KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

+136
alisa
kobac robac
Vesna V
Strumfeta78
alex11
Amna84
makisa12345
Tangerine
Vuchica
Ancica 87
Ica1171
Mika
lela1984
PalcicaBg
Jelica74
fight&faith
SladZana
jovanka.draskic
najdi10
SoJa
bezdan
luckystar74
hocukusurnecuzvaku
leptirko82
riki
lelas
malamara
bulevar79
SandraNS
annci
karakaca
Erata
hany
neca73
missile
svetlana-ceca
agata
Veca77
Freya77
lenic
OKacica
tetreb
sareni leptir
daxi011
Ema78
M.
Kalina V.
cekalica
anak
makica1984
rada78
Annie
Lutonjica
7-patuljaka
Dorotea
tanjica
saška
Sunflower
Niny
SSanja
Shizika
lolipop
cvetic-79
tereza
JocY
laKole
Cupava
suncicas
nebuloza
LaFolie
buby
bak
KoMetaK
MAAKKI
Kamilica
ananana
Republica
zorana-zokica
noja
cicsa80
jaca*caca
Mali Princ
Marija86
cerise
maza1972
heart84
ciklama
zova
dragana76ns
nolinica
duskans
sandrcak
dragmilk
cici
vašar
bubamara83
kristina33
Mimicica
dacca
viktorija
elijana70
djole42
julija
Afrodita
lena
Gaga24
Bitter Sweet
bebko
kikiriki
racili
Daca
dr mali pariz
jovana 77
strelac
gea
septembar
Struzzo
Zoka83
nena beba
naca
bebana
Orline
Mirjana
kasia
nabla
bisera
maki 123
Hitron-Luka
maus
jul
TetaSneki
nadalina
Jelence
tina73
terka
HappyGirl
140 posters

Strana 7 od 30 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 30  Sledeći

Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Zoka83 11/8/2010, 15:59

Dobrodosla Dacca!
Koliko vidim, a nisam strucnjak, FSH ti je povisen.Sve ostalo je ok. Koliko godina imas?
Idi na ovaj link https://kutak.forumotion.com/povisen-fsh-f51/ tu ces naci mnogo korisnih tema, a i javice ti se jos neka Kutanjka sa slicnim problemom i sve ti bolje objasniti.
Pozdrav! FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 11031
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dacca 11/8/2010, 16:02

Hvala na dobrodoslici. Imam 27 godina. Sa mm sam u braku 3 godine, ali radimo na bebi godinu ipo.
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Zoka83 11/8/2010, 16:11

Pa mi smo generacija FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Icon_biggrin
Zelim ti srecu! Jesi vec imala razgovor sa dr za sterilitet?
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dacca 11/8/2010, 16:18

Ma samo sam isla na pracenje ovulacije, i prije par dana sam uradila ove hormone i saynala to... Nervoyz me dere zestoka! Inace sam prije 9 godina imala Ab (*sa kojim se ne ponosim), odavno ovo nisam odvalila preko usta Sad(((((((((((. Sve je super, poloyaj mat, jajnici, ovulacije uredne, menstr. uredne,ali...
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od djole42 11/8/2010, 19:19

elijana70 ::Djole, Orline, ne mogu da verujem. Ponovla sam AMH u Beolabu, i sada je 2.5 ng/ml (5.dan), a Konzilijumu 0,124 (2.dan). Takodje sam ponovla i prolaktin bio je 800, sada je 209. Eto samo ta informacija, prosto sam začudjena tolikom razlikom. Sutra idem na komisiju, držite mi fige. FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 212587

Bravo Elijana ,vredelo je ponoviti analize .Drzim palceve i navijam FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 275568

Dacca ,dobrodosla!Kog dana ciklusa si radila hormone ?Fsh jeste povecan.Pozz
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od dacca 11/8/2010, 23:13

Radila sam ih 2 dan ciklusa.
dacca
dacca

Broj poruka : 254
Datum upisa : 10.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od djole42 12/8/2010, 08:45

Videh da si vec napisala na drugoj temi Embarassed i da ti je Ori vec odgovorila.Nastavljamo tamo Very Happy
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od elijana70 12/8/2010, 15:32

Evo vratila sam se iz fonda i sve je u redu, prošla sa komisiju, i uputili su me u Višegradsku. Sad mi nije jasno da li na drugostepenu nosim originale ili fotokopije analiza?, nisu mi ništa rekli. Bili su krajnje korektni i rekli su mi da u Frontu komisija zaseda tek 2. septembra, i ko zna kada ću stići na red, a u Višegradskoj se dolazi na red odmah koliko sam shvatila za nekih desetak dana, a pošto meni gori pod nogama FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 212587 dobro je prošlo. Kakva su Vaša iskustva sa komisijom u Višegradskoj? i kakava je procedura?
elijana70
elijana70

Broj poruka : 179
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od djole42 12/8/2010, 16:23

Bravo za prvi prolaz,za svaki slucaj fotokopiraj nalaze pa ako im treba ,daces.Sto se tice komisije ,nemam pojma.Ja sam u ponedeljak ali u Nisu! FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Icon_biggrin
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od elijana70 12/8/2010, 19:19

Djole, puno sreće u ponedeljak, biće sve dobro, drži se. Veliki pozdrav FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Icon_biggrin
elijana70
elijana70

Broj poruka : 179
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od julija 12/8/2010, 19:47

ciao
evo mene opet danas sam bila ponovo na pregledu kod dr.Todorovic(Ivanovici) i ocajna sam-rekla mi je da mi je policisticna materica predlaze mi u svakom slucaju histero i laparoskopiju u NF,ali mi je isto tako rekla da ne veruje da cu uopste moci da radim VTO o trosku fonda a kad bih radila i privatno ne veruje da bi uspelo!!!zbog niske vrednosti AMH (0.020-Konzilijum)
ni reci o terapiji samo mi je rekla da prvo uradim histero i laparo pa da se javim
prosto ne mogu da verujem da ne postoji hormonska terapija za AMH i da su kako ona kaze moji jajnici toliko "umorni"
stvarno nemam pojma sta da radim ....osecam se bezizlazno...
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Orline 12/8/2010, 19:56

Eno ga sad...
Opet moram da te smirim. Jeli tebi miomatozna materica (ima miome) ili su policistični jajnici. Prvo to da razjasnimo. Jesi li imala folikulometrije, imaš li ovulaciju, ako da, kako su onda PC jajnici...Čini mi se da ni hormoni ne ukazuju na to, u stvarri sam sigurna.
Sledeća stvar, ponoviš AMH u nekoj drugoj lab. pročitaj postove od elijane iznad, i još mnogo drugih žena kada su radile sutradan u drugoj lab i dobijale mnogo veće vrednosti AMH. I prošle komisiju.

A da ti odeš kod nekog drugog na konsultacije da čuješ i drugo mišljenje,a
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od julija 12/8/2010, 20:07

to hocu sigurno jer posle ovakvog saznanja ceo dan placem...
a dr mi je ovako rekla -policisticna materica,jajnici nisu policisticni..."ultrazvucnim pregledom u folikularnoj fazi konstatovano je prisustvo endometrijalnog polipa velicine 11.4x5.9 mm"
i jedno pitanje pliiiz folikularna faza je sta ?posto mi je danas 9 dan ciklusa?
osecam se odvratnooo
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od julija 12/8/2010, 20:11

izvini molim te nisam ti odgovorila...ovulacije imam a imala sam samo dva UZpregleda kod Ivanovica i pri prvom pregledu dr mi je rekla da ima jako malo folikula odnosno samo 1 a sad mi nije nista rekla za iste ja sam je pitala i ona rece da to sad nije bitno 'da resavamo problem po problem"...
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od julija 12/8/2010, 20:13

a sad mi je kasno za AMH moram da cekam sledeci ciklus.....ma nova sam u celoj prici i nisam znala da prvo treba da se obavestis o svemu pa tek onda kod doktora....a ovde su jedini odgovori na moja pitanja i na tome HVALAAAAA PUNOOOOOOO!!!!!!!!!!!
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Orline 12/8/2010, 20:15

Nikad nisam čula izraz policistična materica, šta ti piše u nalazu koji si dobila? Folikularna faza je prva faza ciklusa pre ovulacije, i odgovara tvom devetom danu. Da li je videla ili napisala da ima neki folikul na jajniku?
Endometrijalni polip je česta stvar, skinuće ga na histeroskopiji, i neće ometati implantaciju, kažu da može da se ponaša kao spirala, ali ga mnoge žene imaju a i ne znaju. Može da prodje i sa par menstruacija.
Nemoj da si tužna, ova borba je teška. tebe je stiglo odjednom sve, ali ništa nije tako komplikovano kao što misliš, videćeš.
Ajd prepiši UZ nalaz, mada odosmo offtopic, jer je ovo tema o hormonima, ali prosto moram da te smirim malo.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Orline 12/8/2010, 20:16

Pa sačekaćeš sledeći ciklus. Ništa strašno, gde prošle godine, tu još par meseci, ali da se dobro spremiš i psihički prilagodiš na novonnastalu situaciju a posle ćemo da molimo moderatore da ovo pisanije prebace na temu gde im je mesto FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Icon_wink
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od julija 12/8/2010, 20:30

ma nista mi ne pise za folikule i nije htela ni da mi odgovori,zao mi je sto nisam trazila i prosli nalaz ali sam se zavezala ko vreca..."ultrazvucnim pregledom u fol.fazi konstatovano je prisustvo endometr.polipa (UZ nalaz u prilogu-slicica)S obzirom na normospermiju,snizenu jajnicku rezervu i duzine trajanja interf.predlaze se laparoskopija i histeroskopija sa polipektomijom"
to je sve....o folikulima ni da zucne ovaj put...
izvinjavam e administratorima...
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od julija 12/8/2010, 20:31

a prvi put i ja cujem za policisticnu matericu ali tako rece dr.....nisam pametna stvarnooo...
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Orline 12/8/2010, 21:24

Dušo draga, stvarno su te sludeli količinom informacija.
Ajd ti dodji na ovu temu https://kutak.forumotion.com/vto-dnevnici-f16/korak-po-korak-na-putu-do-bete-t1273-960.htm#131444
To je na VTO dnevnicima, zove se Korak po korak do bete +
Tu su devojke koje trenutno nisu u postupku već se spremaju za njega, ima nas dosta, dobićeš sve potrebne info i uz nas će ti biti lakše.
I definitivno ti treba pregled kod još nekog, da čuješ još nekog ko će možda više da ti vremena posveti i objasni, pa se posle vrati kod te dr ako proceniš da ti odgovara
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od julija 12/8/2010, 21:57

hvala ti draga orline
do nebaaaaaaa!!!!
vec mi je lakse ali dolazim i tamo!!!!
stvarno hvala do nebaaaa!!!!
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Orline 12/8/2010, 22:12

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 543728
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od julija 12/8/2010, 22:20

ma ti si pravo FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 275568
julija
julija

Broj poruka : 390
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 08.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Zoka83 13/8/2010, 08:37

Julija polako. FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 639820
Prvo, polip na materici mnoge zene imaju, cak i veci od tvog.Resice se prilikom laparoskopije i histeroskopije, koju bi svakako trebala da uradis kontrolno, i da je sve ok.
Drugo, PCOS nemas, bar ne po nalazima hormona. Za nijansu ti je FSH veci ali znamo mi svi i zene koje su ostajale trudne i sa mnogo vecim FSH.
Trece, poslusaj Orli i ponovi AMH u drugoj laboratoriji. I ne moras da cekas jer AMH mozes da radis bilo koji dan ciklusa, on je konstantan.
Cetvrto, nadovezacu se odmah ovde na tvoj post na temi OGTT - insulin ti je malo povisen nakon 2 sata i dobro je sto pijes Siofor. Koriguj ishranu i to znatno, a Siofor ce ti pomoci da smrsas.

Peto - nemoj da places, ako malo budes prosvrljala forumom videces da ima zenica i sa gorim problemima, pa su postale majke. Ne gubi nadu!

Saljem ti veliki poljubac i pitaj sta god te zanima FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 543728
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Zoka83 13/8/2010, 08:38

Ups, nisam uopste videla ovu stranu FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Icon_redface FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Affraid ni da ti je Orli sve objasnila.
Sorry....
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon - Page 7 Empty Re: FSH-folikulostimulirajući hormon, LH-luteinizirajući hormon

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 7 od 30 Prethodni  1 ... 6, 7, 8 ... 18 ... 30  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu