KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

+34
alisa
mimi85
zvoncica36
Tangerine
Ema78
pepa prase
Tinushka
emilie
lilly13
bokica
bobica83
plavaptica
cufta
Struzzo
noja
MARA
Pakki
cici
penelope
misica
tuli
zoxa
maus
BiKsi :)
nesalela
Botox
Mirjana
Tinche
dr mali pariz
buby
nena beba
Orline
Milijana
lena
38 posters

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od cufta 2/2/2013, 23:15

Ja nisam (skinula rano pelene),i sve je sem hodanja kod mene bilo kasno. Sta da ti pricam kada sam progovorila sa pune 3g! Do tada NI REČ.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od bobica83 2/2/2013, 23:20

I mi pokusavamo polaka da se navikavamo na nosu ali nam tesko ide.U pocetku nije hteo ni da sedne,ukoci noge ma nema sanse,pa onda sedne al skace kao da je u vatru seo,sad po sedi malo al brzo ustaje.Necu da ga sili da ne napravim jos vecu odbojnost prema nosi al definitivno moram da kupim drugu.Mi dobili ovu ali nekako je uska i neudobna,meka plastika pa kad ga stavim kao da se sva izlomi bas bzv!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od plavaptica 3/2/2013, 00:18

Ja isto ne verujem mnogo u psihicke prepreke. Naravno, ne pada mi na pamet da stresiram dete i da je nesto forsiram, ako ide ide.
Bobice, moj bratanac je isto tako u Dimitrijevom uzrastu reagovao na nosu, sedne, pa onda stane sa obe noge unutra, pa je stavi na glavu....Ali nekako su mu se brzo kockice slozile i krenuo je da trazi sam i skinuo pelene bez problema.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od cufta 3/2/2013, 07:58

Ma kakve prepreke, nisam ja govorila o preprekama, niste me dobro razumele. Govoriua sam o fazama razvoja ličnosti, nema veze sa tom vrstom psihe.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Milijana 3/2/2013, 08:26

Cufto, ti i sad malo pricas, al kad kazes, onda je receno as

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od MARA 3/2/2013, 13:27

Mi smo pelene bacili sa 17 ipo meseci(Vuk) sa 23 m Viktor.
Vuk se nikad u krevet upiskio nije danju tek nekoliko puta,Viktor je jedno vreme posle mora piskio u krevet mesec dana po najmanje 5 puta u toklu noci.
Mislim da to zavisi od deteta.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od tuli 3/2/2013, 14:32

Ptico, ja sam Nikitu rano počela stavljati na nošu, i nikad nije imao otpor prema njoj.... ali da sam traži još uvek NE. Wink
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od penelope 3/2/2013, 14:52

Ptico, kod nas je identican slucaj kao kod Tuli. Vec sa 8 meseci, kada je stabilnije sedela, stavljala sam je na nosu svako jutro kada ustane. Cesto i predvece. Nema otpora, pa, iako je neverovatno zivahna i stalno je u pokretu, na nosi sedi bez problema sve dok je ja ne podignem. Okruzim je igrackama i knjizicama, pa ona razgleda.
E sad, takodje se nismo mrdnuli odatle. lol! Kada joj se obavlja, ona obavi i to je to. Wink
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Milijana 3/2/2013, 14:57

Meni Lenka nikad nije sama trazila nosu dok nismo skinule pampers i dok se nije osetila mokro. U tome i jeste fora. Jednom se ukakila u gace i kad je videla, ona se kao odusevila, ali sam ja napravila ozbiljnu facu, pokazala joj i rekla da je to ruzno i da ne treba to da radi...posle se to vise nikad nije desilo. Sto se piskenja tice, tu je bilo u pocetku, ali cim krene, ona oseti da je mokra i prekida i trazi nosu. Onda je trazila i da joj odmah skinemo gace, Znaci nije mogla da trpi mokro. S druge strane, stavljala sam joj pampers kad negde idemo i tad je po nekad piskila u isti skroz, ni da me obavesti. Znaci, samo je stvar u osecaju.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Orline 3/2/2013, 15:03

Mili, ja se slažem sa tobom, iako ne znam kako će ići sa mojim prdavcem. Dok su deca bila u mokrim pelenama lakše su se odvikavala, zato su nama skidali ranije, sigurna sam. I onda je bilo razlike u mesecima, ali nije bilo dugo kao sad. Sad je, kako vidim prosek preko dve godine.
Sad sam malo off, ovaj moj bi da ih štedi, kaki često kad ga skinem Laughing
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od tuli 3/2/2013, 16:16

Milijana ::Meni Lenka nikad nije sama trazila nosu dok nismo skinule pampers i dok se nije osetila mokro. U tome i jeste fora. Jednom se ukakila u gace i kad je videla, ona se kao odusevila, ali sam ja napravila ozbiljnu facu, pokazala joj i rekla da je to ruzno i da ne treba to da radi...posle se to vise nikad nije desilo. Sto se piskenja tice, tu je bilo u pocetku, ali cim krene, ona oseti da je mokra i prekida i trazi nosu. Onda je trazila i da joj odmah skinemo gace, Znaci nije mogla da trpi mokro. S druge strane, stavljala sam joj pampers kad negde idemo i tad je po nekad piskila u isti skroz, ni da me obavesti. Znaci, samo je stvar u osecaju.

Slažem se....zato i čekam da otopli da ga skinem u gaće, da sam zaključi koliko je neprijatno biti mokar.
Verujem da će ukapirati da mu se nešto zbiva u stomačiću,i da je bolje to obaviti u noši Wink
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Struzzo 3/2/2013, 16:26

Mame muške dece koja su se već odvikla od pampersa, da li vaša deca i piške u nošu ili ste ih za pi-pi navikli na šolju, naravno, muški stojeći?
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od nena beba 3/2/2013, 23:15

Orline ::Mili, ja se slažem sa tobom, iako ne znam kako će ići sa mojim prdavcem. Dok su deca bila u mokrim pelenama lakše su se odvikavala, zato su nama skidali ranije, sigurna sam.

klik! lol! pa da!!!! ovo je izgleda kljucno! plavusa tek sad skontala!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od plavaptica 3/2/2013, 23:39

Jeste to razlog. Sada kada o tome pricamo ispadne kako smo mi nekada bili cuda od dece,a u stvari samo nam je bilo neudobno u upisanim pelenama. Moj brat je imao problem sa nocnim mokrenjem do neke 4,5 godine, a ja se secam da su moji roditelji od toga napravili stvarno frku i vodili ga kod raznih dr. Sada ima dece koja u toj dobi jos uvek koriste pampers bez problema Rolling Eyes
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Tinche 4/2/2013, 10:51

Struzzo ::Mame muške dece koja su se već odvikla od pampersa, da li vaša deca i piške u nošu ili ste ih za pi-pi navikli na šolju, naravno, muški stojeći?

Aleksandar piski u nosu sedeci kada i kaki. A kada mu se samo piski onda mu podmetnem nosu i obavi stojeci. WC solju koristi ali redje i to samo sa adapterom tj sedi. Da bi piskio stojeci u solju morali bi i stolicicu da dovucemo, pa dasku da dizemo...sve me to smara. Sa nosom je lakse...ma najlakse je kada smo napolju...travica i gotovo! lol!
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od MARA 4/2/2013, 15:16

Oboje piskaju i kakaju u solji i sede na adapteru.
Vuka uvek mora neko da popne,Viktor ima stolicicu,priblizi je i popne se,kad nije tu stolicica a pi-pi mu se piski stojci,isto u solju.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od nena beba 7/2/2013, 18:09

imamo novosti. moje starije dete pocelo da se stidi kada kaki! ne da nece na nosu sad, nego bezi u sobu, zatvori vrata i kaki. kad udjem kaze mi:"ne mama! idi tamo!"
sta li je sad to?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od cufta 7/2/2013, 19:20

nena beba ::
sta li je sad to?

pa stid Very Happy
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od nena beba 7/2/2013, 19:45

pa zar to tako rano pocijenje? Rolling Eyes
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Milijana 13/2/2013, 09:30

Neno, tvoja deca su nekoliko dana mladja od Lenke, a Lenka zadnjih mesec dana, kad sedne na nosu u kupatilo i hoce da kaki, obavezno nas istera. Kad piski, ne. Tako da to nije nista cudno za tvoje dete. Bratanac mm-a se krio iza zavese, neka deca ispod stola...

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od nena beba 13/2/2013, 10:54

da. i to su radile. iza stolice, stola... bas mi simpaticno sto tako mali vec znaju da se stide... mad anije bas korisno za navikavanje na nosu...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od bokica 16/3/2013, 15:57

Drage mame,
Ja planiram cim ogreje da se resim pelena jer dvoje dece u pelenama mi je previse u svakom smislu.
Stefan kapira da piski i kaki u nosu ali posto je jos uvek hladno cesto ne stignem da ga skinem itd. Kada ga ponudim piski ako mu se piski odmah i ustaje. Kada mu se kaki obicno dodje do mene da se pridrzi pa je to zgodno da ja provalim kada je taj trenutak. Cini mi se da nece biti vecis problema samo da ga skinem u gacice.
Interesuje me sta se radi kada negde idete, vozite se u kolima i sl? Jel tada opet oblaci pampers ili sta je pametno?
bokica
bokica

Broj poruka : 1566
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 22.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od cufta 16/3/2013, 16:46

I ja sam isto planirala sa lešim vremenom, jer su mi pre 2 dana u jaslicama rekli da su počeli sa nošom.
Ja ću pitati u jaslicama koji oni metod navikavanja na nošu primenjuju, pa ću to samo kod kuće da nastvim.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od nena beba 16/3/2013, 16:58

Mi danas kupili novu nosu, muzičku. Mala oduševljena sedela sat vremena ali ništa. Sad
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Milijana 16/3/2013, 17:15

Boki, u pocetku sam joj stavljala pampers kad idemo negde na duze. Ako se zadrzaavamo krace od 2-3 sata, onda nisam. Uglavnom, uvek moze da piski u prirodi. Ti bar imas decaka, jos je lakse sa njima.
Muzicku nosu imamo kod svekrve i ubi me ona muzika... nikako da stane dok je lepo ne obrises ili osusis.

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!! - Page 6 Empty Re: Odvikavanje od pelena... zivela NOSA!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu