KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EMA78-trudnicki dnevnik

+60
caci
maus
SannI-AlL
pcelica
leptirko82
menora72
fight&faith
Ninche
neca73
bak
bubi80
Sofka
Akijeva
lenabeograd
SladZana
gaga.ristic1
beta
nena beba
dacans
Orline
missile
malaplava
saska1
dragana76ns
hany
maki79
ahosame
blubej
Vuchica
megica-pegica67
lilya
Bekanicaa
Nensy85
sanjicica
HappyGirl
heart84
Veca77
ninko :-)
Mirjana
mijaki
Niny
tetreb
dr mali pariz
OKacica
Simona
KoMetaK
Tinche
noja
Milijana
M.
ninica2
MAAKKI
bulevarka
cicsa80
BiKsi :)
bebko
zoxa
nina :)
medolino
Ema78
64 posters

Strana 9 od 25 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Sledeći

Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od M. 12/12/2012, 21:31

I meni oba lekara kažu da je 4D samo za mame i tate da vide kako beba izgleda. A lekarima ništa ne znači, oni mnogo bolje vide bebu na 2D.

Ja sam zato u to vreme otišla na drugi ekspertni koji je trajao sat vremena, dr je pogledala svaki mogući i nemogući detalj i uverila me da je bebac zdrav i prav. A sa 4D imam sličicu i to je to, ništa pametno nisam čula. Al treba otići i na to, lepo je iskustvo Very Happy
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 12/12/2012, 22:52

M., apsolutno se sazem sa tobom,al mene bi mm i na amniocentezu, samo da moze... Uradicu 4d vise zbog njega, nego zbog sebe, mada znam za dva slucaja gde je samo 4d pokazao problem, ostali ne. U pitanju je bila jedna beba sa Daunovim sindromom, gde su svi testovi bili ok, sem 4d uz, i jedna teska hidronefroza... Takve stvari se na zalost dogadjaju, pa bas zato sto su nam iz blizeg okruzenja, resili smo da ipak uradimo ( a i da ja malo smirim mm)...Kako si ti, kako bebana?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od M. 13/12/2012, 12:06

Sa 4D se vidi samo bebin spoljašnji oblik, znači, ne vidi se ni bubreg a kamoli hidronefroza. Al ako će to tvog muža da ubedi, nije ni važno. Bar ćete da se nagledate bebice.

Mi smo super, danas idem na pregled i ne mogu da dočekam. Kako se približava ultrazvuk, ja počinjem da živim za taj dan.

Već smo ušli u finiš priprema, pronašli smo kolica, kupili garderobu, još samo da uzmemo krevetac i par sitnica i spremni smo (mnogo ranije, al neka). Very Happy
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 13/12/2012, 17:37

Znas sta, ne verujem da bi ovi ljudi lagali, suvise je to velika muka... nisam expert za uz, tako da ne znam u cemu je stos. Sa druge strane, beba se mnogo lepo vidi na uz kod mog ginekologa, tako da sam apsolutno mirna, jer on bas detaljno gleda skoro sve. Al ako znas za neki skener koji do u milimetar skenira bebu, molim te posalji adresu mm !!! Very Happy

A i ja sam za varijantu da se sve pripreme obave ranije, nema sanse da sa stomakom do zuba cunjam po radnjama.U mojoj porodici se sve bebe radjaju ranije po dve tri nedelje, tako da planiram da do 15. aprila kupimo sve krupne stvari, a kasnije samo da uzivam kupujuci krpice.

Poljubac i za tebe i za bebanu !
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od M. 14/12/2012, 11:28

cvet

Ovako izgleda 4D pregled
EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 112_r6h2

Ja sam kao tvoj muž jedno vreme mislila da ću, ako treba, da idem na 50 pregleda kod različitih lekara, samo da se uverim da se beba dobro razvija. Al mislim da je samo stvar otići kod specijaliste koji jako dobro poznaje ultrazvuk i koji je posvećen prepoznavanju hromozomskih anomalija.

Kao što ti npr. u 12. nedelji dr kaže da je video nosnu kost i da je nuhalni nabor dobre dimenzije, tako u svakoj fazi trudnoće obraća pažnju na druge znake. I posle par pregleda toliko si ubeđen da je sve ok da se skroz opustiš. Bar je tako bilo kod mene. Very Happy A mislila sam da ću do porođaja da strahujem.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 14/12/2012, 13:33

Slika 1 : Jao, opet hoce da me slikaju !!!
Slika 2, 3, 4: Dobro, evo jedan profil, ovako mi izgleda plecka i biceps...
Slika 5,6,7,8: Pustite me da spavam !!!
Slika 9: Ja cu da spavam, a vi kako hocete !!! Sve cu ovo da vam naplatim kada se rodim !!! Wink


Hvala M. sto si podelila sa mnom slike !!! Bebana je preslatka !!!

A ja sam vec sada opustena, mozda sam malo bila u pocetku stegnuta jer nisam znala sta da ocekujem, ali samo nek nastavi ovako, pa mucnine mogu i do porodjaja, mada mi je vec sada mnogo lakse nego pre.

Sutra idem kod mog ginekologa,pa se javljam posle toga
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od M. 14/12/2012, 16:12

Nije moja beba, od moje imam samo slike lica pa sam ti zato stavila neku sa neta, čisto kao primer.

Evo jedne naše:

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 9e-nnn
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 14/12/2012, 21:52

Ladno nisam izvalila, ha ha ha ...

A tvoja bebana je slatkis, vidi kakva samo usta ima !!! srce

Inace meni danas stigli rezultati insulina, skoro i da ga nemam. Glikemiju nisam radila, bila mi je odlicna pre nepunih mesec dana, i sada sam bas u zbunu. Odmah sam kupila onaj aparat za merenje secera, pokazao mi 3,6 mmol/l glikemiju... sta mi onda regulise secer ako insulina nema?
Ponovicu sutra ili u nedelju rezultate glikemije i insulina, i da vidim sa dr-om , pa da vidim sta cu dalje !!!

Inace i urin mi nije sjajan, imam bakterije, ali to me ne brine, jer se lako resava i nije toliko opasno. A za insulin nisam ziva !!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od tetreb 15/12/2012, 09:09

Draga ne znam ništa vezano za insulin javiće se neko ko zna zagrljaj
ljubim te usne
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od zoxa 15/12/2012, 10:07

Ema nista ne znam o inzulinu....
Nego pogledah ovu kliniku koju si pominjala za 4D UZ, kod njih se naruciti je ok posto rade kombinaciju 2D, 3D i 4D, to je komplet dozivljaj, pregladaju do detalja bebicu i jos vidis kako izgleda i dobijes slicice.
Takav UZ mora raditi dr.
U prvoj trudnoci ja se narucim na 4D, poucena iskustvom forumskih drugarica koje su isle u istu ustanovu kao ti. Kao prvo naruce me za 26. nedelju, kazu tada se najbolje bebica vidi, UZ mi odradi sestra, dobijem film i slike i masno to platim. Muz zove pita da li je sve ok, a ja padoh od smijeha....sve to na genet klinici u Pragu. Expertni UZ mi nikad nisu kombinovali sa 4D, ok dr pogleda nesto na brzinu ali na tome nije nikad bio akcenat a idem kod odlicnog dr.

Hocu reci da mozes isto tako otici kod nekog dobrog dr na expertni, bez slikica i filma, manje platiti... druga je stvar ako bas zelis slicice, kao sto sam ja Very Happy
M. bebica je preslatkaaaa... tacno bih opet isla na 4D iako sam vec rekla da necu Very Happy
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 15/12/2012, 17:40

Evo izvestaja sa kontrole...

Bebac je ok, mase i rukama i nogama, videli smo i prstice, a nikako nije hteo da se namesti da vidimo je li Kalina ili Petar...Lepo se sve vidi, al noge prekrstene i tacka. I teski smo oko 100 g, a ja se ugojila citavih 1kg, ako i toliko. Posteljica mi je na prednjem zidu,kaze dr dobro usadjena. Po njemu, ne moram da radim tripl test,sledeca kontrola krajem januara.
Sto se tice urina i bakterija, da povecam unos tecnosti... e sada, ja i inace pijem dosta, oko 2 l, ali mogu da ubacim sveze vocne-povrcne sokove, caj za trudnice i sl. Krvna slika mi je odlicna, sto nisam bas ocekivala, jer sam toliko bleda, kao da u meni kapi krvi nema.

E sad insulin...uf... nelogicno je da glikemija bude dobra, a da insulina skoro i da nema...Ponovicu te rezultate, i u zavisnosti od njih, videcemo sta dalje. Imam kucni aparat za merenje glikemije, samo sto nea sanse da bockam prste, nego lepo ja se bocnem u nogu (tu mi je koza navikla na sve vrste cerupanja), i on za sada ne pokazuje veca odstupanja.

Sve u svemu, sve je u redu, mnogo sam srecna zbog toga....i mm se raspilavio i sada konacno dise malo lakse, ili mi se samo cini.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od medolino 16/12/2012, 12:11

Bravo Ema za dobre rezultate i za bebicu od 100gr g
Uzivaj draga u trudnoci i mazi stomacic,mazi Kalinu ili Petra trudnica
Ljubimo vas ljubav ljubav ljubav
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od ninko :-) 17/12/2012, 00:55

trudnica ljubav
ninko :-)
ninko :-)

Broj poruka : 83
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 18/12/2012, 06:23

Opet ne mogu da spavam... i ima i nema razloga... pocela sam sve kasnije da lezem, a sve ranije da se budim, a u medjuvremenu sam u kupatilu. Kazu da kako se ponasa majka, tako ce i dete, i ako bude tako, ja sam ga nagrabusila. Ima dana kada sma ok, ali ima i ovih drugih...sva sreca pa barem preko dana ne spavam kao pre.
I jeste mi i nije muka, strasno sam zedna, ali piju mi se cedjeni sokovi, vocni jogurti i sl, a tto bas i nije preporucljivo zbog moje IR. MM mi je sinoc kupio onaj gusti sok od kupine, slistila sam ga za pola sata...Moracu da vidim da se nekako bolje organizujem...

Inace, muci me milion problema i pitanja, sve se nesto vrti oko posla, oko nesigurnosti,oko neizvesnosti. I oko para, naravno...Ne mogu da kazem da lose zivimo, naprotiv, ali ja nikako ne uspevam da ustedim... Imam neki plan, i uspela sam i pre roka da poplacam sve racune, da pokrijem minus na kartici, da u Novu godinu udjem bez dugova, ali kada pomislim sta me sve ceka od finansijsih obaveza oko bebe... uf... u sustini, najvise me boli sto sam toliko truda, vremena i energije ulozila u svoje obrazovanje, a sada od tog posla ne mogu da zivim. Naravno, nisam ja jedina, ali stvarno me ovo ubija u pojam. Dok smo bili sami, bilo je drugacije, a sada kako polako pocinjem da prihvatam ideju o roditeljstvu, sve vise brinem...samo zbog finansija...Super je sto mm fino zaradjuje pa nit smo gladni, nit smo zedni, ali sta ako se njemu nesto desi, od mog posla mogu samo da placem...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od blubej 18/12/2012, 07:59

Ema, ti sad samo treba da uživaš! Nema razloga da brineš, jer su vremena uvek bila teška i biće. Najvažnije je da očekuješ najlepšu stvar u životu koja će ti se desiti, a sve ostalo će se namestiti. Pare će se stvarati i tošiti...Bitno je stomačić raste...e sad odoh na svoj posao, da zaradim skromnu "fakultetsku platu"! srca

blubej

Broj poruka : 40
Datum upisa : 26.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 18/12/2012, 11:08

smajli angel
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 19/12/2012, 20:03

Stigli rezultati analiza i izgleda da su mi se povecale rezerve insulina !!!! presrecna sam zbog toga!!! Izgleda da je metformin u kombinaciji sa dijetom i vezbanjem dao rezultate, jer sam pre metformina imala 3,5 insulin, a sada imam 5, 6 ( ref. vr. su 6,0- 27) ...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od tetreb 20/12/2012, 14:26

O čemu ti zeno brineš smešna si uzivaj bre u trudnoći a para će biti uvek se nađe.I ja sam o tome raznmišljala mi smo sada ok ali radimo u istoj firmi što je malo zaznuto ako firma pukne pukli smo oboje i lako je se snaći bez posla kad nemaš dece ali kad dete dođe biće teško o uštedi da ne govorim.
ljubim te osmeh srce
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 20/12/2012, 14:29

I mi radimo u istoj firmi, kuku lele... s tim sto ja ipak imam zaledjinu sa ordinacijom, ali bih tako volela da mogu da zivim samo od svoje struke...volim da mucim ljude, pa to ti je...
A sada odoh da varim hranu od sinoc...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 21/12/2012, 04:40

KOd mene opet zurka...pas opet ima stomacne tegobe... i opet ne mogu da spavam...znam da ce novi napad da bude za jedno sat i po...uf...Al, sta cu, mnogo je volim, i boli me kada se tako muci...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od KoMetaK 23/12/2012, 13:56

Ema, zao mi je za psa, ali gledaj malo i sebe, prebaci psa tm na orgovornost. ljubav
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 23/12/2012, 14:21

He he Meta, sve ja znam,al dzaba... sva sreca pa mi je pas razumniji od muza...Skapirala je da nesto nije kao pre, tj da nema sanse da nocu idemo u park, pa se sad kulturno pokaki na papiru u kupatilu ( kupili smo onaj pair koji se koristi kod krecenja za zastitu podova), ali me svejedno probudi, da mi se opravda.

A ti uzivaj u putovanjima, pa salji slike... osmeh srce

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 27/12/2012, 15:07

Evo i mene posle nekog vremena, od par dana... u sustini nista posebno novo, mucnine se polako smanjuju, glavobolje su jos tu, ali i to prolazi, tako da se nadam da cu u narednom periodu imati malo vise snage...
Stomak je poceo bas da se vidi, ali sam npr za moju sveki mrsava. Kada smo kod kilaze, malo sam se ubucila, citava 2 kg. I sve je u stomaku, nadam se da ce tako ici i dalje.

Ako bi se ovako nastavilo, mozda bih posle praznika mogla i da pocnem ponovo da radim, videcu...u sustini jedva cekam...

I eto, to je to... od novogodisnjih praznika nista, idemo kos svekra i sveki, a planovi su bili na mi odemo negde, na dan dva...Nisam imala bas njih u planu. Ali, ok, prezivecu...barem se nadam...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 3/1/2013, 10:14

I dalje mucnine, i dalje grozni mirisi oko mene .... v Jeste da su redje i blaze, ali kada me uhvati, toliko se unervozim i toliko mi je lose da mi se cini da se nikada necu poroditi...pa padnem u krizu i depresiju za sve pare... E ,a kada mi je ok, onda sve moze... i da se riba kupatilo i da se jurca po prodavnicama, i da se kafenise sa drugaricama...
Stomak je konacno poceo da se pojavljuje, nekad je veci, nekad manji, ponekad me malo zateze, malo bolucka, ali valjda mu sve to dodje u rok sluzbe. I da nije tih mucnina, stvarno bih bila super.

Za praznike sam bila kod sveki, prezivela sam...ali bilo je par trenutaka kada me je toliko iznervirala, da me je jedu noc toliko bolela glava, u toj meri da sam htela da probudim mm da idemo u hitnu. Nikad takvu glavobolju nisam imala. I onda kada sam ispricala mm sta se desilo, samo je tiho prokomentarisao da je trebalo odmah da mu kazem, jer takve stvari mene ne treba da se ticu niti da me iko opterecuje glupostima. A ja ne mogu da shvatim kako neko moze da bude tako negativan i bezobrazan...ajde prema meni, ali prema rodjenoj deci...

I tako, opet idu praznici, i nadam se da cu ih provesti sa mojima, jer su daleko pozitivniji i druzeljubiviji...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 8/1/2013, 00:02

Da vam svima pozelim srecan Bozic i sve najlepse !!!

Palo mi je u oci da sam dobila minuse za svoja dva poslednja posta, ali mi nije jasno zasto i zbog cega? Daleko od toga da ocekujem da svi imamo apsolutno ista misljenja o svemu, ali ne vidim razlog da bilo ko negativno ocenjuje necije postove u dnevniku, bez objasnjenja. Ne mora javno, postoje i pp. Ali, nema veze, moji stavovi su moja licna stvar, i zaista ne moraju svima da se dopadaju. Very Happy

Inace, mi smo konacno kod kuce, preziveli smo praznike. Sveki je mracila kao i obicno, i ne secam se da sam nervoznije provela praznike. I bas se smorila, jer inace obozavam i Novu godinu i Bozic. I cvrsto sam odlucila da vise ne slavimo sa njima, jer ne mogu d slusam kako sam mrsava, da li mi je to odobrio lekar, to se tako ne radi tamo gde oni zive i sl... Vidim da im mm nije bas odusevljen nekim stvarima, ali manje vise cuti...

A sada malo lepih vesti... konacno sam pocela da osecam bebine pokrete. NIje to stalno, nije cak ni svaki dan, ali kada me drmne, odvali mi desni jajnik. Izgleda da povremeno igra fudbal, pa je to lopta za sutiranje. Stomak je konacno poceo da mi se vidi, krajnje vreme je bilo, jos malo pa ce polovina trudnoce, a i dalje sam " mrsava" i stezem stomak garderobom...

Sledeca kontrola u dz je u sredu,, nadam se da cemo konacno saznati pol bebe... Javicu se sa izvestajem... I bas bas sam nestrpljiva !
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 9 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 25 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 17 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu