KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

+136
alisa
kobac robac
Vesna V
Strumfeta78
alex11
Amna84
makisa12345
Tangerine
Vuchica
Ancica 87
Ica1171
Mika
lela1984
PalcicaBg
Jelica74
fight&faith
SladZana
jovanka.draskic
najdi10
SoJa
bezdan
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
leptirko82
riki
lelas
malamara
bulevar79
SandraNS
annci
karakaca
Erata
hany
neca73
missile
svetlana-ceca
agata
Veca77
Freya77
lenic
OKacica
tetreb
sareni leptir
daxi011
Ema78
M.
Kalina V.
cekalica
anak
makica1984
rada78
Annie
Lutonjica
7-patuljaka
Dorotea
tanjica
saška
Sunflower
Niny
SSanja
Shizika
lolipop
cvetic-79
tereza
JocY
laKole
Cupava
suncicas
nebuloza
LaFolie
buby
bak
KoMetaK
MAAKKI
Kamilica
ananana
Republica
zorana-zokica
noja
cicsa80
jaca*caca
Mali Princ
Marija86
cerise
maza1972
heart84
ciklama
zova
dragana76ns
nolinica
duskans
sandrcak
dragmilk
cici
vašar
bubamara83
kristina33
Mimicica
dacca
viktorija
elijana70
djole42
julija
Afrodita
lena
Gaga24
Bitter Sweet
bebko
kikiriki
racili
Daca
dr mali pariz
jovana 77
strelac
gea
septembar
Struzzo
Zoka83
nena beba
naca
bebana
Orline
Mirjana
kasia
nabla
bisera
maki 123
Hitron-Luka
maus
jul
TetaSneki
nadalina
Jelence
tina73
terka
HappyGirl
140 posters

Strana 8 od 30 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Sledeći

Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od julija 13/8/2010, 11:04

Zokooooooooooooo hvala ti i ti si isto pravo FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 275568
znaci AMH mogu da radim kad god ne moram da cekam sledeci menz.?
to je onda odlicno provericu jos danas
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Orline 13/8/2010, 11:19

Pa možeš teoretski. Ali uobičajeno je da se vadi 3.dc Možda je bolje da uradiš tad, ali kako hoćeš.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od julija 13/8/2010, 11:21

oki onda cu ipak tad ali u drugoj laboratoriji ionako sam se sad vec nadavala krvi pa da malo iskuliram,a imam retku krv FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Icon_biggrin pa da im je ne dajem za dzabe FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Icon_biggrin
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Zoka83 13/8/2010, 11:31

Mozes AMH bilo koji dan, ali kazu da je najbolje treci zbog poredjenja sa FSH. U sustini je konstantan, jako se malo menja i malo zavisi od dana ciklusa. U svakom slucaju ne odudara mnogo od 3 dc, mada se nadam da tebi hoce jer je Konzilijum pogresio FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Icon_biggrin
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Orline 13/8/2010, 11:32

Pa da..Taman da se malo uhodaš, posle ćeš ko prava...Sve ćeš da znaš i opušteno u battle sa neplodnošću.
Imaš sreću te imaš mlado pile pored sebe i ne moraš da razmišljaš i o njemu FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Lol
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od elijana70 13/8/2010, 11:56

Da li neko zna da li mm mora ponovo da radi spermogram za komisiju u Višegradskoj, iako ima uredan od pre 15 dana koji je radio za komisiju za fond, i da li se možda tamo radi na licu mesta spermogram, za UZ znam ?FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Icon_rolleyes Inače opredelila sam se za prof. Radulovića u spec. bolnici "Beograd".
elijana70
elijana70

Broj poruka : 179
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od julija 13/8/2010, 11:59

hahaha to jest da je pile pile je FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Lol

hvala Zoko i Orli prave ste drugarke FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 692299 i nadam se da je Konzilijum pogresio posto vidim da svima izdaju rezultate sa manjim vrednostima za AMH
recite mi molim vas da ako uradim npr.danas AMH da trazim i FSH i LH ili mogu samo AMH?
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od julija 13/8/2010, 11:59

danas mi je 10. dan ciklusa zaboravih da kazem...
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Zoka83 13/8/2010, 12:03

Nemoj raditi FSH i LH danas, ne znaci ti nista, oni se vade od 2-5 dc. Danas ti nece biti validne vrednosti. FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 639820
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od julija 13/8/2010, 12:11

oknecu cekam sledeci ciklus samo sam se sad malo zbunila posto si rekla da nije toliko bitno za AMH koji je dan?
zbun zbun zbun izvinite na smaranju ali ja bih da mi sve bude jasno a izgubljena sam totalno FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Icon_redface
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Zoka83 13/8/2010, 12:32

Pa, za AMH nije bitno, ali je bitno za FSH i LH. FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Icon_wink
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od julija 13/8/2010, 12:40

aha skontalaaaaa hvalaaaaaaa
sad sam tek videla da si mi rekla za FSH iLH sowyyyyyyyyyy FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Icon_redface
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dacca 15/8/2010, 09:41

Mozda i nije pravo mjesto, izvinjavam se, vi me prebacite... Da li ste vi Beogradjanke cule da prof. dr Milku Drezgic, spec. endokrinologije? Ona bi trebala doci kod nas u Crnu Goru, pa cekam nju za konslultacije sa mojim hormonima, narocito sa ovom FSH i LH.
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Orline 15/8/2010, 11:24

Jesam ja FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Icon_biggrin
Imala sam čast da upoznam dotičnu gospodju, nekad davno. Bila je jako dobar stručnjak i vrlo fina i kulturna žena, i bavila se tada, izmedju ostalog, i reproduktivnom endokrinologijom. Šta se desilo u medjuvremenu, nemam pojma, ipak je to bilo pre petnaestak godina.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dacca 15/8/2010, 12:06

Kazes da je bila dobra, nesto se promijenilo je li? Ona bi trebala da dodje kod moje doktorke sada, vjerovatno par dana ce biti tu, u privatnoj ordinaciji? Da li je zaista dobra za te stvari?
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Orline 15/8/2010, 13:06

Pa ne znam da li se promenilo. Rekoh da sam je upoznala pre petnaest godina, i to je bilo jedino vidjenje. Nemam nikakvih info u medjuvremenu.
A verujem da je dobra, ona je univerzitetski profesor.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dacca 17/8/2010, 12:01

A da li postoji razlog zbog ceg a taj hormon FSH raste. Ja imam 27 godina, a on je 16,8?
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od djole42 17/8/2010, 12:15

djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dacca 17/8/2010, 12:28

Djole sve sam to iscitala, ali mi nije jasan razlog zbog ceka dolazai do povecanja tog .ebenog hormona, a karakteristican je za zene u godinama? Lupam glavu, trazim po internetu, nervozna sam ...
Moram da pratim hormone, sve u privatnoj reziji, a ostala sam bez posla, a ljekar kaze, e aj sad uradi ovo, aj sad ono, a da se prekrstis ksta 30 eura v
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Mimicica 12/10/2010, 22:21

Pozdrav svima, nova sam ovde.
Imam 20 godina, i od maja nisam dobila menstruaciju. Otisla sam kod dr i on me je poslao da dam hormone na analizu, evo rezultata:
FSH 11.3
LH 13.2
Prolaktin 534
Progesteron 3.5
Estradiol 187
Testosteron 1.4
Tsh 2.32
T4 17.96

Rekao mi je da mi FSH i LH nisu u redu. Da li je ovo mnogo povecano?
Znam da hormoni treba da se daju 3.dan ciklusa, ali ja ga nemam
No
Da li da pokusam da smanjim FSH sa smokvama, ovde sam procitala taj recept? Jer meni je sada cilj da mi se pojavi menstruacija, pa cu posle da vidim sta cu i kako cu.
A nikakvu terapiju nisam dobila, nego uput za endokrinologa.

Mimicica

Broj poruka : 2
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dr mali pariz 12/10/2010, 23:32

Mimice,uvek mi bude krivo da pročitam da mlada žena-devojka,kao ti,ima hormonski poremećaj.
Čim od maja nisi dobila ciklus,to je problem.Ne znam samo šta je tvoj dr čekao dosad???
Kako si ranije dobijala,uredno,neuredno?
Čudi me da nisi kontracepcijom izazivala ciklus,obično se tako radi.
Potraži dobrog endokrinologa,ali i ginekologa,pa delj.
Inače-hormoni ti ukazuju na PCOS-sindrom policističnih jajnika,i FSH ti je visok,a opet mi i prolaktin izgleda visok i on zna kad je visok da inhibra ovulaciju ,samim tim i bojkotuje ciklus.Nisi navela ref.vrednosti,možda i ne izlazi iz njih,ako je gornja g. oko 600,ali je svejedno visok.Sve se to odgovarajućom terapijom da srediti...i da! Pitanje je i koliko su ti nalazi validni s obzirom da 5 meseci nisi dobila ciklus.Prvo to sredi,pa će i hormoni sa tim.Srećno!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od kristina33 14/10/2010, 21:46

Mimi mislim da hitno prvo treba da promenis ginekologa. Zasto te je poslao da vadis hormone kad ne zna sta ce sa njima? Nemoj se nervirati zbog nalaza, jer ne znas u kojoj si fazi i ovi hormoni ne moraju nista znaciti. Moras prvo izazvati ciklus pa tek onda kad izvadis hormone 2-3dc moze se doneti neki zakljucak. Mislim da M mozes izazvati upotrebom progesterona (utrogestan ili dobraston), ali bi trebala da nadjes nekog normalnog ginekologa ili endokrinologa koji ce ti prepisati period i dozu uzimanja.
Da li te je dr gledao na UZV, ima li folikula ili zutog tela, kakav je endo?
Po hormonima bi mogla cak i ovulacija biti na pomolu, jer pre O u prirodnom ciklusu estradiol bude oko 200-300, a LH valjda oko 25. Ali da ne bi nagadjali idi ti na UZV i trazi terapiju za izazivanje ciklusa.
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od bubamara83 15/10/2010, 19:16

Zdravo svima! Imam pitanje i molila bih da mi neko odgovori. Radila sam danas hormone i rezulatati su sledeci:
tsh 1.55
estradiol 27,9
progesteron 0,9
FSH 5.8
LH 6.2
prolaktin je 671 ( 102- 492) povecan je bas!
Da li je u pitanju PCOS? I da li je opasno sto mi je ovoliko povisen prolaktin? Ciklusi su mi redovni.

bubamara83

Broj poruka : 16
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dr mali pariz 15/10/2010, 19:38

bubamaro83,dobrodošla! ff
Prolaktin jeste povišen,ali koliki je posle 2 sata?? Prolaktin se ne vadi samo 1x...
no ništa što bromokriptin ne može srediti...,ali on može da ometa ovulaciju.
Jesu ti FSH i Lh u inverziji,i moguće je da je PCOS,ali najbolje bi bilo da te ginekolog pogleda,i endokrinolog.
Srećno!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od bubamara83 15/10/2010, 19:55

Hvala, Mali Pariz, ja se nisam brinula za lh i hsh jer su priblizno isti, a to je valjda normalno. Mislis da ta mala inverzija od 0,4 moze da bude sumnja na PCOS?

bubamara83

Broj poruka : 16
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 8 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 30 Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 19 ... 30  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu