KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Glukofaz,iskustva

+60
matillda
SladZana
Klarica
Tebi
Geograficarka
neca73
SannI-AlL
lelas
Erata
Vuchica
kornjaca
leptirko82
anasrce
Niny
saska1
cvrcak
OKacica
cicsa80
mima28
Ema78
lilya
grudva
Xena
vasilija1980
SSanja
maza1972
Divina
mumka
saška
rada78
bak
mars
Mali Princ
larado
noja
Kamilica
laKole
racili
lolipop
makica84
7-patuljaka
LaFolie
medolino
JocY
bobica83
maus
tanjica
MAAKKI
shenon
KoMetaK
BiKsi :)
djole42
Smoki
Bitter Sweet
bubac
dr mali pariz
Zoka83
tuzna
Cupava
Cecana
64 posters

Strana 8 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od makica84 8/5/2012, 19:57

evo, i meni su rekli da treba da pijem siofor do kraja zivota. Pre dve godine radila sam test opterecenja i ustanovljena je insulinska rezistencija. Inace, imam policisticne jajnike i dok nisam pocela sa sioforom, nisam imala ovulacije. Sada je to regulisano, kao i ciklusi. Posto sam isla kod privatnog endokrinologa i ginekologa, posle nekoliko meseci sam pitala mog gin. u domu zdravlja, kaze isto, kao ako prestanem da ga pijem, velika je verovatnoca da cu dobiti dijabet Shocked kao, ako ti ne smeta, nema razloga da prekidas...
makica84
makica84

Broj poruka : 136
Godina : 40
Datum upisa : 20.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od BiKsi :) 8/5/2012, 21:15

Ja na svakih 7 do 10 dana imam dijareju od glukofaža! I to traje čitav jedan dan ili dva! Priznajem da sam se malo opustila oko hrene u odnosu na prošlu godinu, kad sam tek počela piti, pa je možda i zbog toga. Maznem slatkiše često. Embarassed Alkohol ne pijem.

E sad, da li je ovo normalno ili ne, pitacu doktorku kad budem išla na kontrolu 30. maja. Svako vaše iskustvo vezano za dijareju od ovog leka bih volela da čujem. Bar da nisam usamljena u problemu. I tako mi samo nekad zakrče creva, i moram se odmah preseliti u wc. Užas. A lek pijem od jula prošle godine i to 2 x 1000.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od grudva 9/5/2012, 02:33

biksi evo ja imam dijareju od glukofaza 1-2 dana pa 2-3 dana nemam i opet isto mucnine sam imala 2 nedelje po ceo dan i jedan dan sam ceo povracala i posle toga vise nijednom nisam osetila mucninu

apetit sam izgubila ali nisam ni kg skinula inace nejedem slatkise a dobila sam 2 kg od nejela Very Happy

proveravala sam posle mesec dana enzime jetre i krv i nikad bolji nisu bili

sve u svemu ako izuzmem ovu dijareju koja mi toliko ni nesmeta ja sada nemam neke probleme kao sto sam imala na poceku tj. prve 2 nedelje

nekad ga popijem i bez hrane uvece kad krenem da legnem zaboravim uz veceru i nepravi mi proble ali neznam da li smem bez hrane da gaa pijem
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Divina 9/5/2012, 05:51

Dr cvet

Mislim da je kod mene najveci problem to sto sam -nit vamo nit tamo...Kao sto sam vec negde napisala, meni su ciklusi zaista uredni, nemam problema sa hormonima, ni sa tezinom ( ne racunam 2-3 kg gore dole zimi), na uz jajnici jesu policisticni, ali da li je to dovoljno za pcos?Nikakvih zdravstvenih problema nisam imala, osim da nemam ovulaciju. a ja ubedjena da ih imam- menja se sekret, bazalna temperatura, blagi bolovi u predelu donjeg dela ledja... sve u svemu, sem tvl nalaza da su jajnici potpuno mirni, sve ostalo je ok. I da me svi lekari smatraju potpuno zdravom, i da se niko od njih ne upusta bas previse u to je li pcos ili nije, nego idemo po standardnom protokolu, nesto se da upali...

u svakom slucaju, videcu sta ce mi danas endokrinolog reci, pa javljam. inace, napravila sam ja svoj mali ratni plan... meni glukofaz vise ne smeta, imam utisak cak i da mi prija. isto tako odlicno se osecam kada jedem na dva tri sata, po semi za dijabeticare ( dijeta sa niskim glikemijskim indexom). ukoliko mogu, odmah posle obroka prosetam malo ili uradim nesto, ako sam kod kuce. tri puta nedeljno se rastavljam od duse u teretani. desi mi se da maznem nesto slatko, ali su mi te krize sve redje i redje, pogotovu ako jedem jabuke...glukofaz pijem u toku obroka ( dorucak i vecera)... i biksi, probaj sa jabukama, ja sam od februara pojela vise jabuka nego sza ceo svoj zivot,nekako sam osetila da mi organizam to trazi... Sve u svemu, za sada je dg pcos i th glukofaz. Ostalo je jos par stvari da se odradi, da se ponove neke analize,ali, mislim da bez obzira na sve, ja moram ozbiljno da povedem racuna o rezimu ishrane u smislu preventive dijabeta. Pa i ako ga dobijem, bolje sto kasnije.

jedino sto me oko glukofaza brine je sto mi tezina pada vise nego sto bih ja zelela.ako izgubim jos dva kg, bicu na donjoj granici tezine za svoju visinu i konstituciju. taj gubitak kg nije brz, u toku prvih mesec dana izgubila sam 4 kg, a zatim po kg mesecno, tako da kad se sve sabere izgubih 6 kg uz glukofaz... plus jos dva koja sam sama "ubila" pre glukofaza...znaci 8 kg za nekih 5 meseci. sad vec izgledam veoma mrsavo,sto rece mm nekako koštunjavo. nego ja se raspisah, a treba nesto i da se radi... javljam se veceras! pozz svimia!
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 41
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od BiKsi :) 9/5/2012, 07:48

Grudva, od kada ti piješ glukofaž?

Divina, probaću s jabukama, mada ja jedem svo voće, mada citruse uglavnom najvolim.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od grudva 9/5/2012, 15:05

skoro 2 meseca odprilike i svo vreme je diareja ali bitno da ssu mucnine prestale bile su nepodnosljive
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od BiKsi :) 9/5/2012, 16:59

Ok, tako je i meni na početku. Nego ponekad brinem što i posle toliko meseci i dalje ima toliko dijareja?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od grudva 9/5/2012, 17:09

neznam nemam mnogo iskustva i ja se nadam da ce proci
grudva
grudva

Broj poruka : 1073
Location : Beograd
Datum upisa : 31.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Divina 9/5/2012, 17:12

evo mene... bila sam kod dr vujovic, dogovorile smo se da ponovim hormonalne analize, da uradim uz dojki i test opterecenja glukozom. po njoj, moji nazali su prilicno diskutabilni, jer se nista sa ni sa cim ne slaze , ni hormoni medjusobno, ni hormoni sa nalazom tvl-a. prekidam sa svim terapijama, dok se ne vidi ko to pravi zurku... a jedno je sigurno-nisam smela da pijem glukofaz bez testa na glukozu !!! a kako sam ja to mogla da znam ??? mislim, bilo mi je cudno, ali ako ti potvrde tri lekara, sta ima da se bunim... u svakom slucaju, u zavisnosti sta test pokaze, a i ostatak druzine, videcemo koja ce th biti...sve u svemu, ako imam inulinsku rezistenciju, onda glukofaz da, a ako ne, pa cak i da imam pcos, videcemo.
znaci, sad je definitivno da nisam bas " normalna".... znacu zurka!!!
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 41
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Ema78 9/5/2012, 21:46

meni glukofaz ne smeta previse, samo su mi u pocetku smetale mucnine. problema sa varenjem nisam imala, osim sto mi je sada muka kad pojedem nesto slatko, mislim na cokoladu, sladoled i sl. za sada piijem dva puta dnevno, uz obroke, alkohol nisam ni pomirisala, i trudim se da se hranim uravnotezeno ali, cokolada je cokolada...kada zgresim sa hranom, eto mucnine...ima dana kad sam sva kao ISO standard, a ima dana kad se upropastim nacisto. za sada ga pijem do daljnjeg, tj do trudnoce, a za kasnije cemo videti. u principu, ako budem mogla da ispostujem rezim ishrane i vezbanja, da izbegavam slozene ugljene hidrate,onda cu moci i bez njega, ali ja zaista ponekad ne mogu da odolim slatkisima. pogotovu ako zaglavim na poslu, pa ne stignem da jedem kako treba.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od dr mali pariz 9/5/2012, 22:52

Divina ::a jedno je sigurno-nisam smela da pijem glukofaz bez testa na glukozu !!! a kako sam ja to mogla da znam ??? mislim, bilo mi je cudno, ali ako ti potvrde tri lekara,
a od ta 3 nijedan nije endokrinolog, je li? O tome sam ti pričala. no, sigurno ti nije štetio,ali slažem se da treba OGTT sa insulinemijom, i glukofaž se ne pije samo za IR već i za poremećaj metabolizma glukoze.
Tada ćeš znati na čemu si.
No-kažeš, lekari svi kažu da si zdrava...a u kojoj meri ako nemaš ovulacije?
Ne moraju svi parametri da ukažu na PCOS, da znaš. To što ovulacije izostaju i UZ jajnika kaže da su policistični, sasvim je dovoljno.
No, kad odradiš test, više ćeš znati.
Inače, jako je bitna stavka koju si iznela:
Jesti manje, a što češće!
jabuke su zakon!
Aktivnost posle jela! Bilo kakva-sem i isključivo bez spavanja Wink
Grudva- odličan avatar! Very Happy
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Ema78 14/5/2012, 13:27

Opet ja...citajuci ovaj forum nasla sam na par mesta da se devojke pitaju da li treba da prekidaju sa glukofazom kada rade odredjene intervencije. Koliko ja znam, ukoliko se intervencija radi u opstoj anesteziji, potrebno je prekinuti sa th 24 h pre i 24 posle intervencije, i OBAVEZNO se posavetovati sa anesteziologom. Za lokalnu anesteziju nije bitno, bitno je samo da se dobro najedete i da obavezno pojedete i nesto slatko-voce, cokolada...sta god.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od maza1972 18/5/2012, 15:35

Imam jedno pitanje,znate da sam u postupku.E,stalno nam rade neke ankete svima,oko anemneze i terapija koje uzimamo itd.Danas su mi savetovali da prekinem Glukofaž,jer je po njihovom mišljenju štetan ...neznam šta da radim i Grudva je u istoj situaciji.Navodno nemamo povišen šećer i insulin...
Kako sad prekinuti u stimulaciji i kako može da se odrazi na dalji tok postupka?Jel imao neko takvu situaciju?


_________________
maza1972
maza1972

Broj poruka : 2255
Godina : 51
Datum upisa : 23.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Ema78 18/5/2012, 15:59

draga mazo, nemam iskustvo sa vto, ali imam sa prekidom th glukofazom. ja moram da uradim ogtt, pa sam zato prekinula, da ne maskira rezultat. ali, savetovano mi je da ga postepeno ukinem, da prvo smanjim dozu, jedno nedelju dana, pa onda da ga izbacim potpuno. a ako nemas IR, onda ti glukofaz ne treba, cemu on onda sluzi? koliko ja znam, on na polne hormone deluje preko insulina, znaci posredno. ukoliko je insulin dobar, glukofaz ne bi trebalo da ima posla... sto se tice nekih nuspojava zbog prekida th, meni je samo malo naduven stomak i imam blagu dijareju, ali nista strasno.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Ema78 18/5/2012, 16:49

I da, zaboravih da napisem... ja sam jos jednom bila na glukofazu davnoooooo, kao student.... tada sam imala neke probleme sa kozom za koje nisu znali od cega su, neke cireve. godinu dana sam pila antibiotke, vadila briseve i nista, kako doslo tako proslo...i po savetu dr iz studentske poliklinike, pocela sa njim, ali tada je bio u nekom drugom obliku, nije se zvao glukofaz i htela sam doslovce da umrem od njega... cak i tada sam morala da ga smanjujem postepeno. samo sto ga sve ukupno nosam pila mesec i po dana, a ne mogu bas da sse setim kako mi je bilo posle njega! uglavnom, to je bilo tad, ja nista slicno nisam imala od tada...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Divina 18/5/2012, 18:50

opet ja... vec sam ostavila jednu poruku...na koracima... ne znam kako( mislim znam) ali, eto ja sam trudnaaaaa... posle th glukofazom i dijanom.... i potpuno luda....jos ne mogu da poverujem..... d
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 41
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od dr mali pariz 18/5/2012, 19:39

Divina, apsolutno diiiiiiiiivnooooo Glukofaz,iskustva - Page 8 11031
Neka je sa srećom i nek je školska trudnoća!!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Divina 18/5/2012, 19:48

Hvala Pariz... pisacu na koracima, ovde bas i nije tema za to... ali eto, kod mene je glukofaz izgleda odradio posao!
Divina
Divina

Broj poruka : 91
Godina : 41
Location : Srbija, Zemun
Datum upisa : 02.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Cecana 19/5/2012, 00:44

Divina cestitam ti i zelim ti lepu i laku trudnocu.

Ja bih samo da pitam, koliko sam procitala vidim da je Glukofaz svima koje ga piju uspeo da dovede ovulacije u red.
Ja ga pijem vec osmi mesec,smrsala sam 10kg,ali ne od Glukofaza vec od Hrono ishrane,ovulacije su mi nekvalitetne(progesteron 22dc 30-treba da bude preko 50).
Inace i ja imam povremeno proliv ali mi ne smeta.Slatkisi se po ovoj hrono ishrani jedu od 17-19h,i ja pojedem crnu cokoladu ili malo nekog drugog slatkisa-mnogo manje nego na pocetku hrono,koji je bio u martu.
Cecana
Cecana

Broj poruka : 34
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od dr mali pariz 20/5/2012, 17:59

Cecana, jedno pitanje, off za temu-
kojih mernih jedinica ti je progesteron 30, i ko ti je rekao da treba da bude iznad 50, i da li samo na osnovu toga misliš da imaš nekvalitetne ovulacije...i šta upravo znači taj termin kod ovulacije?
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Cecana 21/5/2012, 10:13

Endokrinolog mi je rekla da vrednost 30 jedinica progesterona(ne znam sad kojih,na poslu sam) 21 dan znaci da je bilo ovulacije ali slabijeg kvaliteta,a dr.Kopitovic kaze da se progesteron vise ne radi posto nije relevantna vrednost.
Takodje zavisi i kad je tacno bila ovulacija,ja mislim da mi nije bila ovulacija 14 dana,vec 16, da bi progesteron 21 dana pokazao tacnu vrednost.Treba ga raditi 7 dana nakon ovulacije ili 7 dana pre ocekivane menst.
Na kraju me Majra ubedila da uopste nemam ovulacije.
Sta reci,zbrka ziva,tek sad vidim da je moj post u haosu.
Cecana
Cecana

Broj poruka : 34
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 05.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Ema78 4/7/2012, 12:24

Evo ovako... prekinula sam bila sa glukofazom, zbog OGTT, i tada su mi LH trake pokazale ovulaciju tek 18 dana , na ciklus duzine 28... Nisam bas imala utisak da se nesto posebno desava, sto mi je pokazao i progesteron 21. dc, bio je 8, 26 ng/ml ( 1,5-22,6 ng/ml). Na izvestaju endokrinologa takodje pise NEDOVOLJNA OVULACIJA.
Cim sam uradila OGTT, pocela sam ponovo sa glukofazom , ali u dozi od 500 mg, i vec par dana osecam nesto tamo dole... 13. dc mi je LH test pozitivan, ali svejedno cu morati da izvadim progesteron 21.dc .
Ne ocekujem trudnocu i cuda, vec sam samo srecna sto su se ovulacije vratile, makar pod terapijom. Inace, pocela sam da pijem i ulje od nocurka, vise zbog kose i noktiju, koji su mi u raspadnom stanju, ali vidim da se koristi i u terapiji PMS-a, tj da regulise hormone.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od BiKsi :) 2/2/2013, 21:38

Prof Šumarac mi reče i ranije, a i neki dan, da uz glukofaž obavezno treba piti folnu kiselinu, i preporučila mi betavitevit sa folnom. Glukofaž roza b vitamin naniže, zato ga treba tableticama podizati. Eto, Cecana je to pitala na početku, niko nije odgovorio. Pa je dobro znati.

Što se tiče jetre, preporučujem čaj od sikavice, ili čaj od semena gujine trave, ima ga po zdravim hranama, odličan je za jetru, ko ne voli surutku. Ranije su mi enzimi jetre bivali povišeni, ne čudi, od silnih lekova koje unosim u sebe, od kada pijem ovaj čaj, nisu mi bili povišeni, tj. uvek su mi bili ekstra. Čula sam da su ovaj čaj u Engleskoj pri nekoj klinici za lečenje jetre priznali kao zvaničan lek, i da ga već odavno koriste.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od dr mali pariz 2/2/2013, 22:18

bravo si ga. Bixo!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od BiKsi :) 3/2/2013, 12:57

Very Happy
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 8 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 8 od 13 Prethodni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu