KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Surogat majke

+44
alisa
snedra
lela1984
ivanicasale
Sofka
ganedina
Srcko13
minceeeee
asha
maramaki
Zoki
KoMetaK
leptirko82
fight&faith
filipa.panko
pepa prase
lilikan
JocY
hany
Tangerine
svetislava
neca73
cufta
Tinche
dimi
anak
missile
Leto
LaFolie
Erata
Malina
nina :)
Nela72
Struzzo
Simona
cicsa80
Mirjana
lolipop
Republica
Orline
Cupava
MAAKKI
BiKsi :)
heart84
48 posters

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Struzzo 30/9/2012, 22:51

Nela, je l' ovo 24000 evra cena? Je l' to sve, tj. šta je u nju uključeno?
I kad uspe, pretpostavljam da se ta žena porađa tamo i kako vi regulišite papire kad bebu prebacujete ovde i činite vašom zakonski?

Učinila si pravu stvar što si nam se pridružila gore....
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od nina :) 30/9/2012, 22:56

cekaj nijem i jasna ova recenica Jako je skupo ako uspes iz prvog puta da dobijes bebu treba vam 24.000,e
I jako je emotivno tesko a niko nedaje garanciju iz kog puta ces uspeti
i da li ces uspeti.pa koliko kosta sledeci put.?tyoliko placas surogat majci ili agenciji
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Nela72 1/10/2012, 00:02

Struzzo u cenu od 24000 je ukljuceno sledece po stavkama:
ugovor sa agencijom za 2 pokusaja sa istom surogat majkom je 3000e.
vto 5900e bez lekova za stimulaciju na klinici.
Ako ostane trudna onda se po fazama placa na rate sve do samog porodjaja. Ukupno do dobijanja papira vi morate da isplatite 24000e.Moraju muz i zena ciji je genetski materijal da budu u Ukrajni 15 dana pre termina da bi prisustvovali porodjaju i bili sa bebom u porodilistu.Papiri se dobijaju odma na vas i sa tim papirima idete u ambasadu da dobijete privremeni pasos za bebu da mozete da napustite Ukrajinu. Recimo nas je za dva pokusaja sa putom i stimulacijom izaslo 16000e i tri odlaska u Ukrajinu.Prvi put potpisivanje ugovora,pregledi i biranje surogat majke.Drugi put sedam dana pracenja pod stimulacijom pa punkcija i tako trci put samo sto smo tada ostali deset dana.Nasi poznanici ovih dana ocekuju rezultate posle cetvrtog pokusaja,posle punkcije kada se embrioni vrate kod surogat majke ceka se 15 dana do prve bete pa 21 dana uz surogat majke.


Poslednji izmenio Nela72 dana 1/10/2012, 00:45, izmenjeno ukupno 1 puta

Nela72

Broj poruka : 95
Godina : 52
Location : beograd
Datum upisa : 15.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Nela72 1/10/2012, 00:43

Nina ispravila sam gresku htela sam da napisem da je jako skupo ako NEUSPE iz prvog puta jer sa jednim ugovorom si vezan sa istom surugat majkom samo za dva pokusaja vto. Sve posle placas ispocetka ugovor od 3000e.Znam da za decu nepostoji cena ali u nasem slucaju mi nemamo sredstava za dalje i u nasim srcima nece postojati razlika izmedju bioloskog i usvojenog deteta.Zato smo stavili tacku na vto surogat majke.

Nela72

Broj poruka : 95
Godina : 52
Location : beograd
Datum upisa : 15.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Orline 1/10/2012, 09:31

Nela, dobrodošla na forum Very Happy

Hvala ti puno što si podelila iskustvo sa nama, posebno što si trenutno jedina (bar ona koja piše) sa ličnim iskustvom.

Veliki pozdrav Very Happy
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Malina 8/10/2012, 10:28

Nela72,
hvala puno sto si podelila ovo iskustvo sa nama. Kod nas se bas malo o tome zna. Kad god citam o onim holivudskim glumcima, pola njih ima dete od surogat majki, ja uvek pocnem da kukam da, eto, da je kod nas dozvoljeno, mozda bi nam uspelo, jer mi uvek imamo puno lepih embriona.
A onda mi uvek mm kaze, a ko ti garantuje da bi i kod surogat majke uspelo?
Ja to ne uzimam u obzir, uvek mislim da nece kod mene da se implantira, a eto, izgleda da je cela ta prica i sa surogat majkama, isto rizik, stvar srece...
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Erata 9/10/2012, 14:35

Uhhh...kako mi je žao Nela što vam nije uspelo...
Kakav je to sindrom kod tebe?

Meni je moja sestra par puta rekla da bi mi bila surogat majka, ali ja na to ne bih pristala (a verujem da ne može ni zakonski). Sa druge strane, ja lično, da mogu, bila bih surogat majka - besplatno!

Ovako Boga molim da rodim svoje dete.

Komplikovana tema, i bolna...
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Nela72 9/10/2012, 17:44

Erato,
Moj sindrom se zove "rokitanski" mala nerazvijena materica.
Nikada ne bi pristala od srodnika da mi rodi bebu....to je bolna tema ako trpis u sebi.Zato pricas o tome i vremenom shvatis da nisi vanzemaljac..

Nela72

Broj poruka : 95
Godina : 52
Location : beograd
Datum upisa : 15.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Erata 10/10/2012, 10:16

Naravno da nisi vanzemaljac! Ti si jedna hrabrica. cvet
Baš je nepravedno što ženama sa takvim problemima male materice, ili koje su bez materice država ne pomogne. Pa nema tu mali milion slučajeva, kao što nema ni za vantelesnu. To su male pare za fond, a ogromne za pojedince. Nadam se da će se o ovome više govoriti u budućnosti i da surogat majka neće biti tabu!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Orline 10/10/2012, 10:52

Baš tako, erato Surogat majke - Page 2 561840
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od LaFolie 10/10/2012, 17:29

mene bas zanima da li bi mi se zakacio neki embrion smuckan od dvoje tinejdzera....
Ako nece, da odmah zovem kumu i da je zamolim da mi rodi bebu.
Bas sam smracena hronicno
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Orline 10/10/2012, 18:54

LaFolie, to što ti pričaš nije surogat majčinstvo nego donacija embriona.

Surogat majčinstvo je drugo. Tvoja jć i muževljev spermatozoid, pa embrion u tudjoj materici.

Možda ti i bezveze objašnjavam ako je poenta posta nešto drugo.

P.S. Baš mi je žao što si u minus fazi Surogat majke - Page 2 639820
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od LaFolie 10/10/2012, 19:30

ne ne ne, nisi me razumela, kada bih znala da nam treba surogat majka, odmah bih se u tom smeru okrenula, a da se i dalje vucaram po VTO postupcima.
Uhvatila me je panika da nikada nece uspeti.
Nema pregleda da me ne pitaju lekari @nikada niste bili trudni???@ Izgleda da je abortus prilicno popularan, ali ja ni pre nego sto sam upoznala sadasnjeg partnera nisam bila trudna, pa to ispade bauk... U mojoj glavi.
samo zanima da li ja uopste mogu da ostanem trudna
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Erata 11/10/2012, 07:41

Draga Folie, skroz je normalno što tako razmišljaš. Svima nama prolaze svakakve misli kroz glavu. Ja sve mislim da sam se konačno opustila i prihvatila situaciju, ali kad se probudim shvatim da sam sanjala klinike, doktore, igle, dokumentaciju...ludnica!
Surogat majka je rešenje za žene koje nemaju matericu, ili imaju druge probleme. E sad, da li se tim majkama proveravaju recimo autoimuna antitela, trombofilije, IR...sve ono što može napraviti problem? To što imaju zdravu matericu, ne znači da će uspeti, kao što ne znači ni kod nas.
Sad se setih da sam na jednom stranom forumu (moguće Fertilityfriends) čitala kako surogat majka puši, obećala je da će ostaviti, ali se žena naravno sekira da li će zaista surogat majka uspeti da ostavi cigare. Onda je ostale cure savetuju da odustane od nje itd...
Pitanje je kakav način života vode i te žene, ili su vodile...to niko 100% ne može da garantuje.
I meni su se uvek čudili ginekolozi što nemam nijedan abortus. A neke imaju po 30 (da, da, nisam pogrešila - znam ženu koja je imala toliko).
Za sve u životu postoji ravnoteža. Neke ubijaju svoju decu, a druge ispaštaju. Što više razmišljam, sve mi je jasnije da samo Bog odlučuje o tome. On nas usmerava i vodi, diže nas kada padnemo. Daće Bog da sve imamo svoju decu. Oni će nam doći. Da li su skroz biološki naši, od donacija, ili usvojena...nije važno! osmeh srce
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Struzzo 11/10/2012, 08:58

erato ::.....
Surogat majka je rešenje za žene koje nemaju matericu, ili imaju druge probleme. E sad, da li se tim majkama proveravaju recimo autoimuna antitela, trombofilije, IR...sve ono što može napraviti problem? To što imaju zdravu matericu, ne znači da će uspeti, kao što ne znači ni kod nas.
......
Daće Bog da sve imamo svoju decu. Oni će nam doći. Da li su skroz biološki naši, od donacija, ili usvojena...nije važno! osmeh srce

Najverovatnije proveravaju samo opšte stvari kao i kod donatorke. Pretpostavljam da je bitno da je već rađala.
Kao u svemu, treba imati sreće. Eto, Simona je pisala o hraniteljima koji u teoriji treba da su bolje rešenje za buduću usvojenu decu od doma, u teoriji imaju provere, obuke ali i pored toga i nečijeg nemarluka dešavaju se stvari o kojima je pisala ona gore.

poslednji pasus govori sve....ko dovoljno želi, istraje, Bog ga nagradi....

Folie, ne daj se....
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Nela72 11/10/2012, 13:22

Evo par informacija kako u Ukrajini biraju surogat majku. Radi se komplet lekarski pregled i dobija te sve papire sa klinike.Mora da ima bar jedno svoje biolosko dete.Jedino sad kad mirne glave razmislim niko ne uradi test naseg poklapanja,sta ako surugat majka na nas embrion odreaguje kao na strano telo.Sto se tice pusenja,droge,alkohola imaju rigorozne kontrole mogu da joj dodju kuci i urade test kad god hoce.Moje misljenje da je njihov najveci problem strucnost klinike za vto i sami embriolozi.Ali ko ima finansiskih uslova agencija dozvoljava da se surugat majka odvede u Cesku na vto.Nasa najveca greska je sto nismo to uradili,mozda nase greske pomognu nasim zenicama koje rese da idu na vto surugat majke. Sve sto mogu da pomognem tu sam!

Nela72

Broj poruka : 95
Godina : 52
Location : beograd
Datum upisa : 15.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Leto 28/11/2012, 18:33

Pozdrav devojke,
nova sam na forumu ali stara u ovoj oblasti.
Molim da mi svi koji imaju neko iskkustvo sa surogat majcinstvom posalju poruku, (ne dozvoljavama mi forum jos da ostavim mejl). Potrebne su mi sve moguce informacije od nekoga ko je prosao kroz to.
Leto
Leto

Broj poruka : 2
Location : Beograd
Datum upisa : 28.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od missile 29/11/2012, 12:34

Leto, jel naš zakon dozvoljava surogat majku? Rolling Eyes Ja mislim da ne. Rolling Eyes

Inače mi je svašta padalo na pamet, osim ove opcije, jer sam negde pročitala da je kod nas to zakonom zabranjeno, pa nisam ni razmišljala...
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od LaFolie 29/11/2012, 12:36

Zar nije prosle godine donet zakon da je i kod nas dozvoljeno?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od missile 29/11/2012, 14:54

LaFolie ::Zar nije prosle godine donet zakon da je i kod nas dozvoljeno?
Možda, Lafe, ne znam sigurno. Treba se raspitati!
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Leto 29/11/2012, 18:15

Surogat materinstvo nije dozvoljeno kod nas, zabranjeno je.
Postoji predlog zakona, i ponekad najave da ce uci u proceduru, ali to traje vec par godina.

Ostaje opcija da se to uradi u zemlji u kojoj je to dozvoljeno strancima. Nisam ni sama sigurna koje su to sve zemlje, znam sigurno za Ukrajinu, Indiju, mozda i USA.
Leto
Leto

Broj poruka : 2
Location : Beograd
Datum upisa : 28.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od missile 29/11/2012, 23:27

Leto, hvala na informaciji, razrešismo dilemu.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od anak 30/11/2012, 12:58

Amerika to uveliko radi, i nije nikakav problem čak i za naše državljane. Samo treba imati novac. Radi se preko legalnih Agencija, malo je skuplje, ali je sve čisto kao suza što se zakona tiče.
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od dimi 9/1/2013, 13:14

Nova sam na forumu,ali sa istim problemom.Ja cekam da se i kod nas usvoji zakon o surogat materinstvu,mada kako sam juce cula u jednoj cuvenoj klinic to nece biti skoro niti je na vidiku.Receno mi je da se jedino legalno radi u Americi a sve ostale zemllje gde se navodno radi je ilegalno No

dimi

Broj poruka : 12
Datum upisa : 23.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Struzzo 9/1/2013, 15:45

Dimi, dobro došla na Kutak!
Moje lično mišljenje je da će još mnogo vode proći dok zaživi zakon o surogat majkama kod nas. Amerika je daleko...imaš na prethodnoj strani Neline vrlo korisne informacije o Ukrajini.
Kako god, tačnije gde god...želim ti puno sreće...

osmeh srce
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Surogat majke - Page 2 Empty Re: Surogat majke

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu