KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

+38
PalcicaBg
Angie83
micam
senka
maza1972
missile
MAAKKI
SSanja
JocY
caci
lolipop
KoMetaK
Mali Princ
shenon
racili
mmm
anak
mika811
ŽenoLina
daco
Malina
maka71
anna
cici
maus
sanja77
Dionisia
tuli
Orline
lena
nabla
bebko
bombonica
dr mali pariz
Zoka83
djole42
Struzzo
Bitter Sweet
42 posters

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od anna 2/8/2010, 10:39

Uh, bre Struzzita ja stvarno ne znam. Kupi i prednizon (oko 80 din, ako se ne varam) pa uporedi deklaracije analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Icon_biggrin . Šalim se, stvarno ne znam...
anna
anna

Broj poruka : 1979
Godina : 46
Location : Beograd
Datum upisa : 05.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od bebko 2/8/2010, 13:41

Meni je LJubic u prvom postupku dao aspirin,a u drogom i trecem dexazon 0,25mg i onog trenutka kada je beta potvrdila da nije bilo trudnoce ukidao...Samo je kod prvog postupka sa aspirinom bila biohemijska... analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Icon_rolleyes
I sa aspirinom i sa dexazonom sam kretala od prvog dana stimulacije-sada sam proverila u protokolima...
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Struzzo 2/8/2010, 13:55

Hvala Bebko... analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 191975
Znači po 0,25 mg...to je baš malo...
E, sad, zanimljivo je što u uputstvu za Dexason piše da se mora pripaziti i pričati sa doktorom ako se pije Dexason i aspirin...pila sam za neku oralnu intervenciju, pa znam.
Ali pretpostavljam da tako male doze jednog i drugog ne mogu napraviti neku štetu...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od bebko 2/8/2010, 14:10

Ja sam ih pila u odvojenim postupcima...
Sada na poslednjem razgovoru je rekao da bi on meni opet aspirin ukljucio...Mozda zbog te biohemijske analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 279933 i slabog enda u spontanim ciklusima...
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od djole42 2/8/2010, 14:53

Struzzo nadjoh ovo na SC ,cura je pila zajedno prednizon i aspirin
http://serbiancafe.com/eng/diskusije/mesg/141/014873050/za-nakipo.html?17
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Struzzo 2/8/2010, 15:11

Hvala Đole...korisna tema! analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 191975
Vidiš, ženica sa teme ležala 3 dana posle ET na stomaku...zbog zavaljene materice...i meni je zavaljena...mislite da to lezanje na stomaku ima smisla?
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od djole42 2/8/2010, 15:15

Strule ,mozak mi kaze da veliku ulogu ima sreca a ne lezanje ovako ili onako ,ovoliko ili onoliko dana....

Srce kaze ,dajte mi kutiju crva i jescu svaki dan po jednog ako je to nekome pomoglo da uspe.....

Sve sto verujes da ce pomoci uradi jer ces tako psihicki biti mirnija osmeh srce
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Struzzo 2/8/2010, 15:20

Vala baš, Đole... analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Icon_biggrin
I ja postavljam početnička pitanja, k'o da nemam kilometraže u ovom sr... analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Icon_rolleyes
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od maka71 2/8/2010, 20:32

Srtruzzo, nemoj time da se opterecujes, ja imam zavaljenu matericu i posle transvera sam lezala na ledjima sa blago savijenim kolenima, i tako nastavila i kod kuce . Rezultat znas . Prema tome .............
maka71
maka71

Broj poruka : 379
Godina : 52
Location : beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Struzzo 2/8/2010, 20:46

Znam, Mako, nego ja bezveze "pametujem", a lepo sam rešila da budem glupa... analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Icon_razz
Ljubim tvoj "rezultat"... analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 430137
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od maka71 2/8/2010, 20:54

Ne Struzzo, nemoj biti "glupa", ali sto umarati glavicu bez potrebe, ima ko da brine o tome.
E kad smo kod te teme meni zbog zavaljene materice nije trebala bas puna besika na transveru.........
maka71
maka71

Broj poruka : 379
Godina : 52
Location : beograd
Datum upisa : 22.04.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od bebko 2/8/2010, 21:29

U Jevremovoj je sve,pa i transfer,sa praznom besikom...
A posle transfera kazu kako da se lezi u zavisnosti gde spuste embrione...I kazu da je vazno lezati tako samo prvih pola sata a posle kako nam odgovara...
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Struzzo 3/8/2010, 07:34

A kod Goce uvek sa punom bešikom.
Znači da to ipak nema veze...jer mnoge žene sa zavaljenom i nezavaljenom matericom idu i kod jednih i kod drugih...
Baš me zanima kako je u MB...javljam...i to da prijavimo u neku statistiku... analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Icon_biggrin
Ne, nisam ja opterećena (mada verovatno tako izgleda) nego sad sam ponovo u "materiji" pa me sve zanima...Samo da postanem mama, sve ću ja to delete bez problema... analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 512172
analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 275568
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od djole42 3/8/2010, 08:46

Oces nam se ipak javljati,neces nestati ko sto si najavila love
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Struzzo 3/8/2010, 14:19

Ne znam, Đole, ne obećavam...u svakom slučaju, kad se vratim, sve vam pričam... analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 275568
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od bombonica 3/8/2010, 14:22

Ne mogu da vas pohvatam tacno, ali nadam se da ne fulam trenutnu temu
meni je Ljubic u Jevremovoj rekao da lezim na ledjima posle transfera jer imam zavaljenu maternicu, a tu info mi je dala i Lazarovska iz Pronatala, da i Mardesic to primenjuje, i rekli su mi oboje tu im se poklapa prica, strogo mirovanje 3 dana, od cetvrtog dana postepeno uvodjenje laganih aktivnosti, pocevsi od setnje po stanu...
bombonica
bombonica

Broj poruka : 65
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od djole42 3/8/2010, 14:38

Struzzo ::Ne znam, Đole, ne obećavam...u svakom slučaju, kad se vratim, sve vam pričam... analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 275568

Imacu garant milion pitanja ......
Very Happy
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Analize posle vise neuspesnih vto

Počalji od Malina 19/11/2010, 11:52

Izvinjavam se ako negde postoji ovakva tema (neka moderatori premeste), ali ja je nisam nasla, sem jedne za ogtt test, (o kome ne moramo ovde), a mislim da bi bila korisna.
Koliko sam malo pogledala po netu, ove analize su standardne koje se traze, ako se vise puta radi vto, a ne dodje do trudnoce. S obzirom da su te analize prilicno skupe (odokativno sam se informisala 50-60 000 din) mislim da bi bilo lepo da svako ko je imao iskustva sa ovim, ovde napise i malo nam pomogne i informise nas npr. gde moze da se odradi odredjena analiza i cemu sluzi ako zna (jer su mi mnoge i nepoznanica), koliko kosta, da li moze na uput i sl. Od onih koje mogu na uput, da li samo uput od ginekologa ili moze i opsta praksa, da li se zakazuje, koliko se ceka i sl. Nacula sam da u Institutu za reumatologiju mogu mnoge da se odrade, a ne znam koje.

Analize su:

Hormonski status:
-androstendion, DHEA-S, kortizol
-ogtt sa insulinemijama

Nasledna osnova:
-kariotipizacija oba partnera

Imunoloska ispitivanja:
-autoimuna antitela
-antinuklearna,antifosfolipidna (sa antikardiolipinskim), antimikrozomalna, antitiroglobulinska, cirkulisuci imuno kompleksi

Koagulacioni status:
-lupus antikoagulans
-trombofilije


Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Malina 20/11/2010, 07:57

Hvala Djole, sve su mi to jos spanska sela, pa mi je valjda zato i tesko da nadjem lol! Ali, dobro, uputicu se vec.
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Malina 30/11/2010, 09:47

Joj, devojke, ako moze jos mala pomoc, za koje od ovih analiza ide uput od opste prakse, a za koje od ginekologa, da sad ne pretrazujem, jer mi je malo frka sa vremenom, danas idem kod dr po upute.
U Zavodu za transfuziju su mi rekli da ide od opste prakse, a za kariotip je meni logicno da ide od ginekologa ili mozda moze isto od opste?
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Malina 30/11/2010, 18:34

Evo da obavestim, mozda nekom zatreba:

-Hormonski status: tj. uput za endokrinologa, moze i od opste prakse i od ginekologa

-Kariotipizacija oba partnera u Institutu za majku i dete: uput od ginekologa

-Imunoloska ispitivanja u Institutu za reumatologiju: pozeljnije uput od opste prakse, ali moze i od ginekologa (rade lupus utorkom na uput)

-Koagulacioni status u Zavodu za transfuziju: uput opste prakse+5100 din se placa (bilo da radite lupus i trombofilije ili samo jedno od ta dva, ista je cena)

Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od cici 30/11/2010, 19:44

malina: ovo je telefon instituta za majku i dete gde se zakazuje za kariotip tj gensticko savetovaliste:
svaki radni danom od 12 do 12:30h doci licno ili telefonom 011/ 3108276
podizanje rezultata:svakim radnim danom od 13 do 13:30h
Na instritutu za reumatologiju nisu radili sva antitela,bar ne letos.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Malina 1/12/2010, 09:00

Hvala cici, kariotip sam teskom mukom zakazala! Prvo ti kazu da zoves od 12-13.30 a onda se tad niko ne javlja. Mada sam ja toliko zvala 2 dana, da su najzad drugog digli slusalicu.A vec sam razmisljala da odem licno i da dignem frku.lol! Mislim, ipak ima i ljudi iz unutrasnjosti i onih koji ne mogu uvek da izadju s posla samo da bi zakazali.

Na Institutu za reumatologiju su mi rekli da sve rade od ovoga sto sam im ja procitala, pa se nadam da je tako, da me nije z. Oni su bar ljubazni, pa i ako ne rade nesto videcu ili privatno ili negde vec, mada mi rece da sve rade, cak i lupus.
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Bitter Sweet 4/12/2010, 23:06

Malina,

Meni su trazili sledece:

- auto imuna antitijela koja si vec nabrojala
- hormonski status: FSH, LH, PRL, E2, Pg, Te, androstendion, DHEAS, kortizol (3.dana ciklusa)
- TSH, T3, T4
- Inhibin B, Antimilerijan hormon
- OGTT sa inslinemijama (nezavisno od kog dana menstrualnog ciklusa, test sa 75 gr glukoze, krv vaditi na 0, 30, 60, 90 i 120 minuta)
- koagulacioni status:
lupus antikoagulans i stecene trombofilije
urodjene trombofilije i to FII G20210 A mutaciju i MTHFR C677T mutaciju
- nasledna osnova: kariotipizacija oba partnera
- mikrobiolosko ispitivanje oba partnera:
HbSAg, HCV, HIV, VDRL
CMV, HSV, Listeriae, Brucella, Mumps, Toxoplasma gondii, Rubella (serologija)
- biopsija endometrijuma, histopatoloska i mikrobioloska analiza tkiva (na 21 dan ciklusa)





Bitter Sweet
Bitter Sweet

Broj poruka : 123
Location : CG
Datum upisa : 04.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

analize - Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI - Page 5 Empty Re: Sta posle vise neuspesnih IVF/ICSI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 9 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu