KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

EMA78-trudnicki dnevnik

+60
caci
maus
SannI-AlL
pcelica
leptirko82
menora72
fight&faith
Ninche
neca73
bak
bubi80
Sofka
Akijeva
lenabeograd
SladZana
gaga.ristic1
beta
nena beba
dacans
Orline
missile
malaplava
saska1
dragana76ns
hany
maki79
ahosame
blubej
Vuchica
megica-pegica67
lilya
Bekanicaa
Nensy85
sanjicica
HappyGirl
heart84
Veca77
ninko :-)
Mirjana
mijaki
Niny
tetreb
dr mali pariz
OKacica
Simona
KoMetaK
Tinche
noja
Milijana
M.
ninica2
MAAKKI
bulevarka
cicsa80
BiKsi :)
bebko
zoxa
nina :)
medolino
Ema78
64 posters

Strana 6 od 25 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Sledeći

Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od medolino 9/11/2012, 13:00

Uzivaj Ema i lepo se provedi.
A kada se vratite nda cete cuti srculence kako kuca tik-tak i najlepsu melodiju srca1 srca1 srca1
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Veca77 9/11/2012, 15:42

Ema78 ::
Bebana se lepo smestila, CRL 19 mm, vidi se da srce kuca,
Jao divne vesti, Ema!!! Čestitam ti od srca ! Sada uživaj što više i ne razmišljaj o negativnim stvarima!!! sreca
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od tetreb 10/11/2012, 07:30

jaooo Ema pa divno osmeh srce uzivaj draga i mozak -otava srca1
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Nensy85 10/11/2012, 14:10

Super Ema, cestitam b
Sad uzivaj srcasti poljupci
Nensy85
Nensy85

Broj poruka : 58
Godina : 39
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Bekanicaa 10/11/2012, 18:03

Superiska Ema osmeh srce srca1
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Mirjana 10/11/2012, 18:13

ff
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Vuchica 10/11/2012, 21:12

Ema, srecno ti otvaranje dnevnika!
Vidim, sve je pod kontrolom, srculence kuca, bebac se lepo ugnjezdio, jos samo da ga vidi tata....

ljubav
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 12/11/2012, 10:57

Pozz svima!
O kako je lepo biti van Beograda.
Uzivancija,mir,tisina.
Inace, mm je poceo da pominje 4d uz, i mnogo mi je smesan. Ja sam mislila da odemo kasnije kada se beba razvije, da je stvarno vidimo, al bice da cu zvati sutra za prvi slobodan termin. Laughing a
A sutra inace idemo na kontrolu kod dr-a kojii je radio iui,pa cemo videti malo bolje sta se desava,uz mu je sasvim ok.
A ovde me spopadaju zivotinje. Rodjaci imaju macku i psa,u kuci,mi smo dovelii svoje pse, i svi se tuku ko ce pored mene ili na meni da bude. Pobedu odnese macka koja se svaki put smesti u mojim krilima. Sva sreca pa su svi mali...

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od M. 12/11/2012, 12:30

I ja sam primetila da kučići obožavaju trudnice, samo se uvaljuju. Često šetam kuče od druga koje me inače voli, al od kad sam trudna treba mu po pola sata da se smiri kad me vidi, potpuno odlepi od sreće Very Happy

Sad ću ja da ispadnem paranoik, al moram da ti napišem: kloni se mačaka molim te No Ja sam inače vlasnica mačke, imam je jaaako dugo, ona je već baba, al zato kontrolišem toksoplazmozu redovno i mačku ne puštam nigde iz stana. Doktor kad je čuo da imam mačku, održao mi je bukvicu, veterinar isto, toksoplazmoza stvarno nije šala.

Obožavam životinje i nisam u fazonu da ih se treba otarasiti zbog bebe, ali sam za to da se treba držati životinja s kojima si inače u kontaktu, ne dirati nove. A pogotovo mačke!

Izvini ako sad ispada da ti držim predavanje i smaram, al od kad sam trudna, jako sam osetljiva i na tuđe trudnoće, stalno brinem cvet
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Nensy85 12/11/2012, 13:00

M. u pravu si, i ja sam citala da se treba kloniti macaka u trudnoci. Takodje je i mene dr pitala na pocetku da li imam nekok kucnog ljubimca....

Ema, vodi racuna!!! Cuvaj se ljubav
Nensy85
Nensy85

Broj poruka : 58
Godina : 39
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Bekanicaa 12/11/2012, 13:04

Very Happy Vidim, dragi nestrpljiv da vidi bebu na 4d. Very Happy U sto volim tako brizne oceve, juupiiiiiiiiiiiii za njega. Pozdrav za tebe i bebu : osmeh srce
Bekanicaa
Bekanicaa

Broj poruka : 494
Datum upisa : 20.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 12/11/2012, 15:42

Ja macke ne volem nikako,al posto smo u gostima ne mogu bas da biram,ta macka je kucni ljubimac. A da stvar bude gora,mm je jezivo alergican na macecu dlaku, vec dva dana kija kao blesav...jos je toksoplazmoza maciji kasalj... Laughing
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 13/11/2012, 10:05

Vratili se domu svome... i ne mogu da disem...svaki put se zgrozim kada vidim koliko nam je vazduh zagadjen, pri cemu smo mi jos na KOnjarniku , gde non stop nesto duva... Meni ovih dana nisu dani... javile su se mucnine, tu su u svako doba dana,ali, traju kratko, pa se vrate. Medjutim, kada mi je muka, mogu samo da sednem il legnem, i cekam da prodje... al valjda tako treba.
Inace, bilo mi je jako interesantno sto su me kucni ljubimci "maltretirali". Ajde moji, to mi vec nekako normalno, ali ovi drugi....kao sto vec rekoh, pas i maska koji se tuku ko ce kog mene u krilo. Macke stvarno ne volim,al ova je bila skoro pa i dosadna, ali slatka.Hvala vam sto brinete, trudila sam se da je izbegavam, kao i mm koji je uzasno alergican, ali nije htela ni da cuje...u jednom trenutku sam pocela da bezim od macke, jer me je nerviralo njeno mjaukanje i motanje oko nogu. Ja je i inace nesto ne mazim, al ovo sada je bilo skoro pa komedija.
U svakom slucaju, neverovatno mi je kako zivotinje osecaju...

Mi danas idemo na uz, i jedva cekam. Ne zbog sebe, vec zbog mm'a. Mnogo se promenio, skoro da sam sokirana, i mislim da ce sve doci na svoje...kao sto vec napisah, hoce da idemo na 4d uz, pa me je smarao sa amniocentezom, nisammogla da mu objasnim da to i nije bas rutinska kontrola, zamalo da se posvadjamo. Laughing

Inace, njemu je krenula neka frka na poslu, ali bas bas...imao je on takvih perioda i ranije, i tada je bio nesnosljiv, jednom sam cak htela i da se razvedem, ali stvarno... Sada kapiram da ce biti jos gore, a nije moglo u gorem trenutku, jer su meni nervi malo tanji... Kako cu izdrzati sve to sa trudnocom, pride, nemam pojma...U sustini, ima neki rok do proleca da zavrsi neki projekat, jako bitan,i ne sumljam da ce biti uspesan,ali on ce biti 24h u tome, besan, nervozan i sl...Mrzim takve periode...A sa druge strane, ako sve bude kako treba, imace i moralnu i finansijsku satisfakciju, samo treba izdrzati tih par meseci... Sreca u nesreci je sto nam nije prvi put da prolazimo kroz to, samo sto se plasim da ja necu moci da vladam situacijom razumno.Vec sada mi je potrebno mnogo vise paznje, tako da ce biti veselo...
Uf....jedino se nadam da cemo uspesno preziveti do mog porodjaja, jer posle mu ide bas miran period...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Veca77 13/11/2012, 11:23

Ema, javljaj kako je prošlo na UZ!!!
Jedva čekam!!! radost igracice
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 13/11/2012, 11:28

Veco, osmeh srce
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 13/11/2012, 20:04

Evo izvestaja...

Od prosle nedelje smo porasli za 5 mm, sada je CRL 24mm, verovatni termin porodjaja 14. 06. ( nisam mnogo omasila, ja sam mislila da je 13.06.), srce kuca, culi smo konacno, vidi se svsta nesto, al dr kaze da smo jos nerazvijeni, i da ce tek za tri nedelje moci da se lepo vide ruke i noge.
Sledeca kontrola je posle dabltesta.
Inace, poklapa se sve sa misljenjem i nalazom dr iz dz, cak se medjusobno i znaju, do daljnjeg progesteron i metformin, kao i folna i vit E.
Sto se tice 4d uz, uradicemo ga najverovatnije oko 15. ili 16 nedelje. DR kaze da moze i u 21., ali bih ja volela pre, da ukoliko nesto nije u redu sa bebom, imamo vremena da odreagujemo.
Sve u svemu,prosli smo i drugu kontrolu. Laughing
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Veca77 13/11/2012, 20:46

Jeeeeej! Odlične vesti!!! Bitno je da se bebica razvija! Pretpostavila sam da je mnogo rano da se bilo šta detaljno vidi, ali za nekoliko nedeljica će taman biti idealno vreme za to!!!
Korak po korak, i eto nama zdravog bebulana sredinom juna!!! osmeh srce
Veca77
Veca77

Broj poruka : 124
Godina : 47
Location : Novi Beograd
Datum upisa : 14.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 13/11/2012, 20:53

Vidi se kicma, vidi se glava, nesto sto treba da budu ruke i nesto sto treba da budu noge....i pupcana vrpca koja je lepa i debela...i ubi me, al meni lici na decaka.. Very Happy
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od OKacica 13/11/2012, 21:10

Divno Ema, bas lep izvestaj, nismo dzabe cekali ljubav !

OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 13/11/2012, 23:12

Okacice, osmeh srce ja sa nestrpljenjem cekam lepe vesti za Novu godinu !
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od tetreb 14/11/2012, 08:01

Divne vesti smajli angel Ema jooj baš me raduje mala mrvica
A ovo za mačke ni ja ih ne volim, kučiće obožavam al mačke v
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 14/11/2012, 08:28

Dobro jutro...ja imala besanu noc...pas mi opet ima stomacne tegobe, i nismo je vodili napolje, nego joj ostavili terasu, i celu noc je bila budna, bas se namucila. A i ja sa njom...jos jutros vidimo da ima krv u stolici.Sa jedne strane, to je normalno,a sa druge nikad nije bilo tako gadno...Em nisam spavala, em sam zabrinuta,em me ova moja bebana muci sa mucnonom...i mm se sav skupio, on je na krv posebno osetljiv, i sada cekamo 9h da idemo kod veterinara. Ajd ja cu dan da preguram nekako, al mm ima guzvu na poslu, ne znam sta mu je gore, da li to da li sto brine za psa...ili za mene... jer sam ja strasno vezana za nase ljubimce i kad kine, ja poludim...Sve u svemu, valjda ce biti ok, nije prvi put.. A sve smo probali, ali pas je mator, i to mu prosto dodje kao normalno stanje.
Inace, pitacu sad veterinara oko toksoplazmoze, pa prenosim sveze informacije.
Uf...mrzim kada je vidim ovako skupljenu...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Niny 14/11/2012, 10:36

Ema, bravo za dobar izveštaj i srculence srce
srca srca srca srca srca srca srca srca srca

Što se tiče kuce, ne znam šta da ti kažem, nije lako gledati ih kako se muče, pomozite joj koliko možete, mazite je puno. Nadam se da je ta kriza trenutna i da će joj uskoro biti bolje zagrljaj
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 14/11/2012, 12:11

Hvala Niny...
Ma kod nas je to kao dobar dan...pas je star i ima veoma osetljiv stomak, ako samo malo promeni nacin ishrane, gotovo je. Ponekad to regulisem bez veterinara, ponekad sa veterinarom, ali to nam je sto nam je.Mislim da je smazala macecu hranu, posto smo bili kod rodjaka, a oni imaju macu.Halapljiva je za sve pare...Inace, pazena je i mazena,nema sanse da joj fali dlaka sa glave...ili repa...
Do sada sam uglavnom ja oko nje, i ustajala i setala i borila sa sa svime, ali sada mi je vec tesko...Kada je mm tu, onda mi je lakse, ali cim sam sama, uh... A nocas je prvi put nismo vodili napolje, nego je kakila na terasi, znam da joj tesko pada...i dok se ona nije smirila, ja oka nisam sklopila mada iz kreveta mrdnula nisam. A najteze od svega mi je sto ona oseca da sam ja trudna, ne odvaja se od mene, bukvalno, i znam da trpi do krajnjih granica....
Vet misli da je samo smazala nesto, dali su joj njenu standardnu terapiju i izvadili krv, pa cemo videti popodne sta cemo dalje.
E starosti...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Ema78 16/11/2012, 14:23

Evo nas opet...

Kako trudnoca odmice , tako se meni smenjuju simptomi...Sada vise ne spavam toliko, mogu da izdrzim ceo dan, ali zato to nadoknadim preko noci. Sada me muce mucnine, javljaju se iznenada, traju kratko, pa sam opet "normalna", ali kada me uhvate, mogu samo da sednem ili legnem. NIsam ni za sta. Hoce da prodju ako pojedem nesto, bilo sta, od voca preko keksica... I , primetila sam da mi je muka kada pomislim na hranu, ali cim pocnem da jedem , nema problema.

POcinjem lagano da osecam i stomak, u smislu da zateze i da mi nesto smeta. Malo se i poznaje, a ono salce koje se oko upka formiralo, tu je i dalje. Sto se tice tezine, i dalje se vrtim oko 64 kg, malo dole malo gore.Cinjenica je da sam za nijansu sira u struku,ali nista spektakularno.

Ono sto me izludjuje je sto mi se ponekad zapuse usi, pa se derem kao blesava jer nemam pojma koliko sam glasna, ali i to prodje...

A umor, umor, umor....to je konstantno. Iako mi se vise ne spava kao pre, sto se mene tice ne moram uopste da utajem iz kreveta. Mada, pocinju da me boluckaju ledja, moracu da pocnem nesto da vezbam, samo ne znam hocu li imati snage.

Eto, to je moj izvestaj na pocetku pune 10. nedelje ( ili 11., kako ko racuna)...

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

EMA78-trudnicki dnevnik - Page 6 Empty Re: EMA78-trudnicki dnevnik

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 25 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 15 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu