KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kupanje i nega bebe

+30
heart84
lilly13
mijaki
ZarPtica
plavaptica
agata
misica
Ema78
cici
Orline
Marija86
penelope
bobica83
dragmilk
Mirjana
Shizika
Tanja83
dr mali pariz
Mrvica
Minkica
Tinche
maša
Sami
buby
Milijana
MARA
Gala
michael
Jelence
Hitron-Luka
34 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od Ema78 1/11/2012, 21:44

devojke, jeste li cule za neke cucle koje mogu da mere tperaturu bebe? Ima li da se kupi kod nas? Ne znam gde bih postavila ovopitanje, ako sam promasila temu, prebacite gde treba?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od cici 1/11/2012, 21:54

Ima Ema u Encimenciju u TC Usce tu sam videla, predpostavljam da ih ima u svim njihovim radnjama. Ne znam koliko su tacne, mozda neko ima iskustava. Ja imam ona stari zivin toplomeri hvala bogu jos mi nije trebao.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od Ema78 1/11/2012, 22:00

Hvala... ma mama me pita sta da mi donese ...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od misica 1/11/2012, 22:29

da ema imas te cucle da kupis u bg!!1ali nsam jos cula od nekog kakve su!!! Very Happy
misica
misica

Broj poruka : 15
Datum upisa : 05.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od dr mali pariz 2/11/2012, 11:40

Upravu si Orli, bila sam ubedjena da sam na pravom mestu pisala... Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od Marija86 2/11/2012, 11:47

MI smo sve ojede resavali sa sudokremom..ja sam prezadovoljna i cak vise ne koristim pavlovicevu nego samo sudokrem.Za teske ojede jakoderm Wink
I onda samo npr.namazes usokrem bez pavloviceve Wink
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od agata 2/11/2012, 12:51

Ana se kupa sa Sebamed sapunom, ali ne non stop, koristimo i Becolino povremeno. Princip da nije kontinuirano ista vrsta proizvoda. Nikad joj nisam mazala lice i glavu, ne vidim razlog za to. Patronazna sestra nam je rekla pavlovicevu kremu da stavljamo na guzu i pregibe, ali je meni to delovalo kao visak da stalno mazemo vrat, misice, laktove, pa joj stavljam samo na prepone i na guzu, ostali pregibi ne. Ostali delovi tela bez mazanja. Ja u stvari i ne koristim pravu Pavlovicevu, jer mi deluje previse masna, nego Becolino, koja je isti princip samo mi deluje prijatnija za kozu i stabilnija formulacija.
Skoro sam kupila Mustelu, dobra je, stvarno dosta skupa, iskoristila sam neki popust na decijem sajmu. Njihova svakodnevna krema ima cinka u sebi, pa moze i ta za svakodnevnu negu da bude za crvenilo.
Za crvenu guzu meni je zakon Nivea sa Cinkoksidom.
Kosu peremo naizmenicno Chicco i Becollino samponom. Naizmenicno mislim kad se potrosi pakovanje, ne svako naredno kupanje.

Kad kosica zamirise posle kupanja...mmm, milina...

agata

Broj poruka : 301
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od plavaptica 2/11/2012, 13:22

Mi se od pocetka kupamo sa Chicco kupkom, ali samo truncica za kosu i guzu, ostalo voda. Posto je Ana jedno vreme imala problem sa suvom kozom( tata malo preterao sa kolicinom kupke) dodavala sam kap maslinovog ulja u kadicu i to je bilo veoma delotvorno. Za guzu Pavloviceva, a ako se malo vise zacrveni onda Sebamed protiv ojeda. I Ani su pregibi na preponama bili tako kao malo oljusteni u pocetku i tu isto Seba. Neke ojede do sada nismo imali, ali kako krecemo sa raznom hranom mozda ih i bude, ali mislim da ce Seba biti sasvim dovoljna. Mleko za telo isto Chicco, bas je blago i hidratantno, jednom u par dana. Kada mazem kremu protiv ojeda, ne stavljam Pavlovicku preko.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od Orline 2/11/2012, 20:59

E super ste, zmači mi sve da pročitam...ove moje drugarice stalno govore kako im se deca nikad nisu ojela, pa se osećam kao kreten...
Mada u stvari kod mog miša i nema crvenila, jedna tačkica crvena kod ulaza u guzu, i ta kao oljuštena koža u preponi, jednoj više u drugoj neznatno. Svejedno me nervira.
Sapun voda posle kake i sudokrem, sam počela, pa ćemo da vidimo. Danas ne vidim drastično poboljšanje, ali pratićemo.

Agata, ja sam dobila uzorak te Nivee uz maramice, probaću ako sudokrem ne upali.
Plava ptico, hvala. Znači ima rešenja, sebamed, ili čist cinkoksid što je pariz koristila. Valjda se smiri, ako ništa ne upali, skinuću pampers na nekoliko dna i prati pelene, šta ću...
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od dr mali pariz 2/11/2012, 21:15

Orli, sredice se, nego sta...samo prati, i ne menjaj cesto ono sto uocis da mu prija...nekom ne bude jasno sto ovo ili ono, ali i ne mora da mu bude jasno, bitno je deci to prija sto koristis.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od Mirjana 2/11/2012, 21:24

Orlić, meni su u porodilištu rekli:"Puuuno pavlovićeve", jer pampers upije dosta Wink Dakle sve što ide pod pelenu, pa i prepone. Kad primetim da se nazire crvenilo, luftiramo guzu što češće i mažemo samo sudokrem na istu, a prepone i dalje pavlovićevom.
Telo nekim laganim mlekom ili losionom, jer su bile vrućine. Sada niveinom kremom za osetljivu kožu.
Lice i glavu ne mažemo.
Kupamo se sa po par kapi kupke, od dolaska iz porodilišta. Promenili smo ih nekoliko. Sapun samo za guzu, koju peremo iznad lavaboa posle kake.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od plavaptica 2/11/2012, 23:03

Da i ja Pavlovicevu mazem bas onako u debelom sloju, iako sam se naslusala bas oprecnih komentara na tu temu. Ipak ona stvara zastitni sloj izmedju koze i sadrzaja iz pelene.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od Mrvica 2/11/2012, 23:17

Mi koristimo sudokrem za crcenilo i namazemo ga svuda i na prepone. Samo u tankom sloju i patronazna nam rekla ne noon stop. Pavloovicevu u debelom sloju jer kad nismo onda mu se zacrveni. Kad stavim sudokrem onda pavlovicevu ne.
Mrvica
Mrvica

Broj poruka : 3108
Godina : 43
Datum upisa : 04.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od ZarPtica 4/11/2012, 21:29

Mi koristimo caj od kamilice, neverovatno je kako regenerise kozu. Napravim jaci caj od kamilice i kupanje zavrsimo kamilicom. Posle samo uobicajena nega.
Nadam se da ste vec resili problem i puno sve ljubav
ZarPtica
ZarPtica

Broj poruka : 484
Datum upisa : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od Orline 8/12/2012, 10:34

Ema78 :: Dobro jutro svima... mene je moj matori pas probudio u
cetiri, izveo u park, i sada spokojno spava pored mojih nogu a ja
naravno vilenim... Nego, imam dosta drugarica po inostranstvu, i sve mi
pricaju da je tamo trend da se bebe ne kupaju i da se izbacje sva hemija
iz upotrebe. Imamo li podforum na tu temu, nessto nisam uspla da
nadjem? Bas bih volela da cujem misljenja i iskustva. Znam da je i
kod nas nekad bilo da se beba ne kupa( sem guze naravno)...

Ema, i ovde su prestali da ih kupaju u porodilištu. Ja sam jedva čekala da dodjemo kući pa da se okupamo Laughing
Valjda se skida kupanjem zaštitni sloj sa kože. Ne znam, može bit da su
u pravu, ali meni preporuke neonatologa na otpustu da je dovoljno dva
puta nedeljno nekako zvuče Rolling Eyes
Ili se mi možda teško navikavamo. Preskočim ja poneko veče, nije da se
potresam mnogo kad ne okupam M. posebno ako je imao strašne grčeve pa
zaspao, greota mi da ga budim zbog kupanja, ali zato kad god menjam
pelenu, kad god je ukakan perem guzu pod slavinom. Ne mogu ja te
maramice, to ću samo kad idem negde.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od Ema78 8/12/2012, 10:48

Ja jedino sto sam okupala u zivotu je pas... Very Happy

Inace, meni je logicno da se beba ne kupa kada se rodi ( sem guze, naravno),jer iz vlazne sredine prelazi u suvu,pa je verovatno potrebano da koza malo sazri, i da se ne koriste komercijale kupke. Potogotovu zimi...e sada, kako leti, beba se ipak znoji,vruce je treba rashladiti i nju... Znam da se bebe radjaju sa sirnim mazom, tako se zove taj sloj, ali do kada se on ne dira, ne znam...
Sigurno je da necu koristiti omeksivace i pomenute kupke, u obzir dolaze samo proverena sredstva tipa pavloviceve i nekog blagog sapuna, svidela mi se ideja sa kamilicom, to su i meni radili... videcu... ima jos vremena... A sto se tice vlaznih maramica, i meni su one samo za varijantu kada nisam kod svoje kuce...mada je moja sestra bas bas koristila, i ne vidim da klincu bilo sta fali.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od mijaki 8/12/2012, 11:59

...ja ne planiram da kupam Anu svako vece (ionako je zima), osim naravno guze....i samo jednom nedeljno kupkom (uzela sam Mustelu, kazu da je najbolja)...ostale dane vodom iskljucivo. Jednom nedeljno planiram i da je namazem Sebamed losionom pa ako ne bude prijalo iskljucicu i to....
Pavloviceva se podrazumeva, i to je sve...
Vlazne maramice sam uzela, a koliko cu ih koristiti videcemo....takodje kazu da su Sebamed odlicne, pa sam uzela njih....
Obezbedila sam se svim onim kremicama za ojed i slicno, zlu ne trebale...
Sto se tice pelena uzela sam Pampers sensitive ali mozda predjem na Huggies, mnogi ih hvale da su bolje od Pampersa, probacu i jedne i druge pa cu videti....
Sustinski, imam citavu malu apoteku kod kuce....nadam se da nam nosta od toga nece trebati Wink


mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od Ema78 8/12/2012, 13:59

Moja sestra je koristila Huggies, slali su joj iz inostranstva. Po njoj su neuporedivo bolje od Pampersa, a ja iskustva nemam, jer sam mozda dva puta presvukla sestica...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od dr mali pariz 8/12/2012, 17:42

i ja te pelene koristim,pogotovu sto su na nekoj akciji bile. uzimam ih u liliju.
jesu mi i od pampersA bolje.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od Marija86 8/12/2012, 18:32

Mi Lolu zimi nismo kupali svako vece mada ona obozava da se kupa a kada se kupala onda smo koristili Sebamed kupku ili sapun..vlazne maramice sam koristila i koristim svakodnevno Pampers plave.Pelene beli Pampers premium care i prezadovoljna sam.Leti smo se kupali svaki dan posebno u onim vrucinama.Mada i sada se kupamo svako vece -kada je vidim koliko voli da se kupa i ja uzivam Very Happy Pavlovicevu koristimo ali vise volim Sudokrem...
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od Mirjana 9/12/2012, 00:02

Shocked Rolling Eyes Možda ja ipak preterujem s hemijom!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od plavaptica 9/12/2012, 01:03

Mi kad smo bili u porodilistu kupali su bebe, osim onog prvog dana kada se rode( tada kao cekaju da se bebe "stabilizuju"), svakog dana ujutru i uvece, verovatno zato sto je bilo nepodnosljivo vruce, ne znam da li je to inace praksa. Mi smo nastavili kupanje svake veceri, ponekad preskocimo ako se uspavamo pre kupanja, ali retko. E sad Ana se bas mnogo znoji, kosica joj se skroz ulepi za jedan dan tako da ne bih mogla da zamislim da se kupamo samo dva puta nedeljno Rolling Eyes
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od dr mali pariz 9/12/2012, 07:48

ja bih rekla isto što i Tica,Ivona se znoji baš...Dušan ne,ali ih kupamo svako drugo veče,baš retko oboje,s tim što ono veče kad jedno nije u kadici,tad ga obavezno istuširam,dakle samo glavu ne kvasim,i njima prija,i ne remetim ritual koji im dosta znači. takav tuš brzinski oboje imaju ujutru po budjenju. i posle kakenja,obavezno pranje guze. baš slabo koristim maramice,na početku,kad su baš bili mali,koristili smo dosta maramice,uvek pampers.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od lilly13 15/3/2013, 14:10

meni se mnogo dopalo, pa da podijelim i sa vama smajli angel

[youtube][/youtube]

Ovo je izum Sonje Rochel koja je sama osmislila, obojila svojom maštom i dočarala nam novi metod i način kupanja. Sonja Rochel je majka četvoro dece i dečija medicinska sestra preko trideset godina. Njen posao se znači odnosio na konkretan rad sa bebama i dojenčadima. Uz pomoć iskustva, ljubavi i plemenitosti sve je sama osmislila i prilagodila. Tako je otkriven nov način kupanja beba.


Metod se zove « Thalasso bain bebe « a namenjen je bebama starosti do dva meseca. Postupak kupanja je ovom metodom produžen. Kod klasične metode kupanje traje tri do četiri minuta, a ovde kod metode « Thalasso bain bebe» kupanje traje deset do petnaest minuta. Bebe pritom zaista uživaju.! Voda masira male bebe i one na taj način imitiraju pokrete koje su imale kada su bile u materici. Sve je to propraćeno odgovarajućom opuštajućom muzikom. A na kraju kupanja devedeset procenata dojenčadi i malih beba ispuštaju uzvike kao da se nalaze u nekoj divnoj bajci. Prava uživancija!
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od Marija86 15/3/2013, 14:52

ljubavi jedne divne..ih kakvi su smajli angel
Marija86
Marija86

Broj poruka : 1794
Godina : 37
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - Kupanje i nega bebe - Page 3 Empty Re: Kupanje i nega bebe

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu