KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

+54
pavlovic_miljana
alisa
Sirijus
lotta
Simona
micam
leptiric_sarenic
mimi85
She-wolf
BiKsi :)
Majche
bak
Lola021
andjeo77
Zmajuška
Mimi12
KoMetaK
raymonda
Ninche
Sanyyy
tallguy
Erata
stakleni.staklo
Principesa
fight&faith
Leloo
tanjica
noja
leptirko82
caci
Tinche
Crvic
Pahuljica
lavanda
nena beba
vanja.e
neca73
ciklama
nina :)
mare41
maki79
lena
Orline
Crnokosa
Mali Princ
jacaa
biki canada
MAAKKI
nabla
Gabrielle
bibi
lilikan
vašar
lola9
58 posters

Strana 8 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od andjeo77 19/9/2016, 15:51

bak ::Mislim da bi u tom slucaju trazili spermogram te osobe i zasto se ne koristi njegov uzorak. Bas bi zakomplikovala... Drzi se ti Grcke Wink
Ne bih se bunila da se pojavi i neki Grk pa da se drzim njega radost zagrljaj

andjeo77

Broj poruka : 31
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od mimi85 19/9/2016, 16:08

aahahhaahahahah eto resenja :-)
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Mimi12 20/9/2016, 11:56

Mimi se, naravno, slaze s Mimi smiledraw
Em je lepsi nacin, em jeftiniji  b .

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od andjeo77 20/9/2016, 12:07

Mimi12 ::Mimi se, naravno, slaze s Mimi  smiledraw
Em je lepsi nacin, em jeftiniji  b .
Слажем се и ја (са обе Мими и са самом собом), него нема Грка да се сложи...  grljenje
Или да кренем ко она кокошка Присли из цртаног филма да тражим мужа: borba
Мада, никад се не зна, можда ме у међувремену стрефи неко iznenađenje

andjeo77

Broj poruka : 31
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od andjeo77 20/9/2016, 14:17

Evo novih informacija o cenama sa klinike Embryolab u Solunu:

- cena ICSI + IMSI + Assisted hatching je 3000evra
- zamrzavanje embriona 250e + 180e godisnja naknada (bez obzira na broj embriona)
- cena doniranog uzorka sperme 250e
- okvirna cena terapije za stimulaciju 1000e (radi se u Srbiji, prema onome sto vam prepise doktor sa Embryolaba)
- cena notara 80e
- cena ponovnog ET zamrznutim materijalom 1500e (ovo samo ako do trudnoće prvi put ne dodje ili ako zelite drugu trudnocu istim materijalom)

andjeo77

Broj poruka : 31
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od mimi85 20/9/2016, 16:48

Auuuuu ala deru...U Pragu KET (vracanje smrzlica) 600eura!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od andjeo77 20/9/2016, 18:22

mimi85 ::Auuuuu ala deru...U Pragu KET (vracanje smrzlica) 600eura!
Bas velika razlika. Ali su zato jeftiniji za donirani materijal> kod njih je 250e (jedna doza, dovoljna za proces), a u Skoplju, u Sistini, odmah moras da kupis 3 doze, a najjeftinija varijanta je skoro 1700e i ide do 2800. Uz to proces oplodjenja jajnih celija rade ISCI metodom (a u Skoplju klasican VTO) i tu ulazi i IMSI i Assisted haching.
Ako se gleda samo jedan proces (bez terapije), onda mu dodju jos i jeftini 3000+250e.
A posto sam sve cene poredila sa Skopljem, za ceo proces+terapija+zamrzavanje, jeftiniji su za oko 2000e, sto je opet znacajna usteda.
Na zalost, u Pragu ne rade VTO za single zene Sad pa nam je izbor zbog single varijante bas mali.

andjeo77

Broj poruka : 31
Datum upisa : 29.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Majche 25/9/2016, 09:40

Devojke moze li pomoc?
Pokusavam pronaci dnevnik Makki...moze li link molim vas?
Vidim da Makki nije vise toliko aktivna na ovim stranama a bas bi mi njena iskustva puno znacila
Hvalaaaa

Majche

Broj poruka : 5
Datum upisa : 20.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od alisa 25/9/2016, 12:53

Mislim da Makki nije vodila dnevnik
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od nina :) 25/9/2016, 15:06

ako mislimo na istu osobu evo ti makkin dnevnik https://kutak.forumotion.com/t1391-maakki
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od alisa 25/9/2016, 15:12

Uh ja pobrkala Ninche i makkiv... izvini Very Happy
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Majche 25/9/2016, 20:15

Daaa!
To je to, izostavila sam jedno "A" Maakki izvini...

Nina puno hvala

Majche

Broj poruka : 5
Datum upisa : 20.09.2016

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od She-wolf 23/9/2017, 17:42

Drage devojčice, da se pridružim i ja ovom forumu i da malo oživimo temu!
She-wolf
She-wolf

Broj poruka : 2
Datum upisa : 23.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od BiKsi :) 30/9/2017, 12:36

Dobrososla She- wolf!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od She-wolf 30/9/2017, 12:41

Hvala na dobrodošlici BiKsi :) Baš je mirno ovde, očekivala sam da će nas biti više...
She-wolf
She-wolf

Broj poruka : 2
Datum upisa : 23.09.2017

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od mimi85 30/9/2017, 17:45

Zivahnije je na temi korak po korak!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od leptiric_sarenic 8/11/2017, 15:14

zdravo svima, nije me bilo neko vreme, ranije sam se raspitivala.
I ništa nisam uradila. Tj. bila sam u vezi, neuspešnoj.

Tako da se ponovo vraćam ovoj temi. ovoga puta bez gubljenja mnogo vremena.

malo sam razmišljala o činjenici koliko je "nezgodno" što je donor anoniman. U nekim zapadnim zemljama pojavljuju se i open donori (dete može da ga kontaktira kad navrši 18.) Neko je postavio to pitanje nedavno na ovoj temi. Ima nekih rezultata istraživanja, ako se to tako može nazvati, da se deca jednog dana pitaju od koga su. neka da, neka ne. Voleli bi da znaju.

Pogledala sam malo u zemljama u okruženju, kako Makedonija, tako grčka i mađarska, donori su uvek anonimni, takav je zakon. U Danskoj čini mi se - nisu. Ali su onda troškovi dosta veći (put, odlasci). Ja za to nemam sredstava.

Ne znam, čini mi se da ne treba gubiti vreme.

ja se raspitujem za bolnicu u Skoplju koju svi pominjete, Sistinu. Čini mi se da je donacija sperme kod njih baš papreno skupa, ali dobro, sve to zavisi od više faktora. Mora se kupiti za više pokušaja.

Ali nekako mi je to najbliže, deluje najlakše, i dozvoljavaju za singl žene.

Mislim da se žena mora i izboriti sa time da sve to radi sama, osećaj je stvarno nezgodan. Ili to - ili priznati sebi da nisi uspeo, eto, da pronađeš onog pravog.

Ali verujem da sve to nestane kad dobiješ dete. Ako, naravno, uspeš u tome.

Svakako, ne treba mnogo razmišljati, vreme ide.

Volela bih da se javi Nince, ako je tu :-) I druge koje su uspele, da nas malo ohrabre :-)

pozdrav svima.


leptiric_sarenic

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Sirijus 8/11/2017, 15:22

zdravo ti nama došla, i još lakše otišla međ trudnice.
Meni je što se tiče uspeha sa donorskom spermon podjednako kao i kada radiš sa partnerovom. Dakle nemoj da razmišljaš o neuspehu. Razmišljaj o tome da ćeš da uspeš :) Držim ti palčeve da ti se želje ostvare.
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od micam 8/11/2017, 15:53

Leptiricu dobro nama dosla.Podrsku ovde imas samo napred.Za singl rade i u Embriolabu U Solunu sad su skoro pisali negde o tom ovde na kutku nemogu tacno da se setim na kojoj temi.Procitaj i razmotri izaberi gde je tebi bolje.Cini mi se da za Solun kazu da su ozbiljnija klinika.Pisi i jednima i drugima pa vidi.Ajde da uskoro budes na trudnickim stranama.
Clanice Zozoni i ArizonaTig su pisale o tom.Mozes i sa njima da se konsultujes.
micam
micam

Broj poruka : 1357
Godina : 51
Datum upisa : 12.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Simona 8/11/2017, 19:47

Leptiriću,
srećno :)

Skoro sam naišla na sjajan blog na ovu temu Kutanjke Zozoni... Možda može da uradi baš to - da ohrabri žene. U svakom slučaju mi se čini baš poseban blog o ovoj temi o kojoj se retko i bojažljivo piše. Bravo za Zozoni :)

https://mojzigot.wordpress.com/2017/08/09/beba-posle-40-e/
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od leptiric_sarenic 9/11/2017, 10:48

Pišem bolnici u Solunu, odmah. lol!
Hvala, drugarice :-)

U pravu ste, samo hrabro napred.
Javljam se

leptiric_sarenic

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od leptiric_sarenic 9/11/2017, 10:52

Simona ::Leptiriću,
srećno :)

Skoro sam naišla na sjajan blog na ovu temu Kutanjke Zozoni... Možda može da uradi baš to - da ohrabri žene. U svakom slučaju mi se čini baš poseban blog o ovoj temi o kojoj se retko i bojažljivo piše. Bravo za Zozoni :)

https://mojzigot.wordpress.com/2017/08/09/beba-posle-40-e/

Blog je sjajan, hvala!
Čitam i natenane kasnije. radost

leptiric_sarenic

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od zozoni 11/11/2017, 19:56

leptiric_sarenic ::
Simona ::Leptiriću,
srećno :)

Skoro sam naišla na sjajan blog na ovu temu Kutanjke Zozoni... Možda može da uradi baš to - da ohrabri žene. U svakom slučaju mi se čini baš poseban blog o ovoj temi o kojoj se retko i bojažljivo piše. Bravo za Zozoni :)

https://mojzigot.wordpress.com/2017/08/09/beba-posle-40-e/

Blog je sjajan, hvala!
Čitam i natenane kasnije. radost

Hej devojke, pa nisam ni znala za ovu temu na Kutku! Hvala puno Simona na lepim rečima i preporuci srca

Leptiriću, ako imaš bilo kakvih pitanja vezano za Sistinu, tu sam. Ja bi sad trebalo da ih kontaktiram opet za drugi pokušaj, polako se kanim... :)

Srećno svima i čitamo se onda i ovde!
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od zozoni 11/11/2017, 20:03

leptiric_sarenic ::zdravo svima, nije me bilo neko vreme, ranije sam se raspitivala.
I ništa nisam uradila. Tj. bila sam u vezi, neuspešnoj.

Tako da se ponovo vraćam ovoj temi. ovoga puta bez gubljenja mnogo vremena.

malo sam razmišljala o činjenici koliko je "nezgodno" što je donor anoniman. U nekim zapadnim zemljama pojavljuju se i open donori (dete može da ga kontaktira kad navrši 18.) Neko je postavio to pitanje nedavno na ovoj temi. Ima nekih rezultata istraživanja, ako se to tako može nazvati, da se deca jednog dana pitaju od koga su. neka da, neka ne. Voleli bi da znaju.

Pogledala sam malo u zemljama u okruženju, kako Makedonija, tako grčka i mađarska, donori su uvek anonimni, takav je zakon. U Danskoj čini mi se - nisu. Ali su onda troškovi dosta veći (put, odlasci). Ja za to nemam sredstava.

Ne znam, čini mi se da ne treba gubiti vreme.

ja se raspitujem za bolnicu u Skoplju koju svi pominjete, Sistinu. Čini mi se da je donacija sperme kod njih baš papreno skupa, ali dobro, sve to zavisi od više faktora. Mora se kupiti za više pokušaja.

Ali nekako mi je to najbliže, deluje najlakše, i dozvoljavaju za singl žene.

Mislim da se žena mora i izboriti sa time da sve to radi sama, osećaj je stvarno nezgodan. Ili to - ili priznati sebi da nisi uspeo, eto, da pronađeš onog pravog.

Ali verujem da sve to nestane kad dobiješ dete. Ako, naravno, uspeš u tome.

Svakako, ne treba mnogo razmišljati, vreme ide.

Volela bih da se javi Nince, ako je tu :-) I druge koje su uspele, da nas malo ohrabre :-)

pozdrav svima.


Meni je isto smetalo što je po zakonu Makedonije donor mora da bude anoniman. Ne razumem i dalje zašto, a detetu bi mnogo značilo da ima tu opciju da jednoga dana upozna biološkog oca ako to poželi. Što se tiče Sistine, evo ne znam, nisam pametna, ja baš nemam neko pozitivno iskustvo, a opet čula sam žene koje su izuzetno zadovoljne njima. Sa druge strane, čula sam sjajne stvari o Embryolabu i evo da nisam sad vezana za Sistinu za još 2 pokušaja, ja bih verovatno tamo išla, a svakako bih se raspitala o svim klinikama mnogo više nego prvi put. Čula sam i za neku kliniku u Španiji koja valjda nudi 3 pokušaja za 8,000 evra i ako ne uspe iz 3 pokušaja, vraćaju 50% para nazad. E sad, ne znam tačno na koje postupke se to odnosi, da li su prirodnjaci ili ne i da li uključuje donorski materijal ili ne, ali vredi i to pogledati. A navodno postoji i lekar u Beogradu koji radi ilegalno sa holandskim materijalom za 5,000 evra.

Izvinjavam se ako ste o svemu ovome već pisale, pa ja sad izmišljam toplu vodu Wink
zozoni
zozoni

Broj poruka : 94
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 27.08.2017

https://mojzigot.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od leptiric_sarenic 12/11/2017, 20:52

Što mi je drago da si se javila 😊 iscitala sam sve tvoje postove. Prvo, prelepo pišeš, drugo, divno je da ima takvih tema, iz prve ruke, kroz koje žene mogu da se informišu.

Tako je i emotivno, ponekad... čestitam na hrabrosti. I želim svim srcem da ti se ta najveća želja ostvari.pisacu ti i na blogu.

Pogledaću za tu kliniku u Španiji. Da li znaš o kojoj se radi, ili u kojem je gradu?

Ja sam kontaktirala solun i skoplje, i odgovor iz soluna mi se učinio ozbiljnijim.


leptiric_sarenic

Broj poruka : 13
Datum upisa : 24.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja - Page 8 Empty Re: Neudate odnosno žene bez partnera i donorska oplodnja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu