KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Andrika Mandrika, majkin sin!

+47
snedra
mamajednogprinca
korpica
missile
medolino
Mrvica
cici
kasia
cufta
Tanja83
Mali Princ
Mirjana
bobica83
gagax81
Orline
Struzzo
HappyGirl
naca
dragana76ns
zoxa
bokica
brinbili
nesalela
catherine290505
gea
tuli
Nefertari
BiKsi :)
bebko
MARA
Sneza
Tinche
KoMetaK
Shizika
key
Sami
lolipop
maja76
djole42
dr mali pariz
Simona
buby
Milijana
Zoka83
caci
maus
lena
51 posters

Strana 16 od 39 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 27 ... 39  Sledeći

Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 28/3/2012, 22:19

Biksi, slike su bas lepe! Kod nas ce to biti manje bajkovito... nekako prilicno formalisticki gledam sad na sam cin sinovljevog krstenja, a radujem mu se svakako, a evo i zasto: odavno imam zelju da vidim Decane (i ne samo njih, naravno, ali taj manastir mi je poseban), mastala sam da se mm i ja tamo vencamo (crkveno), izmedju ostalog i zato sto je on sa Kosova, i da nam dete tamo bude krsteno..... Ali onda su svakodnevne obaveze, zategnuta situacija na KiM, borba za dete itd. ucinili svoje i postalo je jasno da je gotovo neizvodljivo da se nas troje tamo uputimo. Sledeca meni bliska opcija jeste bila jedna stara ovdasnja crkvica, sa prelepim ikonostasom koji je u pretproslom veku prenet iz Topciderske crkve! Avaj, nedavno su sve ikone odnete na restauraciju i ne zna se kad ce ih vratiti... Meni je narocito znacajna jedna ikona Bogorodice sa Hristom..... E, tako sam pristala da Andrija bude krsten u kuci moje svekrve. Inace, malo morgen... Dogovor je da mm odluci oko krstenja sta treba, a da rodjis bude - moj! I u nasoj kuci! Onda je on hteo da pobrka loncice i da kao zaboravi sta smo resili pa je bilo [Only admins are allowed to see this image] ...

Pariz, polako spremam spisak.... krstimo ga na Veliku subotu a na Uskrs slavimo i - mrsimo! Prasence je sigurno na meniju, za ostalo cemo videti. Ja bih svasta zelela da spremim a kako cu pored Andrije pekmeze, koga nema ko da cuva, nemam pojma. Naravno, tortu rodjendansku pravi mama... pa kakva god ispadne! Necu sa fondanom, ne umem, bice cokoladna... Sve ce se odvijati napolju, u nasem dvoristu, sem ako ne bude kise... [Only admins are allowed to see this image]

Svestenik me je silno zbunjivao svojim objasnjenjima, i odneo silno vreme. Najpre je tvrdio da nas dvoje prethodno moramo da se vencamo u crkvi, inace nista od detetovog krstenja. A ja Shocked ... Al to ne sme da bude u vreme posta. A mora i da se najavi mesec dana ranije da prodje kroz crkvene knjige. Onda se MM zainatio, nije mu se dopao toliki formalizam, hteo je da sve bude spontanije (sa nama dvoma). Posle je pop ublazio misljenej - moze krstenje bez naseg vencanja (meni se ne vencava kod njega) a mi nismo shvatili da za krstenje nije bitno da li su dani posni ili ne....... ma, opsta konfuzija, deset puta smo menjali datum.....
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 28/3/2012, 22:23

bobica83 ::Nista novo Leno sto se tice vakcine ... nasa dr nije bila tri nedelje tu a nema zamenu i sta ih briga! i mi smo danas bili na redovnoj rece nam da uvodimo belance zbog vakcine! izgleda a smo kod nas u dz ne mere obim glave sto mi jako cudno! ...

BOBICE, i u ovom DZ prvo sto dr uradi jeste da mu izmeri obim glave!!! Niste jedini, nego ja to zaboravim da navedem... nekako mi nebitno... dobra mu je glava uvek! Very Happy

E, nisam razumela prvu recenicu, nije valjda da u Silerovoj nemaju MMR? Ili mislis: generalno nista novo sa nasim zdravstvom, sto je istina...?

[Only admins are allowed to see this image]
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Orline 28/3/2012, 23:10

lena ::lebac je nova zabava... mrvice lete na sve strane, haos... a on trpa ko blesav u usta.....[Only admins are allowed to see this image]

lena ::i stegne ga svom snagom rucicama, cik probaj da mu uzmes.... [Only admins are allowed to see this image]
Jaoooo, kakva slika [Only admins are allowed to see this image]
Duša moja, stis'o pa ne pušta lol!

Vidim pripreme za krštenje u toku...Naveliko. Nek je sretno, to taman oko prvog rodjendana
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Milijana 28/3/2012, 23:11

Joooj Leno, ja jedva cekam izvestaj i slike sa te gozbe Laughing Bas me interesuje kako ce Andrika Mandrika da se ponasa, a mozda i upiski popa Laughing

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od maus 29/3/2012, 08:47

CMOK! osmeh srce
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Mali Princ 29/3/2012, 11:18

[Only admins are allowed to see this image]
Lepo jeste da ste vencani u crkvi ali apsolutno nije tacno da je obavezno.
Samo ce u krstenici pisati dete iz civilnog braka.
A i da niste nikako vencani, to opet nije nikakav uslov.
Cak ni da ste druge vere ne bi uticalo na njegovo krstenje...Moj dragi je svog druga katolika prekrstio u pravoslavlje - pa sta je trebalo celu porodicu da mu menja? Very Happy
Nego pravi svestenik sam sebi posao.
Jenino sta je obavezno i neizostavno je da Andrijin kum bude krsten.
Cak mozete da trazite i vaseg svestenika iz bilo koje crkve, ali on mora da da trazi dozvolu crkve u kojoj se krstite, ali to je uvek formalno i uvek se odobrava.
Izvini, udavih, ali imam 2 popadije prijateljice, pa ih stalno smaram nedoumicama [Only admins are allowed to see this image]

Moram kasnije da pregledam svu nasu decicu ovde, za sad sam samo kod vas stigla da virnem [Only admins are allowed to see this image]
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Simona 29/3/2012, 11:31

O pa svasta od tog svestenika... to uopste nije tacno. Moje kumce je krsteno u crkvi a da uopste nema oca tj u izvodu iz maticne knjige rodjenih pise otac nepoznat. Jedino je svestenik insistirao na samom krstenju da moja kuma kaze ime oca deteta, sto je nju nerviralo jer ju je taj covek napustio kad je cuo za trudnocu pa ne zeli da ga spominje. Ali posto je insistirao da se kaze ime nekako je procedila... Kasnije smo isle ona i ja kao kuma da se to upise tamo u crkvene knjige i dete je upisano u knjige kao vanbracno i koliko se secam tu je uspela da bude opet nepoznat otac... Tako da ako tu nije bio problem da se dete krsti, ne vidim zasto bi bio u vasem slucaju...

E da jedino ovo sto Mali Princ kaze obavezno je da je kum/a krsten/a. Mene su krstili u nekom selu baba i rodbina, roditelji tek posle culi i nikakvu krstenicu nisam imala. Plasila sam se da mi je nece ni izdati nakon toliko godina, ali na srecu bilo je upisano u knjigama pa je i taj problemcic bio resen.

Pozdravcici za vas osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 29/3/2012, 15:48

[Only admins are allowed to see this image]
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 29/3/2012, 15:56

da, da... drage moje, popovi su cudo... da sam znala, Prince, da imas drugarice popadije, davno bih te zvala da dobijem odgovore na svoja pitanja. To me mnogo nervira, umesto da edukuju narod (ja voljna da se edukujem jer ne znam puno o samim obicajima, postupcima za neku crkevnu ceremoniju i sl., oni komplikuju... Bas kazem mm pre neki dan da je trebalo da budem popadija, odgovaralo bi mi.....

Mili, Orli, Simona, Maus..... [Only admins are allowed to see this image]

Dobismo prekjuce ovu igracku, kao neki autic, pomagalo da se gura, za lakse prohodavanje! To svira, ima zmigavce, koci (zvuk), haos jedan... Maus, ni ti ovo ne bi znala da vozis sto posto, ali Andrija ce ti biti instruktor!!! Very Happy

Mali poludeo od srece, gura li gura i - stvarno - sad stalno stoji. Onda se zaboravi (ne ume da hoda), pa padne... I vice dete ono "Brrrrrm, brrrrrm, brm, brm", ja se pitam kako li je to naucio kad smo na vikendici, ne prolaze automobili kao u Bgd-u! Tajin sin! [Only admins are allowed to see this image]
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 29/3/2012, 15:58

[Only admins are allowed to see this image]
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od buby 29/3/2012, 16:11

lence draga kao da si juce bila sa stomakom do zuba kod nas..a vidi sad momcina od godinu dana...divna mu je kosica i bas lici na tatu moram priznati Embarassed ...i ja jedva cekam izvestaj jer i nas ceka krstenje pa me sve zanima...i daj zeno javi se kad dolazite sad su deca velika mozemo kafu na miru piti samo im ajsu pustim :)
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 29/3/2012, 16:26

BUBY, pazi sad ovo: pre neki dan trknemo onako bzvz do O. sa malim. Mm vas takodje stalno spominje, i dune nam, ajd da nadjemo nasu Obrenovcanku.... mada pojma nemamo kakvo ti je radno vreme! Ali ja shvatila da ti je posao blizu, pa ima da te nadjemo! E, ne lezi vraze, nasred one ulice najblize pijaci, kola stanu i ni makac affraid ! Poludeli smo...... dosli posle 2 h po mene i dete spasioci - deda i dever..... SIGURNO SE NEGDE NALAZIMO OVIH DANA!!!!!!!!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od dr mali pariz 29/3/2012, 20:09

Jao kakav matori mačak!! Kosijaner! imaće popa šta da šiša na krštenju lol!
Mnogo mi je sladiša, i verujem da će krštenje za njega biti prava avantura! [Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od maja76 29/3/2012, 20:43

Duša mila, pa on već hoda! Znam da je aprilsko dete, ali kad pre. Baš mi šmekerski izgleda sa tom kosom i loknama i tako znatiželjno proučava tu igračku. Mnogo sam ti lep mama! smajli angel
maja76
maja76

Broj poruka : 3181
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 03.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od bebko 30/3/2012, 00:51

smajli angel
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Mirjana 30/3/2012, 01:11

Mali kralj lol!
Meden je osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Tačno je da mnogi Sveštenici neće da Krste decu iz "normalnih" brakova, ako roditelji nisu venčani u Crkvi. Naravno, objasniću zašto. Crkva, kao institucija, venčanje u opštini smatra i naziva registracijom, a venčanje u Crkvi sklapanjem braka. A prema onome čemu nas uči vera (kroz Bibliju i ostala verska dela) samo je takva zajednica Blagoslovena. A oni žele da se svi mi spasemo, je l da?
Zato ne čudi što Crkva poziva na brak želeći da sve zajednice budu Blagoslovene. Tako, kad im dođe bračni par da Krsti svoje dete, oni iskoriste priliku pa neki čak kažu:" Ako želiš da Krstiš dete jer si vernik, zašto ti smeta venčanje? Ako ne želiš Božji Blagoslov za svoju zajednicu, onda Krštavaš dete iz pomodarstva..."
Zaista zvuči grubo, kao i mnoge druge stvari koje sam čula, ali ima logike zar ne. A i znači ženama koje bi se venčale u Crkvi, ali im muževi nisu zainteresovani. Onda kad ih dočeka Sveštenik, poput ovog čije sam reči navela, oni popuste Laughing
No, kao što reče Princ, zaista nije obavezno. Ja npr. nisam sigurna ni da li je moja mama Krštena, a po svemu sudeći nije lol!
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od dragana76ns 31/3/2012, 00:07

Da ljubnem mog malog hercegovca [Only admins are allowed to see this image]
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Mali Princ 31/3/2012, 00:10

kako samo proucava ovu igracku, sav joj je posvecen! pa ko da se ne zaljubi? [Only admins are allowed to see this image]
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Mirjana 31/3/2012, 00:47

Eto, zašta sam sad kriva? Samo sam objasnila zašto to Sveštenici rade, jer slučajno znam.
Cccccc, kritičara Laughing Laughing Laughing
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Mirjana 31/3/2012, 00:48

Zaboravih da ljubnem Mandriku poljubac
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 4/4/2012, 19:13

[Only admins are allowed to see this image]

Andrija vezba da se ne zbuni kad upozna drugare Dusana i Ivonu... Very Happy [Only admins are allowed to see this image]
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 4/4/2012, 19:17

[Only admins are allowed to see this image]

cetkica za zube jos nema kod nas nikakvu svrhu... probali smo i Andrija prvo napravi gadljivu facu, onda jedva otvori usta i brzo odustane... na kraju prsticima cupka cetkicu i unistava je... napravicemo pauzu sa pokusajima pranja zubica![Only admins are allowed to see this image]
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Mali Princ 4/4/2012, 19:20

Sto sam sladak!!! Kako je to ogledalce zanimljivo!!! I zubici i sve! [Only admins are allowed to see this image]
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 4/4/2012, 19:21

E, juce nam je bila patronazna sestra... malo smo popricali i tako... bas su vredni ovi iz obrenovackog DZ. [Only admins are allowed to see this image] Nakon onog prvog prvcijatog obilaska (ne secam se koliko je puta bila), kad smo izasli iz porodilista, dolazila je i u vreme kad pocinje prelazak na cvrstu hranu, pirincane kasice, negde oko 4-5 meseca. Kaze, dolazice jos... ako mi budemo i dalje na vikendici. Wink

Zasad nam nije ni bitno ni hitno ali MMR vakcinu dobili nisu... Sad
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 4/4/2012, 19:27

Mali Princ :: Kako je to ogledalce zanimljivo!!!

Prince, [Only admins are allowed to see this image] , a da znas samo kako je ispecatirano i brljavo.... od otisaka ruku... mmmm!

Imamo 7 zubica, krece i 8. zub pa bali, slabo jede, juce smo ratovali ceo dan - brzinom munje spusti ruku na pisu dok ga ja presvlacim (a pisa umazana jer se ukakio), pa igracku na isto mesto, nemam sto ruku da stignem da ga savladam i perem i obrisem sve... a on odmah nakon toga prst u usta.... ma, strasnooo! Toliko je sizeo jer hoce napolje, a stalno smo napolju, da sam u jednom trenutku jednostavno pukla i spustila ga na krevet i izmakla se, zacutalai i posmatrala sta ce. On se iskobeljao, prisao i pomilovao me po obrazu! Prvi put u zivotu. Cep!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 16 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 39 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 27 ... 39  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu