KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EMA78-trudnicki dnevnik

+60
caci
maus
SannI-AlL
pcelica
leptirko82
menora72
fight&faith
Ninche
neca73
bak
bubi80
Sofka
Akijeva
lenabeograd
SladZana
gaga.ristic1
beta
nena beba
dacans
Orline
missile
malaplava
saska1
dragana76ns
hany
maki79
ahosame
blubej
Vuchica
megica-pegica67
lilya
Bekanicaa
Nensy85
sanjicica
HappyGirl
heart84
Veca77
ninko :-)
Mirjana
mijaki
Niny
tetreb
dr mali pariz
OKacica
Simona
KoMetaK
Tinche
noja
Milijana
M.
ninica2
MAAKKI
bulevarka
cicsa80
BiKsi :)
bebko
zoxa
nina :)
medolino
Ema78
64 posters

Strana 10 od 25 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 25  Sledeći

Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Vuchica 8/1/2013, 07:55

Ema, divno sto si osetila pokrete bebe.... osmeh srce

Opusti se i uzivaj, obavila si to druzenje sa svekrvom, sad si mirna neko vreme lol!
A sto se tice negativnih glasova, mislim da je neko slucajno glasao...
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od bulevarka 8/1/2013, 08:36

Ema samo ti uživaj , pomazi bebicu i ne obaziri se na nebitne stvari . Baš mi je drago što si osetila prve pokrete bebe, mogu misliti kako si se samo osećala .
Ljubim te puno pa se javi posle UZ da čujemo hoće li biti bata ili seka
sreca
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 8/1/2013, 10:34

E Bulevar moram da ti opisem kako sam se osecala...ne znam da li cu uspeti da docaram, ali potrudicu se... Prvo sam mislila da su gasovi ili jednostavno peristaltika creva, pa je onda povremeno nesto pocelo da me zulja, kao da me gura...a poslednjih veceri bas osecam kako me u predelu desnog jajnika nesto bukvalno gura,otprilike kao kada ti neko gura prst u obraz. Sinoc sam cak osetila i pod rukom kako taj deo tu postaje tvrdji i napetiji, pa se onda sve vrati u normalu. Ne znam sta je to bebi, glava, noge , ledja...na poslednjem uz tu su bile noge... I bas sam se raspilavila.... zao mi je sto mm ne moze da oseti, on jos uvek nije potpuno svestan trudnoce...

I taj osecaj je barem meni potpuno rzlicit od svega drugog sto osecam oko stomaka,a povremeno me stomak i boli i ziga i povremeno imam problema sa varenjem. U sustini, imam diskretne bolove i u stomaku i u ledjima, ali se ne zamaram time, znam da je od rastezanja ligamenata i pomeranja organa usled rasta materice.

A ja sutra idem i na uz, i resila sam da idem kod mojih, na jedno 10 dana posto mm ide na sluzbeni put. I jedva cekam, jer je to potpuno neka druga prica. Psi su ostali kod sestre mm, i vec mi nedostaju...
Sa druge strane, jedva cekam da se vratim za BG, jer bi u medjuvremenu trebalo da zavrsimo sa postavljanjem plocica u hodniku, a taj hodnik mi je bas bio problem...jednom smo poceli da ga sredjujemo, ne znam zasto smo stali, i tako je ostalo do danas... sva sreca pa je sve kupljeno, samo je mm iskrsao taj sluzbeni put, pa ce sve morati d saceka jos par dana... a kud smo cekali par godina, par dana gore dole nije nista...

Krecenje i sredjivanje kupatila me ceka u aprilu, i tome se radujem, i molim boga da kupatilo izdrzi jos tih dva meseca... a onda ce stan biti kao nov... jupiii, jupiii jeeee...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od hany 8/1/2013, 10:41

Very Happy
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od maki79 10/1/2013, 12:42

Ema samo da te pozdravimo i da ti kazem da se manes tudjih misljenja i nerviranja zbog njih. Ja recimo u trudnoci sam bila totalna flegma moglo je sve oko mene da se rusi mene je bolelo uvce i bila mi je bitna samo moja bekana da ona bude dobro. Komentara uvek ima ali trudi se da ti na jedno uvo udje a na drugo izadje.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 10/1/2013, 16:57

Maki, trudim se maksimalno, pogotovu sto sam donekle naucila sta mogu da ocekujem od sveki... ali, ponekad sam bas kratka sa zivcima, valjda me sada lupaju hormoni.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od tetreb 10/1/2013, 17:29

Ema samo napred draga ljubav
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 10/1/2013, 17:54

ljubav
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od OKacica 10/1/2013, 20:06

igracice

Cmokic draga!!!

ljubav zagrljaj
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od bulevarka 11/1/2013, 00:18

Baš si slatka sve si lepo opisala uživaj u tim čarobnim pokretima i ne dozvoli da te ta tvoja šašava sveki više nervira . Sada ćeš biti kod tvojih i tamo će svi da te paze i maze pa gledaj da se nakupiš što više pozitivne energije .
sreca
bulevarka
bulevarka

Broj poruka : 836
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 16.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Veca77 12/1/2013, 15:48

Ema, baš mi je drago što si osetila pokrete bebe. Very Happy To je otprilike vreme kad dolazi do toga. Vidim da si ušla u 19. nedelju. Jesi li radila amniocentezu? Nešto nisam ispratila... Embarassed
Za svekijevce me ništa ne čudi. Svi oni vole da mudruju i pametuju, a ti si još na to i osetljiva zbog hormona. Drži ih što dalje od sebe i manje ćeš da se nerviraš! srca1
Kako ti je kuca? Jesu li prošli stomačni problemi?
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 14/1/2013, 14:36

Pozz svima !!!
Veco, nisam radila amniocentezu, bio mi je dobar dabl test, a i uz nalaz, tako da je moj dr smatrao da nema potrebe. I dr u NF, kada me je gledao na uz za dabl test, porkomentarisao je da se vidi sve sto reba da se vidi,i da dodjem na kontrolu tek za 10 nedelja...Kod njega necu ici, ostajem kod mog dr'a, kod njega mi je kontrola sledece nedelje.

Inace, ovo moje cudo mi razvali jajnik, bas udara, tu su mu nogice, i nigde vise ne osecam nista. Ima perida kada verovatno spava, a ima perioda kada ko zna sta radi, kao da nogama svira bubnjeve po mom jajniku.... Neverovatan osecaj.... Very Happy

Inace, moje glavobolje su nestale, mucnina jos tu i tamo, bolje se osecam nego ranije.Jedino me malo muci ekcem, posto sam kod mojih sudove perem na ruke, pa reagujem na rukavice ...

MM sastavio neke sluzbene puteve, jos malo pa ce planetu da preleti, tako da je pitanje kada cemo zavrsiti plocice u hodniku....A ja za to vreme sedim kod mmojih...

KUce su ok, kod sestre mm su, jer moj tata ne dozvoljava da ih dovodim ovde, i mnogo mi nedostaju....Navikla sam da setam sa njima, da se mazimo, da se igramo, na kraju krajeva da pricamo... Laughing I jedva cekam da se svi vratimo za BGD....al kako stvari stoje, bicu ja ovde jos desetak
dana.... mozda samo skoknem do BGD'a zbog pregleda.

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 19/1/2013, 14:32

Ja otprilike na polovini trudnoce... nema glavobolja, nema mucnina, nema vrtoglavica... skoro da se osecam ne-trudno. Imam cak utisak da su mi se i neanice malo sredile, zaspim oko jedan, ali se kasno budim....

Bebac svira bubnjeve, nogice mu bas osecam, jadan moj jajnik...cini mi se da sada vec osecam i rucice, ali za to nisam sigurna... Cula sam se sa mamom, kaze ona, "gledala mi jedna zena u solju, ne zna da si trudna, ali kaze muska beba na putu...a ja se bas nadala devojcici...bila sam ubedjena u to, a sada eto decak... " A ja poludela, svo vreme pricam da imam osecaj da ce biti decak, niko mi ne veruje, ali kada neka baba Vanga kaze, e to je amin. Very Happy I to baba Vanga iz Amerike... Very Happy

I tako, volela bih da mi do kraja trudnoce bude ovako...Jedino me malo muci moj ekcem, ali ok, prezivecu...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od medolino 20/1/2013, 10:57

Svratih da ljubim trudnicu ljubav
Prodje prva polovina trudnoce Very Happy
Uzivaj draga maksimalno,videces kako tek sada brzo lete dani osmeh srce
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Nensy85 20/1/2013, 15:55

Ema, imamo isti problem Very Happy
Moja beba vec duuuuuuuze vreme svira bubnjeve, besika ce mi otici u aut od njenih udaraca v
Mada, divan je osecaj kada je osetis, kao ribicu da imas u stomaku... srca
Uzivaj poljubci poljubci
Nensy85
Nensy85

Broj poruka : 58
Godina : 39
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 20/1/2013, 17:25

love
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 21/1/2013, 17:24

juce i danas bas mi nisu dani... mm nervozan kao pas, ne znam sta je pravi razlog, ali bas mi se izdrao, zbog gluposti...jos mi kaze da ga zaj.... E kada bih ja svoje zute minute praznila na njemu...trazio mi da mu slikam kljuc od sanduceta i posaljem mms, a ja znam da on kljuc ima i pitam od kog sanduceta....ispade da ja od njega prvim budalu, koliko mi to sanducica imamo... Shocked

Prebacio mi nesto i oko slave, ali o tome sam pisala na drugoj temi...i svaki put kada sam ode kod svojih, ista prica, vrati se nervozan i pominje razvod...

Naravno, od toga nista, lupa gluposti, ali je meni dosta negativnog uticaja moje sveki...pogotovu sada, sve te njene otrovne strelice teze podnosim, valjda zbog hormona. I , vec su pocela da me bole krsta a beba se potpuno umirila....primetila sam da kada sam ja napeta, beba se smiri, a kada sam ja vesela, i ona skakuce po mom jajniku....

Vise nema spavanja na stomaku... to malo teze pada, jer su moja dva omiljena polozaja upravo stomak i ledja....za sada se provlacim sa ledjima, ali moracu da pocnem da vezbam pavanje na boku....

Zvala sam dr-a, pregled sledece nedelje, ne moram nista da vadim od rezultatata....i jedva cekam...kada sam bila na polednjem pregledu u dz, nisam videla bebca,tako da me bas zanima koliko je porastao od sredine decembra. Tada nisam osecala pokrete, sada ih osecam, i bas me zanima kolike su mu noge...Iskreno, nadam se da ce da povuce gene moje mame, barem sto se visine tice, jer su moj deda, ujak, brat bas visoki i vizljasti...

U medjuvremenu me zvao moj nervozni dragi, nije da se izvinjava, ali snizio je ton i smeksao glas, posto sam mu poslala jednu " odraslu " poruku ... jedva cekam da prespava danasnji dan i da malo zaboravi da je bio kod svojih...onda ce biti sve u redu....i jedva cekam da se vratim za BGD, da se vratimo svojim zivotima... Praznike smo proveli sa njegovima, mama mu je bila jako nervozna, zatim sam ja dosla kod mojih, on je bio na sluzbenim putovanjima, sve u svemu skoro citav mesec nismo sastavili dva dana da smo bili nas dvoje, tj petoro ako se uzme u obtir i beba i psi, onko kako mi to obicno radimo...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Tinche 21/1/2013, 18:23

Ema...bas nezgodno.
Mozda ga sveki ne huska protiv tebe koliko tera neke svoje ideje pa on ne zna gde ce koliko ga optereti.
MM ode do svoje majke na pola sata i vrati iscedjen ko krpa.
Bezveze je sto te to pogadja jos vise sad.

Pusti ga koji dan i verujem da ce biti sve po starom...vas petoro uzivate u setnjama i druzenju.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od dragana76ns 23/1/2013, 09:39

Ti budi pametnija, pripremi se i naoruzaj tolerancijom i kada dodje od nje, ti si spremna i ne moze nista da te iznenadi......nema svadjica, a posle kad ga prodje to "ni na nebu ni na zemlji" onako zenski mu nastrljas sve na nos, suptilno. Glupo je da ishta sada remeti vas mir i srecu,
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 25/1/2013, 15:31

Verovatno sam ja malo vise osetljiva, pa me pogadja ono sto inace ne bi...Svesna sam da ce sa sveki uvek biti zurka, to je valjda kod vecine tako, ali najbitnije mi je da nas dvoje medjusobno funkcionisemo dobro. Svasta smo prosli zajedno, dugo se znamo, i odavno sam shvatila znacenje onog stiha, pri vencanju-budite ljubomorni na svoju ljubav !

Inace, evo mene tacno na pola trudnoce. A lako moze da se desi da se porodim i sa manje od 40 nedelja, sto bi znacilo da sam vec pregurala pola.
Dobro se osecam, prestale su glavobolje, vrtoglavice, mucnine i padovi energije. Jos uvek se lako umaram, malo sam usporenija, ali ne brinem previse. Trudna sam zar ne...
Za sada nema oticanja,zatvora i drugih zezalica, a ugojila sam se nekih 4 do 5 kg od pocetka, pri cemu i dalje imam manje kila nego prosle godine u ovo vreme. Very Happy Kada se setim sebe iz tog perioda, sama se sebi smucim...

Navise mi prija kada sam sama sa sobom, tj kada ne razgovaram sa rodbinom, jer me naravno svi nerviraju time kako trudnica treba da se ponasa. S tim u vezi sam otisla na uz kod starog dr-a, beba je bas kakva treba da bude, malo vise nemirna, i dalje neda da se vidi kog je pola... Sledece nedelje idem na kontrolu kod dr,a koji mi vodi trudnocu, pa cemo videti. Ali, iskreno, osecam da je sve u redu i da ne treba da se nerviram.

MM me odsevio, jer je po prvi put rekao kako jedva ceka da svoju porodicu vodi kuci...Bez obzira na svu nasu povezanost, i ljubav, uvek smo nekako bili ja i on, a ne mi... i to vise zbog njega, nego zbog mene...ali, ocigledno je da su se stvari promenile.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Niny 25/1/2013, 15:39

Eva, već prođe pola trudnoće affraid Kako vreme leti Very Happy

Uživajte beba i ti, ne potresaj se zbog drugih, nisu vredni

cveće cveće cveće
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 25/1/2013, 19:44

Niny, prodje, a ja ponekad jos ne shvatam da sam trudna...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od maki79 28/1/2013, 13:19

Ema samo opusteno i bez nervoze jer ona utice dosta na bebu a to joj ne prija sigurno. Sto se sveki tice nju iskuliraj i trudi se ako mozes da je uopste ne vidjas nek tm ide sam kod svojih a ti sedi kuci i uzivaj. Njega pokusaj da skapiras jer nije ni njemu sigurno lako istrzan je na dve strane. On bi sigurno hteo da udovolji i tebi i svojima pa ne zna kud bije. trebalo bi kad stigne bebac da se i on malo urazumi i bude vise sa vama a manje da slusa svoje jer ste sada VI porodica.
Ljubac za tebe i za tog nemirnog bebca.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Veca77 28/1/2013, 17:04

Ema, pa kad pre prođe 20 nedelja?! osmeh srce
Diiiivno!!! Drago mi je što ti bebica lepo napreduje! Tako treba!
Tvoj muž je sada, verovatno, shvatio koliko mu je bitna porodica i lepo je što se raznežio Wink Žao mi je što njegovi matorci prenose negativnu energiju, koja posle završi na tebi, ali moraš da se suprotstaviš tome. Ili da na to uopšte ne reaguješ. Beba oseća tvoj stres i osećaće još vidše kad se bude rodila.
Rodbina i svekijevci su posebna priča. I ja se trudim da komuniciramo što manje i što ređe. To su drugi mentaliteti i drugačija razmišljanja, ma koliko dobri oni bili...
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od saska1 28/1/2013, 17:49

Ema srećan ulazak u drugu polovinu stvarno brzo prođe nama al možda tebi nije srca srca srca
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 10 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 25 Prethodni  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 17 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu