KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

INSULIN - insulinska rezistencija

+97
Plavokosa
kobac robac
Bobaue
Principessa
sofronije
micam
mimi85
NikolaMaja
Sirijus
BiKsi :)
sanja 73
Hobbes
Nessi
alisa
saska1
Dora1
mamadabudem
Vanja80
ganedina
Blanka
Strumfeta78
Lakisa
Nataly17
BabyBear
dada88
biljica91
Gagagaga
Saska9000
sunny.tp
PalcicaBg
bobica83
Zmajuška
Bundevicav
Buba82
bebana81
Sanja_arch89
HappyGirl
Vanilla
MaloMorgen
noja
makelau
AriesGirl
boni m
Vecka
vratice se rode
lela1984
Ica1171
pticica
hocukusurnecuzvaku
Petkana
ChillyVilly
JocY
sareni leptir
Dexa21
Ambra
Mireille25
bak
Anchi
leptirko82
SoJa
anasrce
Mika
tulumba
KoMetaK
Lyanna
Niny
nena beba
missile
Vuchica
Freya77
nena dj
julija
laKole
dragana76ns
darling_buds
fight&faith
ninica2
SladZana
Tinche
Veca77
makica1984
tetreb
LaFolie
tanjica
OKacica
Ema78
Jeca pereca
Zoka83
lolipop
San
cici
Orline
vašar
buby
Marija86
djole42
dr mali pariz
101 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od tanjica 21/7/2012, 13:52

Ema78 :: Draga Tanjice, kada su meni po prvi put posumljali na IR, javila sam se nutricionisti, i zena je bukvalno popljuvala i mene i lekare, u fazonu, ne fali vama nista???? Jedite sta hocete. Onda se ispostavilo da ja imam manjak insulina, i da bi to malo trebalo da cuvam, ne samo lekovima, vec nacinom zivota. Sve sto sam saznala, saznala sam sama, i sustina je da ukoliko imas bilo kakav oblik metabolickog sindroma ( PCOS, IR, probleme sa stitnom zlezdom) ishrana je kljucni faktor.Tj, ugljeni hidrati. Postoji dijeta sa niskim glikemikskim indexom, low GI diet, pogledaj na netu, odnosi se upravo na nas. Da li si radila OGTT?


To sto su ti se menstruacije malo sredile je sjajno, ali ciklus na 40 dana ipak nije u redu. Pa cak i da imas ovulaciju, 40 dana je suvise dugacak period. Ne samo zbog trudnoce, vec zbog niza drugih stvari koje zavise od normalnog funkcionisanja hormona. Da te utesim, moja drugarica ni dan danas nema uredne cikluse, ima PCOS u punom obliku, ne obraca paznju na to ( sto smatram da nije u redu), ali je uz klomifen dobila preslatku devojcicu. Bez ikakvih problema.

Srecno na folikulometrijama !!!!
da radila sam ogtt ,onaj posle 1h mi je bio malcice visok,i dobila sam terapiju .Insulin nisam radila.U to vreme smo se spremali za Vto pa mozda zato,ali evo prosla je godina kako ga koristim i da ,kada sam pitala doktorku koliko cu jato da pijem ona je rekla ..."do trudnoce"...
e sad neznam dali bi trebala da odradim ponovo ,tj da odem na neku kontrolu,ili da jednostavno na svoju ruku odradim i Insulin.?
Ja se nadam da ce se ovaj ciklus od 40.srediti na 30,osim toga drugih problema sa PCOS nemam.
Bravo za tvoju drugaricu....i njenu curicu love
tanjica
tanjica

Broj poruka : 313
Datum upisa : 22.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 21/7/2012, 15:17

OGTT bez insulina nema mnogo smisla, jer se na osnovu insulina postavlja dg insulinske rezistencije. Iako je terapija sustinski ista, nije svejedno da li u nultom minutu imas normalni insulin,ili imas hipoinsulinemiju.
Sto se tice ponavljanja testa, ne znam da li se radi pod metforminom. Ono sto znam da se u vecini slucajeva metformin pije po 12. nedelje trudnoce, a u nekim slucajevima i celu trudnocu.
Bez obzira na strucnost ginekologa, hormonalni status, pogotovu kada postoji IR, treba da tumaci endokrinolog. Govorim ti iz licnog iskustva. Zato sto i doze metformina variraju u odnosu na nalaze.

Drzim fige za folikulometrije i cikluse od 30 dana sa lepim ovulacijama !!!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 21/7/2012, 16:51

Tanjice, Ema je u pravu, u nultom minutu osim pomenutog normalnog insulina ili hipoinsulinemije , postoji i hiperinsulinemija (moj slucaj yes ), sve to utuce na terapiju koju odredjuje endokrinolog. Takodje, enokrinolog odredjuje koliko ce se i kako ( i da li uopste) ce se koristiti metformin u trudnoci. Neko pije do 6., neko do 12.nedelje a neko do kraja, sve zavisi od slucaja do slucaja i raznih parametara.

Cmokic love
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Jeca pereca 4/10/2012, 14:04

Ema78 ::OGTT bez insulina nema mnogo smisla, jer se na osnovu insulina postavlja dg insulinske rezistencije. Iako je terapija sustinski ista, nije svejedno da li u nultom minutu imas normalni insulin,ili imas hipoinsulinemiju.
Sto se tice ponavljanja testa, ne znam da li se radi pod metforminom. Ono sto znam da se u vecini slucajeva metformin pije po 12. nedelje trudnoce, a u nekim slucajevima i celu trudnocu.
Bez obzira na strucnost ginekologa, hormonalni status, pogotovu kada postoji IR, treba da tumaci endokrinolog. Govorim ti iz licnog iskustva. Zato sto i doze metformina variraju u odnosu na nalaze.

Drzim fige za folikulometrije i cikluse od 30 dana sa lepim ovulacijama !!!!

Devojke, izvinite što se ovako ukljucujem u prepisku. Meni su prvo dali da pijem Siofor 500 (metformin), pa su mi rekli da uradim analizu hormona i naravno insulin,ali nisam radila OGTT. Rekli su da sa takvom vrednoscu insulina i pod lekovima, sigurno imam IR.
Jeca pereca
Jeca pereca

Broj poruka : 11
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 11.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 4/10/2012, 15:04

Jeco, ne bih da se mesam u posao lekara, posto nisam lekar, ali, logicno mi je da se prvo vidi kakvo je tvoje stanje organizma, pa da se na osnovu toga donese odluka o terapiji.

Tacno je da ces i ovako i onako imati IR, ali najvaznija stvar je doza leka koju pijes, i sta radis pored toga. IR se leci i samo ishranom i vezbanjem, tako da potrazi ti jos jedno misljenje. Tek kada sam poslednju nedoumicu u th resila, ostala sam trudna.

Srecnp!!!
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Orline 6/10/2012, 20:15

Ema, ajd kopiraj post sa koraka ovde. Onaj o dijeti
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 6/10/2012, 22:19

MOja klopa u toku dana izgleda otprilike ovako:

kad ustanem, lagani dorucak( meni je to musli, kafa, i neka vocka)
oko 11-12h uzina, ili voce ili neka salata
oko 13h opet uzina, voce ili salata, kafa...
oko 15-16h rucak ( obavezno povrce, sveza salata, meso 3x nedeljno)
oko 18 h uzina, kafa, cokolada, vocka, jogurt...
oko 20h lagana vecera, moze musli,moze palenta, moze proja....
pred spavanje, obavezno jedan gutljaj jogurta, ako ga nisam previse konzumirala

mlecni proizvodi- ovciji ili kozji, mada jogurt ponekad bude i kravlji
meso- samo bela mesa, piletina, curetina, ponekad teletina, junetina, i iskljucivo recna riba, al ja ribu ne volem, pa je i ne jedem tako cesto
zitarice- sve sto je integralno, brasno, testenina, kore, hleb
slatkisi- vodim racuna da bude od crne cokolade, ako je moguce, ili oni sa fruktozom
secer- smedji, ili frukoza.

Nadam se da sam pomogla.

_________________
mm 74, ASA+
ja 78, IR

22.09. 2012. IUI, sa klomifenom
02.10. 2012. bHCG 21, 6 IU/L
04.10.2012. bHCG 68,0 IU/L




[url=http://www.TickerFactory.com/]






Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od LaFolie 6/10/2012, 23:11

Meni je najvisa vrednost insulina 45.. a gornja granica je 27.
Pritom, vezbam redovno, holeterol mi je 3.5, trigliceridi 0.6!
Glukoza na taze bila veca od glukoze nakon testa opterecenja.
Ja inace pojedem trecinu parceta torte, jedem samo integralno testo, vodim racuna o hrani (pritom ne volim da jedem, ali se trudim da jedem zdravo), pijem glukofaz od 500 ujutru, 1000 uvece.
Ciklusi su i i nakon 10 meseci terapije i dalje neredovni, nista se nije poboljsalo.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od djole42 6/10/2012, 23:54

LaFolie u tih 10 meseci korišćenja glukofaza jesi li radila još koji OGTT?
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 7/10/2012, 00:09

a meni su ciklusi uvek bili uredni, skoro pa u dan...jednom godisnje izvadim krv na sve i svasta, i nikad nije bilo odstupanja, osim u LDL koji je bio nizi...

ocigledno je da pravila nema...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Orline 7/10/2012, 08:49

Možda spada ovde, a možda i ne, ali ću da napišem iskustvo moje prijateljice zakoju sam ubijedjena da je imala insulinsku rezistenciju.
Sa 34g i petnaestak kg viška je bila sama već dugo vremena i već počela da se oseća frustrirano. Pokrene se, redukuje ishranu (bez UH sasvim) i krene u teretanu redovno. Nakon nekih sedam osam meseci ona potpuno izmeni život, skine sav višak kg, upozna sadašnjeg muža i kad su planirali dete ostane trudna drugi mesec, a imala je dobrano 35g, skoro 36. Sve prodje OK, ali kako se organizam nije prešaltao na novi metabolizam, a u trudnoći se vrati starom režimu ishrane, vrati i tih 15 i doda još 5kg.
Posle porodjaja ne skine kilažu. Od tada je prošlo pet-šest godina, i nikako da ponovo zatrudni. Ja sam ubijedjena da joj je prvi put pomoglo to skidanje kilograma i vježba, a da sad insulinska rezistencija radi svoje i pored godina dodatno otežava posao.

Ovo se konkretno odnosi na insulinsku rezistenciju kod gojaznih osoba, koja se najlakše koriguje skidanjem kg, malo je drukčija priča kod mršavica sa IR, verovatno
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 7/10/2012, 09:21

Ja se mnogo plasim dobijanja kilograma u trudnoi, ne zbog fzickog izgleda, vec upravo zbog IR. Nadam se da ce mi trudnoca do kraja biti ovakva kao sto je sada, jer sada nemam nikakve prohteve sto se tice hrane,jedino sve ima cudan ukus i cudno mirise. Very Happy Trudicu se da vezbam, koliko je moguce i da se sto vise setam,pa sta mi bog da.

Ja sada imam oko 63-64kg, sem malo sala na stomaku( vise ga vidim ja nego drugi),sva sam u misicima, i bez celulita. A do pre samo 7-8 meseci sam imala skoro pa 72kg, celulita i na rukama i grozno sma se osecala. Ne znam koliko je bilo vode, koliko masti, ali kako god,nadam se da necu doci u situaciju da ne mogu da kontrolisem IR.

Ako nekom moze da pomogne, ja sam pocela da pisem dnevnik ishrane,sta jedem svakog dana, i vec sam se iznenadila da slatkisa skoro pa uopste nema, ali dodje tako jedan dan da se razvalim od npr nutele. Ili palacinki. A onda opet par dana sve ok.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Orline 7/10/2012, 09:31

Pa ako vodiš računa da ne otpustiš kočnice onda nećeš...Svesna si problemakoji imaš (IR konkretno). Ja sam sa dobranim viškom ostala trudna, u toku stimulacije dobila 4-5kg, a od pozitivne bete na ovamo samo 3kg. Od petog-šestog meseca stojim na istoj kilaži, čak me je počelo brinuti da li beba napreduje dovoljno, mada je do sada sve bilo u redu.

A nisam nešto ciljano pazila špta jedem, samo nisam imala prohteve, a u poslednja dva meseca i gorušica je tome doprinela, kad pojedem pun obrok sa mesom a da ga ne povratim, ja nogama u dupe. Bitno je da je beba dobro i da napreduje, i da se glikemije drže pod kontrolom da IR ne ode u u gestacijski dijabet, ostalo se skine posle.

Da ne odemo off suviše Embarassed
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Ema78 7/10/2012, 10:18

E da, u citanju raznoraznih stvari o IR, nasla sam podatak da IR moze da se izleci stvaranjem misicne mase. To je sa jedne strane logicno, jer se povecava potreba za glukozom, a sa druge kako moze da se izleci nesto sto je genetska anomalija?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od LaFolie 7/10/2012, 11:52

djole39 ::LaFolie u tih 10 meseci korišćenja glukofaza jesi li radila još koji OGTT?

pa sada mi je jutarnja glukoza 4.5 a ne 5.8 kako je bila pre.

na OGTTu mi je startna glukoza 5.8, pa ode do 7.5 i na kraju se vrati na 5.1 sunny Ja izgleda przim secer.

a kilaza... od osmog razreda imam 57kg, sa 2 ispada kada sam se dogurala do 65, spremajuci ispite... Ali opet, ja 10 kila skinem za 2 meseca, ne silazim sa rolera, samo zujim, trcim, aerobik.... visoka 175.

bas sam pricala u cetvrtak sa doktorom, on ne moze da nadje razlog neredovnih ciklusa, a druga 2 ginekologa misle da treba da jedem.

Ali i kada sam imala 65 kila, imala sam neredovne cikluse, samo malo manje neredovne, na primer, na 40 dana.

LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od djole42 7/10/2012, 20:38

LaFolie ::

pa sada mi je jutarnja glukoza 4.5 a ne 5.8 kako je bila pre.

na OGTTu mi je startna glukoza 5.8, pa ode do 7.5 i na kraju se vrati na 5.1 sunny Ja izgleda przim secer.

Izvini ,loše postavih pitanje ,mislila sam na insulin Embarassed
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od LaFolie 7/10/2012, 20:40

Nisam Sad
Mislis da bi trebalo?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od djole42 7/10/2012, 20:52

LaFolie ::Nisam Sad
Mislis da bi trebalo?

Mislim....
Ja imam hiperinsulinemiju ,vrednost insulina natašte je oko 25 ....u prvom testu išao do 60 ,dobila terapiju 2x1000 i dijetu .Posle 4 meseca terapije ,insulin išao do 300( tačne vrednosti su na temi OGTT) terapija 3x1000 ....

Na 2x1000 ciklusi 22-24 dana ,od kako pijem 3x1000 krenulo je dva kraća pa jedan duzi ciklus a zadnja tri ciklusa su duza ...
Da li ima veze sa terapijom ili ne ...ne znam ....

Biksi je isto imala čini mi se ne baš sjajne vrednosti i uz terapiju ....

E sad svaka od nas je priča za sebe ali nije loše proveriti.....
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od LaFolie 7/10/2012, 20:59

evo nadjoh rezultate insulina:

nulto vadjenje (na taste) 4.55 (ref 2.6-25)
30min 44.32
60min 27.21
90min 25.54
120min 13.53
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od djole42 7/10/2012, 21:17

Mislim da bi trebalo da ponoviš insulin da vidiš šta se sad dešava uz terapiju .
Takodje mislim da ginekolozi ne mogu da vide razlog neredovnih ciklusa jer nisu dovoljno trazili i da ti treba dobar endokrinolog...
Da ne zatrpavamm temu ,šaljem ti pp.
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od BiKsi :) 7/10/2012, 23:04

Jes, ja sam imala kontrolu insulina i bio je i dalje visok, al mi prof Sumarac rece da nastavim sa lekicima i da nema potrebe opet da ponavljam rezultate, da cu lekove piti do 12. nedelje trudnoce! Ja poslusala, s tim sto mislim da mi je tek u poslednje vreme gluko poceo da radi posao, nakon vise od godinu dana, mislim da mi se konacno i ovulacije vracaju! Poslednji mesec dobih 28. dan, a prethodno sve na vise dana, ne mnogo, al od 30-45 dobijah mecu!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od djole42 8/10/2012, 13:47

Biksi :) ::Jes, ja sam imala kontrolu insulina i bio je i dalje visok, al mi prof Sumarac rece da nastavim sa lekicima i da nema potrebe opet da ponavljam rezultate, da cu lekove piti do 12. nedelje trudnoce! Ja poslusala, s tim sto mislim da mi je tek u poslednje vreme gluko poceo da radi posao, nakon vise od godinu dana, mislim da mi se konacno i ovulacije vracaju! Poslednji mesec dobih 28. dan, a prethodno sve na vise dana, ne mnogo, al od 30-45 dobijah mecu!

E Biksi srce si što sei se javila Very Happy .
Ti i ja imamo sličnu situaciju sa rezultatima i tek posle više od godinu dana normalizujemo ciklus ,jedino što je meni podigla terapiju posle 4.meseca i loših rezultata uz Gluko .
Dakle LaFolie ,proveri insulin ,mozda će i tebi trebati još par meseci da prodeluje Wink ,verovatno imamo neki marsovski gen pa nam treba vremena lol!
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od OKacica 8/10/2012, 13:56

djole39 ::
LaFolie ::Nisam Sad
Mislis da bi trebalo?

Mislim....
Ja imam hiperinsulinemiju ,vrednost insulina natašte je oko 25 ....u prvom testu išao do 60 ,dobila terapiju 2x1000 i dijetu .Posle 4 meseca terapije ,insulin išao do 300( tačne vrednosti su na temi OGTT) terapija 3x1000 ....

Na 2x1000 ciklusi 22-24 dana ,od kako pijem 3x1000 krenulo je dva kraća pa jedan duzi ciklus a zadnja tri ciklusa su duza ...
Da li ima veze sa terapijom ili ne ...ne znam ....

Biksi je isto imala čini mi se ne baš sjajne vrednosti i uz terapiju ....

E sad svaka od nas je priča za sebe ali nije loše proveriti.....

Ja sam nataste imala insulin 20 a psole dva sata na testu je bio 68, pa sam dobila 2x1000 (Siofor). On mi je dosta sredio cikluse, koji su u bili na 30-45 dana, a sad na 28-29. Ovulacija mi se nije odmah vratila, vec posle 4 meseca, tj.poslednja dva, cak i folikuli pucaju sami... Eto, to je moje iskustvo. Kasnije sam kontrolisala insulin i glukozu pod metforminom, i skroz su ok, cak insulin ide i u hipoinsulinemiju, dok je glukoza u normali, a nataste na OGTT-u je bio 6,5. Terapija ostaje ista do daljnjeg dok se ne ostvari trudnoca (kako se dr izrazila sunny )
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od dr mali pariz 9/10/2012, 22:34

Rodicu, mila, kako mi je drago da konacno upises dobre nalaze usled konzumacije glukofaza!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od tetreb 13/10/2012, 09:01

insulin pre manji od 2
insulin posle 30min.................33,5
posle 60min............................57,1
posle 90min............................46,6
posle 120min..........................39,6

Doktorka Šumarac kaže da je ovo slab odziv i da nije za terapiju jer nemam drugih naznaka za pcos pa mi je dala da izvadim hormon shb6 kao zadnji pokazatelj pcos.
Koje su referentne vrednosti ovog hormona i šta on tačno pokazuje?
Da li se on vadi bilo kog dana ciklusa kao i tsh?pošto u izveštaju nije naznačeno
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

INSULIN - insulinska rezistencija - Page 3 Empty Re: INSULIN - insulinska rezistencija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu