KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Glukofaz,iskustva

+60
matillda
SladZana
Klarica
Tebi
Geograficarka
neca73
SannI-AlL
lelas
Erata
Vuchica
kornjaca
leptirko82
anasrce
Niny
saska1
cvrcak
OKacica
cicsa80
mima28
Ema78
lilya
grudva
Xena
vasilija1980
SSanja
maza1972
Divina
mumka
saška
rada78
bak
mars
Mali Princ
larado
noja
Kamilica
laKole
racili
lolipop
makica84
7-patuljaka
LaFolie
medolino
JocY
bobica83
maus
tanjica
MAAKKI
shenon
KoMetaK
BiKsi :)
djole42
Smoki
Bitter Sweet
bubac
dr mali pariz
Zoka83
tuzna
Cupava
Cecana
64 posters

Strana 9 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od mima28 2/5/2013, 15:36

Cao svima, prvi put postavljam pitanje na nekom forumu, citala sam sve vase postove i pitam se da li bi neko mogao da mi pomogne u vezi dileme koju imam sa pomenutim lekom?
Naime, skoro sam saznala da imam IR, vrednosti na OGTT testu su losi ali ne drasticno kao kod nekih zena..bila sam kod endokrinologa-prof.za koga sam cula da je jedan od najboljih dijagnosticara, i isti mi je postavio terapiju od 3x1000mg glukophag dnevno?? Ni na jednom forumu u vezi teme IR nisam videla da neko toliku terapiju ovog leka uzima, a vrednosti insulina na OGtt testu su mi 0' (9.5), 60' (61.5) i 120' (52.5)...hormoni DHeas i free testosteron malo iznad granice, gojazna sam naravno 102 kg na 182 visine..eto toliko...
Da li bi neko mogao bilo sta da mi odgovori u vezi toga, s'obzirom na to da lek ima tolike nus pojave i izvesno opterecuje bubrege posle nekog vremena?
Unapred zahvalna
Pozdrav

mima28

Broj poruka : 3
Datum upisa : 02.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od LaFolie 2/5/2013, 15:47

meni je insulin skocio na 45, a gornja granica je oko 25-27, ne znam tacno, pa pijem 500 ujutru i 1000 uvece. Dr kaze da to nije nesto visok insulin, da zenama skoci na 200-300... Ali meni glukofaz nista nije pomogao, pijem ga vec godinu ipo, testosteron mi je blizi donjoj granici. Verovatno ti je zbog kilaze dala toliko dozu. Pokusaj da sredis ishranu, da smanjis brasno, secer, sokove, jedi vise povrca.
Cim budes smrsala, bice bolje. Nego, da li imas neredovne cikluse?
Prijateljica je ostala trudna nakon 2 meseca koriscenja glukofaza. A pre toga su 10 godina pokusavali, njoj je testosteron bas visok.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od mima28 14/5/2013, 09:59

pocela sam sa tom terapijom pre deset dana..prvo po 1000mg, pa onda 2000mg, i vec mi je uzasno lose, da sam danas prekinula sa terapijom jer mi ne prestaju mucnine i povracanje, a na rigoroznoj sam dijeti bez grama secera i ugljenih hidrata uopste, i opet mi je lose, verovatno zbog jacine doze, o 3000mg ne zelim ni da razmisljam...sto se tice ciklusa redovni su...jedino sto sam rekla doktoru da zelim bebu pa mozda zbog toga takva terapija..ne znam..zbunjena sam, moram ici na konsultacije ponovo..
u svakom slucaju hvala na odgovoru..
pozdrav

mima28

Broj poruka : 3
Datum upisa : 02.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od LaFolie 14/5/2013, 10:01

mesec dana treba da prodje da se naviknes. Meni je bas bilo lose, kao da sam pijana, nisam mogla da ustanem iz kreveta. Mozda je trebalo duze da se navikavas na manje doze pa da povecavas
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od mima28 14/5/2013, 10:15

e upravo to..kao da sam pijana...verovatno da je greska u samoj postavci doze...videcu...dodatno me opterecuje sto imam gastritis (odavno), i od kako sam na ovoj terapiji imam jake bolove u zelucu koji stvaraju mucnine.. Sad..a to mu nisam rekla kad sam bila na pregledu jer nisam ni znala kakav je ovaj lek uopste..

mima28

Broj poruka : 3
Datum upisa : 02.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od cicsa80 14/5/2013, 13:30

Mima, u tvom je interesu kad odes kod doce da bukvalno "skines gace" i kazes sve. A da treba vremena da se naviknes-treba. Ja sam se prosle godine sigurno mesec dana mucila(mucnina, dijareja, prelezala taj period) dok se nisam navikla na,tada gluformin pa sad siofor jer mi je pojacana doza. Isto me muci zeludac nezavisno od metf. Nadam se da ga pijes posle jela. Procitaj celu temu, bice ti malo lakse Wink a bilo bi mozda dobro da nadjes dr pa da se malo objasnis oko mukice i th i gastritisa. Srecno.
cicsa80
cicsa80

Broj poruka : 2716
Godina : 44
Location : Novi Sad
Datum upisa : 23.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od OKacica 14/5/2013, 14:13

Mima, ja pijem 2x1000mg, ujutru i uvece uz obrok. Kada mi je dr davala ovu terapiju imala sam oko 80kg, sada imam ispod 60. Ti si dobila maximalnu dozu, to je 3000mg dnevno. Ja sam kao i ostale devojke imala period prilagodjavanja, dijareju, mucninu, osecaj kao da sam pijana, gadjenje na hranu, gubitak apetita, ali sve to prodje posle nekog vremena. Sada nemam nikakve propratne efekte metformina, osim dijareje ponekad, kada pojedem nesto sto ne bi trebalo. Mozda bi trebalo reci tvom dr-u za gastritis, mada koliko znam za ovaj lek ne postoji zamena Rolling Eyes ...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od cvrcak 19/7/2013, 12:06

Meni je doktorka zabranila slatko, ali posto tesko odolevam, ponekad ne mogu da se suzdrzim. Zanima me, kako to utice na dejstvo glukofaz tableta? Pijem 1000mg dnevno, tj.uz rucak.

cvrcak

Broj poruka : 3
Datum upisa : 19.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od BiKsi :) 19/7/2013, 12:52

Cvrcak, pa logicno da gluko radi svoje, al ako ti unosiš u organizam slatkiše, raste glukoza, pa samim tim i dejstvo leka ne može da postigne ono što treba. Onda bi ti trebalo još leka, al ni to nije rešenje! Smani s vremena na vreme neki slatkiš, al probaj da istrpiš! Nemoj u velikim količinama samo, i nemoj često, nekad i nekad. Ja sam bar tako, jer sam isto sladokusac. Mada vremenom se odvikneš, videćeš.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od OKacica 19/7/2013, 17:20

Ja pijem 2000mg dnevno, obozavam slatkise ali se trudim da sih ne jedem... To mi tesko pada, ali idrzavam, uzmem ponekad crnu cokoladu, par kockica ili krem bananicu. Biski je u pravu, naviknes se, sad mi recimo slatka kafa smeta, zagrcnem se od nje kao nekad od one bez secera, hehe...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od saska1 19/7/2013, 20:49

Ja pijem isto 2000 ,mada sam sama sebi smanjila dozu na 1500 pa ću pred postupak povećat opet na 2000,slatkiše izbjegavam ali pojedem svaki dan po 2 kocke čokolade(isto sam veliki sladokusac)što se tiče kafe isto mi sad odgovara gorka a nekad ju nisam mogla ni probat ali čovjek se na sve navikne.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od cvrcak 20/7/2013, 20:32

Ja se taman naviknem, ali onda dodju na red neke proslave gde bude torte i tu sam najslabija; ali izdrzacu samo da malo popravim karakter.

cvrcak

Broj poruka : 3
Datum upisa : 19.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Niny 22/7/2013, 09:24

Ja sam pila 1x500mg oko godinu dana. Slatkiše sve to vreme nisam jela. Odolevala sam nekako, u početku teško, a posle sam navikla. I baš bila ponosna na sebe Very Happy . Sad sam zbog svih dešavaja oko muža, opet počela da jedem slatko kao luda, ne preskočim ni jedan dan No . Lek sam jednostavno prestala da pijem... ne namerno. Sad ne znam dal da ga počnem opet piti ili da odem da uradim analize da vidim kako sada stvari stoje?

Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od OKacica 23/7/2013, 12:11

niny, draga, ako si vec napravila pauzu i nisi uzimala lek, mozda bi bilo pametno da opet sve prekontrolises i krenes sa terapijom (ako je potrebna). Ne znam, to je moj misljenje... Drzi se draga zagrljaj !
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od lilya 24/7/2013, 23:50

Nisam znala gde da postavim pitanje pa cu ovde.
Drugarica ima IR i dobila je terapiju Sioforom i zamislite dr joj rekla da on ima teratogenetski efekat i da se ne preporucuje zenama koje zele da zatrudne i pitala je da li zeli da ostvari trudnocu. Ova moja ne zeli pa joj je dr ostavila terapiju.
Ja ga pijem od oktobra 2011. godine i sad me ovo bas zbunilo.

Da li je nekom bilo sta slicno receno? Ja sam bas iznenadjena ovim sto mi drugarica rekla Rolling Eyes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od KoMetaK 25/7/2013, 00:33

Lily, ja ne verujem da je to bas tako. Ja sam 2 godine na glukofazu, a Stokicka m ije rekla da je on potpuno bezopasan i da ga ona i njene koleginice uzimaju povremeno kad hoce da smrsaju za par meseci i da nikakvih negativnih efekata nema. Eto. Da otezava zatrudnjivanje ni jedna cura sa foruma ne bi ostala trudna, a naprotiv, sve su ostale trudne posle uzimanja terapije! Rolling Eyes 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od dr mali pariz 25/7/2013, 08:48

nemam šta dodati nakon metinog posta sem da je komentar dotične dr' sulud...
no,taj isti lek se ukida nakon neke 12. ned. trudn.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od lilya 25/7/2013, 09:03

OK, hvala i meni je bili krajnje cudno, ali ja nisam doktor pa sam morala da proverim.
Moracu da je pitam kod koga je isla. Koliko sam je suvatila prvo je bila kod Sumarac, a posle kod neke dr u HR.

To za dijetu sam i ja cula od dr Ljubice Predstnik (ili tako nekako). Njoj je to Sumarac rekla.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Ema78 25/7/2013, 11:45

Da li je moguce da lekar koristi lek koji regilise metabolizam kao zamenu za dijetu i vezbanje? Pa nije glukofaz tik tak bombona,  ili caj za mrsavljenje! O boze ludih li i neodgovorih li ljudi, nema veze sto su lekari...

Glukofaz moze da utice na rad jetre i bubrega, pa ga u tom smislu treba oprezno koristiti, a posto posredno utice na hormonki status, i tu treba biti pazljiv. Teratogeni efekat je nesto jako ozbiljno, i mislim da bi lek bio povucen iz terapije  da je to tako.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od cvrcak 26/7/2013, 18:22

ne razumem, kako glukofaz dovodi do toga da se smrsa? meni doktorka nista o tome nije pricala.

cvrcak

Broj poruka : 3
Datum upisa : 19.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od BiKsi :) 26/7/2013, 22:38

Pa krene proliv, da prostiš, počneš da kampuješ s početka od njega, pa izbaciš prvo svu višak vodu iz organizma, pa onda i naslagice, uz promenu ishrane uz lek, ne bez toga.

Ljiljo :), odavno te tako ne nazvah, nemoguće da je toj tvojoj drugarici Šumarac to rekla, garant ona nije dobro skontala! Eto znaš da sam ja na gluku bila dve godine pre postupka i da ga baš sada ukidam u trudnoći, a preporuka je do 12. nedelje da se koristi.

I meni je dr rekla da oni nekad uzmu gluko da malo smrške... Ne znam Ema šta te to čudi, obično su lekari neodgovorni prema svom zdravlju, ne svi, naravno, al veliki deo njih...
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Ema78 27/7/2013, 13:39

Onda Biksi sa mnom nije nesto u redu, jer ja sve po JUSU... sistematski jednom godisnje, lekovi se piju u minut, kod zubara idem redovno( mada sam nekad sam svoj majstor)... izgleda da sam ja luda...i bre, vezbala sam kao blesava, vodila racuna o gramima u ishrani... sta li mi je to trebalo.
Salu na stranu, meni je gluko prijao, ali ga nikada ne bih koristila tek tako! Iako me ceka, kada zavrsimo sa dojenjem.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od BiKsi :) 29/7/2013, 13:36

lol! lol! lol! Polako emice, još si mlada!lol! lol! lol!  Ko zna kakva ćeš biti u njihovim godinama, a oni gaze petu deceniju, uglavnom! :) Šalim se ja malo, važno da si ti dosledna i odgovorna za svoje zdravlje!

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Ema78 29/7/2013, 13:59

ko na vreme poludi, posle mu je lakse...

a sto se tice mrsavljenja....gluko utice na metabolizam secera i sprecava njegovo pretvaranje u masti, plus oni prolivi i gubitak vode,plus gubitak zelje za slatkisima... i eto...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od anasrce 23/9/2013, 21:25

Devojke rastavljam se od zivota danas od povracanja i dijaree..pre 4 dana sam poceka glukofaz da pijem prvo 1*500 pa onda 3dana 2* 500, do prave doze necu ni doci cini mi se a to je 3*500.. Jel su nus efekti bas ovako jako izrazeni? Bukvalno lezim iznemigla u krevetu i samo trcim do wc-a..pomagajte
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 9 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 9 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu