KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Glukofaz,iskustva

+60
matillda
SladZana
Klarica
Tebi
Geograficarka
neca73
SannI-AlL
lelas
Erata
Vuchica
kornjaca
leptirko82
anasrce
Niny
saska1
cvrcak
OKacica
cicsa80
mima28
Ema78
lilya
grudva
Xena
vasilija1980
SSanja
maza1972
Divina
mumka
saška
rada78
bak
mars
Mali Princ
larado
noja
Kamilica
laKole
racili
lolipop
makica84
7-patuljaka
LaFolie
medolino
JocY
bobica83
maus
tanjica
MAAKKI
shenon
KoMetaK
BiKsi :)
djole42
Smoki
Bitter Sweet
bubac
dr mali pariz
Zoka83
tuzna
Cupava
Cecana
64 posters

Strana 3 od 13 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Sledeći

Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od 7-patuljaka 28/12/2011, 07:36

Pari, pogrešno sam napisala- pijem od februara 2011(ne od feb.2010). Ali, od tada zaista nisam kontrolisala insulin i glukozu...Uzimam uput i idem kod endokrinologa! Na koliko bi otprilike trebalo proveravati insulin i glukozu?

7-patuljaka

Broj poruka : 599
Datum upisa : 06.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od lolipop 28/12/2011, 10:48

Da i ja upišem svoje iskustvo, doduše sa Sioforom.
Siofor pijem već 5 mjeseci, 2x850, odmah poslije obroka, a imam ih dva.
Jedem normalno, sve što sam i do tada jela, samo sam sada uobročena, bez grickanja, užina i ostalog između obroka. Ako jedem slatkiš i njega jedem odmah poslije obroka, a prije tabletice.
Mučninu sam imala prvih par dana dok se nisam navikla na lijek. I diareju isto, s tim što je i sada ponekad imam, ali kako sam skontala zadesi me kad ne jedem dovoljno.
Za ovaj period sam izmršala 13 kg, s tim što ne pripisujem kompletan gubitak sioforu, jer sam poslije postupka u maju bila "naduvana" kao balon, pa mislim da sam, pa imam osjećaj da sam više "izduvala" nego izmršala.
Nemam policistične jajnike, ali sam osjetila promjenu na ciklusima, prije sam znala ciklus dobiti koji dan ranije, a ovih 5 mjeseci tačni su ko švicarski sat, na 28 dan. Ciklusi su mi totalno bezbolni, skontam da je krenuo tek kad odem u WC, pa ugledam situaciju.
Kontrola insulina i glukoze mi je u januaru, po preporuci ljekara, a to je otprilike nakon 6 mjeseci korištenja.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od maus 5/1/2012, 10:13

Evo sta sam jutros procitala

http://www.blic.rs/Vesti
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od LaFolie 5/1/2012, 10:26

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/299792/Crnobele-bliznakinje-rodjene-u-Nemackoj Maus mislis na bliznakinje?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od maus 5/1/2012, 10:29

LaFolie ::http://www.blic.rs/Vesti/Svet/299792/Crnobele-bliznakinje-rodjene-u-Nemackoj Maus mislis na bliznakinje?
Ne, ne...sta sam ovo postavila. O glukofazu koji je povucen sa trzista.
Sad cu postaviti pravi link.
maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od maus 5/1/2012, 10:34

Evo ovako

Povučeni lekovi za dijabetes
05. 01. 2012. - 01:24h

Ministarstvo zdravlja povuklo je s tržišta dve serije leka za dijabetičare „glukofaz“ proizvođača „Merk“ d.o.o., jer je prilikom proizvodnje došlo do greške. Ovaj medikament jedino je povučen u Srbiji, dok u Evropi i dalje može da se nađe u apotekama.

Lek je povučen s tržišta pred Novu godinu. U Agenciji za lekove i medicinska sredstva kažu da su predložili povlačenje leka jer kvalitet nekoliko serija nije odgovarao zahtevima odobrene specifikacije u brzini oslobađanja aktivne supstance.



- Zbog toga smo u decembru 2011. godine predložili Ministarstvu zdravlja da povuče dve serije iz prometa. Prema pravilniku o načinu kontrole lekova i medicinskih sredstava, pomenuto odstupanje pripada klasi III (najmanje odstupanje od kvaliteta), što znači da ovom devijacijom nije kompromitovana bezbednost leka - kaže Aleksandar Tucović iz Agencije za lekove.


S druge strane, u „Merku“ kažu da su oni još tokom proizvodnje uočili problem i da su ga prijavili francuskoj agenciji za lekove. Oni su to ispitali i ustanovili da je medikament bezbedan za pacijente. Iz tog su razloga sve evropske agencije odobrile upotrebu leka, što jedino agencija u Srbiji nije učinila.

maus
maus

Broj poruka : 14046
Location : Loznica
Datum upisa : 07.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od medolino 5/1/2012, 11:16

I sta sada? Shocked Sta da radimo mi koji pijemo glukofaz, meni je ostalo jos tabletica za 4 dana,otisla sam jutros u apoteku,kazu da nema glukofaza,odem u drugu opet nema,u trecu opet nema...ostala mi je jos jedna apoteka ali je na kraju grada u nju nisam isla, moracu...i sada se vratim kuci i procitam sta je maus postavila.... Sta dalje...
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od shenon 5/1/2012, 11:48

I ja sad procitah u Blicu. Sta i da ga nadjemo, jel smemo da ga pijemo?
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od racili 5/1/2012, 11:56

Ja sam sinoć kupila kutiju i niko mi nije ništa rekao Shocked sad sam poslala muža u drugu apoteku da vidim šta će da mu kažu.
racili
racili

Broj poruka : 567
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 28.12.2009

http://lbdm.lilypie.com/5gdIp2.png?r5l95KnO

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od medolino 5/1/2012, 13:08

Evo mene opet, bila sam u onoj poslednjoj apoteci u mom mestu i nasla sam glukofaz... E sada pitala sam apotekara da li je to bezbedno da pijem jer sam procitala da su ga povukli sa trzista...a on gleda u mene pa kaze da su povukli samo glukofaz od 1000mg a onaj od 850mg nisu i da toga ima... I tako ja kupila glukofaz od 850mg...Pa sta bude nek bude...ne znam ni sama da li smem da pijem...
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od dr mali pariz 5/1/2012, 16:37

Negde u novembru, ili početkom decembra ga nije bilo, nudili gluformin-njega sam podizala. Pred Novu godinu sam ga opet našla.Samo što je stigao u državnu-jedinu dežurnu apoteku. Znam da nisu ni raspakovali, žena mi je rekla da sačekam, daće mi ga, da mi ne daje gluformin
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od BiKsi :) 5/1/2012, 21:30

Ja sam decembarski glukofaz vec odavno popila! Very Happy I sta sad, da placem! Very Happy I 30.12 sam kupila jos jednu kutiju od 1000, mrzelo me da idem kod lekara samo zbog toga. Imam osecaj da je opet neka farmaceutska igranka oko lekova! I inace samtram da je farmaceutska mafija najgora od svih u Srbiji! Glukofaz,iskustva - Page 3 561840

P.S. Poslednja dva dana imam dijareju, ali meni je stalno tako sa glukofazom, malo sve normalno i ok, pa talas dijareje! Ne znam kako vi stojite sa vasim stolicama? Laughing
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od bobica83 5/1/2012, 21:44

Mi svo vreme pijemo glukofaz,mislim na mene i mm,ovde ga ima stvarno niko nista ne rece da je nestasica!
Biksi i ja imam talase,mm je jedno 7 dana imao konstantno bas ga je ubilo,mada sam primetila da cim manje jede da ima problem,a cim se "nazdere"onda nista mozda mu sad treba manja doza jer je dosta smrsao! mm pije samo glukofaz za dijabet ponekad se pitam da nema i PCO jer je samo na tome  b
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od BiKsi :) 5/1/2012, 21:48

Dobro je, ponekad pomislim da mi lek ne prija, znaci sve je ok sa mnom!

Bobi, slatko me nasmeja za pco i tm! lol!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od bobica83 5/1/2012, 21:53

Jeste,e koliko se puta desilo da ode da seta sa batom kad ne prodje ni 10min evo ga jedva ide,grozno! a da nije tebi velika doza?!
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od BiKsi :) 5/1/2012, 22:21

Mislim da nije Bobi, meni je insulin i posle 3 meseca pijenja leka isao gore onako lepo, samo mi dr rekla da nastavim da pijem terapiju i da sam time pokrivena sto se tice insulina. Razmisljala sam malo, meni se to sa dijarejom desava kad popijem malo alkohola, jer ga inace ne pijem uopste, npr kad popijem casu vina, ili malo pivo, ili bilo sta tako, cini mi se, da odmah stomak reaguje. I kad jedem bolje, redje mi se desavaju te dijareje. Samo sto ne mogu uvek ni da se prejedam. I kad jedem slatkise, o prethodnih dana sam se bas bila opustila, onda mi krenu dijareje. Mada mi nekad krenu i kad se normalno hranim, i kad samo pijem mleko i vodu. Ko ce ga znati.

Ja kad putujem negde dalje, ne pijem jutarnju dozu leka, jer nisam uvek u mogucnosti da odem u toalet. Bas je bedak zbog toga. Na moru sam imala dobrih 10 dana (prvih) dijareje, razbile me skroz, a kad smo krenuli preskocila sam dozu, da mi put ne bi preseo. Kad ono medjutim, preselo mi posle toga!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od bobica83 5/1/2012, 22:46

Vidis to cu morati da pratim mada on retko kad popije koju,mene ubije ujutru posto jedem voce i popijem kafu onda glukofaz i idem jedno tri puta i bas mi lepo,mada mi Sumarac rece da ako potraje da uradim kontrolu stolice!
E sad pitanje,mozda glupo al ja tako cuh pre neki dan,da se glukofaz pije ujutro i uvece da srednja doza nema nikakve veze jer lek deluje 12h?
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od BiKsi :) 5/1/2012, 23:01

Bobi, ja i pijem samo ujutru i uvece, s tim sto ujutru pijem posle dorucka, a uvekce pijem ili posle vecere, ili onako solo, ako ne veceram.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od dr mali pariz 6/1/2012, 13:27

Ja ga pijem 3 x dnevno, i kako npr. može da nema uticaja,ako ga uneseš u sebe? Very Happy
Tamo na temi o OGTT-u, Zoka postavila link o nestašici glukofaža, ja rekoh tamo kao-ponavljam se, misleći da smo tamo pisale, ustvari smo ovde pisale, ja sam samo videla da 2x kad sam kupovala, nije bilo glukofaža, već sam gluformin kupovala-to je naše, i mislim da je bilo samo reči o farmac. igri. Poslednji put sam kupila glukofaž, dakle ima ga...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od shenon 18/1/2012, 09:27

Jedno pitanjce za devojke koje piju i metformin i B vitamine.
Da li ih unosite zajedno ili u razlicito vreme? Posto se piju nakon obroka i jedan i drugi a ne znam da li uticu kad se piju u isto vreme ili je bolje u razlicito?
shenon
shenon

Broj poruka : 448
Datum upisa : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od LaFolie 18/1/2012, 20:19

ja sam pocela da pijem glukofaz, ima ga, ali mi nije ama bas nista, kao i da ga ne pijem.... Osecam da bih mogla da pojedem tablice od kola Rolling Eyes
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od laKole 21/1/2012, 13:02

3 sedmice na sioforu, 2x850.
postepeno uvodila prvih pet dana, po 1/2 jednom dnevno 2 dana, pa 2 puta po 1/2 sljedeća dva dana i onda punu dozu. nije bilo mučnina, glavobolja, dijareje (samo par dana više od 1 odlaska u wc), povremeno prolazni grčevi.
primijećujem da sam, nakon ovih par sedmica, malo otanjila u struku.
inače, bmi mi je uvijek 19,5-21, obim struka nikad preko 80 cm, prije uvođenja th možda sam imala 5 kg više u odnosu na period kad sam imala 20-25 godina. nisam se par godina bavila nikakvom fizičkom aktivnošću, osim laganih šetnji, jer mi je zbog hipertireoze savjetovano da ne ubrzavam puls. raznovrsno se hranim, uz puno povrća i voća, dovoljno ribe, koristim isključivo maslinovo ulje punih 5 godina, slatko jedem ali bez pretjerivanja (kockica-dvije čokolade, kolač povremeno), ne jedem čips, štapiće, krekere i druge grickalice, gledam da često jedem hljeb i peciva od cjelovitih žitarica. jedino nisam vodila računa o glikemijskom indeksu namirnica. nakon vađenja štitnjače, počela sam jesenas i sa rekreacijom.
ja imam genetsku predispoziciju za dijabetes tipa II i to me izgleda stiglo. savjetovano mi samo bavljenje nekim fizičkim aktivnostima, jer što se tiče ishrane, uglavnom sam i prije otkrivanja ir i uvođenja siofora poštovala preporučeno.
i baš kao ti LaFolie, ponekad pomislim da bih 'ladno mogla i tablice da pojedem. Wink
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od LaFolie 21/1/2012, 15:43

Svaka cast Lakole na zdravim navikama as
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Kamilica 24/1/2012, 22:45

Hajd' sad jedno pitanje za iskusne u vezi metformina.
Ja sam na dijeti, samoinicijativno jer želim da smršam, nevezano za ikakav problem osim što ne mogu 5 farmerica da obučem, jer sam nabacila 9 kg za 3 meseca - ujutro voće, ručak - bareno povrće sa malo ili bez kuvanog mesa, većera ništa.
Treba da počnem piti Gluformin 2x500 (ujutro i uveče). Mogu li to sa ovakvom dijetom, ili moram bolje jesti?
Ne pitah to dr, zaboravila sam.
Kamilica
Kamilica

Broj poruka : 2615
Godina : 45
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od dr mali pariz 24/1/2012, 22:47

Kami, pratila sam šta si pisala o toj dijeti...ne znam, u životu nisam držala dijete,jer jednoličnost nije zdrava,ali bušenje kašike, smanjenje slatkog i belog itekako će te vratiti u te farmerke.
Možda će ti biti muka,ili ćeš imati ...retku stolicu zbog takve ishrane i leka.
Znam da mi se dešavalo kad slabo doručkujem i popijem lek...trčim u wc...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Glukofaz,iskustva - Page 3 Empty Re: Glukofaz,iskustva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 13 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu