KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neprohodnost jajovoda i HSG

+93
Luenna
LaFolie
KoMetaK
V82
Niny
Vecka
ChillyVilly
tiramisu
luckystar74
Nensi84
OKacica
krsticdr
Naja
MajaMarija
PalcicaBg
hocukusurnecuzvaku
dr house
leptirko82
lenjivica
lorelajlorelaj
Star77
laKole
bubamara84
plavaptica
tetreb
Enigma034
JELENAR
Bjanka
Erata
anela
Ema78
svrca25
bebica77
M.
buca
ninica2
Mrvica78
ivi
Republica
Divina
bebica mala
lilly13
SSanja
JocY
Kamilica
korpica
grudva
makica1984
maza1972
rada78
InNaturaVeritas
Mirjana
cile
karakaca
Bokicalepotica
lolipop
MAAKKI
kuzman123
cici
lena
heart84
anna
nena beba
soffka
dragana76ns
vašar
buby
BiKsi :)
sani
Malina
daco
tuzna
dacca
djole42
kalijana
d77
dr mali pariz
Shizika
kiki
Struzzo
Zoka83
Olika
Orline
Milijana
Dacaa
Kata
jul
terka
Gala
vakic
HappyGirl
zalosna_sova
maus
97 posters

Strana 16 od 18 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Sledeći

Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od luckystar74 23/12/2013, 15:52

Jeste li radile HSG ili HSSG?
HSSG je sada moderna metoda, vaginalnom sondom a ne rengenom i mnogo manje boli... ne daje se anestezija... moju drugaricu uopste nije bolelo...
Ja se razmisljam da to uradim tako a ne da se smaram sa klasicnim....
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od maza1972 23/12/2013, 19:56

Lucky,ja sam radila klasičan,pre par godina,ali bih ti ipak preporučila HSSg jer nema zračenja.
Kod klasičnog dolazi do grčenja jajovoda pa može da bude lažno naprohodan nalaz.
Pisala sm na prethodnoj strani, a to mi je ginekolog rekla.
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od MajaMarija 28/1/2014, 23:28

Dobro veče, svima...ja sam prvi put u životu na nekom forumu i ukoliko nisam nešto uradila a trebala sam, molim vas da mi skrenete pažnju....
Došla sam na ovu temu iz razloga što mi je HSG prva intervencija koja će mi biti rađena, tj. od toga počinjemo ovaj deo puta (uz pomoć lekara) do mog sna. Želela sam da vidim iskustva drugih s obzirom da sam potpuno nova u ovoj priči i trudim se da savladavam deo po deo, kako dobijem uput od lekara, krenem u istraživanje....

MajaMarija

Broj poruka : 2
Datum upisa : 28.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od MajaMarija 28/1/2014, 23:32

Radiće mi HSG bez anestezije, čula sam negde da je poželjno da se popije Brufen nekih sat vremena pre intervencije, te me interesuje kakva su Vaša iskustva i da li imate neki savet?

MajaMarija

Broj poruka : 2
Datum upisa : 28.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Naja 26/2/2014, 15:13

Drage moje, evo i mog iskustva sa HSGa. Radila sam ultrazvučno ispitivanje prohodnosti jajovoda (HYCOSY), u radiološkoj ordinaciji Ultramedika, u Beogradu. Potpuno je bezbolno. Osećaj je kao kada se radi PAPA test. Stavljanje katetera nisam uopšte osetila. Osetila sam zatim kako tečnost prolazi kroz jajovode i to je to. Traje 10 minuta. Posle se popije kutija dovicina, u narednih 5 dana. Dobije se izveštaj lekara i snimak fotografija, na CDu. Cena je 35 000 din. Eto, ja toplo preporučujem. Pre toga treba uraditi papa test, kolposkopiju, bakteriološki bris cerviksa, bris na mikoplazmu i hlamidiju. Pozdrav!

Naja

Broj poruka : 3
Datum upisa : 14.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Naja 26/2/2014, 15:15

Samo da dodam. Ultrazvuk je spoljašnji, preko stomaka. U toj ordinaciji imaju neki jako dobar UZ. Pogledajte na sajtu. Doktor se zove dr Tika i opičen je za medalju :)

Naja

Broj poruka : 3
Datum upisa : 14.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Naja 26/2/2014, 15:16

Odmah se nastavlja sa "radovima na bebi" jer nema zračenja.

Naja

Broj poruka : 3
Datum upisa : 14.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od krsticdr 8/3/2014, 15:12

Pozdrav od nove članice Very Happy  Ja sam baš danas uradila HSG bez anestezije.Vrlo malo je neprijatno,ali skoro da ne boli uopšte.Kod mene je trajalo oko 5 minuta.Radila sam u privatnoj ordinaciji i stvarno sam zadovoljna.Srećno svima.
krsticdr
krsticdr

Broj poruka : 7
Datum upisa : 08.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od V82 9/3/2014, 14:40

Drage moje i dragi moji :)

Relativno sam nova ovde i nisam nista do sada pisala. Prosle nedelje sam radila HSG u frontu i htela sam da podelim iskustvo sa svima vama koga to ceka, pogotovo posto znam koliko sam pitanja ja imala i nisam znala sta da ocekujem.

Dan pre HSG-a:
Uzela sam bolovanje od tog dana iz prostog razloga sto sam morala kod interniste jer mi je HSG bio zakazan u ponedeljak za sredu. Isto tako, morala sam da se "ocistim" sto bi mi stvarno bilo nemoguce na poslu :)
Lagani dorucak, kako i pise na papiricu koji sam dobila, zatim supa za rucak u podne i posle toga kuci uz tablete i klistir... mislim da mi je taj klistir i "gladovanje" teze palo od svega ostalog :) I stvarno sam ispratila sve sto su mi napisali da ne dodje do nekih komplikacija ili nekih ponovnih zakazivanja za mesec dana.

Na dan kada je HSG bio zakazan:
Bila sam u frontu u 7.30 na odelenju za Sterilitet da bih predala sve papire. Poslali su me prvo do kartoteke da otvorim karton posto ga u Frontu nisam imala, to je trajalo citava 2 minuta.
Zatim sam se vratila do steriliteta gde je doktorka pregledala sve analize i upisala sve rezultate u karton.

Posle toga sam cekala ispred odelenja da bi, pretpostavljam, i ostale devojke koje su dosle za hsg se skupile, pa je oko 8 ili 8.15 dosla jedna medicinska sestra da nas odvede do ambulante gde smo se presvukli. Zamole vas da date odecu i ostalo nekome ko je dosao po vas, pa sutradan taj neko to isto donese kada izlazite i presvucete se u kupatilu nekom u prizemlju.
Presvukla sam se i zatim nas je medicinska sestra odvela do sobe, treci sprat. Sve je renovirano i cisto, to mogu da vam kazem, isto tako su apsolutno sve sestre bile prijatne i stvarno sam se osecala skroz ok. Raskomotila sam se u sobi onda smo cekali da dodjemo na red za HSG. Sestra nam je rekla da skinemo gace, na njih stavimo ulozak i ostavimo ih u ormaricu da bi mogli da nas obuku kad se vratimo. moze i pidzama i spavacica.

U 10.30 je opet dosla sestra i odvela nas dole na rengen. Tu smo ispred cekale pa je izasao lekar da nas pita da li smo se od necega lecili (urea, myco, chlamidia itd). Ulazile smo jedna po jedna.
Udjes, skines se, legnes na sto koji je pomalo hladan, uspavaju te za minut :) zatim se budis u krevetu kojim te voze do gore. Obuku te gore i smeste u krevet i dva sata ne smes da mrdnes niti da jedes niti pijes.. znaci sastavila sam vise od 24 sata bez hrane i bila sam gladnaaaaaa :)
mene stvarno nije boleo stomak nesto preterano, malo me boluckalo kao da treba da dobijem i nista strasno. Devojka koja je bila sa mnom u sobi je imala jake bolove pa su joj odmah dali inekciju i bolovi su prestali.

kasnije smo se probudili, rucali i prosetali po kafu. Tecnost je stalno izlazila pa sam stalno imala osecaj da sam prokrvarila ili slicno ali ne... odem do wc-a i vidim da je samo jako malo krvi, znaci opet tecnost. Krvarila sam taj dan malo vise a ostala dva dana po malo. Popodne mozes opusteno da setas, sedis, ma sve.

Dan posle HSG-a:
Po nas je opet dosla sestra, da sidjemo i sacekamo rezultate. Sisle smo i cekale, cini mi se vecnost dok nam doktor nije rekao da su prohodni jajovodi i da je sve u redu :)

Nakon pola sata smo pokupile stvari i krenuli da se ispisemo, obukli se i krenuli kuci :)

Eto, to je moje iskustvo. Ako imate neka pitanja slobodno pitajte ili ovde ili porukom pa cu vam odgovoriti. Nadam se da je nekome pomoglo da zna kako to ide korak po korak.

V82

Broj poruka : 5
Godina : 41
Location : beograd
Datum upisa : 22.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od ChillyVilly 9/3/2014, 22:00

Ja sam HSG radila privatno,volela bih da me je dr pripremio na to da ce boleti.Mislim,znala sam ja da je intervencija bolna,cim se za nju daje anestezija,ali ja dobro podnosim bol.Medjutim,bas sam se neprijatno iznenadila...mogu samo da zamislim kako je bilo mm koji me slusao iz cekaonice.Najbitnije,rezultat je bio dobar.
I verujem da bi svaka od nas prosla kroz to,jer imamo za sta da se borimo.
ChillyVilly
ChillyVilly

Broj poruka : 140
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 03.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od krsticdr 10/3/2014, 05:57

ChillyVilly  baš mi je žao što si tako prošla.Meni je dr rekao da me ništa neće boleti.Normalno da mu nisam verovala,čitala sam puno iskustava a i nikako ne podnosim bol,ja sam htela sa anestezijom da radim,ali kod njih ne daju.Očekivala sam da me boli,ali nije.I ja sam se začudila ali izgleda da sam imala sreće.Jedino možda me nije bolelo jer je jajovod skroz zapušen pa nikud ništa nije prošlo...
krsticdr
krsticdr

Broj poruka : 7
Datum upisa : 08.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od luckystar74 17/3/2014, 16:24

Ne razumem kako te nije bolelo kada jajovod je zapusen, boli kada je zapusen a ne boli kada nisu zapuseni...
Ja sam radila privatno i zaista sam prezadovoljna..
Od analiza ti traze sterilne briseve na urea, hlamidiju i mikoplazmu... CB i VB kao i leukociti i sedimentacija... znaci nema cimanja kao u Frontu...
Zatim mozes da jedes do jedno 8 sati pred operaciju... Ja sam doruckovala lepo ujutro, popila kafu i onda nisam smela nista do 15h... Vodu sam dobila odmah nakon zahvata, a i jela sam isto odmah... cim sam dosla kuci... Dobila Hemomicin da pijem i lezala sam dva dana i to je to.... nikakve bolove nisam imala...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od karakaca 18/3/2014, 23:28

Kod svake od nas je razlicito, ja bih bez razmisljanja trazila anesteziju moje iskustvo je isto kao ChillyVilly, mada doktor je maksimalno hteo da me opusti rekao je da boli ali da nije strasno, bez obzira da li nekog boli a nekog ne trebalo bi svima da daju anesteziju.
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Ema78 18/3/2014, 23:48

Da li boli ili ne ne znam, ja sam radila TVL u opstoj, ali znam da itekako zavisi kako se radi... neko lagano ubacuje kontrast, malim pritiskom, a neko prosto svom silinom...I naravno, individualne karakteristike su veoma znacajne. Mene recimo nisu uopste bolele kontrakcije, tj ja ih nisam tako dozivela, da su se svi cudili, ali me zato depilacija prepona boli da mi oci ispadaju.

A anestezija.... hmm...taj koji je izmislio zasluzuje Nobela...a i vise od toga.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od krsticdr 19/3/2014, 21:14


luckystar74
Sve sam i ja tako isto mislila,pogotovo što znam kakva sam razmažena,tolerancija na bol nula :) pripremila sve kod kuće kad se vratim,da ništa ne moram da radim...a veruj mi,kad mi je stavljao onaj kateter (tako je dr to nazvao) bilo mi je kao onako neprijatno,kao da mi nešto kopa unutra,ali kratko...a i kontrast je u početku lagano gurao,a kad je video da ne ide,onda je onako baš jako..a ja čekam da krene da boli...medjutim,ništa nisam osetila.posle toga išla na pijac najnormalnije...eto...a što kaže Ema depilacija me ubija...
krsticdr
krsticdr

Broj poruka : 7
Datum upisa : 08.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od krsticdr 19/3/2014, 21:17

Zaboravih da dodam da sam radila privatno HSG a kad sam posle otišla kod mog dr u državnu kliniku rekao je da je to možda moglo i da progura samo da je on umeo...mislim,mislim a ne znam šta da mislim više... Shocked 
krsticdr
krsticdr

Broj poruka : 7
Datum upisa : 08.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od luckystar74 20/3/2014, 09:33

krsticdr ::
luckystar74
Sve sam i ja tako isto mislila,pogotovo što znam kakva sam razmažena,tolerancija na bol nula :) pripremila sve kod kuće kad se vratim,da ništa ne moram da radim...a veruj mi,kad mi je stavljao onaj kateter (tako je dr to nazvao) bilo mi je kao onako neprijatno,kao da mi nešto kopa unutra,ali kratko...a i kontrast je u početku lagano gurao,a kad je video da ne ide,onda je onako baš jako..a ja čekam da krene da boli...medjutim,ništa nisam osetila.posle toga išla na pijac najnormalnije...eto...a što kaže Ema depilacija me ubija...


Jesi li radila sa rengenom klasican ili onaj sa sondom vaginalnom, jer taj ne boli...
Inace mora da se lezi posle njega barem 24 sata (ja sam morala dva dana i dobila sam antibiotik)...
Gde si radila privatno.
Moze i drzavno bez problema radi ga Visegradska i Front (Front sa anestezijom)...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od krsticdr 20/3/2014, 19:14

luckystar radila sam tako sto mi je nagurao tamo negde neke dve cevčice i onda je radio sa vaginalnim ultrazvukom...radila sam u ordinaciji Papić...ma ja sam htela u Višegradskoj ali eto ipak ne odoh tamo...
krsticdr
krsticdr

Broj poruka : 7
Datum upisa : 08.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od luckystar74 21/3/2014, 09:47

Pa tako reci da si kod Papica radila, i moja drugarica je tamo radila i ostala trudna nakon prve IUI...
Inace to je nova metoda taj vaginalni UZ i on ne boli, ali ga ne priznaju drzavno svi doktori.. Mene je moja dr koja radi u Visegradskoj i privatno (mogla je privatno da mi odradi u toj ordinaciji vaginalno), poslala me je da radim klasican HSG jer kaze da se ne moze videti sve najbolje tim vaginalnim HSG-om tj HSSG-om...
U Visgradskoj rade klasican HSG i to bez anestezije pa su mi rekli da ne radim tamo nego sam radila u Soldo medicini.... Za njih sve preporuke...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od OKacica 21/3/2014, 10:13

I ja sam radila u Soldo medicini, korektni su skroz.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od krsticdr 21/3/2014, 19:11

Možda se i meni posreći..nikad se ne zna  Very Happy 
krsticdr
krsticdr

Broj poruka : 7
Datum upisa : 08.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Nensi84 7/4/2014, 18:59

cao devojke ja sam nova na ovom forumu,2 godine pokusavamo bebe nema,bili smo na sterilitetu popricali sa dr.Trninic treba da radim HSG ako budu prohodni jajovodi radice mi inseminaciju.problem je verovatno kratak grlic materice jer radjena mi je konizacija zbog cin 3 sada je to ok.razocarana sam receno mi je da cu moci zatrudneti nakon klasicne konizacije . imam 1 dete iz  prvog braka ,iz 2 braka pobacaje i prekide trudnoce zbog deformiteta ploda.nismo se slagali genetski.zato smo se i razisli .a sada u trecem braku ne uspeva a zelimo bebu mnogo.muz ima 22 miliona spermatozoide.ja radila VS i CB nakon HSG u betaniji posle koliko vremena se radi inseminacija da li neko ima iskustva stim.i da li se placa ili na uput posto imam dete.ja sam cula da nema veze sto imam dete imam 3 pokusaja na uput. Very Happy
Nensi84
Nensi84

Broj poruka : 2
Godina : 39
Location : Backi Petrovac
Datum upisa : 07.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Vecka 8/9/2014, 22:41

Devojke da li je normalno da se krvari posle HSG? Boli me bas podosta stomak, i vise nego menstrualni bolovi, i bas mi je sveza krv, nije zgrusana i tamna kao menstrualna... ne znam da li je to normalni. Inace me je ceo postupak bas boleo, na granici nepodnosivog, i rezultati nisu bas najbolji, jedan je slabo prohodan, a drugi neprohodan od pocetka Sad

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od luckystar74 9/9/2014, 08:45

Normalno je i da se krvari i da boli...
luckystar74
luckystar74

Broj poruka : 501
Datum upisa : 20.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Vecka 9/9/2014, 11:15

Hvala :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neprohodnost jajovoda i HSG - Page 16 Empty Re: Neprohodnost jajovoda i HSG

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 18 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu