KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

+83
libertte
ivalina123
Klarica
ancika75
Vuchica
JecaPereca
Niny
Sirijus
ahosame
SannI-AlL
ragaco
julija
nena beba
ninica2
saska1
tisa
anak
cici
darling_buds
ananana
bbelly
tanjica
d77
Ema78
OKacica
Erata
brinbili
tetreb
saška
Timica
M.
Xena
mackica
Vilhelmina
smarija
xelijana
lilly13
Nataša
vasilija1980
dragana76ns
grudva
medolino
mijaki
Dorotea
Cecana
senka
7-patuljaka
JocY
Kamilica
Orline
maus
bak
bobica83
daxi011
lilya
SSanja
maza1972
Marija86
noja
heart84
nina26
buby
shenon
malenaa
viktorija
laKole
Smoki
Zoka83
racili
Mirjana
agata
Struzzo
djole42
lolipop
natalija
kristina33
MAAKKI
nolinica
KoMetaK
cerise
dr mali pariz
Mali Princ
BiKsi :)
87 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 15/6/2011, 16:10

Aaaaaaaaahahahahahaha...Bixy-blesy! lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Struzzo 20/6/2011, 14:25

Đoleeee....volim te tako slatku.... Razz
Anna me je podsetila...
Da, bila sam i ja kod dr Šumarac...jedna vrlo simpatična gospođa...čim je videla moj OGTT nalaz, ona je rekla da je to sve super...i na moj komentar da je početna vrednost insulina mala samo je mahnula glavom i prokomentarisala da najverovatnije nisam unosila dovoljno šećera prethodnih dana, a trebalo je...objašnjavala je da za insulinsku rezistenciju nije bitna donja granica u referentnim vrednostima već gornja.
I gledala je, gledala moje nalaze, pitala me da li u porodici ima osoba sa dijabetesom, problemima sa štitnom, da li sam alergična, hronični bolesnik, operisana, da li sam pušač...ja rekoh ništa od toga... I nekako u jednom trenutku prosto i njoj bi neprijatno što nema za šta da se konkretno "uhvati", a treba da mi naplati 3000 din. i pošto sam joj neprestano naglašavala moje neuspele postupke i da bih pila i krv od slepog miša samo da mi uspe VTO, ona reče: Vidim da si zapela, a ja ne znam zašto da ti prepišem Glucophage, na osnovu tvog rezultata je ludost, evo, napisaću zbog neuspelih pokušaja VTO i dobijanja u tt (telesnoj težini, pusto žensko se požalilo Laughing ) "pacijentkinja može da pokuša da uzima Glucophage 3x500mg), a ti nemoj slučajno da si ovo pokazala nekome, pogotovo ne doktorima... lol!
Eto, tako...ubedi ja nju...i sad ja pijem taj Glucophage, Šumarac je rekla da je to minimalna doza koja nema šanse da šteti, e, sad, da li će nešto pomoći...ostaje da vidimo...
Ja ga OK podnosim, jedino što ga vrlo često zaboravim da popijem i što me smara da imam taj treći obrok koji inače zbog tt Laughing izbegavam...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 20/6/2011, 14:42

Opa,krenula i ti ! Very Happy
e neka si je ubedila.
Opet smo nešto novo saznali:
Početna niska vrednost insulina ne ukazuje na poremećaj u metabolizmu insulina.
odlično,pošto mi volimo da pametujemo, lol! sad da znamo da ipak u tome nismo bile upravu. Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od kristina33 20/6/2011, 16:02

Struzzo ::
Ja ga OK podnosim, jedino što ga vrlo često zaboravim da popijem i što me smara da imam taj treći obrok koji inače zbog tt Laughing izbegavam...
Struzzo ako ne veceras nemoj ni da pijes tu trecu dozu, dovoljne su i ove dve sigurno i onako ti je dat na silu lol!
kristina33
kristina33

Broj poruka : 619
Godina : 49
Datum upisa : 21.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od djole42 20/6/2011, 18:27

Struzzo ::Đoleeee....volim te tako slatku.... Razz

c

Struzzo :: "pacijentkinja može da pokuša da uzima Glucophage 3x500mg),
..i sad ja pijem taj Glucophage
Moja drugarica ode kod ginekologa i trazi da joj pre sledećeg postupka prepiše lek za smirenje -Glucophage ....kaze dr-ali to nije lek za smirenje ...."Znam doktore ali ja ću biti smirenija ako ga pijem jer kazu da on pravi bebe".....i šta će čo´ek -prepiše......ishod čekamo.......
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od cerise 20/6/2011, 21:42

Gtt sa 75g glukoze:

0 min:
Glukoza: 4.55 (3.33 - 6.10 mmol/l)
Insulin: 11.3 (6,0 - 27,0 uIU/ml)


60 min:
Glukoza: 4.95 (3.33 - 6.10 mmol/l)
Insulin: 140 (6,0 - 27,0 uIU/ml)


120 min:
Glukoza: 4.45 (3.33 - 6.10 mmol/l)
Insulin: 30,8 (6,0 - 27,0 uIU/ml)




Prof. Šumarac-Dumanović Mirjana je divna žena!
Sve što sam ponela u fascikli je pogledala, za sve što sam pitala dala mi objašnjene, i evo šta je savetovala:
Uraditi testosteron, SHBG, androstendion,DHEAS, TSH, anti Tpo i anti TgAT, i Progesteron 21dc.
Kada pogleda te rezultate, znaćemo, šta dalje!
cerise
cerise

Broj poruka : 28
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 20/6/2011, 22:10

Cerise,drago mi je da nosiš pozitivne utiske...vidiš i sama da ti je insulin lood posle 2 sata od opterećenja...
sve to što ti je dala da odradiš,i meni je uradila-na Kliničkom,kad sam došla kod nje.S tim što mi je i taj OGTT ponovila i još krš stvari...i na kraju-glucophage lol!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Mali Princ 21/6/2011, 01:08

I ja sam danas isla kod dr Sumarac - da odnesem SHBG, DHEA i androstendion, i ponovo je bas sve pogledala, i opet je gledala OGTT, i nista od terapije sem 25mcg za stitnu...a bas sam insistirala - jer deluje sumanuto - insulin ide do 169...
Ali je stvarno zena extra- sve mi je potanko objasnila, i rekla da ni u jednom smislu nisam pacijent za nju, ali da je dobro sto smo sve proverili. Napisala je i izvestaj u kome pise da su sve vrednosti normalne i da nije potrebna nikakva terapija sem pracenja stitne, i to iskljucivo zbog VTO...
Kako sad ja da se izdvajam, kad svi pijete G Rolling Eyes ljubav
A i sto rekoste, to ispade lekic za smirenje... srca
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od cerise 21/6/2011, 08:19

žene, jel ste vadila privatno ili državno?
ja sam sada izračunala kod privatnika mi treba 5.950din za ove hormone,pa me zanima ko daje upute,da bi se vadilo u kliničkom ili bilo gde na knjižicu? Kakva su vaša iskustva?
Sada sam bila privatno kod dr. a možda drugi put odem državno!
Mali princu, gde si danas bila sa dr?
cerise
cerise

Broj poruka : 28
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Mali Princ 21/6/2011, 10:27

Ja sam sve vadila privatno.
A kod dr sam takodje bila privatno, u ordinaciji Zutic- dr Sumarac radi jednom u desetak dana.
Bas nemam zivaca za drzavne, ubedjivanja, a posebno za sestrice i sl., a i nema drzavni dr toliko vremena, koliko ja ispitujem Very Happy
Zato i na vto idemo privatno, iako imamo sve uslove za drzavno...
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od cerise 21/6/2011, 12:13

Pa i ja sam sinoć bila u ordinaciji Žutić Laughing

ali bi baš ove hormone da odradim državno!
cerise
cerise

Broj poruka : 28
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Mali Princ 21/6/2011, 13:34

lol! ja sam bila u 18h. Mozda smo se i srele?
osmeh srce
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od natalija 21/6/2011, 15:38

Ja sinoć opet bila kod dr Micića, prostudirao je tri puta sve rezultate, pa i mene(težinu, izgled, visinu), i rekao : "Insulinska rezistencija ne postoji!", računao je nešto i računao i napisao ispod rezultata IR 0,8. Iako vi insistirate, ja ne vidim da vama treba bilo kakva terapija osim Euthiroxa, reče on. Pokušah ja i ovako i onako, objašnjavala sam mu kako postoje u hrvatskoj postupci u kojima se daje obavezno metformin da bi podstakao na stvaranje boljih ćelija.

Ali ne, pogleda ponovo sve i reče: "Ja ne vidim ovde nikakav problem, a pogotovu kad vidim da ste uvek imali kvalitetne jajne ćelije i embrione. Samo kontrolišite štitnu žlezdu kao i do sada, a ukoliko dođe do trudnoće na mesec dana proveravajte TSH."

I tako izađoh ja bez terapije gluformina, a baš se nešto mislim, imam još nekih 10ak dana do početka stimulacije, da li da sama na svoju ruku počnem da pijuckam, tek da se ne izdvojim iz društva ili da pustim da sve ide svojim tokom c
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od cerise 21/6/2011, 16:27

u 18:45
cerise
cerise

Broj poruka : 28
Datum upisa : 12.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od BiKsi :) 21/6/2011, 16:35

Nato, ne znam šta bih ti pametno rekla, ja se ne bih verovatno usudila na svoju ruku da uzmem, mada, videćemo šta mene čeka! :)

Koliki je tvoj obim struka, je li ne kuburiš sa kg?
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Mali Princ 21/6/2011, 17:07

Cerise, tacno smo se mimoisle..
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Struzzo 21/6/2011, 19:29

Biksi :) ::

Koliki je tvoj obim struka, je li ne kuburiš sa kg?

I Paris je pominjala kako je karakteristično za IR gojenje u struku...je l' da...Ja bogumi u d...i butine...Al' koliko sam ja razumela ne moraš da se gojiš, a da imaš IR, npr. naša MAAKKI.
Sad sam tek uradila SHBG i androstendion...to sam zaboravila reći, to je primetila dr Šumarac kao jedino što mi fali od nalaza.
Javljam rezultat kad bude gotov...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od BiKsi :) 21/6/2011, 20:12

Strule, znam, i Zoka je mršavica, pa eto opet ta IR. Samo što se češće javlja kod mekanih oko struka! lol! Bar kolko ja čitah, mada nema pravila!

I još nešto, da li si ti shbg i androstendion radila preko državne lab ili privatno?! Ja sutra idem svašta da odradim od analiza, ali to nema na mom uputu, i ne znam da li bolnički lab te analize radi? I šta je ustvari taj shbg?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Struzzo 21/6/2011, 20:44

Evo, Biksi, našla sam:

Sex Hormone Binding Globulin (SHBG) supstanca, tachnije glikoprotein u krvi koja je odgovoran za povezivanje hormona, i to testesteron i estradiol, ostali hormoni se vezu preko transkortina.

SHBG se proizvodi/sintetishe pre svega u jetri i otpushta u krvotok (produkuje se i u mozgu, uterusu, placenti). I kao glavnu ulogu u organizmu ima ulogu vezivanja hormona za svoje molekule i regulisanje njihove funkcije.

Jedino što ne znam da li je nužno vaditi ga kao sve hormone 2. ili 3. dan ciklusa...ja na to zaboravih i vadila sam ga usred ciklusa, nemam ideju koji mi je dan...baš sam se opustila...

Laughing
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od BiKsi :) 21/6/2011, 21:20

Baš si se opustila! Razz Samo tako nastavi! Razz A ne reče da li se može preko državnog laba ili ne?! Zaljubljena! Razz
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od agata 21/6/2011, 22:26

Natalija,

to sto kazes da je doktor racunao, on je zapravo mnozio glikemiju na pocetku (0') sa insulinemijom, isto nultom pa to sto je dobio je podelio sa 22 (ili 22,5, zaboravila sam tacno) i vrednost koja se dobije normalno je do 2,5. Vrednosti preko 2,5 ukazuju na insulinsku rezistenciju. Ja ne znam tvoje nalaze, ali mozes da proracunas. Poljubac!

agata

Broj poruka : 301
Godina : 53
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od BiKsi :) 21/6/2011, 22:44

I tako, matematiku primenih i dobih 3,66 ako se deli sa 22.5!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Struzzo 21/6/2011, 23:12

Biksi :) ::Baš si se opustila! Razz Samo tako nastavi! Razz A ne reče da li se može preko državnog laba ili ne?! Zaljubljena! Razz

Ja ga privatno odradila, kao sve...zakazati kod moje dr u DZ, pa onda uzeti slobodan dan jer doticna dolazi na posao sa 4h zakasnjenja i odmah, po pravilu napravi pauzu zarad jednog uputa, pa onda opet zakazivati, uzimati slobodan dan, cekati, cekati... Mad Ne mogu!!!
OK, mozda nije tako svugde vec samo u BG...ne znam...
Zaljubljena-da, uvek!!! osmeh srce
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od dr mali pariz 21/6/2011, 23:22

Shocked pa ja iskucala post,i gde ode?svašta.
Nato,ne znam šta bih ti rekla, ali znam šta bih ti šapnula: 3x 500 gl. neće da škodi.Eto. nemojte me kamenovati.
Danas mi dr Biljana reče kako joj (apro po priče o struku i IR) pre neki dan ušla gospoja od 130kg i ova je moment. pošalje na OGTT sa insul.,kao otkrila problem,ali jok:gospoji fercera insulin ko švajcarac sat...dakle,nije kilaža neki topik u ovoj priči,ali opet mne ekad je Šumarac videla u sept.reče-tipičan izgled za IR i PCOS-ali ja je demante odmah jer nikad niko mi ne reče za PCOS,pa ni današnji UZ niti nalazi FSH i Lh...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Mali Princ 22/6/2011, 01:11

Ja kad ovo podelih dobih 0.67...
Izgleda je sve vrlo individualno... sunny
Mali Princ
Mali Princ

Broj poruka : 1962
Godina : 49
Location : Bgd
Datum upisa : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2 - Page 4 Empty Re: OGTT test i implantacija (nevezano za PCOS)-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu