KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+69
SannI-AlL
makababy
buby
Marija86
Dacaa
caci
LaFolie
vildana m
ragaco
daxi011
Simona
lena
Orline
lilya
vikica800
lilly13
Likoli
natalija
7-patuljaka
sanja 80
malenaa
gagax81
Republica
djole42
tuli
viktorija
suncica muncica
bak
maus
cvrle76
lolipop
racili
grudva
Niny
Deni
shenon
Anavi
BiKsi :)
little monster
JocY
Zoka83
Sofka
Sneza
Tanja83
ciklama
hany
fenix
Malina
Shizika
Mali Princ
dragana76ns
jaca*caca
ananana
KoMetaK
bebko
MAAKKI
dr mali pariz
ninica2
adriatika
anak
Xena
Mirjana
Kamilica
noja
Botox
maza1972
traveler81
cicsa80
heart84
73 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 26/10/2011, 15:35

Hteo je on da ispadne duhovit, kao to on radi nas Shocked
Dr Sumarac nam je nakon toga OTVORILA OCI srca
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SSanja 26/10/2011, 15:40

Dr Sumarac je jedna stvarno divna doktorka. Bila sam kod nje prije 3 dana i stvarno ima odlican pristup prema pacijentu i vremena i zivaca za objasnjavanje. :)
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 26/10/2011, 15:41

ja sam se toliko odusevila i znanjem i time sto ona voli svoj posao i tako je topla!!!
zagrljaj
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 26/10/2011, 16:19

Al ste se respričale...
Evo i ja da kažem šta bi danas, naime, cista je još tu, nije nestala, smanjila se za cela 3mm, sutra u 7 ujutro imam aspiraciju te ciste, anestezija, ricinus, sve po redu... A dr je u šemi već napisala da stimulacija kreće u subotu:Puregon 200 + merional ili menopur 1 i naravno diferelin, već sam na njemu 20 dana. Eto cista-glupača...
Jel zna neko ide li se kući isti dan, nepitah to tamo, zaboravila. Za zahvat mi je rečeno u podne, takođe mi je sestra rekla da mi treba uput i kks. Ja affraid Kako da stvorim to za ujutro u 7 a već je podne. U mom gradu dr u DZ radi do 1. Poludela...Za vađenje krvi da ne govorim-ko još vadi krv u 1 popodne? Ja sam to sve uspela uraditi, ne znam ni sama kako, zvala neke ljude, veze povlačila, ma... jedva.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od little monster 26/10/2011, 16:33

Kamilice isti se dan ide kuci. Ja sam imala ciklus i radili su mi punkciju ciste jer nije nestala a nisu mogli da me odlazu zbog fonda. I to me je dr pitala da li hocu odmah uvece da mi punktira pa da pocnemo stimulaciju ili da idem pod anesteziju sutra ujutro, ako se plasim, pa da krenemo sutradan stimulaciju. Ja sam trazila anesteziju, naravno. Bez kks bez icega samo nisam jela nista to popodne i ujutro mi punktirali, a onda primila stimulaciju. Cak ni antibiotik nisam dobila. Bice ok. Ne brini. Ja sam panicila sto je tako traljavo krenulo kad ono ispostavilo se da i nije bilo tako lose Very Happy
little monster
little monster

Broj poruka : 80
Datum upisa : 07.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 26/10/2011, 16:40

Mila moja mala monsterka, baš si me obradovala.
Super što odmah idem kući. I mene je pitala da li hoću odmah bez anestezije-nisam se usudila h , ne, ne...Ujutro ću pa šta bude...
Ja ne paničim nikad kad ima rešenje, da se ne daj Bože sve prekinulo, e onda bih, ovako, šta sad ja tu mogu, jel? A i sutra je svetac, i moje pokojne bake rođendan, pa se eto molim da sve ispadne dobro...
Hvala ti
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 26/10/2011, 16:49

Kami,draga,nije to ništa strašno,radile neke i bez anestezije...samo razmišljaj kako je to korak bliže tvom (našem) cilju beba Bolje tako,jer ako postoji cista na jajniku,onda on neće dati jć.u stimulaciji.Mislim da je potpuno isto kao aspiracija ,koju imamo posle stimulacije... d
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 26/10/2011, 16:52

Ko bre radio bez anestetije? Shocked Ma ništa bez anestezije ne radim ništa...
Kako si ti Mazo1972, jesi sada ok?
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 26/10/2011, 17:04

Ma,ne kažem da ti radiš bez anestezije...a,čitala sam da su neke hrabre dame radile aspiraciju bez anestezije...a mislim da je puncija slična aspiraciji...
Super sam,malo sinoć boleo stomak i otekao,ali danas je ok.Pazim da se ne krećem naglo i da se ne naprežem, ali kad duže stojim ili trucne bus -osetim malo...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SSanja 26/10/2011, 17:05

a meni frka od anestezije.... Embarassed
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 26/10/2011, 17:11

Mazo, čuvaj se samo. Drago mi je da je bolje, jer petak je veliki dan!!! yes

SSanja, pa najbolje od svega ovoga što preživljavamo je anestezija, kakva frka, super je, ne stigneš ni do 2 izbrojati... Very Happy
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 26/10/2011, 17:16

SSanja,pa jel sam ti pričala juče u kafiću,kako je anestezija najlepši deo.. Wink
Oduševiće te anesteziolog,baš je pozitivan lik...danas smo se zezali...ja primam bocu,on ulazi...ja se obradovala što ga vidim,kažem ja, da sam baš mislila o njemu ceo dan-u smislu da mi je život bio u njegovim rukama...on me i obilazio posle anestezije dok sam ležala...a on će na to-pa važno je da ste zaljubljeni...a čika ima 65 god-super izgleda-sportista,Hercegovac...(joj,počinjem,kao naša Mira sa raskopčanim Embarassed )
Elem,razgovor kod njega je samo upoznavanje,on ti priča o sebi,usput te pita o zdravstvenom stanju...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SSanja 26/10/2011, 17:27

Mazo, sve si ti meni lijepo objasnila. osmeh srce Bice dobro, bice... :)
SSanja
SSanja

Broj poruka : 712
Datum upisa : 27.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 26/10/2011, 18:32

LaFolie ::da sam ja POP STAR kao oni citala bih svaki dan uz kafu kako me online ogovaraju Korak po korak na putu do bete + - Page 37 805311
Korak po korak na putu do bete + - Page 37 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 37 404938 Korak po korak na putu do bete + - Page 37 404938 La Folie, sve mi se više dopadaš Laughing
Smisao za humor ti je lol!

SSanja ::Ja mislim da oni sto posto ovo citaju... Ja bih citala, ako nista drugo, onda makar zbog toga da vidim sta pacijentima smeta kod mene. A ako sam dobra, da uljepsam sebi dan :)
Upravo tako, da su pametni, mnogo bi toga naučili, popravili, jer im se na izvolte servira šta nas nervira i šta nam smeta.
Naravno, nikad ne možeš odgovarati svima, ali velikoj većini žena smetaju iste stvari.
Svi mi kad smo u tim klinikama postanemo ranjivi, ali baš da nas ne teraju da ostavimo i dostojanstvo ispred vrata ordinacije.

Kamilica ::
Jel zna neko ide li se kući isti dan, nepitah to tamo, zaboravila. Za zahvat mi je rečeno u podne, takođe mi je sestra rekla da mi treba uput i kks. Ja affraid Kako da stvorim to za ujutro u 7 a već je podne.
Razmazili su se. Navikli su da žene sve rade privatno, a u Bg ima laboratorija gde KS kad platiš možeš da uradiš 24h.
Dobro je što će je punktirati sutra. Taj jajnik bi ostao bez odgovora, ili bi bio veoma slab. Ovako, dajemo mu iste šanse. Mada se ona smanjila i nije ni bila velika, ali neće da rizikuju.

maza1972 ::Ma,ne kažem da ti radiš bez anestezije...a,čitala sam da su neke hrabre dame radile aspiraciju bez anestezije...a mislim da je puncija slična aspiraciji...
U Hrvatskoj je to do skoro bilo svakodnevno, a i sad je ako nema puno jć. U Slo te pitaju hoćeš li sa anestezijom ili bez. Mene ne bi bilo strah bola, stisla bih zube, mene bi bilo strah nevoljnog pokreta od bola, pa da im nešto ne zeznem, ili da me bocnu gde ne treba
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Kamilica 26/10/2011, 19:32

orline ::
Kamilica ::
Jel zna neko ide li se kući isti dan, nepitah to tamo, zaboravila. Za zahvat mi je rečeno u podne, takođe mi je sestra rekla da mi treba uput i kks. Ja affraid Kako da stvorim to za ujutro u 7 a već je podne.
Razmazili su se. Navikli su da žene sve rade privatno, a u Bg ima laboratorija gde KS kad platiš možeš da uradiš 24h.
Dobro je što će je punktirati sutra. Taj jajnik bi ostao bez odgovora, ili bi bio veoma slab. Ovako, dajemo mu iste šanse. Mada se ona smanjila i nije ni bila velika, ali neće da rizikuju.

Orline, u mom gradu, ginekolog u DZ radi do 13h i to pod uslovom da radi moj odabrani gin). Krv mogu izvaditi do 11h u DZ, a privatno samo od 7-10h ujutro. Tako da veruj, ja uopšte ne znam kako sam sve to pribavila, zvala sam 10 lekara koje poznajem, digla čitavu frku, ma...
To što su mi tražili u podne je za medalju gluposti, kao da ja imam čarobni štapić, pa stvorim u sekundi šta mi treba. Budalaštine...
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 46
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od traveler81 26/10/2011, 19:50

Moja trudnoca je stara 5,5 nedelja i velicina bebe na Uz je tek 2mm. To mi je nekako malo...ne znam sta vi mislite o tome?
traveler81
traveler81

Broj poruka : 98
Datum upisa : 24.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mali Princ 26/10/2011, 19:58

Traveler, sigurno je sve ok, ipak je to mala trudnoca.
Nemoj nista da se brines, nego uzivaj u svojoj bebici Korak po korak na putu do bete + - Page 37 543728 Korak po korak na putu do bete + - Page 37 779578 Korak po korak na putu do bete + - Page 37 779578 Korak po korak na putu do bete + - Page 37 466526
Sta ti je rekao dr? Cula si srculence?

Ja sam vadila betu istog dana kada i ti, ali su mi rekli da je prvi uz 3 nedelje posle bete, tj. sl nedelje, da bi bili sigurni da ce moci lepo da se vidi - kod Ljubica...
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od traveler81 26/10/2011, 20:02

Meni pise Uz posle 2 nedelje od potvrdjene bete a evo sad ispada da je ipak rano, cak i za otkucaje srca.
traveler81
traveler81

Broj poruka : 98
Datum upisa : 24.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Mali Princ 26/10/2011, 20:08

Nista se ne brini, samo je jos rano. Sve ce biti ok, srce pocinje da kuca sa 6 nedelja a nekad i kasnije. Samo se opusti, mazi stomacic, i sve ce biti ok. Nemoj slucajno da se sekiras, znas da bebe to ne vole Korak po korak na putu do bete + - Page 37 490909 Korak po korak na putu do bete + - Page 37 490909
Ja cu ici tek krajem sl. nedelje. Jesam nestrpljiva, ali sta cu...

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 86719 Korak po korak na putu do bete + - Page 37 338438Sve ce to biti super, opusti se i mazi bebicu.
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 26/10/2011, 20:20

Traveler ne brini mislim da je rano za srculence, uzivaj i nemoj se nervirati, mrvica je tu pa treba joj malo vremena zagrljaj
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od little monster 26/10/2011, 20:52

Traveler ja mislim da je to sve ok i trudi se da ne brines mnogo. Nemoj samo da se nerviras. Jedan ili dva dana mogu mnogo da znace pri implantaciji. Verovatno se malo kasnije bebac zakacio pa sve to povlaci za sobom dane. To je moje misljenje. Ali mislim da je za srce sa 5.5 nedelja jako rano. Oni brzo rastu. Ja sam se iznenadila da za 7 dana narastu 5mm. Ima jos primera da se na prvom uz ne cuje srce pa kazu dodjite za 10 dana i onda ga cuju. Znam tu malu cicu sad je proslavila prvi rodjendan a na prvom uz nije bilo srcane radnje a posle deset dana je kucala svom snagom. Misli lepe misli i mazi stomacic, bice to dobro. Kad ides ponovo na uz?
little monster
little monster

Broj poruka : 80
Datum upisa : 07.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od suncica muncica 26/10/2011, 21:24

maza1972 ::Pa vidiš,kako je nezgodno kad se javi neko na Forum , pa opali sve najgore po klinici...ajde devojke koje su stare na Forumu,pa se već znamo i verujemo jedne drugima...pa se vidi da je bila u dotičnoj klinici,po dnevniku,postovima...a ovako kad neko sa strane uleti ...pa oplete sve najgore,a pojedine ovde pred kraj postupka,već dale jajne ćelije...pa nije baš lepo tako,samo se nemir unosi.
Mene je bas sokirao post i negativni komentari o klinici affraid
Mazo kako se osecas posle aspiracije? Ima li novosti o embrionima, znas li kad je ET? Mislim na tebe b b b b b b
suncica muncica
suncica muncica

Broj poruka : 113
Location : Beograd
Datum upisa : 23.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od traveler81 26/10/2011, 21:53

Devojke vasa podrska je zlata vredna. Za nedelju dana idem ponovo na UZ pa cemo videti kako napredujemo.
traveler81
traveler81

Broj poruka : 98
Datum upisa : 24.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od maza1972 26/10/2011, 21:59

...hvala što misliš na mene...dobro sam fizički, ali me ova neizvesnost oko oplodnje i deobe nervira...ET je planiran za petak 28.10
Stvarno mi nije jasno zašto tako mora da bude,pa bar da jave da su se oplodile,ovako ništa neznam...Danas sam videla sestricu sa aspiracije, došla u sobu za inekcije,kad sam primala antibiotik. Zahvalim joj se na jučerašnjem strpljenju,ona mi kaže da ne brinem ,da je sve ok, da su ćelije dobre,ne bi dr.uzela da nisu.I tako...trudim se da jedem kvalitetno...odmaram ...mislim ......Pravim plan i strategiju za sledeći put...

TRAVELER...mogu da zamislim kako si brinula,ali ipak nemoj,pa znamo da je prerano...
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od suncica muncica 26/10/2011, 22:06

Ja sam pitala dr Bojanu, 2. dan posle aspiracije sta se desava u labu, rekla je sve je super, da dobro napreduju i da ce biti dosta blastica. Bice ok, videcesn iskreno se nadam da ti ta strategija nece biti potrebna!
Traveler bice sve ok, za nedelju dana cemo se zajedno radovati lepim vestima!
suncica muncica
suncica muncica

Broj poruka : 113
Location : Beograd
Datum upisa : 23.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 37 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu