protoka odn regurgitacije. To je to, sutradan krv vadis, a posle ja mislim dva dana su bili rezultati.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od medolino 30/11/2012, 10:54

Ananana,koristi utrogestan dok ne odes na ekspertni a onda ce ti dr reci da li ga i dalje koristis ili ukidas...Ja sam koristila do 19 nedelje,zatim sam napravila pauzu (tako mi dr rekla,jer nije bilo potrebe da ga koristim) i od 22-23 nedelje sam morala da vratim utrogestan i koristi cu ga do kraja trudnoce...

Neko ga koristi non stop do kraja a neko ga ne koristi stalno,sve zavisi...
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 30/11/2012, 12:20

Medo, a sto si morala da vratis utrogestan, kako je ona to zakljucila? Bio neki problem?
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od plavaptica 30/11/2012, 12:29

Ananana do 12 nedelje obavezno koristis, a posle ako treba, recice ti.
Meni je tri dr reklo razlicito povodom utrogestana tako da sam bila vrlo zbunjena Shocked i pila sam ga iz nepoznatog razloga do kraja 6. meseca kada su mi na kontroli transaminaze bile uzasno povisene, pa sam prestala, za dve nedelje se sve regulisalo.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 30/11/2012, 12:41

Meni su dabl test zakazali sa punih 13. nedelja,iako sam pozvala na vreme, tj jos pre mesec dana...u svakom slucaju cu ici na 4D uz u Analife, trebalo bi da zakazem za odmah posle Nove godine. Ne ocekujem ja u NF nista posebno, ali ako budem cekala duze od pola sta, idem pravac do zastitnika pacijentovih prava, sa sve izmucenom facom i mucninom do zuba. Odavno vise nemam zivce za takve stvri, tako da lepo udjem, kazem da sam imala zakazano,da sam cekala i da me ne zanimaju vezisti, jer ja taj pregled ne dobijam besplatno nego ga placam. I sve to ledenim glasom. Mislim da je od skoro uvedeno, barem po dz, da zakazani pacijenti ne meju da cekaju duze od pola sata, a nezakazani duze od 2 sata, osim ako nisu hitni slucajevi. Uglavnom takav pristup pali.

A sto se tice suvog voca, meni je receno da izbegavam slozene ugljene hidrate, i da povremeno smem da pojedem cak i kolac. Sve u umerenoj kolicini. Cak mi je dr rekla da ne smem ni naglo da prestanem sa slatkisima, nego postepeno, i da ako bas imam jaku potrebu, uzmem nesto. IR nije isto sto i dijabetes, a i u mom slucaju nije jako izrazena. Posto mi je ujak dijabeticar, i od njega sam cula da se povremeno mogu uzeti slatkisi, da se stav promenio.
A izmedju ciste hemije i prirodnog, glasam za prirodno.
Ja sam i izgubila zelju za slatkisima, prvih meseci je bilo strasno, sada vise ne. Kada osetim da bas morm da pojedem nesto, ja uzmem najcesce nesto tipa cokoladne bananice ili one juhu cokoladice. Ako naletim na cokolade za dijabeticare,sa fruktozom, uzmem i to, odlicne su, mada malo skuplje. Posle godinu dana na metforminu, nije bilo odstupanja u rezultatima, mada nije bilo ni pre toga. Metformin pijem jos nedelju dana, pa prestajem, pa cemo videti kako ce ici. Nadam se da cu glukozu i insulin pre regulisati vezbanjem i setnjama, nego da ponovo pijem metformin. Nikako nemam poverenja u sve sto je u tabletama, osim u aspirin i penicilin. Very Happy

A toliko se pristupi razlikuju, da vise nisam pametna koga i sta da slusam. Posle NG cu ponovo raditi OGTT, pa cu vam preneti iskustva.
Do tada, bez slatkisa, grickalica i metformina, a nadam se da cu ukoro na vezbanje.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 30/11/2012, 12:45

A sto se tice progesterona...i ja ga pijem... mada sam pitala dr zasto, kada nisam imala krvarenje, trudnoca uredna, nema hematoma, ja se relativno dobro osecam, u porodici nije bilo spontanih pobacaja... receno mi je da nece da mi skodi... Shocked
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od medolino 30/11/2012, 12:47

ananana ::Medo, a sto si morala da vratis utrogestan, kako je ona to zakljucila? Bio neki problem?
Ja sam trebala da prestanem od 13-14 nedelje da koristim utrogestan,medjutim sam uradila serklaz pa mi je produzila utrogestan ali smanjenu dozu 2x200mg i postepeno sam ga ukidala do 19 nedelje, zatim mi je rekla da cemo napraviti pauzi jer nema potrebe da ga koristim ali da cu od 22 nedelje do kraja da koristim kao preventivu 1x200mg uvece Very Happy
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 22 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 22 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu