KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

+54
pavlovic_miljana
alisa
Sirijus
lotta
Simona
micam
leptiric_sarenic
mimi85
She-wolf
BiKsi :)
Majche
bak
Lola021
andjeo77
Zmajuška
Mimi12
KoMetaK
raymonda
Ninche
Sanyyy
tallguy
Erata
stakleni.staklo
Principesa
fight&faith
Leloo
tanjica
noja
leptirko82
caci
Tinche
Crvic
Pahuljica
lavanda
nena beba
vanja.e
neca73
ciklama
nina :)
mare41
maki79
lena
Orline
Crnokosa
Mali Princ
jacaa
biki canada
MAAKKI
nabla
Gabrielle
bibi
lilikan
vašar
lola9
58 posters

Strana 9 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od leptiric_sarenic 12/11/2017, 21:40

Da li neko od vas zna u kojim zemljama u okruženju je moguć tretman sa open donorima? Ili u zemljama u Evropi?

leptiric_sarenic

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od leptiric_sarenic 12/11/2017, 21:44

Zozoni, imam i za tebe pitanje. Da li bi ti smetalo da i ja pokrenem blog na ovu temu? Pretpostavljam da ne bi, nema razloga, ali ipak da pitam. Što nas je više, to bolje.

I ne bio isti, ja nisam ni krenula u proceduru, a volela bih da istrazim kroz taj blog i teme, i klinike.

Pa javi 😊

leptiric_sarenic

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od zozoni 13/11/2017, 06:08

Naravno draga, ne treba ti moja dozvola, a i treba da nas bude sto vise, da razgovaram otvoreno o ovim temama i svemu sto nas muci. Javi kad ga pokrenes da citamo i srecno! :) ❤️
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od lotta 13/11/2017, 08:58

Da li neko ima informaciju vezano za proces vto sa donorom na klinici Embriolab u Solunu? Konkterno me interesuje način izbora donora, ako ste čuli on nekoga ko je bio.

lotta

Broj poruka : 4
Datum upisa : 13.11.2017

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od alisa 13/11/2017, 09:16

Draga lotta, dobro dosla... imas posebnu temu o Embryolab klinici... doduse mislim da na tvoje konkretno pitanje nema odgovora... najbolje je da pises direktno klinici... vrlo su ljubazni i profesionalni... odgovorice ti na svako pitanje koje te interesuje
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od zozoni 13/11/2017, 12:27

leptiric_sarenic ::Što mi je drago da si se javila 😊 iscitala sam sve tvoje postove. Prvo, prelepo pišeš, drugo, divno je da ima takvih tema, iz prve ruke, kroz koje žene mogu da se informišu.

Tako je i emotivno, ponekad... čestitam na hrabrosti. I želim svim srcem da ti se ta najveća želja ostvari.pisacu ti i na blogu.  

Pogledaću za tu kliniku u Španiji. Da li znaš o kojoj se radi, ili u kojem je gradu?  

Ja sam kontaktirala solun i skoplje, i odgovor iz soluna mi se učinio ozbiljnijim.


Hej, promakla mi je ova tvoja poruka. Hvala ti puno na lepim rečima, svaka podrška mi znači zagrljaj

Klinika u Španiji je http://en.dexeus.com/ i sad gledam i ne vidim da rade VTO sa donorskom spermom, samo IUI, ali treba ipak pitati, naravno.
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od zozoni 18/12/2017, 00:29

Hej ženice, kako ste mi? Neke od vas već znaju, ali da napišem i ovde - počinjem da se spremam za 2. pokušaj, mada mi rezultati nisu baš sjajni pa sad pijem gomilu suplemenata da podignem kvalitet jajnih ćelija, tako da će sledeći pokušaj biti tek za 2-3 meseca.

U međuvremenu, napisala sam jedan tekst o zakonima i metodama koje se primenjuju u 9 EU zemalja, pa možda nekoj od vas bude korisno https://mojzigot.wordpress.com/2017/12/16/bmpo-u-zemljama-evrope/ Posebno sam gledala gde je dozvoljena vto ženama bez partnera.

Leptiriću jesi pokrenula blog? Daj da čitamo :)
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Sirijus 18/12/2017, 06:54

Zozoni, srecno ti bilo u novom pokusaju. Imas svu moji podrsku, posto bi da nemam partnera i ja isla tvojim putem. Ispratila sam tvoj blog. Znacice zenama koje kroz to prolaze. A ima ih.
U svakom slucaju drzim palceve iz sve snage i navijam za jedno malo zozonce osmeh srce
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od zozoni 18/12/2017, 11:46

Hehe, hvala puno Sirijus! Ja ga zovem Zigotić :) Samo još da se zapati!

Ja se isto nadam da će blog nekome da pomogne ko možda ima iste dileme kao ja.
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Simona 15/1/2018, 01:30

Zozoni,
i ja ti želim sreću u novom postupku. srca srca srca

Sjajan ti je ovaj članak za pregledom zemalja i prakse u njima. Podelih ga kod mene na fb da se više ljudi upozna sa time. A naravno uvek mi je cilj da još neke ljude ohrabrim za put roditeljstva. Takođe blog ti je sjajan pa ću uvek tako povremeno da nešto delim da ti dovodim i nove pratioce.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od zozoni 15/1/2018, 09:38

Simona ženo, šta radiš budna u 1.30h?! Šalim se, hvala ti puno draga. Nešto u poslednje vreme nemam inspiracije da pišem, ali biće... Trenutno sam na suplementima pa možda sledeći mesec bude stimulacija, videćemo.

osmeh srce
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Sirijus 15/1/2018, 10:45

Zozoni, rešila si u naletu zime da se stimulišeš lol! Vooolim zimu
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od zozoni 15/1/2018, 11:05

Sirijus, malo se ja tu pitam Wink Nego kad je telo spremno i kad kažu doktori, tad će biti. Ja da sam se pitala, stimulisali bismo se još u decembru Very Happy
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Simona 15/1/2018, 11:31

zozoni ::Simona ženo, šta radiš budna u 1.30h?! Šalim se, hvala ti puno draga. Nešto u poslednje vreme nemam inspiracije da pišem, ali biće... Trenutno sam na suplementima pa možda sledeći mesec bude stimulacija, videćemo.

osmeh srce

Ne znam ni ja šta mi bi.... Valjda dete ima kontrolni a ja ne spavam lol!

Hajde, samo napred pa da i tebe stignu ovakva nespavanja... osmeh srce ljubav
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od zozoni 15/1/2018, 11:32

E vala da znaš, i kontrolni i sve ostalo! srca
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od pavlovic_miljana 26/1/2018, 14:47

Zdravo. Da li neko može da mi odgovori u kojim klinikama u Srbiji se radi vto sa donacijom spermatozoida?

pavlovic_miljana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od zozoni 26/1/2018, 15:12

Zdravo Miljana. Ukratko, nigde :)

Zakon koji to dozvoljava je donesen tek sredinom prošle godine, trenutno su u izradi podzakonska akta koja će to omogućiti, a onda još treba da se otvori i cryo banka, tako da se bojim da to neće biti uskoro. Zato mi sve to radimo u inostranstvu.
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od pavlovic_miljana 26/1/2018, 19:18

Rade ilegalno u Specijalnoj ginekološkoj bolnici i Sretenović ordinaciji, ali mislila sam da znate još gde. Jer je u Bgu mnogo jeftinije. Da li je neko
čuo gde se još ilegalno u Bgu radi donacija?

pavlovic_miljana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od alisa 27/1/2018, 11:14

Ja koliko znam radi samo onaj Radulovic al kako znas onda ciju i kakvu spermu dobijas? Mozda taj cija je sperma ima neke genetske bolesti ili ne daj boze neke nasledne psihicke bolesri i sta onda? Ja se bas i ne bih igrala sa tim... jedino ako imas svog donora...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od alisa 27/1/2018, 11:16

A i mislim da ti nisu mnogo jeftiniji od npr Soluna... da, ustedis za put i smestaj al bar znas da donor nije neki psihicki bolesnik i nema neke nasledne bolesti...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od pavlovic_miljana 28/1/2018, 09:53

Hvala, Alisa :)

pavlovic_miljana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od pavlovic_miljana 28/1/2018, 09:55

A u kojoj bolnici u Solunu žene najčešće rade?

pavlovic_miljana

Broj poruka : 21
Datum upisa : 21.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od alisa 28/1/2018, 10:32

Mislim da najcesce idu u Embriolab... ja licno sam tamo... doduse ja ne idem na donaciju sperme... al su vrlo posveceni tako da od mene topla preporuka za njih... imas i temu na forumu o embriolabu... pazi da ne pobrkas jer ima i embrioclinic isto u Solunu a to su dve razlicite klinike... nekad bila ista pa se podelili... nista te ne kosta da im uputis mail i vidis koliko ce da te izadje kod njih
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od zozoni 28/1/2018, 10:35

Miljana, ja se slažem sa Alisom po pitanju VTO na crno kod nas, mislim da se ne treba kockati sa tim stvarima, ali naravno, odluka je tvoja. Ako budeš pisala klinikama u Solunu za donaciju sperme, molim te podeli ovde šta su ti rekli, mene isto zanima :)
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od mamadabudem 28/1/2018, 11:18

Žene, svakako za te poslove idite u inostranstvo jer ovde ga obavljaju šusteri. I kad zakon bude nekad sproveden biće sve diskutabilno.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 9 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu