KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+59
tetreb
JecaPereca
flyki
Ninche
SannI-AlL
agata
noja
d77
Sirijus
smarija
Niny
saska1
Marija86
JocY
darling_buds
Veca77
orhideja1
Erata
cici
bebica mala
anak
HappyGirl
bebko
*Maki*
Ema78
djole42
missile
saška
sareni leptir
laKole
LaFolie
cicsa80
shenon
BiKsi :)
naca
Vuchica
heart84
lilya
SSanja
dragana76ns
M.
bak
KoMetaK
daxi011
ciklama
Xena
grudva
Mirjana
maza1972
MAAKKI
bokica
maja kg
7-patuljaka
Orline
lolipop
Mrvica
dr mali pariz
ninica2
Kamilica
63 posters

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Niny 24/11/2012, 19:00

Imam dva neuspešna et,iz prirodnog ciklusa,al svejedno.dr mi je dala listu analiza koje bi trebalo da uradim,trombofilije,mutacije i tako to...zanima me da li može nešto od toga da se radi državno?hvala unapred na odgovoru:-)
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od JocY 26/11/2012, 23:00

Drage moje imam jedno pitanje za vas. Odradila bi dodatne analize sa Levela 1 pa me intersuje da li treba jos nesto osim ovoga iz Nablinog prvog posta uraditi...

A. Analiza sklonosti ka trombofiliji

.....1. Antitela


lupus antikoagulans
antikardiolipinska antitela
anti beta2 glikoproteinska antitela


.....2. Genetika


MTHFR
Protrombin II
Faktor V Laiden
PAI 1


.....3. Biohemijske analize?


protein C
protein S


B. Analiza funkcije stitnjace (TSH i antitireoidna antitela)

C. Antispermatozoidna antitela (ASA)

Ako ima jos nesto dodajte mi na listu da se pokrijem sa svih strana. Imam uradjen OGTT sa insulinemijama i f-ju stitne zlezde. Hvala srca1
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od cicsa80 26/11/2012, 23:12

Jocyska, meni je Miticka u NS dala ovako:
Osnovne hemostazne testove-aPTT, PT, TV, euglobulinsko vreme, fibrinogen, KKS, Lupusni antikoagulans, Antikardiolipinska At IgG, IgM, antibeta2GPI IgG, IgM, nivo antitrombina, Proteina C, proteina S, rezistenciju na aktivisani protein C, Nivo homocisteina;
dalje kaze:molekularnu detekciju mutacija FII G20210A, zavisno od rezultata ispitivanje APC rezistencije mutaciju FV Leiden, zavisno od nivoa homocisteina mutaciju gena za MTHFR

Kad sam sve to uradila, ustanovljen granicno povisene vrednosti homocisteina pa "molim dopuniti ispitivanje molekularnom detekcijom polimorfiznma gena za FII G20210A i mutacije MTHFR C677T".

Ono sto nije trazila je PAI ali cu ga svakako uraditi da mi bude mirna glava.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 27/11/2012, 08:55

Ja sam prvo ustanovila da imam MTHFR mutaciju i to homozigot, a tek posle za susret sa hematologom proverila homocistein, koji je bio u granicama normale. Toliko o vezi homocisteina i MTHFR. U mom slučaju da sam radila tim redosledom, ne bih ni proveravala MTHFR. A eto imam tu mutaciju!
Ja bih uvek (kao što sam i uradila), proverila sve 4 mutacije. Meni su svi ti parametri bili super, a imam PAI 1 i MTHFR. Dakle, da sam se rukovodila sa tim indikatorima za nasledne trombofilije, nikada ne bih ustanovila da imam ove mutacije. Moja preporuka je da odradite i stečene i urođene trombofilije - sve komplet! Jedte da košta, ali šta vredi uraditi taj posao delimično.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od cicsa80 27/11/2012, 16:27

Erato, od neceg se mora poceti Wink Iskreno, otisla sam kod hematologa da bih bar nesto uradila na uput i da, u slucaju potrebe za terapijom, ne bupnem tek tako sa nalazima koje cu svakako sve uraditi. Ja sam takticki otisla prvo privatno, tamo bilo sta je bilo, nisam izasla dok mi nije sve napisala i dok nije shvatila da JA ne zelim da rizikujem bilo sta i da nemam zivaca i na kraju novaca da bacam na, ne dao Bog, neuspele postupke. Ista ta dr mi je rekla da sledeci put slobodno dodjem u KCV, nisam cekala zakazivanje, nemam vezu vec samo papir iz Geneziza koji je izgleda tamo propusnica lol! Nek ona radi svoje a ja samo talasam i suskam lagano pa mora biti dobro.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od JocY 27/11/2012, 20:05

hvala cisca srce si osmeh srce
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 28/11/2012, 10:25

Ciska, good job
Taktika je prava!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od orhideja1 5/12/2012, 13:54

Drage moje, danas sam uzela rezulate stitaste zlezde i nije mi dobar nalaza za tro-ab, povisen je na 811 u/ml a normalno je do 130. Inace ft-4, ft-3,tsh i tg-ab su u granicama normale.
Saznala sam na netu da to ukazuje na postojanje hroničnog autoimunog zapaljenja štitaste žlezde tzv. Hashimoto tireoiditisa.
Dok ne odem kod lekara da li neko zna koliko to moze da utice na moju trudnocu i na plod?

orhideja1

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 5/12/2012, 13:58

Orhideja1, kopiraću tvoju poruku ovde
https://kutak.forumotion.com/t2343p495-korak-po-korak-na-putu-do-bete
jer će ga tamo pre svi videti Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od orhideja1 5/12/2012, 14:24

Hvala Mirjana, srce si.

orhideja1

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od smarija 8/12/2012, 12:24

cure molila bih vas za odgovor
nakon sto sam imala 3 spontana otkrivena mi je trombofilija MTHFR homozigot i PAI heterozigot.Na osnovu tih nalaza hematolog i ginekolog su mi rekli da cu primati cleaxan(ako sam dobro napisala) cim odradim FET (jer imam 12 zaledjenih embrija) i da pijem folnu kiselinu,vitamin C,B6 i B12.
Sad ono sto mene interesuje da li je neka od vas prethodno,odnosno prije postupka morala da pijete aspirin i koliko dugo ili ste odmah isle u postupak i koristili fraxipirin.
smarija
smarija

Broj poruka : 73
Location : BL
Datum upisa : 13.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 8/12/2012, 14:18

Smaria, ja nisam pila aspirin, ali mi je hematolog rekao da bi pred sledeći postupak Wink bilo dobro da ga pijem. Znači, verovatno nije obavezno, a poželjno je ili sve to zavisi od slučaja.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od smarija 8/12/2012, 14:27

pa posto je meni ginekolog rekao da pijem i pijem ga,sa tim se slozio i hematolog,recimo mjesec-dva,pa tek onda da krenem u postupak.E sad kod mog ginekologa dolaze embriolozi iz BG i dosta su pouzdaniji nego ovi koji su stalno na klinici,ja ganjam da radim kad su oni tu a to bi padalo tek u martu sledece godine ili eventalno sad u decembru ako ginekolog pristane da radi jer sam na aspirinu od 20.11.12.
Zato sad nisam pametna sta raditi ,a mozes i da pretpostavis da sam nestrpljiva cekati mart,ali ako budem morala sta cu cekat cu,nemam drugog izbora.
U svakom slucaju tebi hvala na odgovoru
smarija
smarija

Broj poruka : 73
Location : BL
Datum upisa : 13.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od orhideja1 9/12/2012, 14:37

Smarija, ja sam imala spontani i otkriven mi je PAI-1. Sad sam opet trudna i dr mi je odmah ukljucio aspirin mada znam zene koje su ga koristile i pred trudnocu jer nisu mogle da ostanu trudne. On ne moze da ti skodi tako da mozes da krenes i ranije.

orhideja1

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od smarija 9/12/2012, 15:31

znam Orhideja1 pijem ja aspirin ali nema jos ni mjesec dana,s tim da cim odradim FET njega prestajem piti ali mi hematolog uvodi heparin,to je zato sto ja imam dvije mutacije MTHFR I PAI.
Danas sam pricala sa doktoricom ne mogu uci u postupak u decembru jer kako kaze ona nema medija,a januar i februar nije tu embrilog kojeg sam spominjala tako da sve ostaje za mart.
Nema veze sad sta je tu je docekacu i mart pa u nove pobjede
smarija
smarija

Broj poruka : 73
Location : BL
Datum upisa : 13.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 14/12/2012, 07:22

Ima li neka devojka koja je primala fraxiparin (ili clexane, fragmin ...) u toku VTO, od početka stimulacije, a da je uspela da dobije injekcije preko zdravstvenog osiguranja?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Mirjana 14/12/2012, 23:23

Erato, ako imaš napismeno od hematologa ( "državnog") da ti je neophodan, dobićeš ga.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od orhideja1 27/12/2012, 18:57

Da li zene koje primaju Fraxiparin smeju da doje svoje bebe?

orhideja1

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od cici 6/1/2013, 19:26

orhideja1 ::Da li zene koje primaju Fraxiparin smeju da doje svoje bebe?
Smeju, pitala sam ja. yes ali ja ga nisam ima dovoljno. Aspirin i dojenje ne sme.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od orhideja1 7/1/2013, 12:52

Hvala Cici. Ja sam pitala mog hematologa i ona je rekla da moze a proizvodjac kaze da nije ispitano da li lek odlazi u mleko. Zato sam bila zbunjena. Hvala u svakom slucaju :)

orhideja1

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sirijus 14/1/2013, 19:21

Devojke pomoc, dobila sam danas rezultate za trombofilije i:
REZULTAT GENETSKE ANALIZE GENA ZA TROMBOFILIJE

Analiza:
Iz venske krvi izolovana je DNK i urađena je analiza gena za koagulacioni faktor V (Leiden V), koagulacioni faktor II
(protrombin II), metilentetrahidrofolat reduktazu (MTHFR) i PAI-1 (Plazminogen Aktivator Inhibitor-1) gen. Analiza je
izvršena sekvenciranjem na AppliedBiosystems GeneticAnalyser-u 3130 BigDye Terminatorom V3.1.

Nalaz:
U genima za koagulacioni faktor V (Leiden V), koagulacioni faktor II (protrombin II, G20210A) i metilentetrahidrofolat
reduktazu (MTHFR, C677T) mutacije NISU nađene.

U analiziranom uzorku nađen je 4G/5G GENOTIP koji dovodi do povećane ekspresije PAI gena odnosno povećanih nivoa
plazminogen aktivator inhibitora-1.


Citala ja vas ovde i citala, taman mi se ucini da mi je jasno kad ono sipak :)
Sta ja da radim sa ovim PAI? Gde sad kod koga da idem? hematologa? ginekologa? On utice na implantaciju i odrzavanje trudnoce, ako sam dobro shvatila? I moram da budem na nekoj terapiji...
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od orhideja1 15/1/2013, 00:18

Sirijus, ne brini. I meni su takvi isti rezulatati bili, i sada sam na Fraxiparinu. Otici ces kod ginekologa i on ce ti dati uput za hematologa. Odneces mu sve te analize, oni ce sigurno da ti uzmu krv za jos neke analize i odredice ti terapiju. Meni su ukljucili Fraxiparin 0,6 na 24h.
A je l si te analize radila na svoju ruku ili te je neki dr uputio?

orhideja1

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sirijus 15/1/2013, 09:34

Orhideja, urodjene trombofilije sam radila zato što su mi to tražili iz Praga pa sam iskoristila vadjenje krvi u firmi da ih odradim Laughing A odradila sam još i
Anti-Cardiolipin IgM
Anti-Cardiolipin IgG
Anti-beta-2-Glikoprotein I IgM
Anti-beta-2-Glikoprotein I IgG
AMC-At (TPO) @
ATG-At @

Hematološki parametri
Lupus antikoagulans
kao i T3, T4, TSH, testosteron
Laughing znači iskoristila sam firmu e ovo ostalo sam uradila na svoju ruku čitajući vas na forumu. Nisam radila protein c i protein s i d-dimer, iskreno nisam bila sigurna koliko mogu da preteram sa analizama krvi.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od orhideja1 15/1/2013, 12:43

Jao Sirijus, pa ti si se bas posvetila tome lol!
I proteine i dimer ce ti odraditi, ali najbolje je da ides kod nekog hematologa sa kojim ces nastaviti dalje.
Meni su isto urodjenje trombofilije, mozes da pocnes da pijes Cardiopirin bez obzira da li si trudna ili ne, on samo moze da ti bude od pomoci.

orhideja1

Broj poruka : 22
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sirijus 15/1/2013, 13:34

Vratila se iz Višegradske, bila po rezultate histopatologije polipa) i naravno popričala sa doktorom tamo i naravno poturila mu pod nos rezultate gena lol! E ovako uputio me na kliničko kod hematologa dr. Miljic za koga kaže da se baš time bavi. Samo što je on tu tek od 23-eg pa sad čekam 23. da ga navatam da zakažem kod njega da vidim šta će mi reći. Sa lekovima ću da popričekam dotle pošto nešto razmišljam bolje da ne pijem ništa ako bude trebalo da mi radi dodatne analize da se vidi pravo stanje Wink
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 29 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu