KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+65
gaga.ristic1
*AIDA*
key
seka 35
tuli
ivi
ninica2
SannI-AlL
Mali Princ
Jejaaa
Milijana
pegaz
Simona
Niny
bak
MAAKKI
lolipop
nina :)
mamajednogprinca
daxi011
lilya
flyki
veki1
rada78
Struzzo
Tanja83
Tinche
bulevarka
OKacica
ananana
JocY
dr mali pariz
Shizika
Dacaa
saska1
Vuchica
Orline
zoxa
anak
malaplava
MIRKA85
Jelica
plavaptica
KoMetaK
BiKsi :)
Marija86
Botox
dra00
Mirjana
noja
Nensy85
Mrvica
medolino
heart84
shenon
maki79
sanjicica
lilly13
stefi :*
Ema78
mijaki
krol
jagodica
M.
Gramatika
69 posters

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 28/11/2012, 20:30

Medooo, draga moja, cestitam na tako lepom izvestaju, pa to je milina
bravo bravo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od flyki 28/11/2012, 20:35

hvala m.
probacu da se ne nerviram...
ljubav
flyki
flyki

Broj poruka : 38
Godina : 45
Location : bg
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jagodica 28/11/2012, 20:51

Medolino, ja sam pitala Novakovku koji mi je stepen zrelosti posteljica, a ona mi je rekla da se ne zamaram s time jer to su neke zastarele metode Shocked
U prethodnoj trudnoći su mi to upisivali na izveštaj, pa me je iznenadilo. Mislim da je rano da budeš II stepen zrelosti posteljice. Raspitaj se. Tebi jeste blizanačka trudnoća, ali bolje da izguraš što duže!
Flyki, ne nerviraj se. Gde si bila na uz? Ako je neki stari, otiđi u ordinaciju sa boljom opremom. Meni se slično desilo -dva dana sam bila polumrtva...
Rado, pozdrav! Idem do tvog dnevnika!
Pusa za sve!
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 28/11/2012, 21:04

Medolino, sjajan izvestaj! radost napredni momcici, ljubi ih teta Mijaki usne

Rado, nemoj da se plasis prevremenog, dogurala si daleko, cak i da krene (a nece) sa bebom ce sve biti kako treba....ja sam se kao opustila tako u 34, 35 nedelji.....
ja cu na CR, tako sam ipak najmirnija....a znam da nisam srecnica da prirodno ostanem trudna odmah posle, pa onda nije ni bitno....Brz oporavak mi takodje nije presudan, imacu pomoci koliko god mi treba....(citajte:''ima da se prenemazem'').....
....pominjete posteljicu, i stepen zrelosti, meni to niko ne pominje, valjda je sve kako treba....

flyki, bice sve kako treba...brzo ce kontrolica...pokusaj da skrenes misli....i da se ne nerviras....


mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 28/11/2012, 21:30

Devojke, kako ste se vi ponasale do neke 12 nedelje? Jel ste se kretale, neto radile, setale napolju,...? Ili ste samo lezale?
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od malaplava 28/11/2012, 21:44

Medo masala za momke! radost Ja sad gledam nas izvestaj od pre 7 dana, posteljica gradus 0, to je valjda stepen zrelosti. Verovatno se razlikuje 'óbicna' od blizanacke trudnoce. Ako ti je rekla da je sve ok, uzivaj i ne razbijaj glavu.
Draagaa dra Very Happy Vec zakazali? ti nas preskoci, bese si bila posle nas :O Lepo lepo..
Flyki drzimo fige da sve bude ok, idi jos negde ako ne mozes da cekas, bolje nego da se jedes.

Kod nas nista novo, uzivamo, danas mi bila mama, malo cistila. Ja se bukvalno kontrolisem da ne radim nesto mnogo po stanu, uhvatilo me samo bih sredjivala, kuvala... Embarassed Nadjem poslic i gde ga nema... Ne znam kako vi ali ja nemam koncentraciju da se udubim u nesto da citam. Knjigu davim kao zmija zabu. Mada se i najbolje osecam kad se krecem, inace me ledja bole od duzeg lezanja.
malaplava
malaplava

Broj poruka : 221
Datum upisa : 12.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dra00 28/11/2012, 21:48

ananana ako se dobro osecas sasvim normalno. Nema razloga da ne ides u setnju.
Medo meni niko nije spominjao stepen zrelosti posteljice, tako da stvarno neznam nista o tome. Ne brini, dr bi sigurno alarmirala da nesto nije kako treba, verovatno je to ocekivano za ovaj period ljubav
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dra00 28/11/2012, 21:50

malaplava meni knjige stoje jos od pocetka postupka. Ranije sam redovno nesto citala, a sad vec 6 meseci nisam otvorila nijednu. Koncentracija 0, tako da nisi jedina Wink
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 28/11/2012, 21:53

Da pozdravim trudnice, i da čestitam Lily13 rodjenje princeze! Nek vam je srećna, voljena, zdrava i dugovečna, divno ime ste izabrali! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 196545

Da čestitam anani trudnoću, baš se oduševih kad videh, odo sad da čitam kakko se to zbilo! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 612963

LJubim vas sve!

P.S. Odlgedah onaj youtube snimak što je Gramatika postavila, baš je super, da razgali čoveka, divota! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 275568
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 28/11/2012, 21:53

Dra, ljubac mila, od sutra dvocifreno odbrojavanje, mada videh da ste izabrali lep datum za upoznavanje! Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 612963
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od malaplava 28/11/2012, 21:54

ananana ::Devojke, kako ste se vi ponasale do neke 12 nedelje? Jel ste se kretale, neto radile, setale napolju,...? Ili ste samo lezale?

ja sam odmirovala taj period bas. Nekad jednom a nekad ni jednom ne izadjem napolje, i to neka setnjica od 10ak min, eto da izadjem na vazduh. Ostalo horizontala i neko lagano vrzmanje po stanu. Nisam kuvala, cistila, apsolutno nista od toga. Sve to po savetu dr uglavnom preventivno. Mada sa 6 nedelja na tom prvom uz su bili uvecani jajnici zbog stimulacije pa mi je zbog toga rekao da mirujem a sa 8 je video blage kontrakcije. E kad sam otisla na dabl test u 13.oj nedelji bilo je sve ok, tada sam se malo opustila i sve vise sam se opustala :) mada on uvek napise mirovanje ali vise u smislu da ne radim nista tesko i da ne jurcam nigde mnogo.
Slusaj dr i svoj organizam i uzivancija...
malaplava
malaplava

Broj poruka : 221
Datum upisa : 12.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 28/11/2012, 22:11

E bas vam hvala na savetima ljubav
malaplava, Biksi,Dra love ljubav


Poslednji izmenio ananana dana 29/11/2012, 07:58, izmenjeno ukupno 1 puta
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od plavaptica 28/11/2012, 23:09

Medo II stepen je malo zrelije nego sto bi trebalo za tu nedelju trudnoce, ali nista cime treba da se opterecujes jer je sve ostalo super, a najbitnije bebe su dobro i napredne. Opusti se i ne razmisljaj mnogo o tome osmeh srce Meni je isto posteljica bila malo zrelija nego sto treba, ali se moja dr nije mnogo na to obazirala, samo je konstatovala i na kraju je sve proslo u najboljem redu.
Ananana, ja sam se celu trudnocu pa i tih prvih 12 nedelja ponasala skroz normalno, nisam lezala, samo naravno nisam se bas forsirala niti radila poslove koji zahtevaju neko savijanje, podizanje tereta i sl. Uzivaj maksimalno u najlepsih 9meseci trudnica
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Gramatika 28/11/2012, 23:13

Ja sam prvih 12 nedelja samo ponekad odlazila u šetnju i malo se kretala po kući. Ali je meni bez pauze bilo muka i danju i noću, pa sam se trudila da zatvorim oči i opustim se da olakšam sebi.
Posle toga sam se normalno osećala, ali sam imala kontrakcije i spuštenu posteljicu, pa mi je preporučeno ležanje.
Sada je, hvala Bogu sve ok, ali dr kaže- bez većih napora i čim osetim bilo kakvu nelagodnost da legnem.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 50
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MIRKA85 29/11/2012, 06:56

dobro jutro Wink
mi budni od 5 sati,prvo piskenje a onda muz na posao pa dok on pomazi malo stomacic mi se razbudili i evo gledali dodji na veceru i ogladneli :o
rado divno je ponovo videti te na ovim stranama:*
MIRKA85
MIRKA85

Broj poruka : 374
Godina : 39
Datum upisa : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 29/11/2012, 09:48

jutro trudnicice....
ja sam nocas konacno lepo spavala...to mu dodje kao neki raspored ''dva pa jedan'' (dve noci ne spavam pa jednu spavam)....boli me glava od kada sam ustala, upalim svetlo, iskoci osigurac....ne ide mi bas nesto...
Cekam da dodje zena koja mi pomaze u kuci pa da sa nekim popijem kafu....
princeza jutros mirna, ceka i ona ne znam sta.....
moracu i do prodavnice, a po ovoj kisi mi se ne ide...
Juce pravila spisak sta sve treba da ''sredim'' do odlaska u bolnicu, smorih se...koliko god da sam krenula sve na vreme, opet ima milion stvari... Zvala sam drugaricu da me u ponedeljak razvozi da sve to zavrsim, a nesto sam delegirala muzu i mami...
ljubim vas odoh da probam da povratim struju u delu stana koji je ostao bez iste, heheheee


mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od flyki 29/11/2012, 10:00

jagodica ::
Flyki, ne nerviraj se. Gde si bila na uz? Ako je neki stari, otiđi u ordinaciju sa boljom opremom. Meni se slično desilo -dva dana sam bila polumrtva...
Pusa za sve!

pa i nije bas... vto sam radila kod ivanovica i prvi uz sam isto kod njih obavila... ma kapiram da nemam nista od nerviranja i da ce biti kako bude, sizila ja ili ne...
u tom slucaju bolje ne!!! rekao mi je da je moguce da se plod zakacio kasnije i da zbog toga nije dovoljno razvijen jos...
ma i ja nemam druga posla nego da razmisljam negativno... naravno da ce sve biti ok sledece nedelje na uz!!!! osmeh srce

izgleda da ce ipak biti nesto od sunca danas...
flyki
flyki

Broj poruka : 38
Godina : 45
Location : bg
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od shenon 29/11/2012, 10:16

Mijaki, Medolino, bravo za izvestaje radost

Ananana, ja sam imala trudnocu bez komplikacija i setala sam zbog cirkulacije ali nisam nista tesko radila.

Ja sutra na ctg i kontrolu, samo o tome mislim, ajoj ko ce izdrzati...ovo prelazenje termina bas izludjuje.
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 29/11/2012, 10:49

Shenon, opusti se, beba je ocigledno u redu...i sama znas da je termin samo verovatni datum porodjaja, i da kod prvorotki cesto zna da dodje do prenesene trudnoce. Dokle god je bebana ok, i unutra, znaci da nij vreme.

Ananana, ja sam se na pocetku trudnoce dogovorila sama sa sobom da ce sve biti super i lagano..Ja sve normalno radim, kao i pre trudnoce, sve kucne poslove, setam pse, desavalo se cak i nocu, kada nije imao ko drugi. Imam dobre i lose dane, pa kada mi je muka ili kada mi je tesko, odlezim dok ne prodje.Posao koji radim od kuce, radim normalno a odlazak u ordinaciju sam svela na minimum jer mi smetaju mirisi koji me tamo okruzuju, a i povremeno imam vrtoglavice, pa nije bas pametno da tada radim.
Jedino sto sam prestala da vezbam, jer nemam snage, i ne znam kada ce mi pripasti muka, ali ovih dana se nadam da su se vratiti i na to.
Pitala sam dr'a da li imam bilokakva ogranicenja, rekao je ne, pa se ja u skladu sa tim i ponasam. Jedino sto mi je problem je sex. Meni ne prija, imam osecaj nelagode, tako da smo digli ruke od toga za sada. A da mi fali, fali mi, tacno cu da flipnm...Tako da, poenta je da samo slusas svoje telo, samo ce ti reci.

Ostale devojke, sve vas ljubim...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od heart84 29/11/2012, 12:29

Jutro cure,
vidim svasta nesto ste ispisale, ali mi nista u glavi nije ostalo Embarassed nocas sam kao malo nesto spavala, za razliku od predhodnih dana,ali i dalje sve boli i pritiska No Bila juce na CTG, sve je uredu, nema kontrakcija zamolila dr. da mi pogleda grlic, kaze i on je ok 2.7 zatvoren, ali bebac nabio skroz glavicu dole ceka ko zapeta puska. Ne mogu da docekam 5 decembar tad imam kod Ljubica pregled i moram sve da ga ispitam, nadam se da ce biti tu za Novu godinu, ako nedaj boze krene nesto ranije. Ma samo da doguram do 36 nedelje i bice mi lakse, ovako ziva nisam.
Ljubim vas sve ljubav
heart84
heart84

Broj poruka : 3091
Godina : 39
Location : Beograd
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jagodica 29/11/2012, 12:58

Heart, ako je grlić zatvoren i samo malo skraćen, izguraćeš. Probaj da se opustiš uz neku knjigu ili sl.Treba da si odmorna i rasterećena kad upoznaš bebana!
Flyki, i meni se druga baba nešto kasnije ugnezdila, tako da ima i toga! Pusa i čuvaj se!
Mijaki, malo indiskretno, ali pošto si rekla da ideš svake nedelje na uz, da li su ti dali neki popust u ordinaciji? Ne mogu dočekati sredinu decembra...
Shenon, držim ti fige -u Betaniji više ne vraćaju- ako se pojaviš u terminu, porađaju. Zbog raznih slučajeva-puj, puj... Mislim da je bolja varijanta da beba sama poželi napolje. Izguraj još malo- pusa!
Ananana, u prvoj trudnoći sam više odmarala, u drugoj mnogo manje. Prati svoj ritam i osluškuj svoje telo -napori ti ne trebaju, ali malo cirkulacije je poželjno, ako dr ne kaže drugačije.
Pusa za sve!
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 29/11/2012, 13:08

Devojke drage da vam javim lepe vesti Very Happy
Mi smo danas culi najlepsu muziku, kako nasoj bebi kuca srce

Jakooo sam srecna d bb d bb x x x

Ova radost se ne moze opisati, a vi znate o cemu pricam radost radost radost radost
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 29/11/2012, 14:52

b suuuupppeeeerrrrrrrrr!

E da da vidis kako ce da budes srecna kada je vidis kako pliva po stomaku i mase !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 29/11/2012, 15:37

jagodice, od septembra idem u drzavnu ustanovu na kontrole, tako da nista ne placam.... Wink
kada sam se priblizila devetom mesecu krenula sam na kontrole svake nedelje ali ne radi uvek UZ, prosle nedelje je radio, a ove nedelje je uradio ginekoloski pregled....
mogla sam ja kod tog dr i privatno da idem, ali valjda se i njemu vise isplati da mu dolazim drzavno a posle ga lepo castim....

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od malaplava 29/11/2012, 15:48

ananana ::Devojke drage da vam javim lepe vesti Very Happy
Mi smo danas culi najlepsu muziku, kako nasoj bebi kuca srce

Jakooo sam srecna d bb d bb x x x

Ova radost se ne moze opisati, a vi znate o cemu pricam radost radost radost radost

Divnoooooo... likeit sreca Mi sve ovde razumemo kakav je to osecaj! Uzivajte u svojoj sreci! ljubav
malaplava
malaplava

Broj poruka : 221
Datum upisa : 12.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 21 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 21 od 40 Prethodni  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu