KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja

3 posters

Ići dole

Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja Empty Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja

Počalji od Simona 18/10/2011, 12:34



Ikea stigla u Kraljevo (FOTO)
Izvor: B92

Kraljevo -- Dok građani Srbije još čekaju moment da nameštaj švedske Ikee napokon kupe u Srbiji, nekoliko mladih iz Kraljeva uživaće u njihovom nameštaju već od danas.
Tweet

Ta kompanija je, naime, danas završila opremanje tri socijalna stana u Kraljevu u koje će se useliti mladi ljudi bez roditeljskog staranja iz tog grada, saopštila je ta kompanija.

Ti stanovi su predati na upravljanje lokalnom Centru za socijalni rad, a u narednim godinama će ih koristiti ljudi koji izlaze iz domova za nezbrinutu decu i napuštaju taj sistem socijalne zaštite.

Kako izgledaju opremljeni stanovi pogledajte u Galeriji.

Opremanje stanova je, kako je rečeno u Ikei, nastavak višemesečnog projekta, ukupne vrednosti oko 60.000 evra, započetog u aprilu ove godine kada je ta kompanija donirala 200 krevetića za dva kraljevačka vrtića i 36 sofa za porodice koje su pogodjene posledicama zemljotresa.

Regionalni direktor kompanije Ikea Dragan Skalušević je na primopredaji opremljenih stanova kazao da su u toj kompaniji na osnovu potreba dece koja će živeti u stanovima osmislili kako će biti uređen prostor.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=10&dd=17&nav_id=550190

Maakki pomenu na drugom topicu sta biva sa decom koja su bila u domovima nakon 18 god pa me je podsetila na ovu lepu vest koju sam videla juce... To jeste poseban problem, gledala sam kako se resava i to u Hrvatskoj. Mladi kad izadju iz doma nemaju stan, nemaju posao, nemaju veze da bi posao mogli da nadju, ako i uspeju da nadju posao tesko da mogu da se paralelno skoluju a opet bez fakulteta moci ce da rade samo losije poslove... Ovo jeste neko od resenja koje bi im olaksalo situaciju - da dobiju bar namestene stanove... Samo kad rekoh mojoj majci bila je skepticna da ce ti stanovi uopste otici onima kojima su namenjeni... ali nadam se da ce neko to kontrolisati i da ipak hoce :)

Ovo nije tema direktno o usvajanju ali pretpostavljam da nekad bar razmisljamo sta je sa drugarima nase dece koji nisu usvojeni ili sta bi bilo sa nasom decom da ih nismo usvojili... Ovo sam ja sad formulisala kao da vec imam dete Laughing Ali volim ja to tako da razmisljam kao da je dete vec tu, smatram da to povecava verovatnocu dolaska deteta pa ne zamerite :)
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja Empty Re: Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja

Počalji od Simona 31/10/2011, 17:38


Četvoro Kraljevčana se osamostalilo
Mladi iz hraniteljskih porodica dobili stanove
Srbo Trifunović | 18. 10. 2011. - 02:02h | Komentara: 28

KRALJEVO - Četvoro mladih koji su detinjstvo proveli u hraniteljskim porodicama i domovima za nezbrinutu decu juče su se uselili u stanove. U Kraljevu je u hraniteljskim porodicama, domovima i dečjim selima još 76 dece o kojima brine Centar za socijalni rad.
Dijana Janković u novom stanu

- Tek treba da se naviknem da sam sada samostalna, da je ovo sada moj dom - Priča Dijana Janković, malo zbunjena od silnog naroda koji prolazi kroz stan na četvrtom spratu zgrade u Prvomajskoj ulici. Iz SOS dečjeg sela, gde još žive njene četiri sestre i brat, Dijana je nedavno prešla u kuću za mlade na drugom kraju grada, a onda je došlo vreme da se osamostali.


- Milo mi je što je Dečje selo tu na stotinak metara od mene, pa ću sestre i brata moći stalno da viđam. Sada mi je najvažnije da nađem posao u struci, a završila sam Srednju ugostiteljsku školu u Vrnjačkoj Banji. Ma, u stvari, važno je da nađem posao - priča Dijana Janković.


Prvi komšija Dijani je Radosav Kekerić, apsolvent Mašinskog fakulteta u Kragujevcu.


- Ostao mi je još jedan ispit, a onda idu master studije dve godine, pa zaposlenje - priča ovaj dvadesetčetvorogodišnjak, budući stručnjak za mašinsku informatiku. On je odrastao u hraniteljskoj porodici takoreći od osnovne škole. Sestra koja je takođe živela u hraniteljskim familijama udala se i osamostalila.


Stanovi u koje su se uselili ovi Kraljevčani izgrađeni su zahvaljujući donaciji nemačke humanitarne organizacije „Help“, a kompletno ih je opremila, od nameštaja do bele tehnike i svih drugih uređaja, poznata kompanija „Ikea“.


- Ko nije imao dom, ne zna kako je kada ti neko podari krov nad glavom, kada ti da šansu. Stan je sjajan. Ljudi iz „Ikee“ su se zaista potrudili. Sve je moderno. Sve nekako liči na Skandinaviju. Mi ovde, u stvari, samo treba da ubacimo garderobu. Ništa više ne treba - kaže uz osmeh Radosav.
Sledeća želja da nađu posao: Sandra i Slavoljub Stanković

U nešto većem stanu od prva dva smestili su se Sandra i njen brat Slavoljub Stanković. Sandra kaže da joj se najviše svidela kuhinja.



- Konačno samo moj kutak. Ovde ću ja da uživam - kaže Sandra.



Ona je optičar, ali bar u Kraljevu posla za tu struku za sada nema. Oprema za početak privatnog posla preskupa je, pa Sandra radi u trgovini. Brat Slavoljub ima problema sa sluhom, ali je ipak uspeo da nađe posao u fabrici hrane za stoku. Oboje kažu da im je sada, kada su dobili stan mnogo lakše.


Zadovoljstvo onim što je video kada su se vrata stanova otvorila nije krio ni Dragan Skalušević, direktor „Ikee“ za jugoistočnu Evropu.


- Hteli smo da ovim mladim ljudima stvorimo okruženje u kome će moći prijatno da žive i stvaraju. I dalje ćemo učestvovati u akcijama koje pre svega treba unaprede uslove života mladih, dece ali i socijalno ugroženih grupa - rekao je on.



Uz donacije vrtićima i domaćinstvima stradalim u zemljotresu, zaključno sa ovom donacijom, „Ikea“ je u Kraljevo uložila više od 60.000 evra. Ključeve stanova mladima su uručili ministar u Vladi Srbije Rasim Ljajić i gradonačelnik Kraljeva Ljubiša Simović.


http://www.blic.rs/Vesti/Srbija/283891/Mladi-iz-hraniteljskih-porodica-dobili-stanove
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja Empty Re: Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja

Počalji od MAAKKI 31/10/2011, 19:27

Simona ovo je divna vest, ali na zalost malo je takvih smestaja, mislim da su deca posle 18-te stvarno prepustena sama sebi, jos jedan razlog da se ne odugovlaci sa zahtevima za usvajanje, nego da se deci u najranijoj dobi pruzi mogucnost zivota u porodici, i normalnog skolovanja, tu mislim na upise na faktultete, jer i ta deca su pametna. E sad zasto se to ne radi verovatno je pitanje birokratije.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja Empty Re: Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja

Počalji od Simona 16/2/2012, 12:59

Posto pretpostavljam da ste zbog vase/nase situacije jos vise zainteresovane za decu bez roditeljskog staranja evo link za moju temu koju sam otvorila na drugom delu foruma... Nadjoh malocas da je da bi deca iz Prihvatilista dobila novi dom pokrenuta akcija da se slanjem sms poruke na telefon 1075 pomogne, poruka kosta 50 din... Mozete uglavnom da vidite na ovom linku...

https://kutak.forumotion.com/t1947-novi-dom-za-decu-iz-prihvatilista#269225
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja Empty Re: Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja

Počalji od Simona 6/12/2013, 20:13

http://www.telegraf.rs/vesti/893523-dirljivo-deca-iz-zvecanske-poklanjaju-novac-bolesnoj-devojcici-koju-ne-poznaju-foto
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja Empty Re: Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja

Počalji od Simona 21/8/2014, 20:24

Maločas sam čula na radiu da se može pomoći Dečije selo u Kraljevu slanjem sms poruke na broj 6323. Kada pošaljete odgovore: „Hvala što pomažete ugroženoj deci i porodicama. Fondacija SOS Dečija sela Srbije“. Usvajanje nije human čin, ali eto jedne prilike za humanost…
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja Empty Re: Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja

Počalji od Simona 17/12/2014, 19:31

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/519859/BRAVO-Anonimna-donatorka-poklonila-tri-stana-Decjem-selu
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja Empty Re: Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja

Počalji od snedra 17/12/2014, 20:28

Evo, sad smo i nas troje gledali prilog na Dnevniku RTS o anonimnoj donatorki koje ja Dečjem selu u Kamenici poklonila 3 troiposobna stana u Novom Sadu da bi deca koja prelaze na školovanje u NS posle srednje škole imala gde da borave!

Lepotan je sve pratio sa nama i pitao nas ponešto.

Svaka joj čast na takvom gestu!
snedra
snedra

Broj poruka : 1927
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 22.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja Empty Re: Opremljeni stanovi za decu bez roditeljskog staranja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu