KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Andrika Mandrika, majkin sin!

+47
snedra
mamajednogprinca
korpica
missile
medolino
Mrvica
cici
kasia
cufta
Tanja83
Mali Princ
Mirjana
bobica83
gagax81
Orline
Struzzo
HappyGirl
naca
dragana76ns
zoxa
bokica
brinbili
nesalela
catherine290505
gea
tuli
Nefertari
BiKsi :)
bebko
MARA
Sneza
Tinche
KoMetaK
Shizika
key
Sami
lolipop
maja76
djole42
dr mali pariz
Simona
buby
Milijana
Zoka83
caci
maus
lena
51 posters

Strana 15 od 39 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 39  Sledeći

Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 22/3/2012, 21:01

lebac je nova zabava... mrvice lete na sve strane, haos... a on trpa ko blesav u usta.....[Only admins are allowed to see this image]
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 22/3/2012, 21:09

i stegne ga svom snagom rucicama, cik probaj da mu uzmes.... [Only admins are allowed to see this image]
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Sneza 22/3/2012, 21:58

Ne pere se platno Leno, neće mu biti ništa od toga, moje je okupao u buretu, u crkvi, ko zna ko se sve tu kupao Rolling Eyes
Sneza
Sneza

Broj poruka : 1823
Godina : 48
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Milijana 22/3/2012, 22:01

Jooj Leno koji si ti lik  b
Prvo, umirem od smeha za to pranje platna, a onda i od ovih slika i komentara i svega.... sve su ti zene lepo rekle. Ne peres platno, pop mu stavi samo oko vrata preko garderobe i to je to. I kod nas se placa isto tako kao kod vas, i sveca se ostavlja u crkvi, a ostalo cuva.
I Leno, ja sam stanovala u O. Zupancica 36 dok sam studirala.... obozavam taj kraj, mnogo mi je tu bilo lepo vv

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od gagax81 23/3/2012, 08:11

Leno, nama se mleko u grejacu ugreje za 5 minuta.
I mi hocemo Vuka da krstimo ali ne znamo jos kada i kakva je procedura. Znam samo da kad se moj muz krstio pred vencanje da su ga potapali u ozidanu kadu koja sluzi bas za takve stvari. Sreca pa imaju toplu vodu inace bi se svi smrzli (bilo je kolektivno krstenje) lol!
Nadam se da bebe ne potapaju bas skroz.
I da, mi krstenje nismo platili ali smo castili svestenika.
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od gagax81 23/3/2012, 08:12

Zaoravih da kazem da je Andrika preeeeslaaaadaaak! Kako samo rucka hleb! Hoce mu biti dovoljna polovina?! Very Happy
gagax81
gagax81

Broj poruka : 692
Godina : 43
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od maus 23/3/2012, 08:39

Slika sa hlebom lol!
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od dr mali pariz 23/3/2012, 08:47

U lepe moje oke kako njupaju koricu...tačnije- veknicu lol!
Bog te maz'o, pa uskoro rođus Shocked
kao juče da su tekli oni razgovori o Sultani, stalnim brisevima, da li OGTT ili ne, Mišoviću...ma sve je kao san proletelo.
Andro, ljubim te u te prevoje iznad šačica! [Only admins are allowed to see this image]
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 23/3/2012, 21:33

Snezo, za bure [Only admins are allowed to see this image] !!!

Mili, pa to je ili moja zgrada ili odmah pored moje, eeeee...... "ima neka tajna vezaaa"...Very Happy

Gagax81, hvala ti na info.... odlicno sto nadjoh nekog da cujem iz prve ruke!

Maus, nikako heljdu da nadjem!!!

Pariz, istina.... leti vreme! Pa kad vidim tvoj tiker isto pomislim! Prakticno pune 22 nedelje!!! [Only admins are allowed to see this image]

Danas smo bili na redovnoj kontroli kod pedijatra. Sad cim ga skinemo, i pridje sestra, Andrija pocinje da place. Jedva ga je izmerila, valjda ima oko 10,5 kg i 76 cm. Dr je proverila da li se fontanela zatvorila - jeste, poslusala pluca, proverila grlo (malo je crveno ali nista nije dala), izmerila obim glave, videla kako g-din stoji, sto se hodanja tice, rece, nece on jos, ima vremena... Za dva meseca idemo opet da primi MMR vakcinu, ali trenutno je nemaju... mozda je nece dobiti ni tad.[Only admins are allowed to see this image]

Rekla nam je da mu polako uvodimo belance, tj. celo jaje, pre MMR vakcine (mada je on vec jeo svasta sto u sebi sadrzi celo jaje). Njena preporuka je i dalje Aptamil, zbog Fe. Naravno, sad Aptamil 3. Dovoljno mu je oko 500 ml dnevno (toliko on i popije, ali samo uvece pred spavanje i posle dva puta nocu[Only admins are allowed to see this image] ). I da jede sve sto i mi.

Eto, iskusne mame sve ovo vec znaju napamet!

[Only admins are allowed to see this image]
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 23/3/2012, 21:34

Zaboravih da zabelezim: to je sve sa 11 meseci i 9 dana. Posle i sama ne znam vise kad je sta bilo....Very Happy
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Milijana 23/3/2012, 21:40

Ma vazi, Aptamil 3... verovatno ima neki procenat Wink I kako nemaju MMR? Pa kad ga u ovoj nasoj vukoj..ni imaju, prosto ne mogu da verujem da je tu nestasica Shocked
Leno, komsinice, zavidim ti na kraju Sad

Milijana

Broj poruka : 5167
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 23/3/2012, 21:56

E, Mili, nemam pojma... Sad nema logike da nemaju MMR, to je veliki DZ, puno dece... odgovorni su, zaista. Dr me tesila da, posto ce piti 500 ml, moze da se izdrzi cena Aptamila[Only admins are allowed to see this image] ...

Ja sam najpre nameravala da dete vodim u svoj, od rodjenja, DZ na Novom Bgd-u (znas i gde je, na pljuc od OZ ulice). Onda, posto smo ipak uglavnom na vikendici a Gazela se jos radila, guzve neopisive, mm predlozi da izaberemo pedijatra u okolini. Imali smo dve mogucnosti, 5 km je DZ koji pripada Cukarici, a 8 km na drugu stranu obrenovacki DZ. I izaberemo Obrenovac. Nisam se uopste pokajala, jos mi je i Buby sve lepo uvek objasnjavala kod koga, sta i kako..... I nekako su svi prijatniji i manje umisljeni od onog mog novobeogradskog, pocev od patronaznih sestara pa do lekara. Cak i komsije koji su slucaj kao i mi, sa Nbgd-a dosli u prirodu sa dvoje male dece, vode klince u - Obrenovac. Svaki pregled, vakcine i sl. zakazuju, mada nikad vreme tacno ne ispostuju... Vikendom dezuraju do 19h. Nije lose, sve u svemu.

A sto se kraja tice, bese lep ali cu ostatak zivota provesti drugde, cim se stan proda! Brat i ja, deobe i tra-la-la..... cekaju nas velike promene!
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Shizika 23/3/2012, 23:58

Divan li je sa tim krupnim okama i gustom kosom!
Ja sam pronashla podatak da im je oko 12 mjeseci dovoljno 350ml mlijeka (rachuna se i ona kolichina koju pojede kashikom za doruchak (Ariana chesto jede ovsenu kashu ujutro).
Ovde nema regularni pregled kod pedijatra, chak ni kad se navrshi godina dana. Ni UZ kukova. Srecom imaju MMR vakcinu. Drzim palcheve da i kod vas nabave za koju sedmicu.
osmeh srce
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Mirjana 24/3/2012, 00:31

lena ::
Posto mene i brata roditelji nisu hteli da krste, mi smo to sami obavili u nekim nasim dvadesetim godinama tako da ja pojma nemam kako to izgleda sa malom decom (sem u filmovima).

Kupila sam platno i svecu. I sta ce pop da radi sa tim platnom? Da ga ja operem prethodno?

Znam samo da ce Andrija da vristi ko Damjanov Zelenko... i vec sam i ja nervozna zbog svega.....
Leno, puno dece plače, Sveštenici su navikli na to i uopšte im ne smeta. Uostalom, Krštenje kratko traje, šta te briga Wink Platno slobodno operi, što da ne? Kupanja pravog, u smislu potapanja, nema. Više je prskanje u pitanju Laughing
Kako je Andrika zgrabio hleb angel , kao da je meni neki rod Laughing Ja i dan danas volim da grickam hleb bez ikakvog namaza.
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 48
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 24/3/2012, 09:02

lena :: Sad sam se setila nase Mirjane, pa ona bi iz prve ruke mogla da sazna odgovor na moje (bezvezno, sto jest jes) pitanje! Wink

Aaaaa, Mirka, dozvala sam te! Dobrodosla u nas dnevnik! Very Happy

Shiz, bas sam se pitala racuna li se i mlekce koje mu dodajem u zitarice i sl. Ma koliko god da popije, popije... ne opterecujemo se uopste, a i dojadila mi ta "merenja" - sto kolicine hrane, sto samog deteta... Nego, uvek se zapitam da li (u UK) drzava nece da placa preglede i ultrazvukove pa zato sve krese ili su zaista kod nas preterani i redovni i sistematski pregledi kod pedijatra....
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od maus 24/3/2012, 10:03

Kako nema heljde? Mora imati u svakoj prodavnici zdrave hrane. Nadam se da ces je uskoro naci.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od BiKsi :) 26/3/2012, 22:02

Da ljubim ove krupne crne oke i loknice preslatke! [Only admins are allowed to see this image] Slika sa lebom je za deset, ma za jedanaest! [Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od BiKsi :) 26/3/2012, 22:15

E a za platno koje ti posle krštenja ostane, moja snajka je, npr. sašila male jastučnice za jastučiće za decu! A i kod nas je to isto, uglavnom, kao i svuda. Pop dodje, ispriča pričicu, poprska dete vodom (u Grčkoj klince potapaju u veliko zvono puno vode! :)), odseče pramen kose i to je to! I platiš žestoko, izvinjavam se, častiš popa! Al si široke ruke! Jer ljudi daju toliko, pa ne ide da ti daš manje! Very Happy

[Only admins are allowed to see this image]

Slifa je iz Grčke. Vidiš zvono, s tim što dete skroz skidaju. Možda će i kod vas to biti slučaj, jer ste kod kuće, pa će ga zamotati u to platno, a možda će biti i obučen, al čarapice će mu sigurno skinuti onda.
[Only admins are allowed to see this image]

I evo na sledećoj slifi kako u Grčkoj ukrase ulaz ispred, pa tu su slatkiši, zanimljivo skroz. Ti probaj možda da okačiš neki ukras u prostoriji gde ćete ga krstiti, ne bi li mu time skrenula pažnju.



No znam ja da će on biti dobar! [Only admins are allowed to see this image]
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od bobica83 26/3/2012, 22:17

Nista novo Leno sto se tice vakcine nasa dr nije bila tri nedelje tu a nema zamenu i sta ih briga! i mi smo danas bili na redovnoj rece nam da uvodimo belance zbog vakcine! izgleda a smo kod nas u dz ne mere obim glave sto mi jako cudno!
A za zubice znaci da se spremim polako psihicki i fizicki!
ljubimo vas
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Shizika 27/3/2012, 00:23

lena ::
Shiz, bas sam se pitala racuna li se i mlekce koje mu dodajem u zitarice i sl. Ma koliko god da popije, popije... ne opterecujemo se uopste, a i dojadila mi ta "merenja" - sto kolicine hrane, sto samog deteta... Nego, uvek se zapitam da li (u UK) drzava nece da placa preglede i ultrazvukove pa zato sve krese ili su zaista kod nas preterani i redovni i sistematski pregledi kod pedijatra....
Moj je dojam da bi neka zlatna sredina bila najbolja. Ovde me gledaju kao da imam Munchausen syndrom by proxy kad im neshto trazim da pogledaju. Rolling Eyes
Ma odlichno je shto ne brinesh, sa slika ne bih rekla da dechku ishta fali. Stoga mislim da bi mu mogla uskratiti nocno hranjenje bez ikakvih loshih posljedica, imaju oni sada itekako veliki zeludac koji se dovoljno napuni da im traje preko noci. yes
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od dr mali pariz 27/3/2012, 17:22

Leno,kako teku pripreme za rođus i krštenje, je li?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 27/3/2012, 18:28

...iskucah dugacak post i ode dodjavola!!! [Only admins are allowed to see this image] idem sad da zovnem Cici pa, ako mi net dozvoli, pisem kasnije!!! pi, sto me to iznervira svaki put........ [Only admins are allowed to see this image]
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lolipop 28/3/2012, 10:25

lena ::[Only admins are allowed to see this image]



Bobice, u O. Zupancica (mislim, kad nismo na vikendici!)...

love love love love love love love love love
Joj bože, bože koliko ga obožavam.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Mali Princ 28/3/2012, 21:03

Evo i mene kod vas [Only admins are allowed to see this image]Kosica, okice, prevai deckic!!!

platno za krstenje - ogrnu ga time dok se krsti i da je skroooz beba trebalo bi da prenoci u njemu, a posto je veci, kao sto rece Mira, moze neka jastucnica za njega ili sl.

Krstenje ce brzo proci - mali ga svestenik pomaze uljem po celu i kolenima, malo pokvasi secne kosicu i gotovo [Only admins are allowed to see this image]

Ljubim vas!!!
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od lena 28/3/2012, 21:58

lolipop :: [Only admins are allowed to see this image] Joj bože, bože koliko ga obožavam.

LOLISKA, mm kaze da Andrija lici na njega pa ti sad vidi sta je pisac hteo da kaze......Wink

Hvala ti na lepim recima! [Only admins are allowed to see this image]

MALI PRINCE, mila trudnjacice, dobro nam dosla [Only admins are allowed to see this image] !!! Pa da se za koji mesec vidimo i u vasem roditeljskom dnevniku![Only admins are allowed to see this image]
lena
lena

Broj poruka : 4087
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 18.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Andrika Mandrika, majkin sin! - Page 15 Empty Re: Andrika Mandrika, majkin sin!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 39 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 39  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu