KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

+25
Ema78
teodorikas
LaFolie
heart84
lilly13
penelope
shenon
dacans
Orline
Sami
mijaki
BiKsi :)
Tanja83
dr mali pariz
plavaptica
Masha UK
Marija86
agata
buby
MARA
Milijana
djole42
Mirjana
nesalela
Tinche
29 posters

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od agata 3/11/2012, 00:01

Miro,
vezano za hvatanje predmeta. On nece prvo da hvata te igracke sto vise odozgo. Ti mu pruzaj predmete, zvecke, i to uvek u srednjoj liniji na 20-tak cm ispred njega, ispred grudi. I cekaj. On ce kretati polako rucicom, ne direktno u pocetku, mozda ce da ti deluje kao da ruke cak i ne idu ka predmetu, ali ce vremenom biti direktniji. Nemoj da mu stavljas igracke u ruke kad su ruke rasirene, on ce da uhvati predmet, ali je to refleksno hvatanje, a ne voljno i to ti ne znaci. Uvek u srednjoj liniji, sta god da mu dajes.
A naravno, nemoj da se brines uopste nego uzivaj u svim njegovim pokusajima!
sunny

agata

Broj poruka : 301
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Masha UK 5/11/2012, 23:37

Ako se neke od vas secaju...pisala sam o tome u mom dnevniku davno...kad su T i S bili 5 meseci proveli smo u bolnici vise od 5 nedelja zbog tortikolisa...problema sa tonusom i zastoja u motornom razvoju. Nakon izlaska iz bolnice ja sam jos 4 meseca vezbala s njima kuci i samo ih vodila u bolnicu na kontrole. Sve se hvala bogu dovelo u red osim problema sa stopalima, koji je u isto vreme kada i tortikolis otkriven kod S...Nosio je longete dugo koje ama bas nista nisu pomogle...samo smo mucili dete bez veze...Ovde je stav fizijatara poprilicno opustem po tom pitanju i rekli su da ce to samo da se koriguje do 4 godine. Ukoliko se do tada ne ispravi tek onda ce preduzeti nesto po tom pitanju....preporucuju samo cvrstu...kvalitetnu obucu i to je to. Kad smo bili dole kod nas u maju vodila sam ih u Tirsovu kod fizijatra koja ih je vodila dok smo bili u bolnici i rekla je da su vratici skroz ok, a sto se tice S stopala trebao bi da nosi specijalne ortopedske cipelice, ali bilo joj zao da ih nosi preko leta pa je rekla sledeci put kad dodjemo. Gledajuci ga...ponekad imam osecaj da su se stopala popravila...a nekad mi se cini da se nismo pomerili sa mrtve tacke...Meni je neko preporucio da mu nosim cipelice obrnuto...levu na desnu nogu...a desnu na levu...ali je fizijatar bila izricito protiv toga jer navodno moze doci do deformiteta peta...koji se onda teze i duze ispravlja od stopala.
Very Happy
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Mirjana 5/11/2012, 23:47

Agata, hvala na savetu, probaću. Vidiš, ja sam mu baš gurala igračke u ruke Rolling Eyes Kad ne znam kako treba.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od plavaptica 6/11/2012, 00:21

I ja sam Ani gurala igracke u ruke i ona se dete naravno prepadala. Onda sam u jednom momentu potpuno nesvesno i slucajno stavila igracku malo iznad njenih grudi, na sredinu i ona je lagano uzela sa obe rucice i krenula lagano da je ispituje, prvo jednom pa drugom rukom. Zatim pokusaj stavljanja iste u usta, tu se jako nervirala sto ne ume da okrene pravu stranu. Inace mi smo zbog tortikolisa dobili uput za somatopeda, koji radi u okviru razvojnog savetovalista. Na prvom pregledu smo dobili vezbice koje treba da radimo, Ana nije bila bas raspolozena za iste, tako da ih i nismo bas cesto ponavljali i na sledecoj kontroli kroz 2 nedelje je kao sve bilo u redu. Preporuka da dodjemo sa punih 6meseci kada bi trebalo da sedi da se vidi da li ima nekih problema.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Mirjana 6/11/2012, 09:53

Ma nama se nije popravilo ni od vežbica. Mislim, jeste bolje, ali nije dobro. Ali, biće yes
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Masha UK 6/11/2012, 22:09

Mirjana - koliko vec dugo vezbate? Nama su rekli da je neko nepisano pravilo da se sa detetom vezba onoliko koliko je imalo meseci kad se pocelo sa vezbanjem...znaci ako ste krenuli da vezbate sa 3 meseca...treba da se vezba puna tri meseca...ne znam da li je ovo tacno ili ne...al tako su mi rekli fizioterapeuti iz Tirsove dok smo radili vezbe kod njih.
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Mirjana 7/11/2012, 00:38

Počeli smo sa tri i nešto, a vežbamo nepunih mesec dana. Znači prebrzo sam očekivala rezultate. Možda zato što me svi ubeđuju da to nije ništa Wink Very Happy
21.idemo na kontrolu kod fizijatra u SU. Oni nas još nisu videli. Ako ne bude OK, valjda ćemo ići kod njih na vežbe.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od dr mali pariz 8/11/2012, 13:49

Mi se ovde nismo upisali,a vezbe smo zavrsili...a i nismo lol!
Posto mi je ivona od pocetka 8. meseca trudnoce,a mozda i jos ranije bila okrenuta glavicom nadole, i bila bas stisnuta, prirodno je da se javio taj problem-tortikolis-u levo. Sa mesec dana smo krenuli na vezbice, a prethodno nam je kuci bio fizioterapeut da nam pokaze vezbe koje treba sa njom da radimo. Od pedijatra jednog, drugog-neonatologa,pa preko fizijatra, svi su konstatovali da je rec o diskretnom t....mada se od tog izraza upotrebljenog u med. termin. ...naprosto jezim.
Elem, nije nam jednostavno bilo da radimo te vezbe, s obzirom da Ivona ima i problem sa refluxom, stoga,ako je gladna, nece rado da saradjuje,a opet, iz drugih izvora smo culi da vezbe ne treba raditi kad beba place, a kad je sita, usled tog izvrtanja, hoce da bljucne...no, krenusmo mi na vezbe na kojim smo-vise-manje bili prisutni.Odradismo ih,al ne odosmo na kontrolu. Na poslednjoj kontroli kod pedijatra dobismo uput za kontrolu kod f.,kaze dr da je i dalje prisutan diskretni t. ,pa da vidimo sta ce f. reci...iskreno,otkad je postavljamo na stomak,da sama jaca vratne i ledjne misice, stanje se popravlja,pa sam misljenja da ce sve to doci na svoje,kao i ta ravna stopalenca kod dece, za koja kazu da su fizioloska i normalna do 3.godine zivota...
Hvala Bogu da nismo zapatili neku bolescuru vodeci je tih 10 dana u bolnicu na vezbe...videcemo kako ce s e ostatak odvijati.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Masha UK 8/11/2012, 14:04

Dr Mali Pariz - ako nije indiskretno pitanje, volela bih da pitam gde si dobila informaciju da se ne vezba kad beba place? Pitam iz prostog razloga sto smo vezbali sa T & S punih 5 meseci...najpre Tirsova...pa ja sama kuci...pa poslednjih mesec dana sam ih vodila na vezbe privatno svaki drugi dan...i za 5 meseci se nisu navikli na vezbe nego su neprestano plakali. Jos tad sam bila zabrinuta i pitala se kakve to posledice moze da ima...ali su me iz Tirsove uveravali da ne brinem puno oko toga.
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Tanja83 8/11/2012, 15:39

Masha UK ::Dr Mali Pariz - ako nije indiskretno pitanje, volela bih da pitam gde si dobila informaciju da se ne vezba kad beba place?

Masho,dok ti Pari ne odgovori ja cu ti reci sta su meni rekli.I ja imam blizance kao i ti,obojica imali Tortikolis,Matija hipo a Novak hipertoniju misica.Matija plus equnovarus oba stopala od polozaja u stomaku,nije podizao glavicu dugo dugo i jos sto sta.Prvo smo isli u Tirsovu pa smo se prebacili na Sokobanjsku.I jedni i drugi tj terapeuti ne fizijatri su mi rekli da beba treba biti sita,naspavana pre vezbica i da se ne radi kada je uplakana jer zateze taj vratni misic jos vise i nema efekta vezba kod tortikolisa.Placali smo privatno terapeuta,dolazila nam kuci punih mesec dana,mi otisli na kontrolu,dr rekla da opet vezbamo,da je tortikolis manje izrazen ali da ga i dalje imaju.Od tad sam batalila vezbe i sve se samo ispravilo kada sam ih stavljala na stomak da tako jacaju misice.Matija mi i dalje nosi ortopedske sandale Denis Brawn(mozda si cula),sad smo presli na longete jer ne moze spavati u cipelicama zbog sipke,pa cemo videti ima li efekta
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Milijana 8/11/2012, 16:01

Mirka, i moja Lenka nije hvatala igracke, nije je to jednostavno interesovalo. Potpuno je bila blenta. kasnila je i sa puzanjem, a onda u desetom mesecu BUM. Za mesec dana je propuzala, pocela da se uspinje, sa 11 prohodala, sa 15 radila kolut napred... vidi je sad, samo se na plafon jos nije popela... sama se penje i spusta niz tobogan i milion drugih stvari. Ljudi u parku ne veruju koliko ima meseci...
Iskreno, mislim da je svako dete prica za sebe, svaka grupa misica se razvija u nekom drugom periodu, OK za taj tor.... neka radi vezbice, ali nemoj ga maltretirati drugim stvarima niti mu praviti stres od toga, ni njemu ni tebi... Fizijatri ce uvek naci nesto... moja kuma odvela dete preko neke silne veze kod dr-a bas zbog tortikolisa jer ima 15 meseci, a jos nije ispravila glavu (kazu blago primetno je krivi) i ona joj nasla da treba da nosi neke specijalne cipelice po receptu, za 7000 dinara... a mala prohodala pre 2 meseca, jos nije ni stabilna kako treba...

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od dr mali pariz 8/11/2012, 20:32

Masha UK ::Dr Mali Pariz - ako nije indiskretno pitanje, volela bih da pitam gde si dobila informaciju da se ne vezba kad beba place? Pitam iz prostog razloga sto smo vezbali sa T & S punih 5 meseci...najpre Tirsova...pa ja sama kuci...pa poslednjih mesec dana sam ih vodila na vezbe privatno svaki drugi dan...i za 5 meseci se nisu navikli na vezbe nego su neprestano plakali. Jos tad sam bila zabrinuta i pitala se kakve to posledice moze da ima...ali su me iz Tirsove uveravali da ne brinem puno oko toga.
dobila sam info od drugih lekara, tj. jednog, kod koga sam privatno isla, jer nas pregled ,pri-kod fizijatra je bio vise nego smesan. Zena ni jednu jedinu rec nije progovorila, izbacala dete onako kako i pedijatar radi na 1. pregledu, i prepisala,ali bukvalno-jer mi je trazila otpusnu listu,dakle u svom , prepisala izvestaj neonatologa...
Posto smo svi djuture isli na te vezbe, muz sa Ivonom u salu, ja sam sa Dusanom cetso pod prozorom visila...imala sam prilike da posmatram neke fiziot.kako rade sa bebom dok je u grcu-dok place, ali, hvala Bogu vecina njih tad pravi pauzu pa je zanimaju njihovim ili nasim igrackama. Cula sam i na tv-u o tome. Ti koji ne prekidaju vezbe dok dete place, po mom nestrucnommisljenju samo otaljavaju, da se kaze da su odradili...
uostalom, i Tanja ti dade odgovor.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Mirjana 8/11/2012, 20:39

Mili, upalilo je kad sam ostavila igračku ispred njega. Sam je uzeo jednom rukom, a dodiruje je i drugom. Tetka S mu kupila loptu i ludu hobotnicu. Hobotnica ga plaši, a lopta mu se jako dopala i baš se igra njome. Moram da je pridržavam, ali on se trudi s obe ruke da je uhvati, a i da je gricne Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od agata 9/11/2012, 12:51

Ima mnogo dijagnoza u medicini kojih ima ili nema i ne mogu da budu diskretne, ali tortikolis nije takva dijagnoza.
Tortikolis moze da bude diskretan, jer je u pitanju duzina misica, odnosno koliko je on skracen, znaci moze da postoji minimalno, diskretno skracenje misica sa jedne strane, koje uoci doktor pri pazljivom pregledu, a mi bismo slobodno gledajuci rekli sve je u redu. Kod nas je tako bilo: kad sam i ja pocela vise da obracam paznju na polozaj glavice i lica videla sam da je lice cesce okrenuto na desno, a glavica malo nagnuta u levo ("Vidim ono sto znam"). I naravno da to nije nista strasno. Milioni beba nikad ne odu na pregled gde bi neko detaljnije obratio paznju na tortikolis, lepo rastu, izrastu u decu i ljude kojima se to ne uocava, a nekom se i vidi kad se malo detaljnije posmatra ili uzivo ili na fotografijama, na primer da je glava po malo nagnuta, pa sve to objasnjavamo fizioloskom asimetrijom lica i opet kazem nista strasno. Koliko puta se vidi tortikolis kod bebe, pa se pogledaju roditelji, pa reklo bi se da i otac malo naginje glavu... Nekad je dovoljno pogledati fotografije osobe, pa i bebe i da nema potrebe obilaziti silne lakare da potvrde ili odbace dijagnozu.
Pa, ako nam je neko vec ukazao da asimetrija kod nase bebe postoji, i ako je diskretna nista nam ne smeta da se malo pozabavimo time, a ako je znacajnija, onda mislim da je bavljenje obavezno, sto da ostane detetu kriv vrat za ceo zivot.

Kako je i Tanja rekla ne treba da se vezba dok dete place i brani se, jer se misic napreze, kontrahuje, a terapeut ga isteze i mogu da nastaju mikropovrede od tog istezanja, nije ni to strasno, ali bolje da se ne desava.

I vec sam o tome pisala, ali evo Mali Pariz, kod Ivone, kad ti je nezgodno da vezbas zbog bljuckanja, mnogo je bitno da se beba postavlja tako da se stimulise da sama okrece glavu i time isteze misic. Obrati paznju sa koje strane joj prilazis dok spava (ako je levi tortikolis, uvek joj prilazi sa njene leve strane), kad je podignes na rame da bljucne gde joj je okrenuto lice (neka bude okrenuto na njenu levu stranu), gde su igracke, kad krene hranjenje sa koje strane bebi pruzamo kasicicu (kod levog tortikolisa sedimo sa bebine leve strane pa i malo iza nje, da se okrene ka kasicici). Nisam deciji fizijatar pa mozda nemam prava to da izgovorim, ali mislim da je u blazim formama ta celodnevna aktivnost deteta i dovoljna i da ima tezinu vezbi.
Malo udavih, ali ovo stvarno ako se primenjuje otekako pomogne!
Poljubac!


agata

Broj poruka : 301
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Masha UK 9/11/2012, 14:05

Hvala na odgovorima - kao sto sam vec pisala mi smo u Tirsovoj bili 5 nedelja na fizijatriji...uglavnom niko nije vodio racuna da li su bebe site ili naspavane...dolazili su po njih da ih vezbaju iskljucivo kad je njima odgovarala i cesto sam imala utisak da to rade samo da otaljaju. Naravno razliciti fizioterapeuti su imali razlicit pristup. Deca su sve vreme nepodnosljivo vristala, ali niko tome nije pridavao znacaja. Kad bih ja pokazala svoju zabrinutost zbog plakanja...uvek su me razuveravali. A ja sam bila jedna od onih koja je uvek verovala doktorima i shvatala ih krajnje ozbiljno...

Kako god vratici su sad ok...S su stopala u varusu...a nakon gledanja slika koje ste postavile na ovom postu, ukapirala sam da i T ima x noge...mislim da razmak nije veci od 3 cm...ali vidi se kad je lepo postavim sa skupljenim nogama da stoji mirna...

Kad budemo dolazili dole sledece godine odvescu ih oboje ponovo na kontrolu.

Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Mirjana 9/11/2012, 14:13

Agata, sve si lepo rekla yes
Nama se na svakoj slici vidi, pa i na avataru, da glava ide ka levom ramenu. Ne vidim to kao neki problem, ali svakako ne bih ni zanemarila, jer možda može postati problem, a moglo se rešiti uz vežbice koje oboma prijaju! Mi baš uživamo dok vežbamo yes Igramo se Very Happy
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od dr mali pariz 16/11/2012, 18:13

hvala Agata na savetu. Naravno da postavljamo dete da vezba, trudimo se i u tome sto si navela,ali izvesno je da je meni uvek neka frka sa njih dv oje, te iskreno-nisam razmisljala,jer nemam vremena za to- sa koje joj strane prilazim, ali da joj pruzam igracke, vise sa leve strane, to-da...
jos nismo zakazali kontrolu, uskoro cemo...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Tinche 5/2/2013, 17:28

Danas smo bili kod fizijatra na kontroli posle cetiri meseca. Redovno vezbanje se
isplatilo. Razmak mu se smanjio sa 3.5 na 3cm dok sedi i sa 5 na 4cm
kada stoji.
Samo tako da nastavi, i obavezno obuca sa anatomskim djonom. Kontrola za sest meseci.

Laknulo mi je jer je sl korak bio anatomske cipele...

Da dodam da je pored vezbica koje su nam pokazali cesto skakao na trambolini, krevetu, duseku...i tako jacao tetive dodatno.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od BiKsi :) 5/2/2013, 17:30

Bravo!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Mirjana 5/2/2013, 19:27

Bravo BataK! x x x
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od mijaki 1/4/2013, 16:22

Mi nemamo dijagnozu ali postoji blaga asimetrija, glavu krivi na desno, sve krece desnom rukom.... promenili smo fizioterapeuta, ja vezbam sa njom tri puta dnevno, vise se igramo....poenta je da joj igracke dajem u centralnoj liniji, vezbamo levi hvat, nosim je nakrivljenu malko na desno, podizem je uvek sa strane, cesto smo ns stomaku mada ne voli...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od mijaki 1/4/2013, 16:26

Rekla mi je zena da ce se ona stalno kriviti kada bude nesto veliko i vazno ucils odnosno kada budu skokovi u razvoju.... evo ima 5 dana kako se ispravila skroz...ne radim joj kad place nista, samo kroz igru...i da malo mi je tesko ds uskladim kada da vezba zbog refluxa ali nekako se snadjemo...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od mijaki 1/4/2013, 16:29

I masiramo nogice, stopala, rukice i ledja.... moj dr u domu zdravlja tvrdi da je bebac ok...nego jos se ne okrece...onako se nakrivi na bok ali nr preteze... Kada su se vase bebice okrenule i jel prvo sa ledja na stomak ili obratno

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Mirjana 1/4/2013, 16:57

Mijaki, prvo s leđa na stomak. Ne sećam se kad beše, ali mislim da ste tu negde, tj. da će u narednim danima to uraditi, ako joj bude do okretanja Wink
Ovaj moj se i sada slabo okreće, iako zna to da radi. Jednostavno neće.
Kod nas je bila ista situacija sa nakrivljenom glavicom. Sada kad je umoran ili mu se spava, opet je nakrivi ka ramenu. Inače je OK
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Sami 1/4/2013, 23:51

mijaki, nemoj da se brines oko nakrivljene glavice, kod nas je bila skroz na lijevo i bas uocljivo, radili smo razne vjezbice sve dok nije prohodao i poslije smo isli par puta kod fizijatra a na vjezbe smo isli svaki dan a ja kod kuce radila non stop.
Kod nas je bila motorika skroz slaba i lijeva strana dotsa usporena, cak i obadvije rukice ali se uz upornost sve dovelo u red, sad se nista ne primjeti, malac ima 3 god i 3 mjeseca nikavi zaostataka nema ili da nesto ide kako e treba, jok sve na svom mjestu.
Neznam dali ti rekao fizijatar, kad staviš bebu da spava ako glavica ide na jednu stranu da urolas peskir i ispravis glavicu sa njim kad je beba u sicu ili korpi/kolicima, da i tad ispravljas glavu s necim mekanim.
Polozi je da spava na boku na toj strani koju krivi (tj desnoj) ali je stavi ledima uuz jednu stranu krevetica.
Mi smo bili uporni i uspjeli smo se ispraviti, nadam se dacete i vi imati snage za to, sretno
Sami
Sami

Broj poruka : 4068
Godina : 49
Location : Iz Bosne sam
Datum upisa : 20.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti... - Page 2 Empty Re: Fizijatar - iskustva, vezbice, saveti...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu