KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

+61
BiKsi :)
ivalina123
julija
ragaco
kockicaaa
Lyanna
fight&faith
Orline
pempy
vikica800
mikaca
dragana76ns
DMANA
HappyGirl
menora72
tulumba
REAANITA
ninica2
Mika
makimaki
Veca77
Niny
OKacica
nacKa
InNaturaVeritas
JocY
maruska
*Maki*
ica85
tolerantna
Bjanka
JecaPereca
darling_buds
jelena78
Erata
Ema78
hany
bak
vasilija1980
maus
Zoja79
makica84
3023456
medolino
Sačekuša
sareni leptir
lilins
sanib
brankamic
cekalica
Vuchica
rada78
dra00
grudva
Jejaaa
Gramatika
maza1972
karakaca
anjanja
shenon
korpica
65 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Vuchica 25/5/2012, 14:07

Dra00, draga, kad otvaras VTO dnevnik??? Very Happy
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od dra00 25/5/2012, 14:16

Vucice, tek u ponedeljak idem na kontrolu, nisam jos pocela sa stimulacijom.
Pogledaj moj i tvoj stiker za brak lol!
dra00
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 46
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Vuchica 25/5/2012, 14:22

hehe, sjajno, kao da smo se dogovarale
obavestavaj nas kad krenes s postupkom
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od makica84 25/5/2012, 21:24

devojke,
samo da podelim jos jedno svoje iskustvo sa vama..
naime, ja sam na programu u junu u visegradskoj a 29. juna mi istice potvrda.
pre nekih 20-ak dana, odem na rutinsku kontrolu kod mog ginekologa i na uz mi vidi polip u materici koji se nije video na prethodnim kontrolama (prilicno cesto posecujem gin i svaki put je, po njegovim recima , materica besprekorna). kaze dr, zbog planirane vto, pod hitno histeroskopija. naravno, ja na brzinu odradim sve analize, zakazem histero....trebalo je danas da se radi, ali se u visegradskoj pokvario aparat i odlozili su svima do daljnjeg. ja naravno nemam vremena za gubljenje i zakazem privatno za ponedeljak.
e to je deo price...
juce, kad sam vec bila u visegradskoj, odem do glave sestre dr tulica i zamolim je da mi objasni sta se desava u ovakvim slucajevima, znaci,ako iskrsne nesto slicno i ne moze se odmah krenuti sa stimulacijom a potvrda istice...kaze "ljubazna" sestra: nista, sve ponovo affraid
kao, oni moraju da zavrse ceo postupak dok potvrda ne istekne i nije ih briga sta koji su razlozi odlaganja. navodno, njima fond ne priznaje troskove koji nastaju nakon tog datuma na potvrdi. e sad, njihov aparat je pokvaren zato bi mi se odlozila histero pa samim tim i vto, ali bez obzira, formalnosti su u pitanju i tu niko nista ne moze.
znaci, posto je mnogim devojkama datum knap kao i meni, trebalo bi da sve bude idealno da bi se krenulo sa postupkom.
zato preporucujem da na vreme proverite sve sto bi moglo da iskomplikuje stvari, da ne bi dosli u moju situaciju.
makica84
makica84

Broj poruka : 136
Godina : 40
Datum upisa : 20.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Gramatika 25/5/2012, 21:42

makica84 ::devojke,
samo da podelim jos jedno svoje iskustvo sa vama..
naime, ja sam na programu u junu u visegradskoj a 29. juna mi istice potvrda.
pre nekih 20-ak dana, odem na rutinsku kontrolu kod mog ginekologa i na uz mi vidi polip u materici koji se nije video na prethodnim kontrolama (prilicno cesto posecujem gin i svaki put je, po njegovim recima , materica besprekorna). kaze dr, zbog planirane vto, pod hitno histeroskopija. naravno, ja na brzinu odradim sve analize, zakazem histero....trebalo je danas da se radi, ali se u visegradskoj pokvario aparat i odlozili su svima do daljnjeg. ja naravno nemam vremena za gubljenje i zakazem privatno za ponedeljak.
e to je deo price...
juce, kad sam vec bila u visegradskoj, odem do glave sestre dr tulica i zamolim je da mi objasni sta se desava u ovakvim slucajevima, znaci,ako iskrsne nesto slicno i ne moze se odmah krenuti sa stimulacijom a potvrda istice...kaze "ljubazna" sestra: nista, sve ponovo affraid
kao, oni moraju da zavrse ceo postupak dok potvrda ne istekne i nije ih briga sta koji su razlozi odlaganja. navodno, njima fond ne priznaje troskove koji nastaju nakon tog datuma na potvrdi. e sad, njihov aparat je pokvaren zato bi mi se odlozila histero pa samim tim i vto, ali bez obzira, formalnosti su u pitanju i tu niko nista ne moze.
znaci, posto je mnogim devojkama datum knap kao i meni, trebalo bi da sve bude idealno da bi se krenulo sa postupkom.
zato preporucujem da na vreme proverite sve sto bi moglo da iskomplikuje stvari, da ne bi dosli u moju situaciju.

Ne mogu da verujem! affraid
A meni zakazali da se na prve konsultacije javim 19. jula, a tada mi ističe potvrda! affraid Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 355228
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Vuchica 25/5/2012, 22:03

''XIII
Уколико осигураном лицу процес ВТО не почне у року од највише шест месеци од датума
заседања комисије за ВТО, здравствена установа је у обавези да писаним путем образложи
осигураном лицу због чега није започео процес у предвиђеном року.
Осигурано лице се са датим образложењем искључује из тог поступка и упућује на поновну
оцену комисије за ВТ''

devojke, bitno je proces ZAPOCNE pre isticanja potvrde, ovo sam skinula sa sajta rzzo, a ko shisha te nepismene i nadobude sestre na klinikama!!! affraid
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Gramatika 25/5/2012, 22:09

Vuchica ::''XIII
Уколико осигураном лицу процес ВТО не почне у року од највише шест месеци од датума
заседања комисије за ВТО, здравствена установа је у обавези да писаним путем образложи
осигураном лицу због чега није започео процес у предвиђеном року.
Осигурано лице се са датим образложењем искључује из тог поступка и упућује на поновну
оцену комисије за ВТ''

devojke, bitno je proces ZAPOCNE pre isticanja potvrde, ovo sam skinula sa sajta rzzo, a ko shisha te nepismene i nadobude sestre na klinikama!!! affraid

Pa i ja to čitala i tako protumačila. Računam, poslednji je dan, ali smo započeli proces, dakle formalno- pravno sve ok!
Valjda! Ali me ništa od ove administracije ne bi iznenadilo!
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Vuchica 25/5/2012, 22:16

ne brini, imas crno na belo, poziv u kome pise datum
Radis u Visegradskoj?
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Gramatika 25/5/2012, 22:23

Da. A ti?
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Vuchica 25/5/2012, 22:26

ja cekam pismo kao i mnoge, zaokruzila N.Sad na prvostepenoj (tj. to je bilo jedino sto sam mogla da ''izaberem''), a videcemo sta cu dobiti
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od korpica 25/5/2012, 22:47

Au bre Makice,strasno!Mozda si i procitala moju poruku,isto su sve to i meni rekli,mislim na to da moramo biti odradjeni do isteka potvrde.Bas bezveze.Ako odradis histero u ponedeljak,jer stizes za program?Iskreno,nemam pojma koliko traje oporavak.Bas na tebe stalno mislim,jer si jedina trenutno kad i ja u junu u Visegradskoj.Javljaj sta se desava,sta si radila.Mene vec hvata nervoza,sledece nedelje vadim briseve,samo mi u glavi da sve bude ok,da se nesto ne iskomplikuje poljubac
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od makica84 26/5/2012, 15:55

korpice, sta da ti kazem, nadam se da cu uspeti sve da uklopim.
sto se tice histero, u privatnim klinikama nema lezanja, posle sat vremena pustaju kuci. to nije problem za vto, cak je i dobro da se detaljnije vidi stanje materice pre nego sto se krene sa postupkom. jedino sto moze da iskomplikuje je ph analiza koja se ceka oko 20-ak dana. pretpostavljem da nece hteti da krenu sa stimulacijom dok ne vide taj rezultat. ali opet, oni nece imati pojma da sam uopste radila histero Rolling Eyes ne znam ni sama...ako im kazem, mogu mi odloziti postupak dok ne stigne rezultat (znaci istice potvrda), ako ne kazem, opet ni to nije pametno...po mojoj racunici, tacno 20 dana posle histero cu da dobijem, stize ph rezultat i krecem sa stimulacijom. daj boze da bude sve ok, vise mi je dosta iznenadjenja. kada ti kreces?
makica84
makica84

Broj poruka : 136
Godina : 40
Datum upisa : 20.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od korpica 26/5/2012, 16:31

Makice,ja se nadam da ces stici sve da uklopis.Ni sama neznam sta bih ti rekla.Kakon se to namesti,bas kad ne treba,nesto se iskomplikuje c Ja idem prvi dan ciklusa sad u junu,odprilike,izmedju 8 i 10.Za sada znam da mi tad vade krv i rade uz.Za ostalo nemam pojma,sta dalje.Poz i javljaj kako si prosla poljubac
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od sareni leptir 27/5/2012, 16:30

kako ja da znam dali je meni poterebna histeroskopija,,,valjda ce mi dr reci dali je potrebna ??? posto sam vec imala jedan spontani...((((
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od makica84 27/5/2012, 19:03

Brbljiva, trebalo bi dr da ti kaze, naravno u slucaju da se nesto vidi na uz. naime, ti histero mozes da uradis i samo kao dijagnostiku, i ako nema nekih vidljivih promena.
u mom slucaju (bar po objasnjenju dr), polip se nije video na nekoliko prethodnih kontrola jer je endometrijum bio deblji (drugi deo ciklusa)
medjutim, nema razloga da se opterecujes previse, neke stvari jednostavno ne mozemo da kontrolisemo, to je pouka koju sam ja izvukla iz svega ovoga
bitno je samo da se redovno kontrolises...
makica84
makica84

Broj poruka : 136
Godina : 40
Datum upisa : 20.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od brankamic 31/5/2012, 20:44

Ima li neko neke nove informacije? Da li je neko dobio poziv za vto?
Sutra je tacno 4 meseca kako mi cekamo....siznucu...

brankamic

Broj poruka : 25
Datum upisa : 01.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Vuchica 31/5/2012, 21:32

Ja sam zvala u ponedeljak/utorak, rece mi dr. da je stigao neki spisak za visegradsku, ja joj rekoh svoje ime, kaze nema vas, obavesticemo kad bude...
Pozovi ih i ti sutra
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od brankamic 7/6/2012, 17:50

Danas su mi se konacno javili u direkciji socijalnog u BG. Nova informacija je da je Ministarstvo zdravlja donelo odluku da se rok potvrde o prolasku komisije koju smo dobili mi koji cekamo poziv vec duze vreme , produzuje do kraja godine. Tako da se moja nada da ce me pozvati i uraditi VTO do 01.avgusta srusila... e sad tek ko zna kad ce me pozvati...

brankamic

Broj poruka : 25
Datum upisa : 01.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Vuchica 7/6/2012, 20:02

al im je resenje.... affraid stvarno strasno...
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od makica84 8/6/2012, 22:30

pa dobro, i to je nesto.
ja treba da pocnem sa stimulacijom sledece subote i to ce biti 6 meseci od II komisije. Nego, nesto me drugo kopka...procitah na drugoj temi da je dr Tulic na odmoru. sad mi nije jasno, iako sam njegov pacijent i upisala sam njegovo ime, radice mi ko god se nadje tamo ili sta?
makica84
makica84

Broj poruka : 136
Godina : 40
Datum upisa : 20.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od korpica 8/6/2012, 23:12

Makice,znaci uspela si sve da zavrsis,super.Pomenu subotu?Mene kad su zvali,odprilike pre dve nedelje,pitala sam ih sta ako mi ciklus krene za vikend,rekli mi onda dolazim rano u ponedeljak.Meni veštica stigla danas popodne,tako da idem u ponedeljak,valjda mi ova nije pogresno rekla?
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Vuchica 9/6/2012, 00:06

igracice Korpice, Makice sretan početak
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od korpica 9/6/2012, 00:07

Hvala Vuchice ljubav
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Jejaaa 9/6/2012, 11:06

Devojke sretan početak , neka sve ide lagano i kako treba do beta .
poljubac
Jejaaa
Jejaaa

Broj poruka : 409
Godina : 45
Datum upisa : 26.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od korpica 9/6/2012, 16:54

Jejaaa,hvala zagrljaj
korpica
korpica

Broj poruka : 2143
Godina : 42
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO - Page 5 Empty Re: Vantelesna oplodnja o trošku osiguranja - RZZO

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu