KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neprohodnost jajovoda i HSG

+93
Luenna
LaFolie
KoMetaK
V82
Niny
Vecka
ChillyVilly
tiramisu
luckystar74
Nensi84
OKacica
krsticdr
Naja
MajaMarija
PalcicaBg
hocukusurnecuzvaku
dr house
leptirko82
lenjivica
lorelajlorelaj
Star77
laKole
bubamara84
plavaptica
tetreb
Enigma034
JELENAR
Bjanka
Erata
anela
Ema78
svrca25
bebica77
M.
buca
ninica2
Mrvica78
ivi
Republica
Divina
bebica mala
lilly13
SSanja
JocY
Kamilica
korpica
grudva
makica1984
maza1972
rada78
InNaturaVeritas
Mirjana
cile
karakaca
Bokicalepotica
lolipop
MAAKKI
kuzman123
cici
lena
heart84
anna
nena beba
soffka
dragana76ns
vašar
buby
BiKsi :)
sani
Malina
daco
tuzna
dacca
djole42
kalijana
d77
dr mali pariz
Shizika
kiki
Struzzo
Zoka83
Olika
Orline
Milijana
Dacaa
Kata
jul
terka
Gala
vakic
HappyGirl
zalosna_sova
maus
97 posters

Strana 14 od 18 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeći

Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Ema78 14/11/2012, 17:02

Enigma034, to su odlicne vesti !!! Samo napred devojko !!!

A meni nije jasno, zasto u 21. veku ne koriste anesteziju? Pogotovu za takve intervencije? Pa zamislite kada bi zubari vadili zube bez anestezije?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Enigma034 14/11/2012, 17:17

Ema78 ::Enigma034, to su odlicne vesti !!! Samo napred devojko !!!

A meni nije jasno, zasto u 21. veku ne koriste anesteziju? Pogotovu za takve intervencije? Pa zamislite kada bi zubari vadili zube bez anestezije?
Ni meni nije jasno zbog cega je to u Kragujevcu tako...Ali kad bih morala ponovo da radim hsg nikad ne bih radila bez anestezije.....Nije bas prijatno,ko ne moze da podnese bol onda neka mu je Bog na pomoci...ja sam se junacki preznojila mislila sam da cu u poslednjem trenutku da skocim sa stola...
Enigma034
Enigma034

Broj poruka : 19
Godina : 38
Location : Batocina
Datum upisa : 31.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od tetreb 15/11/2012, 08:21

Ja sam radila pre 2 god. bez anestezije nije me bolelo ništa,rezultat ok sve prohodno
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od plavaptica 15/11/2012, 14:35

Ja sam radila u martu prosle godine, bez anestezije. Najvise je bolelo ono namestanje polozaja materice pre samog HSG-a, zamalo da isutiram i dr. i sestre i instrumente. Propustanje samog kontrasta ne toliko iako su meni jajovodi zapuseni. Pre samog postupka sam popila dva bensedina 5mg i dva brufena400.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od dr mali pariz 20/11/2012, 15:27

Ema78 ::Enigma034, to su odlicne vesti !!! Samo napred devojko !!!

A meni nije jasno, zasto u 21. veku ne koriste anesteziju? Pogotovu za takve intervencije? Pa zamislite kada bi zubari vadili zube bez anestezije?
I ja sam u Visegradskoj radila bez anestezije...iskreno da tako rade sam saznala ispred sale, ali svejedno. To tako kratko traje da ne vidim razlog za tolike sokove...
Neki lekari,bar su meni tako rekli, rade bez anestezije upravo zbog osecaja pacijenta-ako su prohodni, ne bi trebalo puno da boli...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od bubamara84 22/11/2012, 07:12

Ja sutra imam zakazano snimanje HSG, radim u Skopju jer sam tamo pocela da se lecim, doktor kaze da nista ne boli. Videcemo....
bubamara84
bubamara84

Broj poruka : 8
Godina : 39
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od bubamara84 24/11/2012, 18:11

Ja samo da se javim, juce sam odradila Hsg u Makedoniji osmeh srce , mogu da vam kazem da nije nista strasno. Trajalo je 5 minuta, bol je bio kao menstrualni ali samo na trenutak. Jako sam zadovoljna kako je sve proslo. Naj vaznije je da je sve super i da su kanali prohodni. bravo
bubamara84
bubamara84

Broj poruka : 8
Godina : 39
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od laKole 24/11/2012, 18:38

bravo, bubamarice. Very Happy
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od dr mali pariz 24/11/2012, 21:54

Bravo Bubamarice!! Odlicno za nalaz, i za to sto te nije bolelo.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od bubamara84 25/11/2012, 11:32

Hvala na podrsci srce, neznam koliko dana posle snimanja treba izbegavati odnose sex , zaboravila sam da pitam?

bubamara84
bubamara84

Broj poruka : 8
Godina : 39
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Star77 7/3/2013, 18:21

Drage moje, evo i ja zavrsih HSG...nije bilo toliko strasno mada je trajalo sve ukupno skoro 50 minuta Sad Doktorica je divna, bila je pazljiva i dugo pratila situaciju...Oba jajnika su bila neprohodna, jedan je " procepila ", kaze drugi nam i ne treba, nije htjela da me pati...sada krecemo sa klomifenom 3 mjeseca pa ako se nista ne desi, idemo na VTO...Sad, utisci, meni je strasno bilo sto su pored mene bile 4 zene, tri sestre i doktorica, kada sam vidjela sta sve stavljaju u mene, dozivjela sam blagi sok, ali kada sam shvatila da ne boli toliko koliko vecina govori, opustila sam se i super...bol je kao jaca menstrualna, mada nekakko cudnija i bolnija, ali moze da se istrpi, nisam se javila :) Sada idemo dalje...vama svima zelim mnogooooo srece, i da se sto prije obradujete....
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od lorelajlorelaj 23/4/2013, 00:41

pozz...suzo..ti si bila skoro pa tebe da pitam..verovatno si radila bez anestezije cim pominjes bol? affraid
meni je danas prvi dan ciklusa...ujutru cu ih zvati da zakazem...fali mi jedan bris..cervikalni..planiram da ga uradim odma po zavrsetku cilkusa..u peta...valjda to nije problem..? Rolling Eyes
zasto niko ne spominje inseminaciju posle hsg-a nego samo vantelesnu?...ne razumem..jel se ona ne radi nama...ali sta...?...inace nalazi su mi ok....jos cervikalni...a mm ima losiji spermogram...pa cemo videti.. Wink
lorelajlorelaj
lorelajlorelaj

Broj poruka : 24
Godina : 46
Location : obrenovac
Datum upisa : 24.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od lenjivica 23/4/2013, 01:18

lorelaj možeš ma inseminaciju ako su ti prohodni jajovodi...a ako nisu, a to će se videti tek na hsg-u, onda vto ili možda laparoskopski da probaju da odpuše...
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Ema78 23/4/2013, 02:56

Lorelaj, IUI se radi nakon HSG-a pod usovom da su jajovodi prohodni, kao sto rece vec Draganica, ali mora da postoji ovulacija, ili da barem moze da se izazove. Takodje, bitno je i da je spermogram makar zadovoljavajuci, da ne kazem dobar, ali to procenjuje dr...

Meni je nakon TVl predlozeno da sacekam malo da se materica smiri, i da krenemo sa IUI...u medjuvremenu smo saznali da mm ima ASA, ali svejedno, koliko god da smo bili kandidati za VTO toliko i nismo. Nama je IUI uspela iz prve, tako da se cuda ocigledno desavaju...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Star77 23/4/2013, 10:13

lorelajlorelaj ::pozz...suzo..ti si bila skoro pa tebe da pitam..verovatno si radila bez anestezije cim pominjes bol? affraid
meni je danas prvi dan ciklusa...ujutru cu ih zvati da zakazem...fali mi jedan bris..cervikalni..planiram da ga uradim odma po zavrsetku cilkusa..u peta...valjda to nije problem..? Rolling Eyes
zasto niko ne spominje inseminaciju posle hsg-a nego samo vantelesnu?...ne razumem..jel se ona ne radi nama...ali sta...?...inace nalazi su mi ok....jos cervikalni...a mm ima losiji spermogram...pa cemo videti.. Wink

Draga Lorelaj, ja sam hsg radila u januaru, i to 10 dan ciklusa. Znas kako, osjecas ti bol, ali je izdrzljiva. I uzmi u obzir da sam ja peka nevidjena, i da sam vrlo osjetljiva na bol, sto znaci da uopste nije strasno. Nemoj da citas svasta, ja sam tako pa se isprepadala, a nije bilo razloga. Ja sam prije toga popila tabletu za smirenje ( jer sam strasljiva i panicim ) i jedan obican analgin. I nista, vjeruj, samo se opusti, nemoj da budes u grcu, sve ce biti u redu. Nije to uopste strasno, kao jaci menstrualni bolovi, malo cudniji, a ja sam radila bez anestezije.
Eh, sad , posle toga, desni mi je prohodan, lijevi nije. Meni su rekli da mnogo boli kada tecnost dodje u neprohodan kanal i da tada boli, a ja to ni osjetila nisam. Molim te, samo opusteno. Sad sam na klomifenu, prosao jedan mjesec, mm ima dobar nalaz, ovaj mi nije ni dala da pijem klomifen, kaze dobro sam odreagovala prosli mjesec, nasla mi neka tri folikula, pa vidjecemo. E, nas plan je poslije klomifena i eventualno jedne insemenacije idemo na VTO. Eto, draga, nadam se da sam ti pomogla, zelim ti mnogo srece i uspjeha :)
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od lorelajlorelaj 24/4/2013, 21:25

hvala devojke...jos jedno pitanjce...ostao mi je jos cervikalni bris..pre zakazanog hsg koji je 7.maja...da li mogu sa necim da poboljsam taj bris...zapravo ne bih htela bas da mi odloze hsg zbog neke bakterije... Laughing
lorelajlorelaj
lorelajlorelaj

Broj poruka : 24
Godina : 46
Location : obrenovac
Datum upisa : 24.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od LaFolie 25/4/2013, 22:14

meni je za te hitne slucajeve neo penotran super... pogledaj na netu
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od lorelajlorelaj 25/4/2013, 22:41

oki..pogledala...ne znam ni sama...druga mi je grupa sekreta...bolje da ne koristim nista i da se nadam da je sve ok...samo da prodje i taj gsg...da bar znam na cemu sam Rolling Eyes
lorelajlorelaj
lorelajlorelaj

Broj poruka : 24
Godina : 46
Location : obrenovac
Datum upisa : 24.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od LaFolie 25/4/2013, 22:43

onaj fitovag je super, ima travke razne

Ako se od upala slepe jajovodi, da li ti slepljeni jajovodi mogu da se napune vodom?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od lorelajlorelaj 9/5/2013, 09:43

evo mene opet...uradila hsg juce...nista ne boli...sa anestezijom naravno Laughing
skroz prohodna oba jajovoda.....jeeee yes ....sutra na konsultaciju...sta dalje...rekao mi je pre nego sto je uradio hsg da ako su prohodni radimo inseminaciju...a juce nakon nalaza mi pominje da uradimo hormone...valjda tako ide?...nemam pojma.....samo zelim sto pre roda
lorelajlorelaj
lorelajlorelaj

Broj poruka : 24
Godina : 46
Location : obrenovac
Datum upisa : 24.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Star77 10/5/2013, 22:19

Svaka cast, lorelaj, zelim sto prije da ti se ostvari zelja...Divne vijesti, evo saljem ti jednu lijepu roda
Star77
Star77

Broj poruka : 980
Godina : 46
Location : BiH, Sarajevo
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Luenna 28/8/2013, 23:55

Pozdrav svima,evo mene opet na ovoj temi.

Moj zakazani pregled se bio malo oduzio,malo sto nisam bilu tu,a mnogo vise od tog straha da to ne mogu da vam objasnim,znam da nije za pohvalu,ali ja cim pocnem da mislim o tome kako treba da odem kod lekara pocnem da se tresem od straha...uglavnom,ako moze neko da mi objasni zasto i kada se radi hsg,a kada se radi laparaskopija?

Doktor mi je na uz ponovo video tu neku promenu na levom jajovodu i kaze da je verovatno zapusen unutra i da je moguce da je to od te operacije koju sam imala pre 8 god,i rekao mi da idem na laparaskopiju da se utvrdi da li je zaista zapusen ili nije?

Znam da smo sve mi prosle grozne stvari,ali ja sam tada bukvalno potonula (da napomenem da sam jos uvek sama) dakle i to mi je dodatni problem,psiha takodje. Sada mene zanima ako se hsg radi da bi se utvrdilo da li su prohodni jajnici,zasto onda mora laparskopsi sto je ustvari operacija?

Desnik jajnik je bio odlican,eto opet se pokazala folikula vel 23mm,na oba jajnika,ali ja sam ocajna.

Ako moze neko da mi kaze sta da radim? Sad

Luenna

Broj poruka : 20
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od leptirko82 29/8/2013, 20:41

Luenna, hsg se radi kako bi se proverila prohodnost jajovoda.
Kada se radi laparaskopija, takodje se moze proveriti prohodnost jajovoda, s tim da se laparaskopskim putem moze i operisati.
Rado bih te posavetovala sta da radis, ali mi nisu jasni tvoji ciljevi.
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Luenna 29/8/2013, 20:56

leptirko82 ::Luenna, hsg se radi kako bi se proverila prohodnost jajovoda.
Kada se radi laparaskopija, takodje se moze proveriti prohodnost jajovoda, s tim da se laparaskopskim putem moze i operisati.
Rado bih te posavetovala sta da radis, ali mi nisu jasni tvoji ciljevi.
Pa ja sam i napisala da ne znam,jer mi je doktor uradio uz i kaze da deluje da je levi zapusen,i da idem na laparaskopiju,tako mi je on rekao. Pa se ja razmisljam zasto bih isla na operaciju,ako se to proverava i na drugi nacin? nije mi jasno Sad

Luenna

Broj poruka : 20
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Luenna 29/8/2013, 21:12

Moram jos nesto da pitam,evo sada istrazujem po netu. Zadnja 2x kada sam bila na uz bila mi je ovulacija i debljina endometrijuma je bila 8mm.Nije mi dr nista rekao za to,nego ja sama ovako istrazujem,jer me zanima da li je to u redu,ili opet sve zavisi?

Luenna

Broj poruka : 20
Datum upisa : 24.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 14 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 14 od 18 Prethodni  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu