KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nega kose ^^

+6
BiKsi :)
Minkica
lela_jelena:*
HappyGirl
buby
LadyTamara
10 posters

Ići dole

Nega kose ^^ Empty Nega kose ^^

Počalji od LadyTamara 5/9/2011, 18:06

Vec 3 godine se farbam u plavo i kosa mi je jako ostecena.Kako od farbanja, tako i od peglanja, feniranja..Pre dve sedmice otisla sam kod frizereke,da mi skrai vrhove, ali ona mi je skroz skratila kosu na paz. Sad Sad Jel mi moze neko pomoci, koje preparate da koristim da obnovim kosu, i sta potpomaze rastu? Wink
P.S. cula sam da je ricinusovo ulje jako dobro za rast kose, ali da postoji mogucnost da plava kosa pozeleni od njegha :O
LadyTamara
LadyTamara

Broj poruka : 1
Godina : 35
Datum upisa : 05.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nega kose ^^ Empty Re: Nega kose ^^

Počalji od buby 5/9/2011, 18:13

LadyTamara ::Vec 3 godine se farbam u plavo i kosa mi je jako ostecena.Kako od farbanja, tako i od peglanja, feniranja..Pre dve sedmice otisla sam kod frizereke,da mi skrai vrhove, ali ona mi je skroz skratila kosu na paz. Sad Sad Jel mi moze neko pomoci, koje preparate da koristim da obnovim kosu, i sta potpomaze rastu? Wink
P.S. cula sam da je ricinusovo ulje jako dobro za rast kose, ali da postoji mogucnost da plava kosa pozeleni od njegha :O
dobrodosla lady...ako nista drugo mogla si bar procitati pravila...elem na njih si upravo i usla...promasila temu lol!...ma cuj temu...posto vidim imas samo jednu poruku a ti si izgleda promasila FORUM... Nega kose ^^ 561840...
btw dobro je ulje za kosu...i nece da pozeleni...hoce samo od hlora...i to ako je velika koncentracija Wink...aj pa tako Laughing
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nega kose ^^ Empty Re: Nega kose ^^

Počalji od HappyGirl 5/9/2011, 21:18

Lady, na ovom linku možeš pročitati ako budeš strpljiva dosta dobrih saveta
https://kutak.forumotion.com/t62-maske-za-kosu

Pokušaj da ako se već redovno farbaš izbegavaš preterano feniranje i sušenje kose fenom. Stavljaj maske za kosu i kupuj kvalitetnije farbe.
Uvek je lepše videti kraću i zdravu kosu nego dugu i propalu. Preporučujem ti da neko vreme farbaš neku prirodniju boju.
Sve najbolje Very Happy
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Nega kose ^^ Empty Re: Nega kose ^^

Počalji od lela_jelena:* 2/11/2011, 17:31

jel mi moze neko pomoci... nikako mi kosa nece da raste,nikad se nisam farbala,ne peglam se,samo se feniram i to svakih 6-7 dana. koristim i kapi za vrhove i maske.vrhovi su mi dosta suvi lako se lome... kosa mi poraste par cm i ja to osisam i uvek mi je ista duzina,ono sto poraste ja moram osisati... Jel moze neko piomaoci,sta da radim...?

lela_jelena:*

Broj poruka : 2
Datum upisa : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nega kose ^^ Empty Re: Nega kose ^^

Počalji od Minkica 19/2/2012, 18:26

ja sam cula da je ricinusovo ulje dobro za kosu..ali je masnije..pa mozes kupit u apoteci ricinusovo ulje i kapi koprive..nije skupo uopste,ali svi govore d aje ricinusovo ulje extra..ja koristim farb za kosu sa tim uljem,..a inace kosa mi brzo raste...i svaki puta kad operem kosu malo osijecem kose na vrhovima..sve sakupim u rep i osijecem..kosa znatno brze raste..eto nadam se da sam ti bar malo pomogla..pozzz

Minkica

Broj poruka : 20
Godina : 31
Location : sarajevo
Datum upisa : 17.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nega kose ^^ Empty Re: Nega kose ^^

Počalji od BiKsi :) 2/2/2013, 20:32

Ima li iko neki dobar predlog koji šampon koristiti protiv masne kose?! Perem kosu svaki drugi dan, smorih se. Probala sam na svaki treći, al izgledam kao bojadžinski ćup! Od masnoće se sve pramenje odvoji, katastrofa. Dajte neki dobar preparat, nije bitna ni cena.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nega kose ^^ Empty Re: Nega kose ^^

Počalji od djole42 2/2/2013, 20:40

Biksi ,ranije je postojao šampon za suvo pranje kose ,izgledao je kao lak za kosu i ima talk u sebi .Naprskaš ,protrljaš ,protreseš i gotovo .Talk pokupi svu masnoću i kosa je lepa i mirišljava .E sad ,ja sam to koristila u pubertetu ,daklem ,hkkkkkhmmmm ,pre 25-6 god. i stvarno se ne sećam koji je proizvodjač ali verujem da se i danas nešto moze naći na trzištu .

Drugi predlog Biomelem šamponi ,nisam probala ali iz iskustva par prijateljica kazu da su dobri .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nega kose ^^ Empty Re: Nega kose ^^

Počalji od Ema78 2/2/2013, 20:41

toplo preporucujem vichy i alopecin...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nega kose ^^ Empty Re: Nega kose ^^

Počalji od BiKsi :) 2/2/2013, 21:02

Djole, čula sam da ima to za suvo pranje, no nisam probala.

Biomelem koristila, ne pomaže.

Ema, probaću i te.

Probala sam raznorazne poznate proizvodjače, ništa. Naručila i neki iz Pirota, limes, kako god, isuši samo kad operem, no ne produži dejstvo. A mnogi ga hvalili.

Sebamed za svakodnevno pranje za sada je najbolji, u smislu da mi kosa najmanje prljavo izgleda kad njime perem.

U apoteci mi preporučeno par nekih, izmedju ostalih Subrinin protiv masne.

Isprobavam dok ne dodjem do pravog. Bila bih presrećna da perem kosu dva puta sedmično, onda bih pristala i kosu da pustim, ovako, ništa od toga, previše je opterećujuće.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nega kose ^^ Empty Re: Nega kose ^^

Počalji od BiKsi :) 7/10/2013, 22:55

Čitah kako u trudnoći kosa buja, i kako retko opada, aha, važi, dodji juče, nikad mi više kose opalo nije ko sada kad sam trudna! Rolling Eyes 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nega kose ^^ Empty Re: Nega kose ^^

Počalji od dr mali pariz 13/10/2013, 21:31

rodiću-sve individualno i ič ne treba general.
moja u trudnoći-nikad bolja i bujnija-zaista.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nega kose ^^ Empty Re: Nega kose ^^

Počalji od emilie 5/11/2013, 14:18

ja za kosu koristim ricinusovo ulje ...pravim masku 2x u mesecu .2 zumanceta,med,ricinusovo ulje,malo jogurta.i stavim da mi tako sedi na kosi ceo dan.uvece isperem,i kosa je prelepa ...i izrasta mi ,opada ,ali izrasta...nije ostecena puno.kratim vrhove na 3 meseca.koristim nerilex sampon.koristim sam i aloe vera sampon,ali je 20 eura ...taj sampon mi je ucinio kosu bujnijom.izrasli su pramenovi,i sada izrastaju....njega imam jos vrlo malo,pa ga koristim sa nerilexom ...dok ne nadjem negde da ga narucim opet .
emilie
emilie

Broj poruka : 289
Godina : 32
Datum upisa : 16.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nega kose ^^ Empty Re: Nega kose ^^

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu