KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EMA78-trudnicki dnevnik

+60
caci
maus
SannI-AlL
pcelica
leptirko82
menora72
fight&faith
Ninche
neca73
bak
bubi80
Sofka
Akijeva
lenabeograd
SladZana
gaga.ristic1
beta
nena beba
dacans
Orline
missile
malaplava
saska1
dragana76ns
hany
maki79
ahosame
blubej
Vuchica
megica-pegica67
lilya
Bekanicaa
Nensy85
sanjicica
HappyGirl
heart84
Veca77
ninko :-)
Mirjana
mijaki
Niny
tetreb
dr mali pariz
OKacica
Simona
KoMetaK
Tinche
noja
Milijana
M.
ninica2
MAAKKI
bulevarka
cicsa80
BiKsi :)
bebko
zoxa
nina :)
medolino
Ema78
64 posters

Strana 8 od 25 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Sledeći

Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 4/12/2012, 20:20

Kuce ne vodim, kada je mm tu, onda on brine o njima... Sada je na sl. putu, pa sam ja samo sa njima... A te setnje u koje idemo, dve ili tri dnevno, kako kad, ne racunam u fizicku aktivnost, jer mi je to vec rutina, nesto sto se podrazumeva, kao sto moram da jedem ili disem, tako i one moraju napolje. Navikla sam na to... Meni je najgore sto sam iz pune fizicke aktivnosti, dva posla, treninzi tri puta nedeljno, trcanje usla u relativno mirnu fazu, gde mi je setnja nedovoljna, a sa druge strane nemam snage ni za sta drugo... Telo donekle trazi mir, a dusa bi da se vrati starom tempu.
Ponekad podsecam sebe na onu scenu iz Mi nismo andjeli, kada Miki Mnojlovic kaze za svoju decu -navikli da ih tucem ovim, pa to ti je... Tako i ja, navikla da jurim i zurim, pa sada imam problem...

A tata bi poludeo kada bih ih odvela kuci... a i one uvek naprave neko sr... kada odemo kod mojih tako da sam digla ruke...Mada mi nije svejedno sto rodjeni otac izbegava da dodje, pogotovu sto je nama u kuci zaista sve uredno i sredjeno, jer ni ja ne volim dlake. Mozda se oseca miris, i vide se tragovi zuba ba štokovima od vrata( koje uskoro menjamo), ali zaista nije tako gadno kako on vidi.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Niny 5/12/2012, 10:00

Ema trudnice, samo da ti mahnem ff

P.S. Mislila sam da imate jednu kucu?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 5/12/2012, 10:03

Dve Niny, dve... nego sam ja mnogo vezana za matorku, a i sa njom najvise imam problema,ova mala je zvrk i nije jos uvek u fazonu vezivanja, interesuje je samo hrana i setnja... takav je pas...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Niny 5/12/2012, 15:04

Au, ja ne znam da bih mogla sa dva psa Very Happy Mada oni se sigurno druže pa je lakše i njima i vama Very Happy
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od ninko :-) 5/12/2012, 15:23

emice evo ti jedan poljubac
ninko :-)
ninko :-)

Broj poruka : 83
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 5/12/2012, 21:49

Ninko, Niny, Mirjana... cvet

Evo ja sada dosla sa posla, nije bilo tako lose kao sto sam ocekivala da ce biti, prezivela... i castila sebe sa tri knjige, tipa lake literature, za dva grama mozga... Sada cu da idem da prosetam ove moje dve dzukelice,pa da se zavucem u krevet i da uzivam... sutra me opet ceka naporan dan, ali ako ne bude mucnina bice sve ok...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od maki79 6/12/2012, 10:11

Ema ja ti se divim kako izdrzavas taj tempo sa dve kuce. Mi smo do pre dve godine imali isto dve kuce koje su nazalost obe uginule u razmaku od 6 meseci, jedna od starosti a druga se razbolela ciroza jetre i uginula. Secam se kako mi je bilo tesko svaki dan po tri puta u setnju pogotovu kad je napolju sneg, kisa hladno. Ma uzas. Sad shvatam kako je mnogo lakse bez njih iako sam ih beskrajno puno volela ali su velika obaveza a jos tebi sad stize i bebac.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 6/12/2012, 11:46

Nije da nema posla oko njih, slazem se, ali ja uzivam u tome... zaista...volela bih da samo imamo lift, da ne moram da se penjem do 5. sprata stepenicama, jer nam bakuta ima problem sa zadnjim nogama ( mm je nosi kada je tu). Ne znam sta bih radila bez njih... juce nisam bila kuci skoro ceo dan, pa kada sam dosla, to je bilaopsta radost, mazenje i uzivanje... volim i setnje sa njima, i putovanja... sta da ti kazem koliko smo blesavi mm i ja, kada razmisljamo da kupimo veci auto , da mozemo da putujemo i dalje svi zajedno... Sve u svemu, jedino sto me malo muci je kako i kada da ih izbacimo iz spavace sobe, jer bakuta spava sa nama u sobi od uvek... a i ja volim kada je tu negde blizu...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Mirjana 6/12/2012, 12:32

Ema, znam da je teško, ali bolje je zbog bebe da bakuta ne spava sa vama u sobi.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 6/12/2012, 15:40

Pa i ja to mislmi, barem dok beba ne napuni koji mesec, posle mi je svejedno...ova mladja spava po celom stanu, njoj nije toliko bitno, mada nisam sigurna kako ce reagovai na bebu. Ne plasim se da bi je povredile, nego me je strah da ne zauzmu suvise zastitnicki stav, da ne bude problem kada nam neko dodje. Bakuta se sklanja od dece, od kada joj je pre par godina moj sestric napunio usi smokijem... u sirokom luku ih zaobilazi ili se sakrije kada nam neko dodje...A ova mala bi se samo igrala,kada vidi decu u parku poludi... ima par klinaca koji je obozavaju, pa je milina gledati ih kako se igraju, i kako ona ume da se igra, iako nije odrastala sa decom. Ili, kada nam neko dodje, ona sve svoje igracke donese da pokaze...mnogo je draga...

Postoji mogucnost da u prvo vreme kada beba dodje, one budu kod sestre mm, ona ih i inace cuva kada mi otputujemo, to im nece biti veliki stres...Ali, ja bih volela da beba bude sa njima od prvog dana. Ne plasim se zaraze, jer ih redovno vakcinisemo, cistimo od parazita, kupamo...prave su dame, sto se toga tice...

Videcemo... meni se zivot mnogo promenio od kada ih imam,nabolje...postala sam odgovornija, komunikativnija, lakse se nosim sa nekim stvarima... zao mi je sto moji nisu umeli da cuvaju pse kada sam ja bila mala, ili smo se sestra i ja plasile, ili nas nisu interesovali, a uvek smo htele da imamo kucno ljubimce..Zato bih volela da mi dete/ deca sutra odrastaju uz psa.


Inace, mene je opet uhvatila mucnina, ali barem sam stigla da usisam i oribam dok mi je bilo dobro. Planirala sam i neki ves da sredim,ali to ce da saceka sledeci nalet dobrog raspolozenja... Kupila sam neke tri knjige, laku literaturu, za ovakve situacije, jer mi i koncentracija drasticno pada. Isprobala sam da jedem, da ne jedem, da setam, da legnem... nista ne pomaze, sasvim je svejedno sta radim...traju koliko se njima cefne...A svi su mi rekli da e javljaju rano i da traju do 12. 13.nedelje... a meni se javile u osmoj nedelji, i samo se pojacavaju...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 6/12/2012, 22:09

Uhvatila me je takva neka muka, ne mucnina, bas muka, da ne znam kako da oslaksam sebi...malo me tresu i hormoni, malo nervoza, ali sve u svemu, bas sam bljak...MM nije tu, jos ima problema na terenu, gore mu je nego meni, tako da u nasem svetu svira tezak bluz...
Cekam da mi se drugarica javi, da idemo u setnju, i jedva cekam da izadjem na svez vazduh...jeste da sam danas bila vise puta, ali sada mi bas treba malo svezine...volim tu setnju pred spavanje... a onda pravac krevet i knjiga, jednu sam vec procitala, malo deblji ljubavni vikend roman...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od nina :) 6/12/2012, 22:57

ema mogla si setati sa movo dvoje mojih oni bili isto posle 22 napolju da se igraju jer videli da sneg pada pustili ih pola sata napolje da se malo smrznu i da gledaju sneg.cak vec traze da im ujutru pravim sneska belica a snega samo po kolima ima
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 7/12/2012, 09:06

lol!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Niny 7/12/2012, 09:26

Ema78 :: sta da ti kazem koliko smo blesavi mm i ja, kada razmisljamo da kupimo veci auto , da mozemo da putujemo i dalje svi zajedno...

Baš lepo srca srca srca srca srca Mi smo letos proputovali celu Grčku sa kucom i bilo je prelepo igracice Volela bih da neke naredne godine idemo isto tako samo još i sa bebom likeit

Inače jedna moja drugarica ima dvoje male dece i kucu, pre prve trudnoće je kuca spavala sa njima, dok je bila trudna postepeno su je odvikli od toga, i sada spava u dnevnoj i nikakvih problema sa decom nema Very Happy Mnogo su slatki svi zajedno osmeh srce
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 7/12/2012, 17:45

ja bih volela da odemo svi zajedno na more, ali nas mladji pas je i previse druzeljubiv i previse voli vodu, to bi bila za nas havarija... imamo vec iskustva, doduse sa jezerom... Very Happy

Inace, danas sam mnogo bolje, jeste da mi je bila muka i da sam mislila da cu da mrem, ali proslo je... Nadam se da cu do kraja veceri biti mirna. Napravila sam bundevaru, tj samo sam kore nafilovala bundevom, sa malo secera,i sada cekam da se ispece... nemate pojma sto volim bundevu !!!

Inace, stomak mi se u poslednjih par dana naglo uvecao, barem imam takav osecaj, a i izgleda da sam se ugojila celih 1 kg..., mada i pre trudnoce sam imala izmedju 63 i 65 kg...Malo mucnine, malo bolovi u ledjima, malo nadutost u stomaku, sve u svemu bas onako kako treba. Iskreno se nadam da ce mi mucnine prestati, da mogu da se vratim poslu...

Inace, danas je tacno 4 meseca od prvog dana poslednjeg ciklusa...i cini mi se da sam ih prespavala, prelezala i predremala. OK, redovne vezbe su mi bile dva do tri puta dnevno setnja sa psima, 2 do 3 sata dnevno sekretarisanje, jednom nedeljno igranje sa drugarima zubicima, ponekad jurcanje za papirologijom...i od otprilike osme nedelje mucnine... NIje bilo nekih nepredvidjenih desavanja, rezultati i uz nalazi su bili uredni.
U ponedeljak me ceka dabl test i prestanak uzimanja metformina...palo mi na pamet da se castim minjonima i jednim velikim sladoledom, ali mislim da ipak necu, posto nemam bas toliku potrebu sa slatkim...

Eto, nadam se da ce mi ovaj 4. mesec biti malo aktivniji...zaista nemam snage vise da kopam rupu na kaucu...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 8/12/2012, 10:56

Sneg... sneg... sneg...


deda mraz deda mraz deda mraz

novogodišnji 2 ( ovako izgedamo pas i ja, ako je slucajno na povocu a napolju ima snega...)

ZIMA3
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od M. 8/12/2012, 12:39

Ema78 :: ja bih volela da odemo svi zajedno na more, ali nas mladji pas je i previse druzeljubiv i previse voli vodu, to bi bila za nas havarija... imamo vec iskustva, doduse sa jezerom... Very Happy

Inace, danas sam mnogo bolje, jeste da mi je bila muka i da sam mislila da cu da mrem, ali proslo je... Nadam se da cu do kraja veceri biti mirna. Napravila sam bundevaru, tj samo sam kore nafilovala bundevom, sa malo secera,i sada cekam da se ispece... nemate pojma sto volim bundevu !!!

Inace, stomak mi se u poslednjih par dana naglo uvecao, barem imam takav osecaj, a i izgleda da sam se ugojila celih 1 kg..., mada i pre trudnoce sam imala izmedju 63 i 65 kg...Malo mucnine, malo bolovi u ledjima, malo nadutost u stomaku, sve u svemu bas onako kako treba. Iskreno se nadam da ce mi mucnine prestati, da mogu da se vratim poslu...

Inace, danas je tacno 4 meseca od prvog dana poslednjeg ciklusa...i cini mi se da sam ih prespavala, prelezala i predremala. OK, redovne vezbe su mi bile dva do tri puta dnevno setnja sa psima, 2 do 3 sata dnevno sekretarisanje, jednom nedeljno igranje sa drugarima zubicima, ponekad jurcanje za papirologijom...i od otprilike osme nedelje mucnine... NIje bilo nekih nepredvidjenih desavanja, rezultati i uz nalazi su bili uredni.
U ponedeljak me ceka dabl test i prestanak uzimanja metformina...palo mi na pamet da se castim minjonima i jednim velikim sladoledom, ali mislim da ipak necu, posto nemam bas toliku potrebu sa slatkim...

Eto, nadam se da ce mi ovaj 4. mesec biti malo aktivniji...zaista nemam snage vise da kopam rupu na kaucu...

Sad će sve ići mnoooogo lakše Very Happy Ja sam se mnogo bolje osećala samo zato što sam znala da je prošao onaj rizični period kada su pobačaji mnogo češći.
Zar nije prošlo 3 meseca od prvog dana poslednjeg ciklusa? S obzirom na to da si tek završila 13. nedelju.

M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 8/12/2012, 13:30

Pa M., ja racunala, septembar, oktobar, novembar , decembar... kada se sabere 4 meseca... Very Happy

Al da mi je malo lakse,jeste, barem ne piskim toliko, ne spavam za sve pare a i mucnine su redje, iako su jake...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 9/12/2012, 09:53

jelen

Ne znam kako je kod vas, al kod nas bas zavejalo...idem da navucem ratnu opremu, pa da izadjem napolje, da malo uzivam, cini mi se da je divno...
Inace, nocas samimala malu avanturu, moje mladje pseto se prejelo snega, pa je u neko doba krenula da me budi da idemo napolje...Skapiram da nema sanse da izdrzi da se ja obucem, i da sidjemo do parrka, jer je vec pocela da se trese, i lepo je odvedem u kupatilo, namestim je da sedne na onaj slivnik u podu sto je, i ona se pametnica ispiski u slivnik, malo samo pobeglo sa strane...Ocistim i legnem u krevet...I ustajem jutros, a ona poredjala sve svoje igracke sa moje starane kreveta...i kako posle da ih covek ne voli...

A kako pade sneg, tako i meni lakse... cini mi se da imam vise snage, nisam vise onako troma...za mucnine cemo videti, od jutros se nisu javljale, nadam se da nece do popodneva, jer bi trebalo da spremim neki rucak...

Sutra idem na dabl test, ne ide mi se U NF, ali ko me terao da zakazujem.Mogla sam lepo privatno...Javljam rezultate.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 10/12/2012, 13:47

Evo izvestaja sa uz pregleda za dabl test... masemo, masemo, masemo i skacemo, skacemo, skacemo...Dete ce mi izgleda biti hiperaktivno ... Uglavnom, sve je u redu, u skladu sa staroscu trudnoce. CRL je 69 mm, videcemo kakvi ce rezultati stici sutra. Sledeca kontrola, ako budem htela u NF je za 10 nedelja, ali naravno, ja cu se javiti svom lekaru.

Inace odusevljena sam pristupom lekara i sestara, ima samo jedna namrgodjena, ne samo prema meni vec prema svima. Cekala sam mozda pola sata, ako i toliko kada se sve sabere.

Ali im je zato toalet kriminalan, stvarno mi nije jasno kako prolaze inspekcije, ako ih uopste imaju. Nwma brava, nema kvaka, nema sapuna, toalet papira... Doslo mi je da odem i da kupim 10 kukica, jer ja nisam imala jaknu gde da stavim...Razumem da se krade, ali bas toliko...

Sutra idem po rezutate pa javljam..

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od tetreb 10/12/2012, 20:36

Bravo Emice jupi za malca, hiperaktiva prava beba
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od bulevarka 11/12/2012, 22:43

Mačko čekam da me obraduješ sa dobrim rezultatima držim fige da sve bude u redu . Pomazi tog malog slatkog bebana u stomaku i od nas trudnica
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 12/12/2012, 14:34

Devojke, uzela sam danas rezultate dabl testa, sve je u redu, ali cu ipak odraditi 4d uz pre 20 nedelje.

Ljubim vas sve !!!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od zoxa 12/12/2012, 15:10

Bravo za dobre rezultate, to je pravo olaksanje.... uzivaj u trudnoci!
U 20. nedelji bi trebala na expertni UZ, jako bitan jer beba se vac fino razvila i tada potvrde da sve ide bas kako treba.
Ovdje gdje ja idem je 3D i 4D UZ samo slikanje i snimanje, provodi ga sestra a ne dr. u principu ti nista ne kazu bitno.
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 12/12/2012, 18:46

Hvala Zoxa... ja cu ili u Analife koji u Beogradu vazi za jednu od boljih klinika, ili cu videti sa svojim ginekologom. malo mi je cudno kako sestra moze da ti radi uz, to je ipak supspecijalizacija...ali dobro, mozda postoji neka caka... Very Happy
Apsolutno verujem svom lekaru, tako da cu uraditi kako on kaze... verujem da ce sve biti ok, jer sm ja tako odlucila, a inace sam vrlo tvrdoglava osoba! Very Happy
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 8 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 25 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 16 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu