KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+62
ciklama
red
medolino
LaFolie
Xena
Tanja83
Dacaa
daxi011
Nefertari
Milijana
Sneza
penelope
maki79
Struzzo
natalija
Jelica
SENCI
anak
rada78
Vuchica
sareni leptir
seka 35
makababy
MAAKKI
lilly13
bak
Shizika
bobica83
lolipop
noja
djole42
pegaz
key
dragmilk
KoMetaK
racili
lilya
cicsa80
lena
MIRKA85
Akijeva
bebko
shenon
*AIDA*
saška
Mrvica
grudva
darija79
heart84
tuli
BiKsi :)
Marija86
maus
cufta
Mirjana
stefi :*
Botox
Orline
dr mali pariz
jagodica
mijaki
Mali Princ
66 posters

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mirjana 28/6/2012, 15:48

Nadam se da cu uspeti da napisem poruku sa mob-a. Ide za sad. Pregledi svi. Oba(ljeni: ja spremna, kad ulazi #ezurni dr i. Kaze da nema ko. Da. Me uspava ujutru. O_O
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tanja83 28/6/2012, 15:52

Jelice,placentocenteza je ustvari biopsija placente iliti CVS-biopsija horionskih cupica koja se radi izmedju 10 i 12 nedelje. Ja sam je radila za obe bebe tako da ne brines

Pozdrav ostalim devojkama trudnicama
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 28/6/2012, 15:55

mijaki ::samo da gvirnem, dosla sa UZ
doktorka kaze sve je ok, samo je posteljica malo nisko, ali pratice...
d-dimer da proveravam na 2 nedelje i vidimo se za 4 nedelje...
ona nije za tripl, kao mozemo da uradimo ali ona mu ne veruje
mislim se ja, ne znas da sam ga ja vec zakazala zajedno sa expertskim UZ, hehe
princeza je oko 85,5mm od glave do guze, kada bismo na to dodali manekenske nozice, ihaaaaaj, veliki smo, nema sta!
navikla sam se na 4d pa mi se ovaj obican ne dojmi specijalno...
jaaaako sam srecna sto je moja bebica kako treba a to sto je meni muka i dalje, valjda cu nekako da preguram...
sada cekam 16 Jul i sledeci UZ...

Mijaki igracice Ti sve što ti se radi radi, tako sam i ja! Verujem dr ali do nekle, pola oni a pola moj neki osećaj i onda to sve komplet bude u redu!!!!!! srcasti poljupci
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Tanja83 28/6/2012, 15:58

Ne procitah pitanje do kraja pa da ti odgovorim.

Prvo se uradi UZ da se vidi pozicija bebe i posteljice.Kada se to utvrdi,daje se lokalni anestetik,ulazi se iglom kroz abdomen u matericu,(sve se to prati ultrazvukom),uzima se uzorak tj cupica sa placente,vadi se igla,stavi se mali zavoj i to je to.Antibiotik sam posle toga uzimala i mirovanje 2-3 dana.Nalazi su mi bili gotovi za 2 dana.Ja sam radila za obe bebe,za jednu u 11 a za drugu u 12 nedelji.Radila sam kod Ljubica i prezadovoljna sam.Sve bude gotovo za manje od 30 sekundi bukvalno.Nije bolno vise je neprijatno
Tanja83
Tanja83

Broj poruka : 1272
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 01.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 28/6/2012, 16:09

Jelica ::Drage devojke, ja sam juce bila na ultrazvuku. 9w5d. Moja bebica je porasla na 27,9 mm. Pomera ruke, noge, glavom mrda...ma cela se okrece...mnogo je smesno i slatko to. Doktorka joj je osencila srce kako bi nam pustila da ga cujemo, ali bebce se okrenulo i nije dalo da slusamo i dr je bilo smesno...tako je ponovo kebala:-) , pa je uspela da je uhvati mirnu...
Eto, bas je neobicno i dirljivo. Posto imam 37 godina dr me uputila na placentocentezu kod dr Mikovica....da li je neko radio placentocenetezu i kakva ima iskustva?

Draga Jelice as za bebca!!!!!!!!!!!!!!! Nemoj se brinuti za godine, ne znam kako su uopšte ocenili da treba placentocenteza??? zbunjen Ali valjda oni znaju. Ti si bre mlada, stvarno. Ja sam ležala sa prvorotkinjama sa 40 i preko godina, žene pre nisu ni pokušavale niti ih interesovalo da zatrudne, čekale pravi momenat da budu spremne. Ralno svako ima svoje vreme. Kod nas su sve žene kasno rađale u porodici, doduše kod mene se samo izjalovilo ovo s trombofilijom, a nijedna nije imala ko ja problema. Moja mama mene u 35oj rodila, radila bre do kraja trudnoće. Sve će biti super, videćeš, a kod Mikovića ako uspeš da se dokopaš idi u svakom slučaju. On jeste težak ali zna znanje, šta da se radi. Ja sam ležala na patologiji ali do njega nisam uspela da dođem, mada sad i nije važno. Što se tiče placentocenteze, evo par stvari:
CNS je uzimanje i analiza uzorka bebine posteljice, čime se utvrđuje da li fetus ima određene abnormalnosti. Ovaj test se još naziva i biopsija placente ili placentocenteza.
CNS se najčešće obavlja između 10. i 12 nedelje trudnoće. Neposredno pre ovog testa potrebno je uraditi detaljan UZV, da bi se tačno znali starost bebe i položaj placente. Postupak se obavlja u prostoriji za UZV, a na dva moguća načina - kroz stomak, ili, ređe, transvaginalno. Rezultati analiza se čekaju oko dve nedelje..
Međutim, kako ovaj test ne može da ukaže na sve, eventualne, anomalije, lekari preporučuju još jedan detaljan UZV pregled, da bi se videlo sve ono što analiza horionskih resica ne može da pokaže, odn. kako se razvija bebina kičma i ostali unutrašnji organi.
Nadam se da sam pomogla cveće
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 28/6/2012, 16:15

noja ::
Jeco e sad ako su testovi ok i ako uz sve ok nosna kost, nabor onaj kod vrata itd neradi se nista,

To ti je moj savet konsultuj se jos dobro, jel dosta smo tesko dosli do ovih trudnoca :sunn:

Ah da i potpisujem Noju. Naravno niko ovde nije dr da kaže stručno, mada ja skoro 100 % verujem a i moja dr u nf je rekla ako ekspetski i double triple ispadnu ok ovo se zaista ne radi, baš nekad nagoveste da je amnio pametna, mada ti ostave da se porazmisliš. Ja sam nešto verovanja da smo daleko od momenta kad se ništa nije gledalo ni znalo a bebino zdravlje se na osnovu slušanja srca stetoskopom određivalo. Sad oni poprilično mogu sa tim uz da vide. I imaju mali milion tih testova.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 28/6/2012, 16:17

stefi :* ::joj cure vi se opterecujete silnim nekim testovima,dal to uopste zaista mora i kad. ja osim osnovnih kao sto su brisevi,krvna slika,urinokultura nista radila nisam,.pa ne znam dal imam razloga za brigu.
Inace ja shvatam da materica pritiska besiku ali piskim na 10 min.bukvalno,dal je to normalno?

To je sasvim normalno, ukoliko te ne peče i urin ne menja boju (braon, crveno, zeleno...) ili miris, to je i za očekivati. Hehe sada malo biće od preko 300 gr sedi na tvojoj bešici i baškari se! lol!
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Akijeva 28/6/2012, 16:20

Mirjana ::Nadam se da cu uspeti da napisem poruku sa mob-a. Ide za sad. Pregledi svi. Oba(ljeni: ja spremna, kad ulazi #ezurni dr i. Kaze da nema ko. Da. Me uspava ujutru. O_O

Pa oni su ludi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Reci im ima puno ljutih trudnica i sve ćemo doći da ih bijemo ako te sekiraju! Javi se da javiš šta se dešava osmeh srce
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 28/6/2012, 16:23

Mirjana???? kako nema ko da te uspava? da nije samo jednog anesteziologa u bolnici?
odmah zovi muzica da juri tvog doktora, i nemoj da se sekiras, ko zna sta lupeta taj dezurni

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od anak 28/6/2012, 16:30

Mijaki!!!!!!!Devojčica love love love love love love love love Čestitam draga
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od stefi :* 28/6/2012, 17:04

akijeva to jeste,pre nedelju i po je bilo 450gr sad je jos sigurno poraslo Very Happy
miro pa oni su strasni,boze to samo kod nas moze da se desi
stefi :*
stefi :*

Broj poruka : 553
Datum upisa : 16.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od shenon 28/6/2012, 17:27

Bojana,
a sto gleda grlic? Ova moja meni to nije radila...Ja mislila da se to gleda kasnije...
Inace i ja sam mislila da ako idem u Front kod dr da cu se i tamo poradjati ali sad sve vise razmisljam o gradskoj bolnici Zvezdara, jer su manje guzve.
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mrvica 28/6/2012, 18:14

Jelice, pa da li tebe upucuju samo zbog godina ili jos zbog necega? Po meni je glupo samo na osnovu godista, jer to nije nikakvo merilo. Ja sam isla na amniocintezu ali zbog izgubljenih trudnoca i virusa. Kako ti je Tanja odgovorila to su te horionske cupice, i princip je isti kao kod amnio samo sto je dosta ranije pa se moze na vreme odreagovati ako nesto, nedaj Boze nije u redu.
Miro, pa to je stvarno bezveze. Kako je to moguce da nemaju anesteziologa. Shocked Samo ti posalji poruku svom dr, ja msilim da je on to sve sredio.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jagodica 29/6/2012, 09:12

Ćao, drugari!
Juče sam sva bila bezveze-braonkasto krvarenje prešlo ponovo u svetlu, svetlu krv. Nisam izdržala, otišla sam kod prvog dr koji je bio slobodan (moji su na go) i sve je hvala Bogu u redu. Polje krvarenja je isto, a zašto se dešava, ne znaju. Beba je pravi vrtiguz, videli smi i prstiće i to me je oraspoložilo- samo se okretala. Po veličini 55mm, juče sam 12.nedelja. Buduči da mi je ekspertni 12. i 13. jula, mislim da debelo kasnim. Prijatelji me napali što samo paničim, ali kad vidim krv, ne mogu da ostanem mirna. Na braon sam se navikla - od 05.06. ne staje, ali ponovo sveža, izluđuje... Ići ću na AC, pa bolje i da ne uradim ekspertni, nego da ga radim sa 14.nedelja i pokaže mi ko zna šta. Još dodatno da se nerviram za svoje pare.
Miro, nek mužić dignefrku, svi će se stvoriti iz momenta tu- nekad je nažalost to jedino rešenje
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jelica 29/6/2012, 09:21

Tanja83 ::Ne procitah pitanje do kraja pa da ti odgovorim.

Prvo se uradi UZ da se vidi pozicija bebe i posteljice.Kada se to utvrdi,daje se lokalni anestetik,ulazi se iglom kroz abdomen u matericu,(sve se to prati ultrazvukom),uzima se uzorak tj cupica sa placente,vadi se igla,stavi se mali zavoj i to je to.Antibiotik sam posle toga uzimala i mirovanje 2-3 dana.Nalazi su mi bili gotovi za 2 dana.Ja sam radila za obe bebe,za jednu u 11 a za drugu u 12 nedelji.Radila sam kod Ljubica i prezadovoljna sam.Sve bude gotovo za manje od 30 sekundi bukvalno.Nije bolno vise je neprijatno

Tanja, thanks. I ostale devojke hvala...ok, znaci da se ne plasim. Ja sam mozda vise bila za tu amnio, al eto...sad si me vec ubedila...a i naravno stalno to sto doktorka misli ne vracalo na ta put...Ona misli prosto da je za zene koje su prosle tako tezak put da je bolje da urade sto pre (za ne daj Boze slucaj)analizu...i da znaju, a da se rizici smanjuju kad se ide kod nekog ko to zaista radi dobro. Inace meni je rekla da pocnem da pijem dan pred intervenciju palitrex 500mg 2x2 tabl i da pijem 7 dana, sta si ti pila Tanja od antibiotika i od kad i koliko dugo?
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jagodica 29/6/2012, 09:28

Jelice, a da odeš kod još nekog i zatražiš mišljenje? Godine nisu razlog, tu je AC, na horionske se ređe šalje, nisam pametna. Moraš imati dr kome zaista veruješ, ali ipak ponekad olakšaš sebi i potvrdiš da li i drugi isto misle.
Kako god odlučiš- pusa i čuvaj se!
jagodica
jagodica

Broj poruka : 247
Datum upisa : 04.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od darija79 29/6/2012, 10:05

Jutro devojke d
Jelice,ja bih ipak potrazila jos neko misljenje,bar sam tako uradila sto se tice mog slucaja.Njima je najlakse da nas otkace i posalju kod geneticara,cim in kazes dobar dan...vec te salju na ac i druge invazivne intervencije Mad uzas.Imam utisak da su svi u dilu:ginekolozi,lab. geneticari.
Mi smo se juce lepo gledalu na uz hvala Bogu moja devojcica lepo napreduje i bila je nemirna.U ponedeljak ce mi biti gotovi rezultati tripl testa i tada cu znati sta dalje.
darija79
darija79

Broj poruka : 474
Godina : 44
Location : Vojvodina
Datum upisa : 28.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mijaki 29/6/2012, 10:14

koliko sam se ja raspitala AC je manje rizicna od analize horionskih cupica...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dacaa 29/6/2012, 10:22

Mirka nasa danas ce biti zurka na kutku lol! sreca bebe d v e uzbudjena sam kao da neko moj se poradja  b v radost Ma ima da dodje neko da je uspava kad se muzici uspanice pred porodjaj ima da stvore anesteziologa videcete! wavecrowd
***Ja nisam isla na amnio.ali imam drugaricu koja je isto kao Tanja 83 prosla.Kaze nije nista strasno .Ocekivala je svasta a kaze da je glatko prosla.Najbitnije ti je da nadjes nekog iskusnog na tom polju.
Mada ja generalno nisam za amnio.ako ti je sve ok ako je i na ekspertnom sve ok,to mi dodje kao dodatni stres...Ja sam inace plasljiva za tako neke stvari. fd Mada verovatno ce me sledecu trudnocu slati.I u prosloj je bilo sve ok pa opet se svasta izdesava....
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od medolino 29/6/2012, 10:24

Pozdravcic,debelice,okruglice i mamice ff
Ja sam sinoc imala kasno UZ,bila sam sa Mirkom85 i cekale smo da dr zavrsi jedan carski...
Evo mog izvestaja
Doktorka je videla dve bebice,kaze da su joj prave i lepe,dobila sam prvu slicicu,mada meni deluje jedna veca i razvijenija od druge bebice...Jedino nije mogla srce da cuje jer je jos rano,tek smo 5 nedelja.Sledeci UZ za dve nedelje pa da cujem moje bebice kako kuckaju u ritmu.Ja se nadam da ce biti sve u redu molitva Mislim razumete me..uvek neka neizvesnost i cekanje..treba izdrzati dve nedelje do sledeceg susreta beba beba

Ljubim vas sve i uzivajte ljubav
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od darija79 29/6/2012, 10:34

divno Medo smajli angel vec sam negde procitala da u blizanackoj trudnoci uvek jedna beba bude veca i to je ok.Jedva cekam slicice sa uz da vidim tvoje male beba beba vragolane ljubav
darija79
darija79

Broj poruka : 474
Godina : 44
Location : Vojvodina
Datum upisa : 28.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Dacaa 29/6/2012, 10:37

Medooooooo sad uzivancija lol! igra Sad nek te muzic mazi i pazi i brzo ce to proci cini ti se videces d b vv c
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Jelica 29/6/2012, 10:38

Devojke, ja znam od prosle godine da je moj ginekolog za amnio. A ova moja dr Arsic sto mi je radila vto mi rece da placento nije isto sto i horionske - radi se kasnije i malo drugacije se uzima krv iz poseljice od horionskih , ne zagrebe kao kod horionske nego se lakse izvuce krv, pa je manje rizicno od horiona...a opet vise rizicno od amnio, al kako rece kad radi dobar lekar- nema brige...eto...To je sustina, nego retko ko to radi sve...pa me uvek nesto strah sto ej to vise rizicno, al ajde razmislicu jos, mada znate kakvi su lekari...moras da radis kako ti kazu.
Jelica
Jelica

Broj poruka : 742
Godina : 49
Location : Beograd
Datum upisa : 18.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 29/6/2012, 10:54

Medo; uzivaj sa svojim medvedicima, brzo ce proci ove dve nedelje.
srcasti poljupci
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od red 29/6/2012, 11:03

medolino...rano je za srcanu radnju, tek peta nedelja...uzivaj...opusti se i cuvaj bebice...Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 21831Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 21831Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 21831Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 21831Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 21831Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 21831Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 21831 Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 21831
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 32 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu