KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

+136
alisa
kobac robac
Vesna V
Strumfeta78
alex11
Amna84
makisa12345
Tangerine
Vuchica
Ancica 87
Ica1171
Mika
lela1984
PalcicaBg
Jelica74
fight&faith
SladZana
jovanka.draskic
najdi10
SoJa
bezdan
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
leptirko82
riki
lelas
malamara
bulevar79
SandraNS
annci
karakaca
Erata
hany
neca73
missile
svetlana-ceca
agata
Veca77
Freya77
lenic
OKacica
tetreb
sareni leptir
daxi011
Ema78
M.
Kalina V.
cekalica
anak
makica1984
rada78
Annie
Lutonjica
7-patuljaka
Dorotea
tanjica
saška
Sunflower
Niny
SSanja
Shizika
lolipop
cvetic-79
tereza
JocY
laKole
Cupava
suncicas
nebuloza
LaFolie
buby
bak
KoMetaK
MAAKKI
Kamilica
ananana
Republica
zorana-zokica
noja
cicsa80
jaca*caca
Mali Princ
Marija86
cerise
maza1972
heart84
ciklama
zova
dragana76ns
nolinica
duskans
sandrcak
dragmilk
cici
vašar
bubamara83
kristina33
Mimicica
dacca
viktorija
elijana70
djole42
julija
Afrodita
lena
Gaga24
Bitter Sweet
bebko
kikiriki
racili
Daca
dr mali pariz
jovana 77
strelac
gea
septembar
Struzzo
Zoka83
nena beba
naca
bebana
Orline
Mirjana
kasia
nabla
bisera
maki 123
Hitron-Luka
maus
jul
TetaSneki
nadalina
Jelence
tina73
terka
HappyGirl
140 posters

Strana 9 od 30 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Sledeći

Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dr mali pariz 15/10/2010, 20:22

mislim.Ali ja nisam ginekolog...nije normalno da Lh bude već od FSH iako su oba u ref.vrednostima.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Zoka83 15/10/2010, 22:32

Bubamara, ja sam imala povisen lh za 0,7 u odnosu na fsh. Sada su npr ok, ali dr bi po drugim simptomima rekla da imam pcos. Hvala Bogu, ne toliko izrazen da mnogo toga ometa, ali ipak jeste pcos i time se treba pozabaviti.
Kao sto Pariz rece, potrazi dobrog ginekologa da te pogleda na uz, kao i dobrog endokrinologa zbog prolaktina i ev. upucivanja na ogtt test, koji se radi kod sumnje na pcos. Ne brini, nije nista strasno. Pozdrav!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Zoka83 19/10/2010, 14:01

Devojke, treba mi vas komentar na sledece nalaze:
fsh: 7,88
lh : 4,50
E2: 56,30
Prl: 340.

Ono sto me zanima je da li mislite da je fsh malo visi nego sto bi trebao da bude kod 25-godisnje devojke? Kako vam se cini odnos fsh i lh?
Ona ce svakako otici kod dr, ali me je pitala za misljenje, a ja se ne razumem bas nesto.... Ne bih htela da joj bespotrebno unesem nemir. Inace, radi na bebi vec duze od god. dana i nista. Suprugov spermogram je super.
Hvala devojke!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od vašar 19/10/2010, 14:36

po mom misljenju odnos fsh-lh je dobar,jedino mi nesto sumljiv taj prolaktin...kod mene i po mojim ref.vrednostima je visok.....ne znam
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od cici 19/10/2010, 18:01

prolsktin je ok po meni, ref su od 40 do 530mUI/L , e2 je estradiol oko jeste onda e2 nizi ako je f,f ref za f.f 80-420pmol/l
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dr mali pariz 19/10/2010, 19:58

nalazi su odlični! i E2 je dobar,ako je u folikularnoj fazi rađen,odnos FSH i LH idealan-oko 3 g
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Zoka83 19/10/2010, 20:17

Znaci, ne mislite da je fsh malo visi nego sto bi trebalo za devojku od 25 godina?
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dr mali pariz 19/10/2010, 20:20

Ne,naravno.Dobar je.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od viktorija 19/10/2010, 20:25

Zoko ja sam citala da je fsh do 6 odlican, od 6-9 dobar a preko 9 ukazuje na smanjenu ovarijalnu rezervu.( Naravno uzima se u obzir i inhibin b, amh i merenje antralnih folikula) Takodje sam procitala da razlika izmedju fsh i lh ne bi terbalo da bude manji od 3 ( recimo ako je fsh 6, lh ne bi trebalo da bude manji od 3)
Mislim da ne moze samo na osnovu jednog kriterujuma da se izvede zakljucak vec se sve ove stvari moraju uzeti u obzir...Tu veliku ulogu ima genetika, da li je stimulisana i koliko puta, nacin zivota izlozenost stresu....
Mislim da nema preteranog razloga za brigu ali bi bilo dobro da proveri i inhibin b kao i amh...
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od viktorija 19/10/2010, 20:28

Samo da se ispravim razlika izmedju fsh i lh ne bi trbalo da bude veca od 3
Stvarno sam smotana...
viktorija
viktorija

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 04.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Zoka83 20/10/2010, 00:43

Da Viktorija, i ja sam to isto citala.
Hvala devojke!
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dragmilk 31/10/2010, 17:16

Postovanje!
Ja sam nova na sajtu.Suprug i ja smo godinu i po u braku i od bebe zasad jos nista. Muz je radio spermogram i jako je los rezultat, svega 8% zivih. Ja sam radila analize hormona, pa ako moze neko da mi ih protumaci
Estradiol 32.2 pg/mL
Estradiol 118.2 pmol/L
FSH 13.1mIU/mL
LH 6.52 mIU/mL
Prolaktin 318 mU/L
Progesteron 1.81 nmol/L
Testosteron 1.11 nmol/L
Hvala unapred.
Ovaj nalaz je uradjen 2 og dana ciklusa
Hvala unapred
Da dodam, imam 35 godina, u martu 2011 punim 36.
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dr mali pariz 1/11/2010, 14:20

Dragmilk,dobrodošla! FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 338438
primećujem malo povišen FSH,za progesteron ne znam,imaš ref.vrednosti,ali najbolje bi bilo da konsultuješ endokrinologa.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dragmilk 1/11/2010, 21:25

Hvala na dobrodoslici! love
U principu, koliko sam uspela da pohvatam informacije na netu drugi dan ciklusa pripada folikulnoj fazi, pa su mi sve vrednosti osim FSH su u okviru referentnih za tu fazu. Ovih dana cu posetiti ginekologa pa cu videti sta ce mi reci, posto me je ona i uputila da uradim te nalaze. Uh, mnogo se nerviram unapred. U pravu je moj muz kad kaze da svi rezultati treba da budu prezentovani u siframa.
Moja dr. ginekolog mi predlaze da uradim jos hsg ultrazvukom da se pogledaju jajovodi, pa cu i to da uradim. Ona mi govori da je vestacka oplodnja nesto sto bi zadnje trebalo pokusati, a ja sam nekako nestrpljiva i nemam trenutno veru u prirodu, a s obzirom i na muzevljeve rezultate. On trenutno pije Profertil, ostala su mu jos dva meseca terapije, pa cemo videti da li ce mu se nalaz popraviti. A meni bojim se vreme istice, polako ali sigurno.
Pozdrav
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od bubamara83 4/11/2010, 15:43

POzz svima. Zbog povisenog prolaktina pijem bromoskriptin. Zbig njega imam mucnine, nizak krvni pritisak, nadula sam se i ugojila. Zanima me da li neko zna da li zbog tog leka nemam karakteristicno bolne grudi u PMS? Grudi mi uopste nisu osetljive. Obicno me bole 7-8 dana pre menstruacije. Hvala unapred.

bubamara83

Broj poruka : 16
Datum upisa : 15.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od sandrcak 30/11/2010, 00:14

Zdravo svima!Uradila sam hormonski status 3 dana m.c. i rezultati su sledeci
lh 6.13 ,fsh 3.87 ,estradiol 72,1 , testosteron 0.549 ,progesteron 0.422 ,prolaktin 149, t3 1.89 ,t4 97.8 ,tsh 0.904.Pošto suprug i ja planiramo bebu,doktorka mi kaze da trebam da pokusam prirodnim putem da zatrudnim i ako odnos lh i fsh ukazuje na policisticne jajnike.Šta vi mislite o tome?

sandrcak

Broj poruka : 2
Datum upisa : 30.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dr mali pariz 30/11/2010, 16:31

Zašto ne pokušavati prirodno?
Ako je samo to problem...jesi li radila druge nalaze,HSG,ili laparoskopiju,on-spermogram?
Inače,da,tvoji hormoni ukazuju na PCOS.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od vašar 30/11/2010, 17:23

Sandrcak,jesi li pratila nekad da li imas ovulaciju?Da li se PCOS vide i na UZ?Ja sa mojim PCOS nemam ovulaciju,pa mi tako bas sasvim prirodni radovi nisu mogli pomoci.Pojavi se folikul ,krene da raste i stane,jer nema mesta da se razvija od cistica.
Napisi nam sta si jos radila osim hormona!
vašar
vašar

Broj poruka : 1680
Godina : 44
Location : Subotica
Datum upisa : 28.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od duskans 30/11/2010, 18:13

pozzzdrav
danas sam vadila hormone 4 dan ciklusa.dobila rezultate
fsh 7,36
lh 9,12
prolaktin 355,20
testosteron 0,600
estradiol 47,42
po vrednostima vidim da je sve u granicama normale,mada po mom istrazivanju po netu vidim da odnos lh i fsh mozda ukazuje na pcos???
otici cu kod ginekologa sledece nedelje ,zakazacu uz. treba da uradim i uz dojke. decko i ja se vise ne stitimo,primetila sam prosli mesec po sekretu da je ovulacija,ali iako smo bili aktivni dobila sam Sad
radila sam uz pre 7 meseci i na uz je sve bilo ok.inace pre nekoliko godina ( pre 6 god)sam koristila diane 35 zbog neredovnih menstr..dobijala sam na 40 dana ...35 dana itd ....da bi se ustalile,ali nikad nisam vadila hormone do sad. secam se da pre diane 35 da su videli na uz cisticu ....ali dobila sam i ponovo sam radila uz i nije je bilo.rekli su mi da je verovatno pukla i kao ok je sad..to je bilo pre 6 god skoro 7 g. pila sam diane 35, 1,5 g i onda napravila pauzu,e onda dok se ulenjeni jajnici nisu aktivirali... pa su mi rekli da ce se to prirodnim putem regulisati. Sve ovo vreme do sad dobijala sam na 33 dana ...35 dana i sad kad hocu da ostanem trudna .... tek sad vadim hormone,do sad mi niko nije rekao...a hormone sam vadila jer imam kod bradavice na grudima kod areole kad pritisnem neki sekret..beli... koji kad se iscedi nakupi se posle nekog vremena.pa sam to krenula da vidim sta je.jel ima neko nesto zanimljivo i slicno ili ima neku ideju sta je ?dok ne odem kod ginekologa. malo sam zbunjena... inace sad dobijem na 28 dan nekad 29,30 pa po jednom godisnje i na 33 dan. e da a lecila sam i lice od akni,,,jos uvek koristim mazalice sto mi je moj dermatolog dao.

duskans

Broj poruka : 1
Datum upisa : 30.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od sandrcak 2/12/2010, 09:10

Ovako drage moje,doktorka m ije prvo na ultrazvuku videla da da imam mikrocistične jajnike,posle smo pratile taj mesec ovulaciju u vreme kada ona treba da bude,ali mi je taj mesec ciklus bio anovulativan,posle toga sam sam radila hormonski status i odnos lh i fsh je ukazao na policistične jajnike.Rekla mi je da razmislim da li hocu da pokusavamo još koji mesec pritom i da pijem razne neke čajeve ili da mi da uput za višegradsku!Tako da u celoj priči ni sama ne znam šta mi je činiti!

sandrcak

Broj poruka : 2
Datum upisa : 30.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nolinica 24/2/2011, 20:57

Pa, draga Pariz, tebe ima svuda!!! osmeh srce
Sad sam tek čitala o pomenutim problemima, jer pre nisam imala ovih problema, ali opet ne znam šta misliti...
Uvek su mi bili dobri hormoni, i odnos između fsh i lh. Međutim prošli mesec mi je fsh bio fsh 8,7 i lh 16,5, čime sam se šokirala, i pomislila da se nešto samo taj mesec poremetilo.
Međutim ovaj ciklus sam ponovo vadila hormone, i sad nisu dobri, malo su samo bolji fsh 5,5 i lh 8,2
To ukazuje na pcos, lai mislim da nemam ništa od ostalih simptoma koji govore da je reč o pcos.
Svakako čekam da uđem u program za vto, ali ipak bi vaše mišljenje, da li je moguće sa ovakvim odnosom fsh i lh da ne dolazi do ovulacije???
Unapred vam hvala na pomoći!
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dr mali pariz 24/2/2011, 22:49

Nolinice...da ima me svuda gde imam šta reći,i drugom pružiti podršku Wink
Na tvoje pitanje bi i dr odgovorio-pa moguće je...
znaš da niko nije isključiv u svojim zaključcima.Hormoni ukazuju na PCOS,ali šta kaže UZ? kad si poslednji put bila na UZ?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nolinica 24/2/2011, 22:56

Zadnji put bila pre mesec dana u državnoj ustanovi zbog prpreme za vto, i kao sve ok...ali sumnjam da se oni nešto posebno udubljuju. Mislim da sam inseminaciju radila u avgustu i od tad nisam bila na detaljnijem uz. Naravno, tad mi je lh i bio ok. Pre dva meseca se nešto poremetilo...jel moguće da su antibiotici koje sam pila kako bi uništila hlamidiju, uticali "nekako" na lh??
Ne znam šta bi drugo moglo uticati. Sad Pre jedno 10 meseci sam radila i jednodnevnu dijagnostiku, i sve ok.
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dr mali pariz 24/2/2011, 23:08

Antibiotici teško mogu na hormone da utiču,ali čim ti na UZ nisu ništa rekli-jer se u to ne treba udubljivati,već pri pogledu na jajnik,vidi se da li ima krš antralnih u njemu,što govori da je jajnik PCOS- znači da je inverzija možda slučajna...ne bi bilo loše da se pozabaviš endokrinologom.
Jesi li ti radila OGTT sa insulinemijom?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od nolinica 24/2/2011, 23:14

bila i kod endokrinologa pre jedno dve godine i sve ok. Ogtt nisam radila, i ja sam pomislila da bi možda trebala, ali do sad mi niko nije predložio. Na drugu komisiju za vto ću za dve nedelje, pa sam mislila njih ispitati...
nolinica
nolinica

Broj poruka : 537
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 9 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 30 Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu