KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

+34
alisa
mimi85
zvoncica36
Tangerine
Ema78
pepa prase
Tinushka
emilie
lilly13
bokica
bobica83
plavaptica
cufta
Struzzo
noja
MARA
Pakki
cici
penelope
misica
tuli
zoxa
maus
BiKsi :)
nesalela
Botox
Mirjana
Tinche
dr mali pariz
buby
nena beba
Orline
Milijana
lena
38 posters

Strana 4 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od lena 13/5/2012, 11:32

Zoxo, kako mislis tapacirani? Zar nije i to neka plastika?

Ja ako budem rekla svom muzu da hocu za Andriju "tapacirani adapter za WC solju sa stepenikom", prvo ce me pitati sta mi je to a onda cu dobiti blagiOdvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 157192 i zabranu izlaska na Kutak! Shocked
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Tinche 13/5/2012, 11:44

I ja se slazem sa tim da je adapter mozda bolje resenje...i sto manje igracaka i zanimacija. Obavis posao sto pre i ustajanje. Ovako nam se dan svodi na seedeeeeeeeeeeenjeeee na nosi u nedogled. Cak se i zaigra i nece da ga dignem.

Kupujem adapter prvom prilikom.
Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 561840

Stepenik vec imamo, tako peremo ruke i zubice!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Tinche 13/5/2012, 11:44

lena ::Ja ako budem rekla svom muzu da hocu za Andriju "tapacirani adapter za WC solju sa stepenikom", prvo ce me pitati sta mi je to a onda cu dobiti blagiOdvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 157192 i zabranu izlaska na Kutak! Shocked


lol! lol! lol! lol! lol! lol!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od BiKsi :) 13/5/2012, 12:20

Joj Leno, vi ste stvarno shou! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od zoxa 13/5/2012, 12:28

Leno idem da izvucem adapter pa cu da ga slikam, nije skroz od plastike, preko je spuzva a na to plastika, kao musema, mekano i nije neprijatno za male guzane :)
MM se nije mijesao, he he...
Tinche "ihaj" smo se mi nasjedili u wc-u i naigrali :)
Ako vasa djeca hoce da sjede na nosi, mislim da adapter a pogotovu tapaciran nije neophodan. Moja gospodjica je htjela samo na ovome da sjedi Very Happy
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od zoxa 16/5/2012, 12:17

Adapter za Lenu :)
Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 5v3lma
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od lena 16/5/2012, 14:08

zoxa ::Adapter za Lenu :) .......

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 404938 Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 404938 Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 404938 Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 404938 hahahahah, al bi Lena stala na to... sve bi kipelo... Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 635297

I sad se ja mislim: Andrija, klupicu-stepenik dobijas pod obavezno! A za adapter cemo videti

... neka ga taja uci odmah kako se to radi stojeci, uz neko drvo, pun placa stabala... uz vetar... Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 805311
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od buby 16/5/2012, 14:25

lena ::
zoxa ::Adapter za Lenu :) .......

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 404938 Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 404938 Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 404938 Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 404938 hahahahah, al bi Lena stala na to... sve bi kipelo... Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 635297

I sad se ja mislim: Andrija, klupicu-stepenik dobijas pod obavezno! A za adapter cemo videti

... neka ga taja uci odmah kako se to radi stojeci, uz neko drvo, pun placa stabala... uz vetar... Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 805311
 b  b  b  b  b placem...ahahhah..i zamisljam brku kako ga zaista uci....e,a sto se ti i ja nagledasmo...ihhhaaaj....prodje godina v
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od dr mali pariz 16/5/2012, 14:40

Leno, naravno. Eno i bratic mog muza je naucio kod babe iza zbuna...ali tek sa neke 3 g.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Tinche 16/5/2012, 17:31

Icicemo i mi kod babe iza zbuna! lol!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Milijana 16/5/2012, 19:22

Joooj zene, lude ste... sad se setih kako je moj sestric u tom periodu hteo da piski samo u kofu Shocked I jednom bio kod nas, piski mu se, moja sestra nije bila tu, i vice moja majka, DAAAJJJJ KOFU... trcimo moja tetka i ja, nosimo kofu, ispiski se dete i svi u cudu sta da radimo sa kuretom, moja tetka vice: Tresni mu Shocked , a tek ce moja majka: Daj papir da mu obrisemo (zena cuvala samo zensku decu) lol!

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od tuli 15/6/2012, 23:17

Duhovite ste, neverovatno likeit
Mada Nikica nema još ni godinu dana, ja sam odlučila da ga polako navikavam na to čudo, NOŠU. Ako su naše mame mogle nas da naviknu mnogo ranije, nego to sad predlažu pedijatri,psiholozi, razni dr. stručnjaci. Nisu nam valjda deca lošija od nas? Shocked Naprotiv Very Happy
Meni dosta pomaže što Nikica ima svoju satnicu za sve, pa i za nošu. Ujutro, posle doručka lepo sedimo, naoružamo se slikovnicama i polako. On obožava čitanje,gledanje slika,voli da mu se broje prstići,da se deklamuje azbuka ili da se brzo broji....Sve ovo pomaže da ga zadržim na prestolu Very Happy I sama sam se iznenadila da je vrlo brzo sve završio. Hrabrila sam ga i oduševljavala se, a njemu je sve bilo čudno, bolje reći ništa mu nije bilo zanimljivo. Posle podne isti ritual i opet pogodak.
Već 7 dana smo na noši, naravno da piški u pelenu, ali i u nošu, naravno da već zna šta treba da radi u nju. Najsmešnije je kad krene na silu da se napreže, imam utisak da me pokušava zasmevati.
Eto, ovo su naši počeci, znam da će biti još nošenja pelena, ali vredi i ovo.
Osim toga, meni je sve ovo zabavno Very Happy
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od dr mali pariz 16/6/2012, 14:54

Tuli Very Happy Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 47111šta drugo reći? queen
Nikita, ljubi te tretka Pari tako pametnog! Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 779578 Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 578491
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od misica 19/6/2012, 22:57

Very Happy E drugarice i ja se spremam moju Lenu da stavim na nosu tj odviknem od pelena ali nekako stalno odlazem taj dan .Sada sam cvrsto resila od ponedeljka pocinjem.Mi imamo nosu koja peva kada se ispiskis ili izkakis u nju.Javljam utiske!!! Very Happy
misica
misica

Broj poruka : 15
Datum upisa : 05.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Milijana 19/6/2012, 23:01

tuli ::
Najsmešnije je kad krene na silu da se napreže,
Isto lol!
I onda piski samo nkoliko kapi, kao da me ne uvredi Shocked

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od lena 20/6/2012, 20:09

tuli :: Meni dosta pomaže što Nikica ima svoju satnicu za sve, pa i za nošu.

E, to je super. Ja sam se najvise uzdala u Andrijino ranojutarnje ka, ka... Ali, od kada smo poceli da pijemo (na jedvite jade i ne svaki dan) sirup Feroglobin, sve se poremetilo... Stolica u nepredvidivo vreme... Rolling Eyes
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od nesalela 24/6/2012, 11:59

...NEMA VIŠE PELENA PREKO DANA....Evo već treći dan sve na nošu ili adapter radimo....čak me je oduševila dok se kupala u bazenu dva puta je tražila da izađe da piški na nošu i zaista odradila....duša moja....kad se setim samo, mislila sam da će to biti nemoguća misija ali u dva dana se sve odigralo...Noć mi je problem zato što pred spavanje popije dosta vodice i noću se budi zbog vrućine....ali dovoljno je za sada i preko dana....Juče je čak tražila brzo nošu i uhvatila se za guzu i ja je stavim, a ona je trtkala i mislila je da će da se ukaki, ali ništa nije uradila i samo je rekla: nece mama....zbunilo je trtkanje sa kakom....koliko se ona opteretila, a ja zaista nisam forsirala u nekom smilu, jedan dan smo sedeli pored nje dok je bila na noši pre jedno dve nedelje i kada sam videla da ne ide nego kada sama odluči to je ja sam odustala....ali došlo u glavicu šta i kako i uspeli smo.....Eto samo da vam se pohvalimo.... sunny Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 275568
nesalela
nesalela

Broj poruka : 3879
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 22.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od penelope 25/6/2012, 22:11

Da se prijavimo ovde - ja sam razmisljala da je, cim bude stabilno sedela, stavljam svaki dan po malo da sedi na nosi, pa neka se igra, ali da se navikava da to cudo postoji. Very Happy Tako da je vec 4 dana, svako jutro, odmah posle budjenja stavljam, a naoruzamo se omiljenim igrackama. Stvarno sedi, izgleda kao da joj je bas udobno i, da se pohvalimo malo Very Happy , od 4 sedenja prijavljujemo 2 kake, 1 piskenje i 1 pad sa nose direktno na glavu Shocked Pobegla nam je igracka, a mama se na sekund izgubila, pa mora neko i da dohvati. lol!
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od cici 5/7/2012, 22:00

ja sam isto mislila da pocnem sada, ali su me svi odgovorili od te ideje,kao mali je, kako ce da ti trazi? pa nikako, rekoh ja i eto. pasto ni ne sedi stabilno sacekacemo iduce leto. ja sam za leto i toplo vrema pa i ako se upiski nije stasno.
Zato smo kumcetu kupili muzicku kosu. kuma je uzela da je opere pre upotrebe dok je mala spavala. cim je stavila pod vodu, nosa je pocela da svira. kada je zavrsila sa pranje kosa i dalje svira, svira i sviraaaaa. ova na rubu zivaca, kako da iskljuci nosu, baterija nema bar se ne vide. mala spava, probudice je. uopstese nosa ne stisava. Sasvim slucano je prosla krpom preko nji i gle cuda "pevajuca nosa" se ugasila igra
mozda nekom pomogne ovo iskustvo
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Milijana 2/8/2012, 23:45

JA krenula ovih dana u akciju odvikavanja, pa racunam da zavrsim do kraja septembra. E sad, za danju cu nekako i uspeti. Ves je ukapirala sta je KAKA, gde treba da kaki, samo nikako da stigne do nose. U glavnom, dok ona kaze, donesem nosu i skinemo se, posao vec obavljen. Ali jos uvek nemamo dovoljan broj gacica, a i krenuli smo tek pre dva tri dana, pa racunam da cemo vremenom uvezbati sve to. Interesuje me kako to ide nocu. Lenki je ujutru pun pampers jer nocu pije vodu i mleko i nezamislivo mi je da bude bez pampersa, a negde sam citala da kad se skine, skida se i danju i nocu...
Ajde sad iskusne majke. kako ste vi?

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Pakki 31/8/2012, 07:02

I ja cu da dodam nesto...prije 3 dana smo krenuli (inace Mia ima sad 22 mjeseca)da hodamo bez pelena,malo piskamo po kuci ali sta cemo,odlucili smo se da skinemo pelene jer uskoro dolazi i dr. beba.Mia je uspjela da mi se ukaka vec 2 puta u 2 dana u gace ali kad je vidjela sta je napravila sad ide sama u wc i tamo piski po plocicama jer ne stigne da se popne na adapter za wc solju.Imamo i nosu koja vec danima stoji cak i u dnevnom boravku ali je ona vrati uvijek u wc.Ujutro piski na nosu dok pije mlijeko,sto mi je bitno da makar jednom obavi nesto na tutu.Mi smo se zeznuli sa vrticem jer tamo je prestala da ide na nosu ali makar uvijek kaze da se ukaka i da joj moraju zamijeniti pelene.
Sad sam uzele sebi za zadatak da je u sledece 3 sedmice pokusam odviknuti od pelena i za to vrijeme nece ici u vrtic .Juce sam je stavila u krevet da spava ali poslije sat vremena se probudila i krenula u wc ali vec se bila upiskila u krevet.Za mene je znak da je dobro da sama ide do wc i da vec zna da mora da ide tamo.Zanimljivo joj je bilo dok ja sjedim na wc pa i ona uzme onda nosu i sjedi .Nekad se popiski a nekad ne Rolling Eyes ...Upravo cekam da se probudi pa je nosim odmah na nosu,tad znam sigurno da ce da piski Very Happy
Pakki
Pakki

Broj poruka : 1436
Godina : 49
Datum upisa : 11.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od MARA 31/8/2012, 10:23

Mi smo skinuli sve odjednom i sa jednim i sa drugim.Viktor se ponekad upiskio nocu,Vuk nikad a nenosi pampers uopste.Sad se desi da se ponekad upiski u gacama danju,ali vec 15 yadnjih dana yna da kaye kad hoce da kaka i nema vise kake.
Mili srecno,Paki takodje.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Milijana 17/9/2012, 14:26

Lenka zadnjih nedelju dana ide bez pampersa po kuci. Nekad se seti da trazi nosu, nekad ne, ali svaki put kad zavrsi, ustane i kaze: BRAVO i gleda u nosu. Danas je prvi put sama sela i kakila, ustala i sva srecna pocela da vice: VIDI...
Noc ne smem da je ostavim bez pampersa, jer ona toliko piski, da joj ja oko 04h menjam pelenu inace je ujutru sva mokra. Preko dana bi i mogla da joj skinem, jer je uvek suva, ali nisam jos spremna da se bakcem sa pranjem duseka....
E sad, da li se i kod vas desavalo to postepeno ucenje da sama trazi ili jednostavno, odmah cim vise nema pampers, dete trazi nosu... meni se cini da to kod nas sporo ide. U stvari, ja je kuci navikavam, ali onda ona krene u setnju sa svekrvom i ja joj stavim pampers, pa krene kod nje, pa joj stavim pampers, pa krenemo u nabavku, pa joj stavim pampers... nekako mi se cini da je zbunjujem, ali stvaro ne smem da je pustim napolje samo u gacicama..
Dajte malo iskustva, ja nekako, kao da tumaram u mraku Rolling Eyes

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od noja 6/11/2012, 00:04

lena ::Zoxo, kako mislis tapacirani? Zar nije i to neka plastika?

Ja ako budem rekla svom muzu da hocu za Andriju "tapacirani adapter za WC solju sa stepenikom", prvo ce me pitati sta mi je to a onda cu dobiti blagiOdvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 157192 i zabranu izlaska na Kutak! Shocked
lol!
Zoxa se bas naoruzala Very Happy i uspelo,
Mili i nas ceka a tebe i po drygi put, hoces biti pametnija sad sa Milenom, kad kreces sa njom jer smo vrsnjakinje ...

Kako sam ja skontala rezime :

:dok neprohoda malecke stavljati svaki dan
u isto vreme bar jednom dnevno moze i dva puta,
dati mu dobru zanimaciju da bi sedeo, cepkanje papira
Pokusati bar

a za malo vece dete stepenik adapterr i neizlaziti tri
nedelje ili biti na moru u toku odvikavanja samo gacice i nosa...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Milijana 6/11/2012, 09:37

Lenka je uspesno odviknuta yes Sad nece ni u pampers da piski. Nema sansi. U 6 ujutru me budi v Ide u vrtic vec 10 dana i ni jednom se tamo nije upiskila.
Sa Milenom planiram za nekih mesec dana, mozda malo vise, kad bude imala 10 meseci da je stavljam posle spavanja... tako sam i sa Lenkom. E sad, na leto ce biti mala za odvikavanje... videcu, zavisi kako se bude ponasala. Mislim da je sve to i do deteta. Lenka, recimo, dok nismo poceli sa odvikavanjem, nije bila svesna tih radnji. Nikad nije spomenula: Kakim ili piskim. A relativno brzo se odvikla. Ukakila se dva puta u gace i vise nikad. Dok, cerka oje zaove, koja je 40 dana mladja od Lenke, svaki put najavi: Kakim ili Piskim, ali nece u nosu, bezi, vristi... iskljucivo u pampers.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 4 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu